vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, Blackwolf

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1050 στις: Αυγούστου 03, 2016, 00:41 »
Πραγματι mpol, ανοιγοντας τα μπουκαλακια να παρω μια μυρωδια ειχε το πιο δυνατο αρωμα και αμεσως μου θυμισε Tribeca.
Εχω μεγαλες προσδοκιες γι'αυτο το υγρο αλλα αποφασισα να το αφησω για αργοτερα,ισως και τελευταιο και επιασα το Traditional για αρχη.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1051 στις: Αυγούστου 05, 2016, 23:49 »
Εντυπωσεις απο το Coffee στα 6mg εξαιρετικες.
Αμα πινετε τον καφε σας γλυκο δε θα σας κανει αφου φερνει περισσοτερο σε σκετο.
Δυνατη γευση καφε παραυτα και ειναι το μοναδικο υγρο που μου αρεσει και δεν ειναι καπνικο.
Απ'οτι εχω διαβασει πολλοι προσθετουν καποιο γλυκαντικο για να το φερουν στα μετρα τους, εγω που πινω τη φραπα μου μετρια με ξενισε ελαφρως η ελλειψη γλυκας στην αρχη αλλα τωρα το απολαμβανω χωρις προβλημα.
Το εριξα στο Bell cap Kayfun κλωνο μου που εστριψα σε silica και ζωγραφισε.
Δε θελω να ειναι το ολοημερο ατμιστικο μου υγρο, το πηρα για τις λιγες χαλαρες ωρες της ημερας που ειμαι σπιτι το βραδυ, και παλι αναμεσα στα αλλα καπνικα μου.
Ναι, μολις τελειωσει θα το ξαναπαρω.


Αποσυνδεδεμένος papas77

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1052 στις: Αυγούστου 06, 2016, 11:36 »

καλημερα παιδια , μολις παρηγγειλα απο fasttech  το evic vtc 75 και τον subtank mini .  τωρα  απο επιλογες υγρων αυτα που ηθελα δεν τα εχει , ψαχνω για καπνικα της ligua virginia  και cuban  ξερετε απο που αλλου μπορω να τα παραγγειλω; 

Αποσυνδεδεμένος Mitsos10

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1053 στις: Αυγούστου 06, 2016, 12:03 »
Αν θες απο Κινα τα χει και στη GB.
http://www.gearbest.com/liqua-_gear/
Αλλα τα συγκεκριμενα υγρα νομιζω
τα πουλανε και αρκετα ελληνικα ατμομαγαζα.

Αποσυνδεδεμένος papas77

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1054 στις: Αυγούστου 06, 2016, 12:16 »
καταρχην σε ευχαριστω για την βοηθεια, κοιταξα και απο εκει , ξεχασα ψαχνω οπωσδηποτε σε  18 Mg νικοτινη 

Αποσυνδεδεμένος bep1995

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1055 στις: Αυγούστου 18, 2016, 20:41 »
Καλησπέρα, έχει δοκιμάσει κανείς να συνδυάσει το Two Apples με κάποιοι καπνικό καθαρό ;; Έλεγα να το συνδυάσω π.χ. με το Traditional που είναι αρκετά καθαρό σαν γεύση μπας και φύγει αυτη η γλυκάδα που σου αφήνει στο τέλος το μήλο (ίσως 2 μέρη Two Apples ένα μέρος Traditional Tobacco) Θα χάσει πολύ σε γεύση το μήλο λέτε ;; Μου αρέσει πολύ το μήλο αυτό, μου θυμίζει πολύ την γεύση πράσινο κόκκινο  μήλο του ναργιλέ μόνο που ο ναργιλές δεν σου αφήνει αύτη την έντονη γλυκάδα σαν επίγευση. Λέτε να γίνει καλο ή θα βγει μια μπούρδα... ;;

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1056 στις: Αυγούστου 23, 2016, 00:58 »
Eπειτα απο καιρο αναβολης λογο αμελειας δοκιμασα το cuban cigar,

τι υπεροχο υγρακι ειναι αυτο!

Eπισης μιας και θυμαμαι οτι ειχε αναφερθει,δεν νομιζω οτι εχει σχεση με tribeca,
το cuban ειναι πουρισια απολαυση για τα γουστα μου φυσικα.

Μεγαλη εκπληξη.

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1057 στις: Αυγούστου 23, 2016, 02:12 »
ξερει καποιος αν υπαρχει καποιο diy αρωμα  η συνδυασμος που να μοιαζει με το cuban ???

Αποσυνδεδεμένος spygr

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1058 στις: Αυγούστου 23, 2016, 03:50 »
αγόρασε το από fasttech έτοιμο με 3.80 τα 30 ml χοντρικά. Εγώ το παίρνω 12 mg και το κάνω αραίωση στα 9. :laugh1:

Πήρα και το brownie 6 mg 65% VG. Ωραία γεύση , πλούσιο ατμό , το χτύπημα λιγοστό όπως αναμενόταν.
Σαν συνδυασμός καφές με σοκολάτα μου βγάζει. Και δεν λερώνει την αντίσταση πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1059 στις: Αυγούστου 23, 2016, 09:33 »
To RY4 δε μου αρεσε πολυ, στην αρχη ηταν καλο, στη συνεχεια μου εβγαζε λιγο αρωμα ζεσταμενου πλαστικου.
"Μπορει" να φταιει ομως οτι ειναι ΠΟΛΥ "βρωμικο" υγρο και παρα το οτι πηρα μπουκαλακι 10ml μονο οταν τελειωσε και πηγα να αλλαξω βαμβακι η μακα στην αντισταση ηταν...ρεκορ.
Πιθανοτατα αυτο να επηρεασε τη γευση προς το τελος και ειναι σιγουρα στα μειονεκτηματα.
Θα του δωσω ομως δευτερη ευκαιρια, ηδη παρηγγειλα ενα 30αρι.

