vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αυτόματη μπαταρία(901) + αντάπτορες,με ποιούς ατμο δουλεύει?

Αποσυνδεδεμένος vasilis36

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτόματη μπαταρία(901) + αντάπτορες,με ποιούς ατμο δουλεύει?
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 20:00 »
stavrele  με φτιαξες :thumpup:

Ήρθαν χθες ο τιταν και τα mini&more ,και αντιγράφοντας μια πατέντα απο το φόρουμ έφτιαξα για αρχή δικό μου τιταν απο 10αρες συριγγές.(λυπόμουν το dct απο nobacco να το χαλάσω)
ή δεύτερη προσπάθεια πλήρως επιτυχής απο λειτουργική άποψη και ταυτόχρονα ανακάλυψα τα μυστικά της <<υδραυλικοπίεσης>> 8)
λιγό λεπτοδουλειά  να γίνει ομορφότερο το επόμενο και είναι τέλειο.(το dct απο nobacco δεν με βλέπω να το κονταίνω.κάπου θα χρειαστεί.) :dontknow:
1 μιση μέρα συνεχόμενο ατμισμα και όλα καλα με το χειροποιητο τανκάκι :) :) :)

stavrele - petra λιγο βοήθεια ακόμα αν θέλετε,ή οποιος άλλος απο το φόρουμ...

http://www.e-liquid.cn/index.php?main_page=product_info&products_id=8
αυτά είναι τα <<κλιαρομαιζερ CE2 mikrocig της προηγουμενης παρτιδας με τους εντελως διαφανεις σωληνες>> που αναφέρθηκες?
και
http://www.e-liquid.cn/index.php?main_page=product_info&products_id=72
μήπως αυτα είναι σαν τα moni more με αλλη ονομασία?

και αν ναί από τιμές βρίσκουμε καλύτερες και ναι απο πού?
ευχαριστώ   :respect:


Αποσυνδεδεμένος stavrele

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Η αξία του νικημένου δίνει αξία στο νικητή.
Απ: Αυτόματη μπαταρία(901) + αντάπτορες,με ποιούς ατμο δουλεύει?
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 20:13 »
Αγόρασα αυτά http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1078&products_id=7811
αν και κάθετης αντίστασης μου έχουν βγει πολύ καλά.
Ούτε ένα δεν ήταν χαλασμένο διάρκεια ζωής καμιά 30μλ γενικά πολύ "τίμια"
  Τα κλιαρομαιζερ CE2 mikrocig αγόρασα και από αυτά http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1089&products_id=7864
και μάλλον θα τα βάλω για πώληση ανταλλαγή,δεν μου άρεσαν.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αυτόματη μπαταρία(901) + αντάπτορες,με ποιούς ατμο δουλεύει?
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 22:46 »
Απαντώ και στους δυο. Αυτά είναι τα καινούρια CE2. Δεν ήταν εντύπωσή μου λοιπόν, είναι όντως ... κάπως.
Τα σωστά είναι αυτά εδώ
http://ecoesmoking.com/site-store-item-237-en.php Aπό αυτόν έπαιρνα και τελείωσαν. Γκουγκλάρισε CE2 clearomizer και επέλεξε εικόνες. Οπου δεις ίδια με αυτήν εικόνα, δες σε ποιο κατάστημα σε βγάζει και πόσο έχουν. Πάνω από 8-9 δολάρια την 5δα μη δώσεις. Να ξέρεις ότι ραγίζουν εύκολα και ψιλομπουκώνουν και θέλουν φύσημα. Εχω ένα τώρα με ... νάρθηκα από μονωτική ταινία.

Τα 808d που εχεις στο λινκ μην τα πάρεις. Δεν έχουν πολυεστέρα και γεμίζουν μόνο με σύριγγα. Χωρίς διαφανή σωλήνα, άντε μάντεψε πότε σώνεται το υγρό.

Βασίλη, αν θέλεις τανκ, πάρε τα boge από το λινκ που σου δίνει ο stavrele. Αν τα θέλεις για εκτός τανκ, έχει ο κλέβερστορ. Από το healthcabin και το heavengifts τελείωσαν και από οπουδήποτε αλλού ξέρω θα τα βρεις όσο στον cleverstore. Πες του ότι είσαι από το φόρουμ. Προσοχή μόνο, αν βρεις μόνο σε μαύρο, να ξέρεις ότι το μαύρο χρώμα είναι αυτοκόλλητο. Για να μπει σε τανκ πρέπει να το ξεκολλήσεις.

Αποσυνδεδεμένος vasilis36

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτόματη μπαταρία(901) + αντάπτορες,με ποιούς ατμο δουλεύει?
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 02:53 »
ok :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Theoh

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Αν δεν κάνω λάθος αυτό το θέμα είναι κατάλληλο για την απορία μου!

Ένας φίλος μου έχει αυτόματη μπαταρία 901 και πήρε αντάπτορα 901 σε 510 για να δοκιμάσει κάποιους κάρτο με αντίστοιχο σπείρωμα 510.
Το θέμα είναι ότι η μπαταρία δεν λειτουργούσε καθόλου με τη χρήση του αντάπτορα, ενώ μόνη της κανονικά.
Φαντάζομαι ότι έχει να κάνει με το ότι είναι αυτόματη και ο αισθητήρας της με τη χρήση αντάπτορα δεν ανιχνεύει τη τζούρα.
Καμιά ιδέα;;

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Για προσπάθησε να σηκωσεις τον πόλο της μπαταριας με προσοχή μήπως δεν κανει επαφή.
Αν δεν πετυχει και αυτο πάρε ενα ισιο κατσαβιδακι και ξεβίδωσε λίγο τον πόλο από τον αντάπτορα.


Όπως είπε και ο Malamadre σήκωσε με το κεφάλι μιας καρφίτσας περιμετρικά τον πόλο από την αυτόματη μπαταρία σπρώχνοντας από τα πλάγια προς το επάνω μέρος σαν να ανοίγεις καπάκι
από μπύρα και σιγά σιγά περιμετρικά και κάθε τόσο δοκίμαζε αν λειτουργεί ρουφώντας την
από το σπείρωμα αν ανάψει το λαμπάκι οπότε και θα είσαι οκ  8) 8)
Δεν λειτουργούν όλοι οι ατμοποιητές σε αυτόματες

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα


Βασίλη, αν θέλεις τανκ, πάρε τα boge από το λινκ που σου δίνει ο stavrele. Αν τα θέλεις για εκτός τανκ, έχει ο κλέβερστορ. Από το healthcabin και το heavengifts τελείωσαν και από οπουδήπ Προσοχή μόνο, αν βρεις μόνο σε μαύρο, να ξέρεις ότι το μαύρο χρώμα είναι αυτοκόλλητο. Για να μπει σε τανκ πρέπει να το ξεκολλήσεις.

αλλά προτείνω να μην τα πάρεις με το αυτοκόλλητο γιατί θα σε γανιάσει μέχρι να το βγάλεις!  :angry_orange: άσε που όσα ξεκολλησα κανένα δεν κάθεται μέσα στο τανκ...σα να είναι ανεπαίσθητα μεγαλύτερα...
σε καλή τιμή και ss
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2012, 17:45 από lemy »

Αποσυνδεδεμένος Theoh

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
malamadre & Giannis Pap
Ευχαριστώ για την απάντηση, θα δοκιμάσω και τους 2 τρόπους  μόλις ξανασυναντήσω το φίλο.
Ο κάρτο που δοκιμάσαμε στην εν λόγω 901 αυτόματη μπαταρία είναι ο kanger 510, παρόλο που ο ίδιος βγαίνει και σε 901 σπείρωμα. (αν δεν κάνω λάθος kanger808d)


Διόρθωση χρώματος και μεγέθους γραμμάτων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2012, 03:38 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Αν δεν κάνω λάθος αυτό το θέμα είναι κατάλληλο για την απορία μου!

Ένας φίλος μου έχει αυτόματη μπαταρία 901 και πήρε αντάπτορα 901 σε 510 για να δοκιμάσει κάποιους κάρτο με αντίστοιχο σπείρωμα 510.
Το θέμα είναι ότι η μπαταρία δεν λειτουργούσε καθόλου με τη χρήση του αντάπτορα, ενώ μόνη της κανονικά.
Φαντάζομαι ότι έχει να κάνει με το ότι είναι αυτόματη και ο αισθητήρας της με τη χρήση αντάπτορα δεν ανιχνεύει τη τζούρα.
Καμιά ιδέα;;


Το θέμα αυτό ειχε αναφερθεί και παλιά, ότι με τις αυτόματες δε δουλεύουν όλοι οι αντάπτορες ή ολοι οι άτμο.
Μου κίνησες την περιέργεια τώρα κι έκανα τους εξής συνδυασμούς
αυτόματη+2 ce4
αυτόματη+empire 510 dripping
manual 808 passthrough+2 ce4
manual 808 passthrough+empire

Μόνο οι 2 ce4 δούλεψαν στο παςς, που δεν είναι αυτόματο. Στις αυτόματες ή άναβε το λαμπάκι αλλά δεν έφτανε ρεύμα στην αντίσταση, ή δεν άναβε καν το λαμπάκι
ο αντάπτορας είναι του healthcabin.

Αντίθετα, τα καρτο 808 δουλεύουν κανονικά με αντάπτορα σε 510 μπαταρίες, το ίδιο και κάποια κάρτο 901.

Οπότε, ή επιμένεις με άλλο αντάπτορα ή αλλάζεις κάρτο, ή παίρνεις και μια εγκο μπαταρία που ποτέ δεν πάει χαμένη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2012, 23:10 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Theoh

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Τελικά ο φίλος που έλεγα πήρε αντάπτορα από άλλο κατάστημα και δούλεψε ο kanger στην 901. Τέλος καλό!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 0 14 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:01
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 83 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix