vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

525 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, bloodlessz, anetost, camber, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

TBD Liquids

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
TBD Liquids
« στις: Μαΐου 02, 2016, 13:10 »
Διαβάζοντας κάποια πολύ θετικά σχόλια στο juicedb και μιας και είμαι στο ψάξιμο για vfm εταιρίες υγρών με τη δυνατότητα αγοράς μεγάλων συσκευασιών αποφασισα να δώσω στη συγκεριμμένη εταιρία μια ευκαιρία.Έχοντας δοκιμάσει ήδη κανα 2 ακόμα χωρίς να μείνω και πολύ ευχαριστημένος(δε βάζω τη nicoticket σε αυτές) ομολογώ ότι δεν είχα πολύ υψηλές προσδοκίες αλλά η συγκεκριμμένη εταιρία με εξέπληξε ευχάριστα.Τα υγρά απότι λένε στη σελίδα τους είναι diacetil free και τα σχετικά.Το link της εταιρίας είναι αυτό:
https://www.tbdliquids.com/
Επιλογές νικοτίνης:12-6-3-1,5-0
Επιλογές vg/pg:50/50,60/40,70/30,80/20 και max VG
Δυνατότητα προσθήκης sweetener(sucralose) και sour(malic acid) όπως επίσης και η δυνατότητα προσθήκης extra flavoring από 10 έως και 40%.Αυτά με μια μικρή οικονομική επιβάρυνση βέβαια.

Πόσο πάει το μαλλί?
15ml-8$
30ml-12$
50ml-19$
120ml-44$
240ml-80$

Τα μεταφορικά είναι περιπου 15$,Απότι καταλαβαίνετε δεν είναι και από τις πολύ  φτηνές αλλά αξίζουν.Συν ένα μόνιμο εκπτωτικό κουπόνι για -10% που έχουνε συν το ότι βάζουνε ένα 30μελο δώρο για κάθε 50$ δολλάρια παραγγελία η κατάσταση <<παλεύεται>>.Εγώ παρήγγειλα 3 υγρά σε 15 ml και 2 σε 30 ml και παρέλαβα 4 υγρά σε 30ml και 2 σε 15ml.Το ένα τον 15ml που παρήγγειλα μου το ανεβάσανε σε 30ρι δωρεάν και ρίξανε και άλλο ένα 30μελο δώρο.

Λίγα λόγια για τα υγρά που παρέλαβα.Θα αποφύγω να τα βαθμολογήσω προς το παρον γιατί είναι σε φάση ωρίμανσης ακόμα.Ακόμα και τα 15μελα θέλουνε ωρίμανση μια βδομάδα τουλάχιστον.
Caramel Τiramisu:Αρκετά έντονη αλλά ωραία γεύση καβουρδισμένου καφε,με νότες από καραμέλα που δίνει και μια γλυκάδα στο όλο υγρό και κάτι άλλο σαν κακάο σε σκόνη.Δεν είμαι φαν του καφέ αλλα μαρεσε σε βαθμό να κάνω 3 μλ σε 4 ώρες!Στο επόμενο τανκ που έβαλα άλλο υγρό ακόμα μου ερχότανε ο καφές για κανα 2ml.
Horchata:Αυτό είναι επισήμως το νέο μου κόλλημα.Είναι κάποιου είδους μεξικανικου επιδορπίου με γάλα ρύζι κανέλα και αμύγδαλα(ούτε που το είχα ξανακούσει).Διαβάζοντας την περιγραφή μου θύμιζε το δικό μας ρυζόγαλο με προσθήκη αμυγδάλου και δοκιμάζοντας το υγρό είναι ακριβώς αυτό!Και είναι πραγματικά άψογο,η βασική γεύση είναι το γάλα με το ρύζι με την κανέλα και το αμύγδαλο να συμπληρώνει όσο ακριβώς πρέπει.Δε συνεχίζω γιατί έχω πάθει ζημιά και θα γράψω σεντόνι.
God's custard:Custard με καραμέλα.Αλλά πολύ βαριά custard,κάθε τζούρα που κάνω νομίζω ότι έχω βάλει μια κουταλιά κρέμα καραμελέ στο στόμα μου.Για τα δικά μου γούστα ωραία μεν αλλά βαριά,σε όσους αρέσκονται παντως σε έντονες custard γεύσεις αυτό το υγρό κατά 80% θα αρέσει πολύ.
Nana custard:Ωραία γεύση μπανάνας με την custard να είναι εκεί σε ελαφριά μορφή να δίνει μια κρεμώδη γεύση και να δένει το υγρό μαζί με το graham crucker crust(Αυτό το κατάλαβα στην εκπνοή κύριως).Μαρεσε παραπάνω απότι περίμενα.
Churro:Άλλο μεξικάνικο επιδόρπιο αλλά και αυτό θυμίζει πολύ κάτι δικό μας(Μάλλον στο μεξικό μας αντιγράφουν).Ο ποιο απλός τρόπος να το περιγράψω είναι λουκουμάδες(αυτούς που πουλάνε στη παραλία,όχι στα πανηγύρια) με κανέλα.Το ζυμάρι είναι η βασική γεύση με την  κανέλα είναι εκεί λίγο έντονη μεν όσο πρέπει δε..Δε μαρεσε όσο το horchata αλλά αυτά τα 2 θα είναι τα στανταράκια μου για επαναπαραγγελία.
Dragon's Milk:Αυτό ήταν το 30μελο που μου στείλανε δώρο.Για κάποιο λόγο μου θυμίζει πολύ το nana cream από bombies,αλλά αρκετά καλύτερο.Κυρίαρχα στο υγρό το dragon fruit και η φράουλα με μια light σε γεύση  κρέμα(όχι custard)να τα δένει.Επίσης μαρεσε περισσότερο από ότι περίμενα.
Όλα τα υγρά ήταν σε 50/50 αναλογία στα 6 mg,με τα δεδομένα αυτά το χτύπημα μέτριο προς καλό αλλά το ντουμάνι εξαιρετικό.Στα 18 watt χτες έζησα την αμήχανη στιγμή που το ηλεκτρονικό τσιγάρο έβγαζε το ίδιο(αν όχι περισσότερο) ντουμάνι με τη ψησταριά με το κοκορέτσι :laugh1:

Οποίος θελήσει να κάνει μια δοκιμή μη ξεχάσει να ρίξει μια μάτια εδώ :
https://www.juicedb.com/business/1333/tbd-liquids/deals
Εκεί θα βρει τους 10% μόνιμους εκπτωτικούς κωδικούς και όποιον άλλο κωδικό αποφασίσει να βγάλει η εταιρία σε γιορτές και black friday
Μη το ξεχάσω...steeping!Καλά ατμίσματα !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8320 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180614 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237460 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136130 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12