vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

495 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, azzazel, tasos1976, ΨΗΛΟΣ, camber, Harris, tibolaso, Buliwyf

Twitter

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #585 στις: Ιουνίου 20, 2016, 19:05 »
Γιατί δεν έχουν τα κινεζομάγαζα τον goblin mini v2? Μόνο η heavengifts τον έχει και σε τιμή πολύ κοντά στις ελληνικές..

Τον γλυκοκοιτάζω μαζί με τον serpent mini και τον προτιμώ γιατί μπορείς να παίξεις και με μικρότερα σύρματα σε αντίθεση με τον serpent. Αλλα η τιμή του είναι διπλάσια.... Αξίζει τέτοια διαφορά τιμής :eyesplash:;

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #586 στις: Ιουνίου 20, 2016, 19:46 »
3 μερα σήμερα συνύπαρξης με το goblin και ολα ειναι αψογα , αφου ξεπερασα το σοκ απο τα 3-4 πρωτα στησιματα.

Παντως η μεγαλυτερη ηδονή ερχεται οταν μετα απο τζουρα βλςπεις τις φυσαλιδες απο τα καναλια του υγρου να ανεβαίνουν πρός τα πανω...


Στάλθηκε απο ....


Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #587 στις: Ιουνίου 20, 2016, 21:00 »
εγω μαλλον πεταξα το single coil adapter με ενα γρήγορο ψάξιμο δεν βρηκα κατι ,
ξερει κανεις που θα βρω ; γιατι σαν 2πλος παρα ειναι αερατος για ολη μερα

Αποσυνδεδεμένος Pitt

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν θα πεθάνουμε ΠΟΤΕ κουφάλα νεκροθάφτη!
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #588 στις: Ιουνίου 21, 2016, 09:24 »
Ψάχνω να βρω την βιδούλα του πόλου για τον v2 mini. Σε όσα καταστήματα ρώτησα μου είπαν ότι δεν ξέρουν καν αν βγαίνει σαν ανταλλακτικό. Οποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας βοηθήσει...

Αποσυνδεδεμένος teo

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #589 στις: Ιουνίου 21, 2016, 10:06 »
Άνοιξε ένα αρσενικό φις κ πάρε από μέσα μια από τις βιδούλες των πόλων που σφίγγουμε το καλώδιο ρεύματος. Δεν ξέρω αν όλες είναι ίδιες άλλα εγώ αυτό έχω κάνει


Ουπς λάθος μου νόμιζα έλεγες του v1 την βίδα που βάζουμε το υγρό

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2016, 10:54 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #590 στις: Ιουνίου 22, 2016, 23:04 »
Γιατί δεν έχουν τα κινεζομάγαζα τον goblin mini v2? Μόνο η heavengifts τον έχει και σε τιμή πολύ κοντά στις ελληνικές..

Τον γλυκοκοιτάζω μαζί με τον serpent mini και τον προτιμώ γιατί μπορείς να παίξεις και με μικρότερα σύρματα σε αντίθεση με τον serpent. Αλλα η τιμή του είναι διπλάσια.... Αξίζει τέτοια διαφορά τιμής :eyesplash:;
Τον έχει στο aliexpress στα 25 δολλάρια,γνήσιος λέει. Στην fasttech άνοιξα θέμα,μου είπαν μέχρι τέλος Ιουνίου θα τον έχουν,τιμή δεν ξέρω...Θα περιμένω fasttech γιατί σε όσα έχω πάρει από κει,στο scratch and check μου τα βγάζει γνήσια

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #591 στις: Ιουνίου 24, 2016, 00:52 »
Προσπαθω εδω και 3 ωρες να τον ξεβιδωσω για να αλλαξω  αντισταση άλλα δεν τα καταφερνω.
Εχει κανεις καμια ιδεα?

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #592 στις: Ιουνίου 24, 2016, 00:57 »
Λαστιχένια γάντια μετα από 5λεπτά κατάψυξη.

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #593 στις: Ιουνίου 24, 2016, 01:19 »
...και μην σφίγγεις το δαχτυλίδι σαν να θέλεις να το πνίξεις, απαλά και κατά προτίμηση με λαστιχένιο γάντι όπως είπε ο Σάββας. Αν βάζεις όλη σου τη δύναμη το παραμορφώνεις (λίγο) και δεν ξεβιδώνει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2016, 06:55 από Yeti »

Αποσυνδεδεμένος dimitris1234

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #594 στις: Ιουνίου 24, 2016, 01:36 »
Και εγώ τον πήρα σήμερα επείδη τον είχε σε προσφορά μαζί με το cuboid. δύσκολος στο στήσιμο διαρροές δεν είχα εκτός από μια στιγμή αλλά ήταν από δικό μ λάθος στο βίδωμα. το καμμένο στην γεύση το χα και εγώ στα 3-4 πρώτα στησίματα. τώρα παιζώ μονή αντίσταση 6-7 σπείρες 0.25 διάμετρο με canthal a1 27ga και μου την διαβάζει κοντά στο 0.98Ω.(σώστα είναι?)
ευχαριστημένος απόλυτα δεν είμαι ούτε από την γεύση και την τζούρα ούτε από τα ντουμάνια αλλά θα μου βγει που θα πάει.
αν έχει κανείς μάστερ καμία συμβουλή καλοδεχούμενη. επίσης υπάρχει κάποιος πιο εύκολος τρόπος να βγάζω το υγρό από μέσα από το να το ρουφάω με σταγονόμετρο;

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #595 στις: Ιουνίου 24, 2016, 01:55 »
Σωστό είναι το coil στο 1 με διάμετρο πυρήνα στα 2,5.
Όσο για το δεύτερο, αναποδογύρισε τον ακριβώς πάνω από το σιφόνι του νιπτηρά και θα δεις πόσο γρήγορα αδειάζει. :tongue_smilie: :tongue_smilie:


Σήμερα τον έστησα κ εγώ μετά από πολύ καιρό μιας και ο ταχυδρόμος έφερε το δεύτερο πίκο και προορίζεται για την γυναικά μέ μονή.

Σε γεύση χάνει κατά κράτος Ιορδάνη από το θεώρημα μετά λόγου γνώσεως.

Αποσυνδεδεμένος dimitris1234

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #596 στις: Ιουνίου 24, 2016, 03:21 »
χαχαχαχα αύριο θα δοκιμάσω διπλή αντίσταση να κατέβω στα 0.5 να δούμε εκεί τι κάνει γιατι λένε οτι η γεύση του είναι απίστευτη.είδομεν

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #597 στις: Ιουνίου 24, 2016, 04:33 »
Κάτοχος εδώ και 10 μέρες περιπου και μονο καλά λόγια έχω να πώ.
Καταρχάς το μικρό του μεγεθος σε σχεση με τη μεγάλη χωρητικότητα υγρού είναι από τα μεγαλύτερα ατού.
Το στήσιμό του δύσκολο ειδικά για κάποιον που ασχολείται πρώτη φορά με επισκευάσιμο ατμοποιητή.
Οι 5πρώτες δοκιμές για να τον κάνω να δουλέψει σωστά απέβησαν άκαρπες αφού στις περισσότερες περιπτώσεις εβγαζε καμμένο λόγω κακής τροφοδοσίας.
Το σύρμα ειναι ευκολο να το χωρέσεις στο deck .Aύτό που θα παιδέψει τον υποψήφιο χρήστη του ειδικά στην αρχή ειναι η σωστή τοποθέτηση του βαμβακιού.
Πολύ βαμβάκι στα αυλάκια κακή τροφοδοσία.λίγο βαμβάκι διαρροή.Η μέση λύση ειναι το καλύτερο αλλά θελει δοκιμές πειραματισμούς και πολύ υπομονή.
Αν όμως στηθει σωστά ο άτιμος...
Και γευση έχει και ντουμάνια βγάζει.Κάνει από σφιχτή τσιγαρίσια μέχρι φούλ πνευμονική με μια μικρή αυξηση των watt.
Eλπίζω να βοήθησα με την ταπεινή μου άποψη.


Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #598 στις: Ιουνίου 24, 2016, 07:30 »
Σάββααα   :dance2: :dance2: :dance2: οι 2+1 Goblin μου σε καλημερίζουν  ;D  Ο Theorem πίνει (ανηλεώς) Odin 104. Αμάν πιά αυτό το παιδί!

Πολύ σωστά λοιπόν όλα τα παραπάνω!
Παιδιά, ένα κολπάκι για το βαμβάκι (βασικά όλα αυτά τα έχουν πεί άλλοι πριν από μένα, αλλά έτσι για να μην ψάχνετε!)  :grapse:
Αφού λοιπόν το βάλετε αφράτο και λαχταριστό (ούτε να τρέχει αλλά ούτε να κοντεύει να ξεχειλώσει η αντίσταση), το κόβετε είτε κατ´ εκτίμηση είτε με το γνωστό από την αρχαιότητα σύστημα "αυτιά του λαγού", αφού το τριμμάρετε, το χτενίσετε, το μαζέψετε απο όπου δείχνει πολύ και το βάλετε στα αυλάκια νάναι αφράτο και να δείχνει άπαιχτο, κατόπιν το διαβρέχετε με υγρό αναπλήρωσης. Με μια βελόνα ή μυτερή οδοντογλυφίδα τσεκάρετε να θαυμάσετε το ποσο όμορφα στέκεται μεσα στο κάθε αυλάκι και αν δείχνει ότι το μπουκώνει ή όχι. ΜΗΗΗΝ το πατηκώσετε με αλλενάκια ή κατσαβίδια! Μιλήστε του όμορφα, πείτε του τα όνειρά σας γι αυτό, τις ανησυχίες σας...
Με την τόσο επιστημονική μέθοδο που ακολουθώ, έχω αγγίξει το συνταρακτικό ποσοστό επιτυχίας του 70% !!!  :lotpot: :lotpot: :lotpot:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2016, 07:45 από Yeti »

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #599 στις: Ιουνίου 24, 2016, 16:37 »
Πραγματι, μολις τον εβφαλα απο καταψυξη και φορεσα τα γαντια, αμεσω κεβιδωσε χωρις πολλά πολλα.

Αν δεν εισασταν και εσεις τι θα καναμε...

Στάλθηκε απο ....


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix