vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)
« στις: Μαρτίου 25, 2011, 19:34 »
Καλησπέρα παιδιά :) Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε αυτό το forum κάποια απορία και να με συγχωρέσετε αν γράφω αυτή τη στιγμή σε λάθος κατηγορία. :-[ Χθες το βράδυ έβγαλα την eGo 650 μπαταρία μου απ' τη φόρτιση και πήγα να ατμίσω. Με την πρώτη τζούρα, ενώ ήταν σβηστό το λαμπάκι της και δεν είχα πια πατημένο το κουμπί, είδα ότι συνεχίζει να παράγει ατμό από μόνο του. Έβγαλα απευθείας τον ατμοποιητή και κατα τη διάρκεια που τον έβγαζα άρχισε να αναβοσβήνει το λαμπάκι της μπαταρίας. Όσο είχα την μπαταρία χωρίς ατμοποιητή δεν αντιδρούσε. Μολις τη συναρμολογούσα με τον ατμοποιητή αρχιζε να αναβοσβήνει. Δοκίμασα να την βάλω στη φόρτιση μετά από κανενα 2ώρο αλλά η ένδειξη ήταν πρασινη στο φορτιστη. Μετα με την αλλη μου την μπαταρία, επισης 650 πήγε να μου συμβεί το ίδιο αλλα έβγαλα το λαστιχένιο (;) κουμπί που έχει και με ένα τσιγκελάκι τραβηξα το διακόπτη που είχε κολλήσει σε λειτουργία. Τώρα με τη 2η μπαταρία είμαι μια χαρά. Απο ότι είδα στην 1η δεν έχει κολλήσει ο διακόπτης προς τα μέσα. Τι μπορει να έχει συμβεί; Άραγε σώζεται;  :confused1: Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 25, 2011, 20:00 »
Δοκίμασε να βγάλεις ελάχιστα πιο έξω τον κεντρικό πόλο της μπαταρίας με ένα αιχμηρό αντικείμενο ( εγω το κάνω με ένα ψαλιδάκι νυχιών)

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 25, 2011, 20:27 »
Ποιος ακριβώς είναι αυτός ο πόλος; Σε ποιο σημειο ακριβώς βρίσκεται; Είμαι αρκετά άσχετος. :confused1: :wall:

Απ: ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 25, 2011, 20:39 »
Καλύπτεται με την φοβερή εγγύηση των 30 ημερών αν την πήρες από Ελλάδα. Μια παρένθεση, νιώθω πολυ χαρούμενος που στη χώρα μας τηρούνται όλοι οι ευρωπαϊκοι κανονισμοί, βλέπε εγγύηση ηλεκτρονικών 2 χρόνια. Όλα λειτουργούν υπέρ του καταναλωτή.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 25, 2011, 21:30 »
Παράθεση
Ποιος ακριβώς είναι αυτός ο πόλος; Σε ποιο σημειο ακριβώς βρίσκεται; Είμαι αρκετά άσχετος.
Αν κοιτάξεις την μπαταρία απο την πλευρά που κουμπώνει , θα δεις 1 στρογγυλό κεντρικό πόλο, χώσε στην άκρη του το αιχμηρό αντικείμενο και ανασήκωσε τον ελάχιστα απο 2-3 μεριές του κύκλου.

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 25, 2011, 21:47 »
Το δοκίμασα αυτό που μου είπες αλλά πάλι μου αναβοσβήνει 3 φόρες το λαμπάκι. Σ' ευχαριστώ πολύ παντως! :D

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 25, 2011, 22:07 »
Χμ...
Μηπως υπάρχει κάποιο προβλημα με τον φορτιστη σου ή το usb;
Κατι παραπλησιο αν καταλαβα καλά είχα κι εγω και απλά δεν λειτουργούσε το usb...το οποιο παρεπιπτοντως εστειλα πισω και ακομη περιμενω αντικατασταση μιας που μου χαλασε την δευτερη μερα...

Μολις δοκιμασα με αλλο usb απο αλλο ΗΤ που ειχα ολα μια χαρα...

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 25, 2011, 22:53 »
Ο φορτιστής είναι μια χαρά γιατί την άλλη μου την μπαταρία τη φόρτισα και τη φορτίζω κανονικά. Το θέμα είναι με την μπαταρια πιστευώ μόλις της βαζω τον ατμοποιητή αναβοσβήνει 3 φορες και καθώς της βγάζω τον ατμ πάλι αναβοσβήνει 3 φορές κι όταν τη συνδέω στο φορτιστή δεν αντιδρά. Εντωμεταξύ τον ίδιο ατμοποιητή τον δοκίμασα και στην άλλη μου την μπαταρία και λειτουργεί όπως πάντα. Και στην "ελαττωματικη" μπαταρία δοκίμασα άλλον ατμ. και πάλι τα ίδια κανει. Πολύ μυστηριο.... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 25, 2011, 23:24 »
Το ίδιο ακριβώς έπαθε και μια δική μου μπαταρία,η οποία ήταν εντός εγγύησης και μου την αντικατέστησαν
Όταν ρώτησα τι είχε μου είπαν ότι ήταν καμένη η πλακέτα η κάτι τέτοιο.
Λογικά αν τη στείλεις πίσω θα σου την αντικαταστήσουν, εκτός απροόπτου.

Μου συνέστησαν πάντως όταν βάζω την μπαταρία για φόρτιση να μην την σφίγγω πολύ
πάνω στο φορτιστή,και καλό θα είναι να παίρνω ρεύμα απ'ευθείας από πρίζα και όχι από πολυφις
και άλλα τέτοια περίεργα.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 25, 2011, 23:33 »
Αν καει η πλακέτα δεν γίνεται τίποτα πλέον

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 25, 2011, 23:55 »
ΠΡΟ ΟΛΙΓΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΠΝΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ...ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ. ΕΧΕΙ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΦΗΝΩ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΦΟΤΟΥ ΦΟΡΤΙΣΟΥΝ ΠΛΗΡΩΣ, ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ? :/

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 26, 2011, 00:01 »
Και εγω τις αφηνω ολο το βραδυ στη φορτιση , δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα !!!

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 26, 2011, 00:04 »
Eίναι οι μπαταρίες με το καουτσούκ (διακόπτη) και το χρυσό "δαχτυλίδι"?? Αν ναι είχα 4αδα και μου έμεινε 1!! Και αυτή η μία μου έμεινε επειδή δεν την χρησιμοποιώ άλλο.. RIP  8)

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 26, 2011, 00:06 »
Αυτές με το χρυσό δαχτυλίδι υπάρχουν σε πολλά "μαγαζιά" στην Ελλάδα ή μόνο σε κάποιο συγκεκριμένο?

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ eGo (;)
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 26, 2011, 00:10 »
Ναι φίλε Thom@zko τέτοια είναι. Ήταν μες στο πακέτο παραγγελίας απο hlektronikotsigaro.gr. Οι άλλες με το πλαστικό (νομίζω) διακόπτη και το ασημί δαχτυλιδι είναι καλύτερες δηλαδή;  :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 1 21 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 86 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix