vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

262 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, dkostas, john67, angelosdes

Twitter

Φόρτιση των μπαταριών

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φόρτιση των μπαταριών
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 01:29 »
Παιδια εγω την EGO μπαταρια μου την βαζω το βραδυ να φορτιζει και την βγαζω το πρωι για να ειναι φουλ την μερα. Ειναι λαθος χρηση? Παιζει να την χαλαω ετσι?

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φόρτιση των μπαταριών
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 01:38 »
Να σου πω την αλήθεια και εγώ έτσι τις φορτίζω . Το σωστό είναι να παρακολουθείς της μπαταρίες όταν γίνεται η φόρτιση . Μπορεί να σκάσουν ..... και μετά  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Xasomeris

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φόρτιση των μπαταριών
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 09:00 »
Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Είμαι καινούριοσ στο η.τ και ξεκίνησα με το πακέτο i-want. Επειδή όμως δεν έμεινα ικανοποιημένος ούτε απο την απόδοση του ατμοποιητή, ούτε των μπαταριών της Nobacco, αγόρασα χθες το πρωί έναν ατμοποιητή LR ego-T και μία μπαταρία alter ego-T 1000mA. Το περίεργο είναι οτι το βράδυ που την έβαλα να φορτίσει με τον φορτιστή της Nobacco το λαμπάκι του φορτιστή δεν άναψε καθόλου κόκκινο, όπως γίνεται με την μπαταρία του i-want, παρέμεινε πράσινο . Και μιας και δεν είχε αδείασει εντελώς η μπαταρία δεν ξέρω αν φόρτισε ή όχι, αν δεν κάνει ο φορτιστής ή αν έχει προβλημα η μπαταρία... Καμιά ιδέα?

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Φόρτιση των μπαταριών
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 09:33 »
Καλή σου μέρα κ καλός μήνας να σε συντροφεύσει!

Μάλλον κόλλησε η ένδειξη είτε ήταν ήδη φορτισμένη η μπαταρία σου.

Ο καλλίτερος τρόπος για να καταλάβεις αν όντος ήταν φορτισμένη η μπαταρία σου είναι να ατμίσεις κ αν αντέχει για αρκετές ώρες τότε είναι ολα οκ!
Άτμισε μερικές ώρες δες την απόδοση της κ μέτα απο λίγες ώρες δοκίμασε να την φορτίσεις πάλι κ δες την ένδειξη αν θα δείχνει κόκκινο ναι?

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Φόρτιση των μπαταριών
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 09:36 »
Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Είμαι καινούριοσ στο η.τ και ξεκίνησα με το πακέτο i-want. Επειδή όμως δεν έμεινα ικανοποιημένος ούτε απο την απόδοση του ατμοποιητή, ούτε των μπαταριών της Nobacco, αγόρασα χθες το πρωί έναν ατμοποιητή LR ego-T και μία μπαταρία alter ego-T 1000mA. Το περίεργο είναι οτι το βράδυ που την έβαλα να φορτίσει με τον φορτιστή της Nobacco το λαμπάκι του φορτιστή δεν άναψε καθόλου κόκκινο, όπως γίνεται με την μπαταρία του i-want, παρέμεινε πράσινο . Και μιας και δεν είχε αδείασει εντελώς η μπαταρία δεν ξέρω αν φόρτισε ή όχι, αν δεν κάνει ο φορτιστής ή αν έχει προβλημα η μπαταρία... Καμιά ιδέα?

Φίλε μου καλημέρα.
Δοκίμασε να σηκώσεις λίγο με προσοχή με ένα ψιλό ίσιο κατσαβιδάκι τον πόλο της μπαταρίας σου.
Το πιθανότερο είναι να μη σου κάνει επαφή ο πόλος της μπαταρίας με τον πόλο του φορτιστή.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Φόρτιση των μπαταριών
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 09:36 »
Παιδια εγω την EGO μπαταρια μου την βαζω το βραδυ να φορτιζει και την βγαζω το πρωι για να ειναι φουλ την μερα. Ειναι λαθος χρηση? Παιζει να την χαλαω ετσι?
Καλλίτερα να μην την αφήνεις ολη νύχτα. Σε δυο με τρείς ώρες είναι ήδη φορτισμένη η μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος Xasomeris

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φόρτιση των μπαταριών
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 09:49 »
Φίλε μου καλημέρα.
Δοκίμασε να σηκώσεις λίγο με προσοχή με ένα ψιλό ίσιο κατσαβιδάκι τον πόλο της μπαταρίας σου.
Το πιθανότερο είναι να μη σου κάνει επαφή ο πόλος της μπαταρίας με τον πόλο του φορτιστή.


Ευχαριστώ! Κοκκίνησε το λαμπάκι!

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Φόρτιση των μπαταριών
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 19:45 »
καλησπέρα ppl.μια βοήθεια θέλω.πήρα από nexxton το mod "μπαταριοθικι" k 2 μπαταρίες 18650 τwν 2200mha.tis βάζο να φορτίσουν στον φορτιστh που αγόρασα από το ίδιο κατάστημα k το φωτάκι σε 2 ώρες από κόκκινο γίνετε κάτι σαν kitrino.tin βγάζω ατμίζω κάνα τρίωρο με titan 1.5 πάνω k βλέπω ότι η δύναμη πέφτει.θεωρώ ότι αυτό δεν είναι λογικό μιας και είναι 2200 μπαταρία.μήπως δεν κάνω κάτι σωστά k πρέπει να την αφήνω περισσότερη ώρα σε φόρτιση?μήπως πρέπει να περιμένω μέχρι να δείξει καθαρά πράσινο k όχι ένα ξεβαμμένο κίτρινο που δείχνει?τα φώτα σας παίδες  :bye:

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Φόρτιση των μπαταριών
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 19:48 »
Nα τις αφηνεις μεχρι το λαμπακι του φορτιστη σου να δειχνει πρασσινο μονο τοτε ειναι πληρως φορτισμενες! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Φόρτιση των μπαταριών
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 19:52 »
δηλαδή poses ώρες περίπου θέλει φόρτιση μια 2200 ? :dontknow:
άσε που δεν ξέρω k αν αυτός ο φορτιστής δίνη πράσινο η απλά σταματάει σε αυτό το κίτρινο. :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2012, 19:58 από aelaras »

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φόρτιση των μπαταριών
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 20:00 »
Ποιός φορτηστής είναι τι χαρακτηριστικά έχει , επίσεις ποιες ακριβώς έιναι οι μπαταρίες σου ;


παράδειγμα με φορτιστή 500mah μια μπαταρία άδεια των 2000mah θέλει 4 ώρες φόρτιση 500x4=2000

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Φόρτιση των μπαταριών
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 20:03 »
Ακριβως δεν μπορω να σου πω γιατι παιζει ρολο και ο φορτιστης αλλα και ποσο ξεφορτιστη ειναι η μπαταρια οταν την βαζεις για φορτιση.Συνηθως κανενα τριωρο, αλλα πρασινο λαμπακι θα σου αναψει, εχε υπομονη και να τις φορτιζεις παντα οταν ειναι κατω απο την επιβλεψη καποιου μην τις αφηνεις και φευγεις,ο διαβολος εχει πολλα ποδαρια που λενε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Φόρτιση των μπαταριών
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 20:08 »

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Φόρτιση των μπαταριών
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 20:09 »
Σ αυτο το τελευταιο navy  εχεις δικιο...αν και δε ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο...ολη μερα ολο και καποια μπαταρια μου φορτιζω...θα πρεπε να μαι ολη μερα σπιτι :eyesplash: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Φόρτιση των μπαταριών
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 20:16 »
Το ξερω οτι δεν ειναι ευκολο να εισαι παντα παρων αλλα...φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12807 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123677 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos