vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 7 χρήστες
thebull, dkostas, hlias bax, giorgos1999, manoslykos, gfilip, white varadero

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor

Αποσυνδεδεμένος PerChi

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor
« στις: Μαΐου 22, 2014, 14:46 »
Καλησπέρα. Έψαξα στο φόρουμ και δεν βρήκα κάτι για τα συγκεκριμένα υγρά οπότε ξεκινάω νέο θέμα.
Πριν 1.5 μήνα ένας φίλος παράγγειλε από Γαλλία κάποιες συσκευές και παραγγείλαμε μαζί ένα πακέτο δειγμάτων Mount Baker Vapor 5χ5ml.(Αμερικάνικα)
Πραγματικά δεν περιμέναμε να γίνουν τα καθημερινά υγρά μας, έχουμε ήδη παραγγείλει από εκεί άλλες 3 φορές και πλέον είναι τα μόνα υγρά που κάνουμε.
Τα δέματα κάνουν περίπου 5 μέρες να έρθουν.


Οι τιμές είναι περίπου στα 29 ευρώ τα 100ml(5 Μπουκαλάκια των 20ml)(Χωρίς κουπόνι).
Έχει 15% έκπτωση αυτόν τον μήνα γιατί έφερε κάτι καινούρια υγρά Gremlin  και δωρεάν μεταφορικά άνω των 50 ευρώ.(Coupon : MAYCLOUD)


Γεύσεις που έχω δοκιμάσει:     (Εγώ κάνω 80VG 20PG, ο φίλος μου 50-50),(Διαλέγεις όσο VG-PG και νικοτίνη θες σε αυτά τα υγρά).


Blue moo juice - Μάφιν Βατόμουρου. Το αγαπημένο μου υγρό(20 μέρες αυτό ατμίζω)
Hawk Sauce -Διάφορα φρούτα μαζί με πολύ λίγη μέντα.Το αγαπημένο του φίλου μου.
Jamaican Rum - Απίστευτο, Σαν Havana Cola.
Freckled Lemonade - Λεμονάδα φράουλα. Πολύ καλή.Την έχω συνέχεια στον Ναυτίλο γιατί τα σπάει τα πλαστικά τανκάκια.
Τhug Juice - Το αγαπημένο υγρό όλης της Αμερικής, εμένα μου φάνηκε πολύ η Μέντα.
555 -Καπνικό, Πολύ έντονο για τα γούστα μου.
Afternoun Delight -Μπανάνα, καρύδα, Ανανάς -Δοκίμασε ένας φίλος και παράγγειλε 50ml
Cinnamon Roll - Ακριβώς αυτό που λέει, Κουλούρι κανέλας.
Coumarin pipe - Γλυκιά καπνική.
Moo Juice - Κρέμα Φράουλα, σαν την Blue moo juice αλλά με φράουλα.
Και πολλές άλλες...


Το μαγαζί είναι αυτό
www.cloudhousevapor.com


O Nathan που το έχει είναι πολύ εξυπηρετικός και επαγγελματίας.

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2014, 16:35 από spectrum »

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 22, 2014, 15:18 »
Η ιστοσελίδα στις Η.Π.Α. είναι http://www.mtbakervapor.com/

30 ml μπουκαλάκι 18 mg είδα πως έχει 5,5 €
και δεν ξέρω αλλά σε εικονική παραγγελία κάποιων υγρών
μου έβγαλε αυτό: Get 10% OFF YOUR PURCHASE! Coupon Code: keepcalmandvapeon10

Και σύμφωνα με αυτό: http://guidetovaping.com/2014/01/01/guide-to-vapings-best-of-2013-vape-vendors-and-community/ τα υγρά είναι πολύ δημοφιλή λόγω ότι είναι οικονομικά 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2014, 15:31 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος PerChi

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 22, 2014, 16:00 »
Ναι 30ml έχει 6.20 ευρώ από ότι είδα στη Αμερική,αλλά είναι και τα μεταφορικά.Είναι πάρα πολύ γνωστά υγρά στην Αμερική λόγω τιμής και ποιότητας.
Από Γαλλία είναι 10 ευρό τα 30ml -15% έκπτωση =8,50 Ευρώ.

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 22, 2014, 16:09 »
5,5 € τα 30 ml βλέπω είναι στα περισσότερα με νικοτίνη 18 mg + όποια μεταφορικά  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος PerChi

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 22, 2014, 16:49 »
Ναι όντως έχεις δίκιο.5,50 ευρό τα 30ml, χωρίς μεταφορικά.Έχουν εκπτώσεις από ότι είδα.
Από CloudHouseVapor αν πάρεις Sample Pack(5χ30ml) πάει περίπου 6.50 ευρό τα 30ml.
Άρα 1 ευρό διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2014, 17:24 »
Δοκίμασα τα υγρα αυτά με παραγγελία από το ίδιο κατάστημα και μπορώ να πω ότι αξίζουν την φήμη τους στην Αμερική. Περιττό να πω ότι είναι και σχετικά φθηνά σε σύγκριση με άλλα ακριβότερα. Η μεγάλη απορία μου είναι πώς και δεν εισάγονται ακόμη στην Ελλάδα? Εκτός και εάν εγώ δεν μπορώ να βρώ. Εάν κάποιος γνωρίζει παρακαλώ για την βοήθειά του.
Ευαχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος GUS66

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2014, 20:02 »
ανάρπαστα...και για αυτό


The site will be down on Sunday 14/9/14 and Monday 15/9/14 in order to get caught up on an extremely large number of orders and make some changes to the site. The level of service provided is extremely important to us, and we do not want to sacrifice quality of orders for quantity. The site will be back up on Tuesday, and better than ever!




Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2014, 21:06 »
Είμαι σίγουρος πως θα αξίζουν τα λεφτά τους αλλά, για να μην ψαρώνουμε...
... Η "φήμη" τους είναι πως είναι συμπαθητικά και σε καλή τιμή, όχι πως είναι εξαιρετικά.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2014, 23:03 »
Πάντως ψαχνωντας λίγο στο google για τα τοπ 5 στην Αμερική, τα βρισκω σχεδόν πάντα στην πρωτη πεντάδα. Φυσικά έστω και συμπαθητικά αξιζουν τα λεφτά τους και με πάρα πολύ καλές προδιαγραφές.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 00:31 »
Δεν τα κακολογώ. Είναι καλά αλλά η επιτυχία τους βασίστηκε πολύ στην καλή τιμή τους.
Στο reddit κάποια εποχή 90% των ποστ για υγρά ήταν γι αυτά -και πήραν τα πάνω τους γιατί οι αρχάριοι ατμιστές αυτά μάθαιναν πρώτα. Αλλά αυτό από μόνο του δεν σημαίνει πως υπερτερούν σε ποιότητα.

[Το λέω μόνο για ένα λόγο: λόγω της έντονης παρουσίας των αμερικανών στις δημοφιλείς ιστοσελίδες, αρκετοί ευρωπαίοι αποκτούν μια εξιδανικευμένη άποψη για τα αμερικάνικα υγρά. Όμως συνολικά δεν βλέπω τους αμερικανούς ατμιστές ιδιαίτερα εκλεκτικούς. Συχνά απλώς μιλάν με ενθουσιασμό για τα 2-3 πράγματα που γνωρίζουν, χωρίς να είναι πολύ ψαγμένοι. Κατά καιρούς κάνουν μόδα παρασκευαστές υγρών που κάνουν 2 μήνες να στείλουν την παραγγελία, που δεν έχουν σήμανση ή προσεγμένο καπάκι, που από παρτίδα σε παρτίδα αλλάζει το χρώμα, που δεν λένε τίποτα για τα υλικά ή τον τρόπο παρασκευής κλπ. Σε μας θα φτάσει μόνο η φήμη της τρομερής μάρκας "Τάδε" που εμείς δεν έχουμε -άρα είναι μυστηριώδης και υποσχόμενη.]

Άσχετα με την παρένθεση που έκανα, πιστεύω πως τα MBV δεν θα απογοητεύσουν τον αγοραστή και έχουν δείξει συνέπεια σαν εταιρία. Γι αυτό και συνεχίζουν να είναι στα πιο καλοπουλημένα.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 15:27 »
Συμφωνω απόλυτα μαζι σου, έτσι και αλλιώς είμαι ακόμη αρχάριος και έχω πολλά να μάθω και ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Έχεις να προτείνεις κάτι καλό?? υγρό εννοώ.
Ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 16:49 »
Αλήθεια, δεν είχα σκοπό να σε αποτρέψω από τα MBV!  :)
Απλώς προσπάθησα να μην μετατραπούν κι αυτά (ή και όλες οι μάρκες που δοκιμάζουμε) σε κάτι "μυθικό".
Δοκίμασέ τα! Ό,τι είπα γι αυτά ισχύουν για πολλές μάρκες που εκτιμώ.
[Τα "φτηνά" Liqua έχουν ικανοποιήσει πολλούς δύσκολους ουρανίσκους. Η χαμηλή τιμή και η σταθερή ποιότητα δεν είναι μείον!]

Εγώ έχω ικανοποιηθεί με AtmosLab, Liqua, After-8, Halo, FlavourArt, House of Liquids. Αλλά συνήθως κάνω τα δικά μου οπότε δεν δοκιμάζω συχνά νέες μάρκες. Αν είσαι της αμερικάνικης σχολής, μπορεί να ψάξεις τα Alien Visions και τα Five Pawns (αυτά έχουν τη φήμη των πιο γκουρμέ). Τα Αγγλικά Halcyon Haze έχουν κάνει αίσθηση τελευταία.

Αυτά και πολλά άλλα μπορεί να σου αρέσουν ή όχι. Το Tribecca της Halo -που έχει σημαδέψει τους Έλληνες ατμιστές- δεν είναι πολύ γνωστό στις ΗΠΑ. Ιδιαίτερα για την αμερικάνικη αγορά το πράγμα είναι λίγο μπέρδεμα: είναι μεγάλη χώρα, πολλοί οι "μικροί" παρασκευαστές, και μπορεί εμείς στο φόρουμ να είμαστε πιο ενήμεροι για κάποια από τα υγρά τους (και φυσικά να αγνοούμε τελείως πολλά άλλα).

Το ξαναλέω: Δοκίμασε τα Mount Baker Vapors. Καλά θα είναι. Τα δικά μου σχόλια ήταν και λίγο οφ-τόπικ!

Αποσυνδεδεμένος lowbap

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Παταειιιιι... και ατμιζει!!
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 17:11 »
Σήμερα παρέλαβα πέντε 30αμιλα υγρά από το γαλλικό κατάστημα cloudhousevapor...Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει δύο από αυτά που είχα παραγγείλει... Red Licorice που είναι μεν συμπαθητικό αλλά είναι κάτι σαν ηλεκτροφόρα ζάχαρη... Αδόκιμη περιγραφή αλλά αλλιώς το περίμενα και το Banana Split που τα σπάει!!!! Για τη ακρίβεια αυτό ατμίζω τώρα μέσα στο σοφια μου...Λοιπόν επειδή έχω δοκιμάσει το grandmaster της Five Pawns και ξέρω ότι έχει φανατικούς οπαδούς,σας συνιστώ να το δοκιμάσετε... Με το 1/4 της τιμής του grandmaster είναι πολύ πιο απολαυστικό και κυρίως δε σε κουράζει όπως το grandmaster

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 22:14 »
Για όσους έχουν ψωνισει απο το γαλλικο σάιτ, θα ήθελα να ρωτησω το εξης:
Τα υγρά που έρχονται είναι τα original Mt Baker Vapor? Γιατί στη σελιδα μέσα λέει οτι απλα παίρνουν τα αρώματα απο την Αμερικη και τα φτιάχνουν σε δικές τους βάσεις!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Mount Baker Vapor
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 22:52 »
εχει και σκέτα αρώματα πάντως, μαζί με αυτά της sng. είτε σε sample pack των 5, είτε μεμονωμένα. Σε αρκετά καλές τιμές ίσως και λόγω του μικρού μεγέθους των μπουκαλιών (5μλ) που επιτρέπει να δοκιμάσουμε πολλά, χωρίς δέσμευση ποσότητας. Αλλά με προβληματίζει η αραίωσή τους. Δεν υπάρχουν πληροφορίες και για τις δυο μάρκες, ενώ για τη μια προτείνει μεγάλη αραίωση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180513 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536040 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15493 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12