vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 6 χρήστες
tony1976, dkostas, bloodlessz, giorgos1999, Tazz, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για έτοιμα υγρά που δεν κυκλοφορούν στην Ελλάδα

 θα τα βαλω στην βαλίτσα ( όχι την χειρός ) , δεν μου έχει τύχει ποτέ έλεγχος στ Ελ βενιζέλος κατα την επιστροφή απο το εξωτερικό

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
αλλάξανε τα πράγματα
διάβασε για TPD και FDA regulations
όταν γυρίσεις ΦΕΡΕ νικοτινούχες βάσεις ;)

έφερα swagsauce ! 55 δολλάρια τα 3 φιαλίδια των 180 ml + δωρεάν μεταφορικά ! όχι και άσκημα ...

Καλημέρα,

επειδή εδώ και λίγο καιρό αγοράζω από fasttech θα ήθελα να ανοίξω ένα θέμα με "τα καλύτερα υγρά από fasttech" αλλά δε μου δίνεται η δυνατότητα.

Ερώτηση: Υπάρχει κάποιο θέμα που να έχει αξιολόγηση υγρών από fasttech? Το πρόβλημα με αυτή την (φθηνή και καλή κατά τ' άλλα) εταιρία, είναι η τεράστια ποικιλία υγρών, που σε κάνει να μην ξέρεις από που να αρχίσεις και τι να πρωτοδοκιμάσεις. Θα ήταν χρήσιμο ένα θέμα με τα καλύτερα υγρά από αυτή την εταιρία (αν και πάντα υπάρχει ένας βαθμός υποκειμενικότητας), μιας και απ' ό,τι έχω καταλάβει, αρκετοί αγοράζουν από εκεί. Ίσως και μία ψηφοφορία στο σχετικό θέμα...

Το καλύτερο πάντως από τα λίγα που έχω δοκιμάσει το οποίο δίνει δυνατό χτύπημα και αυθεντική τσιγαρίσια γεύση είναι αυτό το 555 flavor. https://www.fasttech.com/p/2962304

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Δεν σου δίνεται η δυνατότητα λόγω αριθμού post. Όταν σου δωθεί και αν ανοίξεις θέμα έχει υπόψη σου πως η παραγγελία υγρών διασυνοριακά από 01/01/2017 απαγορεύεται δια νόμου.
Όχι ότι δεν γίνεται αλλά είναι παράνομο και αν το βρουν έχει επιπτώσεις.
Όσο για τα liqua προσωπικά δεν τα προτιμώ όπως και άλλα υγρά αυτής της κατηγορίας γιατί πιστεύω πως μόνος σου νόμιμα φτιάχνεις καλύτερα με εξίσου χαμηλές τιμές. Εντάξει όχι χώμα τιμές αλλά  τουλάχιστον ξέρεις τις πρώτες ύλες. Στο μυαλό μου να πάρω υγρό από ft είναι σαν να παίρνω νικοτίνη από ebay.


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Να προσυπογράψω τα λεγόμενα του προλαλήσαντα και να προσθέσω ότι καλά τα λοιπά μοντ κ.λ.π. αλλά και υγρά από κίνα ? πέραν του ότι είναι σαφώς παράνομο, και εγώ εκτιμάω ότι παίζω με την υγειά μου (παραπάνω)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. 

Σχετικά με το νόμο: έχω κάνει ήδη 4 παραγγελίες χωρίς πρόβλημα και αναμένω άλλες 2. Ας είναι παράνομες, το αποτέλεσμα μετρά. Ήρθαν κανονικά.

Τώρα για το θέμα της επικινδυνότητας, θα διαφωνήσω, μιας και τα προϊόντα είναι επώνυμα και ατμίζονται από εκατομμύρια κόσμου εδώ και χρόνια. Μιλάμε για μία από τις μεγαλύτερες εταιρίες παγκοσμίως. Οι αρνητικές κριτικές είναι σαν τις παραπάνω, υποθετικές, γενικόλογες του τύπου "δεν παραγγέλνω από Κίνα" Δεν έχω διαβάσει μαρτυρίες ατόμων που λένε συγκεκριμένα, ότι "είχα το τάδε σύμπτωμα". 

Σε άλλα υγρά από ξένα ή ελληνικά μαγαζιά, δεν έχω δει καμία λεπτομερή ανάλυση της χημικής σύστασης των γεύσεων (το συστατικό που θα μπορούσε να είναι ύποπτο). Σου λένε γενικά "καπνικό" "πούρο" "μπανάνα" ή ακόμα χειρότερα, έχουν φανταχτερά ονόματα που δεν λένε τίποτα για τη σύνθεση της γεύσης. Γιατί να τα εμπιστευτώ περισσότερο;

Άλλωστε μία απάτη δε θα απέφερε κέρδος, δε θα είχε κίνητρο. Πού να κλέψουν εις βάρος της ποιότητας; Στη βάση; Τη νικοτίνη; ή τη γεύση;

Αντίθετα από ebay είχα την ατυχή έμπνευση να παραγγείλω 2 γεύσεις που ήταν απαίσιες, αλλά είχαν και μία συνθετική αίσθηση, σαν να ατμίζεις κάτι πολύ βλαβερό. Εκτός αυτού, μετά από 15 λεπτά άτμισμα ένιωθα απαίσια, σαν να είχα ατμίσει 4 ώρες, παρά το ότι ήταν μόνο 6mg. Εννοείται τις πέταξα απ' ευθείας. Αντίθετα από FT δεν είχα ποτέ τέτοια αίσθηση.

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Που να κλέψουν σε βάρος της ποιότητας ;
Στη νικοτίνη στην pg και στη vg. Όλα τα παραπάνω κυκλοφορούν με διαφορετικές καθαρότητες.


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς το Phillip Roche grand reserve creme de la crema να μου πει εντυπώσεις;είναι τόσο καλό όσο έχω δει σε reviews;βρήκε ή αδερφή μου μαδριτη και έρχεται σε λίγες μέρες....

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Να σας πω αφου βγηκα και off topic σε νημα για s&v five pawns οτι το παραπανω υγρο ειναι τρομερο,κρεμα φουντουκι με φυσικο εκχειλισμα arabica εσπρεσσο οριμασμενο σε δρυινο βαρελι για 2,5 μηνες!παραγεται 2 φορες το χρονο κ ευρωπη ερχονται συγκεκριμενα μπουκαλια,τιμη 30 ε τα 30ml!το ατμιζω πλεον αποκλειστικα στον παπιγιον του gus και απλα και λιτα...απολαυση...80-20 vg-pg,απιστευτη παραγωγη ατμου και εντονη γευση!αν το χει καποιος με τις γευστηκες αναλυσεις ας πει πιο πολλα!και στον cloud v3 που το δοκιμασα παντως επαιζε μια χαρα!

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Το οτι φερανε καφε  σε επαφη με ξυλινο βαρελι κανει το "απλα και λιτα" με 1 ευρω/ml να φαινεται αναξιο σχολιασμου  ;D

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
ναι αλλα σχολιασες ;D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Αν και το είδα πολύ καθυστερημένα, για όσους έχουν ευκαιρεία να προμηθευτούν το phillip rocke grand reserve - creme de la creme, να το κάνουν με κλειστά μάτια.
Μακράν το καλύτερο υγρό που έχω ατμίσει.

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Γιάννη εγώ μέσα μου παλεύω αν είναι όντως το καλύτερο,παλεύω με το παλιό reserve castle long!μάλλον είναι με διαφορά ότι καλύτερο έχω ατμισει κ γω προσωπικά και τα 2!

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click



Το άλλο που βγάζει με το μέλι το έχεις δοκιμάσει;αξίζει να το πάρω λες;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2018, 13:30 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Αν και το είδα πολύ καθυστερημένα, για όσους έχουν ευκαιρεία να προμηθευτούν το phillip rocke grand reserve - creme de la creme, να το κάνουν με κλειστά μάτια.
Μακράν το καλύτερο υγρό που έχω ατμίσει.
Μήνυση κύριε! μήνυση!
Άκου καλύτερο από το CLR MMXIV...  :BadLuck: :argh: :fight_shot_auto: :fight_shot_thickgun: :tanevramou:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085282 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10221 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12