Το Traditional tobacco στην αρχη με εκανε να ψαχνω τη γευση.
Ειναι απο αυτα τα καπνικα της Liqua με πολυ ηπια γευση αλλα εντονο καπνικο στοιχειο κατα την εκπνοη.
Τελικα με τα πολλα διεκρινα μια γευση ιδια μπορω να πω με του Cuban αλλα στο πολυ αραιωμενο.
Πηγαν να φτιαξουν ενα τσιγαρισιο με μια δοση πουρου στο βαθος.
Πολυ καλο μεν, δεν ξερω αν εχει λογικη να ατμιζεις και αυτο και το Cuban η μηπως απλα παιρνεις ενα Cuban και το αραιωνεις μονος σου και τη βγαζεις και τζαμπα ετσι.
Και αυτο το εχω παλι παραγγειλει.

American Blend, αλλη μια πολυ ηπια γευση.
Και παλι καπνικο κατα την εκπνοη, ο Russian μου πηγε και ξεθαψε μια ευχαριστη, λιγο γλυκια, λιγο απο ξηρο καρπο γευση.
Μου θυμισε το αρωμα οταν ανοιγες καινουριο πακετο και εβγαζες το ασημοχαρτο, αυτο το γλυκο αρωμα του ανεγγιχτου, ανοιχτου πακετου.
Παρομοιο αρωμα μου ειχε δοσει και το Classic της El-Grecco οταν το ειχα δοκιμασει αλλα ηταν στα πολυ πρωτα βηματα μου ως ατμιστης με πολυ αρχαιο ατμο και δεν ξερω τι εντυπωση θα μου εδινε τωρα.
Παλι πολυ καλο υγρο το American, το απολαυσα στον Ρωσο-καιφουν στις διακοπες.
Ελλειψη αυτη τη στιγμη στην FT το 6αρι, παρηγγειλα 12αρι και θα παρω ενα μηδενικο απο Ελλαδα για αναμειξη.

Turkish tobacco, εντυπωσιακο απο την πρωτη τζουρα, εντονα αρωματικο με το χαρακτηρηστικο αρωμα, μελιου διαβασα καποιον να λεει καπου, μαλλον αμμωνια θα ελεγα εγω.
Δε μου εβγαλε ομως ποτε το αντιστοιχο Turkish της Halo που μου θυμισε δημοσιες τουαλετες καταμεσημερο με καυσωνα μεχρι να το συνηθισω.
Εξαιρετικα καπνικο στην εκπνοη, εχει σιγουρα και μια γλυκαδα, μαλλον βαρυ γα ολοημερη χρηση.
Ο ατμος που παραγει χμμμ, βρωμαει, μου βρωμαγε ακομα και εμενα, παρα πολυ βαρυ αρωμα και καλο ειναι να μην το ατμιζει κανεις σε κλειστο χωρο παρεα με αλλους αμοιρους.
Εκτος αν αυτοι καπνιζουν εννοειται οποτε τοτε  ανεβασε και τα βατ :thumpup: ::)

Τελος να πω οτι ειναι υγρα με πολυ υψηλη PG (70/30) τα περισσοτερα.
Ωστοσο δε μπορω να σχολιασω το χτυπημα τους ιδιαιτερα.
Ο Ρωσσος βγαζει δυνατο χτυπημα παντα,κλασσικος καιφουν Lite, ο mini V3 παλι πολυ ηπιοτερο, σιγουρα λιγο και λογω του λιγο πιο ανοιχτου αερα, του το συγχωρω ομως γιατι αποδιδει τις καπνικες γευσεις τελεια.

Τελευταιες σταγονες του Turkish, αλλαγη βαμβακος και Bright Tobacco επομενη γευση για δοκιμη.





« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2016, 10:08 από Christos_swc »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1060 στις: Αυγούστου 23, 2016, 12:18 »
Χρήστο, για το RY4 της Liqua, έχω να σου προτείνω το εξής: πάρε ένα μπουκαλάκι από το πρόσθετο MTS της FA και βάλε 3 σταγόνες ανά 10ml. Άστο μια βδομάδα στην άκρη και μετά άτμισέ το. Η μάκα θα ανέβει κατακόρυφα, αλλά θα του δώσει σώμα, υφή και θα αφαιρέσει και λίγο γλύκα.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1061 στις: Αυγούστου 23, 2016, 12:25 »
Ανετα θα το δοκιμαζα αφου το προτεινεις.
Το βρηκα με ενα γρηγορο search αλλα οχι ακομα σε Ελληνικο online καταστημα, δεν ξερω αν εσυ το εχεις παρει απο Ελλαδα;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1062 στις: Αυγούστου 23, 2016, 12:35 »
Εγώ το είχα πάρει το μακρινό 2012 απευθείας από την FA, μαζί με την πρώτη μου παραγγελία υλικών DIY... Νομίζω όμως ότι το βρίσκεις Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1063 στις: Αυγούστου 23, 2016, 12:53 »
Θα το ψαξω, μεχρι να ερθει το RY4 απο Κινα θα εχει ερθει και αυτο οπου και να το βρω.
Σ'ευχαριστω :)
Βλεπεις το να καθεσαι και να πειραματιζεσαι θελει ορεξη, ψαξιμο, εξοδα και οργανωση για να μη χασεις τη μπαλα πραγματα που δεν ειμαι διατεθειμενος να κανω πλεον οποτε αφου εσυ εχεις την εμπειρια και τη διαθεση να τα μοιραστεις τοτε ασυζητητι :yes:

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1064 στις: Αυγούστου 23, 2016, 12:58 »
Χρήστο και εδώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8825 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60462 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz