vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

187 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, manoslykos, paiktaras, lagoudakis, Jorge, kyrgiannis

Twitter

Κορεσμός Γεύσης.

Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #150 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 17:29 »
@Υagammi

Μπορεί να σε βοηθήσει να κουβαλάς περισσότερες από μία γεύσεις μαζί σου και να αλλάζεις μέσα στη μέρα.

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #151 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 17:35 »
Το έχω κανει κ αυτό αλλα δεν βοήθησε πολύ γτ μετα απο λίγο δεν ένοιωθαν καμια απο τις 2 γεύσεις  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #152 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 17:44 »
εγώ πάλι, έχασα την γεύση, πήγα σε σκέτη, ξαναγύρισα να δοκιμάσω αλλά δεν ήτανσαν την πρώτη φορά.
Τώρα μόνο μετην εκπνοή απο την μύτη κάτι ψιλοκαταλαβαίνω.
Το μόνο που ξεχωρίζω είναι αν υπάρχει γλυκάδα ή όχι ....
 :confused1:

Αποσυνδεδεμένος tonydeli7

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • There are no problems, only solutions.
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #153 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 19:55 »
εγω παντως την χρυση τομη την βρηκα με το αραιωμα με βαση(εκτος υγρων cosmic fog).
πχ. πηρα ενα So long castle 6mg και ηταν ολα πολυ εντονα.. Το αραιωσα 50% με βαση full vg 0mg και πλεον ειναι απολαυστικο.
Ειδικα αν δουλευεις TC που με το ανεβοκατεβασμα θερμοκρασίας, παιρνεις αλλες νοτες. Στο συγκεκριμενο,χαμηλα εχει εντονο ψημενους ξηρους καρπους και ψηλα bourbon.
Βεβαια κανω πνευμονικες και γενικα πλεον δε μπορω πανω απο 6mg νικοτινη ή PG..

(και κανω κ οικονομια συν ολα αυτα :-P)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #154 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 01:31 »
Δεν ξέρω αν έχει γραφτεί αλλού, αλλά να πούμε εδώ πως παρόλο που αυτό το αισθανόμαστε σαν ένα πρόβλημα της γεύσης
στην ουσία είναι περισσότερο πρόβλημα της όσφρησης (περισσότερα εδώ με πληροφορίες για τους λόγους που συμβαίνει και λύσεις)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #155 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 11:33 »
Αυτό με τη μύτη έχει πολύ σοβαρή βάση. Βέβαια, εξαρτάται από το αρωματικό μόριο το οποίο προσπαθούμε να επεξεργαστούμε. Με το λεμόνι για παράδειγμα, δεν ισχύει, ακόμα και με μπετόν στη μύτη έχει πολύ καθαρή γεύση. Η κανέλα όμως είναι άλλο πράγμα. Δεν έχω δει αν ισχύει στα υγρά αυτό, αλλά αν δοκιμάσει κάποιος να φάει κανέλα με καλά κλειστή μύτη, δεν πρόκειται να καταλάβει τι τρώει.

Το άρθρο αναφέρει για καθαρισμό καλύκων το να φάμε κάτι όξινο (ξίδι, λεμόνι), τζίντζερ, πόση νερού, όσφρηση φρεσκοαλεσμένου καφέ ή άτμισμα υγρού με μενθόλη. Να προσθέσω σε αυτά, το ανθρακούχο νερό (προσωπική προτιμώμενη μέθοδος το San Pelegrino), τα απλά κράκερ σίτου χωρίς αλάτι και το σορμπέ λεμόνι. Αν και το τελευταίο είναι καλύτερο όταν πρόκειται για φαγητό πολλών πιάτων και συγκεκριμένα μετά από κάτι πολύ δυνατό.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #156 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 14:21 »
Το σορμπε λεμόνι είναι και ιδιαιτέρως γκουρμεδιάρικο (delicatessen στα ελληνικά).
Στα ακριβά εστιατόρια το σερβίρουν ανάμεσα στο πρώτο και στο δεύτερο πιάτο όταν το πρώτο είναι ψαρικό,
για να "καθαρίσει" η γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #157 στις: Απριλίου 27, 2016, 01:36 »
Εγώ μετά από καμιά 10αρια ml έχω χάσει τελείως την γεύση...  :(

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #158 στις: Απριλίου 27, 2016, 10:27 »
Επειδη εχω πολλες διαφορετικες γευσεις,πολλα μπουκαλακια,αλλα τα εχω αφησει αυτουσια αλλα τα εχω μπερδεψει μεταξυ τους,αλλα δεν ξερω τι εχω κανει.
Με λιγα λογια εχω χασει ολίγων την μπαλα με αποτελεσμα -σχεδον-να μην γευομαι τιποτα!Απλα μια γλυκαδα με κατακαιρους καποια γευση.Εχω δοκιμασει και σκετη βαση,αλλα δεν με καλύπτει.
Αυτο με το σορμπε λεμονι που αναφερει ο e-spy βεβαια δεν το εχω δοκιμασει...Ευκαιρια ειναι μπας και σωθώ  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος hiroshi

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #159 στις: Μαΐου 20, 2016, 05:08 »
Κορεσμο αντιμετωπιζω και γω μετα απο 4-5ml καινουριου υγρου.Χανω εντελως τη γευση και το μονο που καταλαβαινω ειναι μια γλύκα.Για 2 μερες κανω σκετη βαση και μετα επανερχομαι.Βελτιωση υπαρχει,αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι οπως στην αρχη.Σκεφτομαι λοιπον να κανω σκετη βαση(που μου αρεσει κιολας) και πιο αραιά να επανερχομαι στα αρωματικα υγρα μου.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #160 στις: Μαΐου 20, 2016, 08:31 »
Επειδη εχω πολλες διαφορετικες γευσεις,πολλα μπουκαλακια,αλλα τα εχω αφησει αυτουσια αλλα τα εχω μπερδεψει μεταξυ τους,αλλα δεν ξερω τι εχω κανει. Με λιγα λογια εχω χασει ολίγων την μπαλα με αποτελεσμα -σχεδον-να μην γευομαι τιποτα!Απλα μια γλυκαδα με κατακαιρους καποια γευση.Εχω δοκιμασει και σκετη βαση,αλλα δεν με καλύπτει. Αυτο με το σορμπε λεμονι που αναφερει ο e-spy βεβαια δεν το εχω δοκιμασει...Ευκαιρια ειναι μπας και σωθώ :hmmm:
Αν σου αρέσουν τα υγρά με μενθόλη, βοηθούν επίσης. Εγω τα εναλλάσσω με το βασικό, καπνικό μου και έλυσα το πρόβλημα.


Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #161 στις: Μαΐου 22, 2016, 18:22 »
Για περιπου μια εβδομάδα ατμιζα πικρο αερα. Δοκίμαζα όλα τα υγρα που έχω και ολά το ίδιο. Αρχισα τα λεμόνια τα κρακερ τα στοματικά διαλύματα τους εσπρέσσο πάλι τίποτα. Τρεις μέρες σκέτη βάση....πάλι τίποτα. Τελίκα εχτές το πρωι αφού είχα απογοητευθεί ανακάλυψα οτι δεν μου φταίνε οι γευσεις του η.τ. για την απώλεια γευσης αλλά τα αντιισταμινικά χάπια που έπερνα μέχρι πριν 3 μέρες για μια αλλεργία που είχα πάθει καθώς διάβασα πως προκαλουν τέτοια φαινόμενα. Και όλως τυχαίως σήμερα το μεσημέρι αλλάζω αντίσταση και βαμβάκι. Γεμίζω gambit απο follow the white rabbit και στην πρώτη τζούρα λίγωσα. Επανήλθα εντελώς. Ευχομαι σε κανένα συνατμιστή να μην τύχει γιατί  πραγματικά εγώ μια εβδομάδα τώρα χαλάστηκα πολύ. Βέβαια το ατμισμα βάσης κάθε 15 μέρες θα το καθιερώσω.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #162 στις: Ιουνίου 03, 2016, 23:27 »
παιδιά κάνω καθημερινά 12-15ml διαφορα υγρά... το καθημερινό είναι το odin 101 πάντως... πλέον σε κανένα υγρό δεν νιώθω γεύση...   κάνω πάντα πνευμονικές στα 50W με aspire cleito...  :wall:

 

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #163 στις: Ιουνίου 03, 2016, 23:36 »
 :tongue-eyes:

Νομίζω αναμενόμενο το αποτέλεσμα με αυτά που γράφεις. Κάνε λίγες μέρες σκέτη βάση και θα συνέλθεις.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #164 στις: Ιουνίου 03, 2016, 23:48 »
Ή αν δεν μπορείς σκέτη βάση, ένα υγρό με σχετικά διαφορετική γεύση από αυτή του Odin. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209252 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix