vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Roar Vapor (USA)

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Υγρά αναπλήρωσης Roar Vapor (USA)
« στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 20:11 »

Μια πρώτη γεύση απο τα Αμερικάνικης προέλευσης υγρά αναπλήρωσης Roar Vapor




Roar Vapor
http://www.roarvapor.com/  (η επίσημη ιστοσελίδα)

Liberty Flights
http://www.liberty-flights.co.uk/ (Αγγλική ιστοσελίδα απο την οποία προμηθεύτικα εγω τα υγρά & υπάρχει η δυνατότητα αποστολής και στην Ελλάδα)

Πρόσφατα αποφάσισα να εξερευνήσω και την πιο φρουτένια πλευρά του ατμίσματος....και αφού δοκίμασα αρκετά γνωστά φρουτώδη υγρά με τοπ λατρεμένα το forest fruit απο HOL και το Malibu απο HALO..είπα να δοκιμάσω και τα συγκεκριμένα!

Η εταιρεία φημίζεται αρκετά για τις έντονα φρουτένιες γεύσεις που δημιουργεί. Περισσότερες πληροφορίες για την εταιρεία μπορείτε να τις βρείτε στην ιστοσελίδα που ανέφερα πιο πάνω.
Είναι γενονός ότι α) Είναι ακριβά υγρά β) δεν είναι ευρέως διαθέσιμα...και πριν αρχίσετε να με "βαράτε" με ερωτήσεις τύπου "και τι μας νοιάζει εμάς ρε κοπελιά για υγρά που δεν είναι διαθέσιμα και κοστίζουν ένα σκασμό"....διότι υπολογίζετε και τα μεταφορικά...έχω να σας πω ότι μερικοί μπορεί να θέλουν να δοκιμάζουν υγρά και να προτιμούν να δίνουν λεφτά σε υγρά παρά στον υπόλοιπο εξοπλισμό άτμισης (μοντες, ατμο κλπ). Έτσι λοιπόν όπως μερικοί κάνετε αγορές απο εξωτερικό σε εξοπλισμό, μπορεί να υπάρχει και κόσμος που να θέλει να δοκιμάσει και κάτι άλλο σε υγρό που δεν υπάρχει στην Ελλάδα.

Στο θέμα μας......
Θα σας παρουσιάσω δύο υγρά αναπλήρωσης το Truth Serum (Ορός της αλήθειας) και το Blood & Ink (Aίμα και μελάνι  :confused1: ξέρω δε βγάζει  νόημα η μετάφραση).

Και τα δύο υγρά έρχονται σφραγισμένα σε πλαστικό σακουλάκι, με ''gewre κράκ'' (καπάκι κάνει κράκ και ανοίγει) child proof,προειδοποιητικές σημάνσεις και επιστόμιο σταγονόμετρο. Φέρουν την ετικέτα του reseller (στη προκειμένη περίπτωση liberty flights), ενώ δεν αναφέρουν ημ.λήξης.






Και τα δύο υγρά είναι σε πλαστικά μπουκαλάκια των 10ml, έρχονται σε αναλογία 50PG/50VG,τα δικά μου είναι στα 6mg νικοτίνης.


Όλες οι δοκιμές έγιναν στον igo-s, αντίσταση 2ohm, στα 4-4.2V


Truth Serum
Η περιγραφή απο τη μαμά εταιρεία λέει για ένα μείγμα αχλαδιού καρύδας και κρέμας. Εγώ θα το χαρακτήριζα εξωτική πανδαισία. Θέλει αρκετό χρόνο για να ωριμάσει για να αποδόσει σωστά τα αρώματα του (10ήμερο). Η καρύδα υπερέχει ελάχιστα του αχλαδιού, ενώ ανα διαστήματα υπάρχουν και άλλες νότες φρούτων (ανανάς, μάνγκο). Επίσης υπάρχει μια πλούσια κρεμώδης επίγευση που αφενός δεν σκεπάζει τον φρουτώδη χαρακτήρα του υγρού, αφετέρου σου δημιουργεί ατμιστική πληρότητα. Στην εισποή καταλαβαίνεις περισσοτερο τα φρούτα ενώ στην εκπνοή την καρύδα και την κρέμα. Το άρωμα που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι μοναδικό και αρκετοί το πέρασαν και για τσιχλόφουσκα. Είναι λίγο ελαφρύ στο χτύπημα του, ίσως με μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε νικοτίνη να είναι καλύτερο, και η παραγωγή ατμού είναι αρκετά μεγάλη!


Blood & Ink
Η επίσημη περιγραφή του υγρού μιλάει για μείγμα απο βατόμουρα (raspberry+blackberry) και κρέμα. Όντως είναι αυτό που λέει. Δεν χρειάστηκε ωρίμανση το υγρό, η γεύση του βατόμουρου είναι αρκετά καθαρή και ελάχιστα όξινη ενώ η παρουσία της κρέμας είναι έντονη/αισθητή και στην εισπνοή και στην εκπνοή. Παρόλο που σαν γεύση δε μου άφησε την αίσθηση του χημικού στοιχείου..διότι πραγματικά είναι σαν να τρώς την επικάλυψη απο γλυκό...υπάρχουν και στιγμές που είναι αρκετά λουλουδάτο...και είναι λίγο μπουχτιστικό για ολοήμερο υγρό. Όσον αφορά το χτύπημα του είναι πάρα πολύ καλό (τλχ για 6αρι που κάνω εγώ) και ο ατμός είναι ελάχιστα περισσότερος και πιο πυκνός απο το truth serum.


Συνολικά είναι μια πάρα πολύ καλή εμπειρία και τα προτείνω ανεπιφύλακτα για τους ατμιστές που τους αρέσουν τέτοιου είδους υγρά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Roar Vapor (USA)
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 21:30 »
Να παραγγειλεις ακριβα υγρα απο εξω (ενω εδω υπαρχουν δεκαδες "μαρκες"), χωρις να τα εχεις δοκιμασει για να ξερεις τι παιρνεις, και να περιμενεις τοσο καιρο για να τα παραλαβεις,    χμμμμμ    :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Roar Vapor (USA)
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 23:13 »
Έχεις δίκιο και χαίρομαι που τα υγρά που υπάρχουν στην Ελλάδα σε καλύπτουν...αλλά αν με αυτό το review μπορώ να πείσω έστω και ένα άτομο παραπάνω, που δε του αρέσουν αυτά τα δεκάδες υγρά της Ελλάδας, να παρατήσει το ΚΤ και να δεί πόσο απολαυστικό μπορεί να γίνει το άτμισμα τότε το θεωρώ χρέος μου να το κάνω και το φόρουμ μου έχει δώσει αυτή τη δυνατότητα.


Πέρα απο το προηγούμενο....δε νομίζω να είναι κακό να βλέπετε τι κυκλοφορουν σε υγρά και έξω απο την Ελλάδα...όπως παρακολουθείτε τα διάφορα μοντάκια και τους ατμο....πολλοί ποστάρουν πράγματα στο φόρουμ που δε μπορουν να τα πάρουν. Εγώ έχω την τύχη να βρίσκομαι σε μια χώρα που έχω όχι δεκάδες επιλογές σε υγρά...αλλά εκατοντάδες....και εφόσον βρήκα κάτι καλό μέσα σε αυτό το χάος και δίνω τις πληροφορίες που χρειάζονται μαζί φυσικά και τον αξιόπιστο Ευρωπαϊκο reseller που τα έχει..είναι στη διακριτική ευχέρεια του καθενός να κρίνει αν μπορεί να τα αγοράσει/δοκιμάσει. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2014, 00:02 από soulsym86 »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Roar Vapor (USA)
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 00:16 »
Βεβαίως και μας ενδιαφέρει τι γίνεται έξω από την Ελλάδα της κρίσης.
Για πολλούς λόγους:

1) Ακόμα κι αν τα συγκεκριμένα υγρά θεωρηθούν ακριβά, μπορούμε να καταλάβουμε αν και πώς έχoυν ταξινομηθεί διεθνώς τα υγρά άτμισης, άρα και αν η διαφορά στις τιμές σημαίνει κάτι.
2) Η μεταβολή των τιμών με το πέρασμα του χρόνου μας δίνει πληροφορίες και για το αν υπάρχει κρίση αλλού αλλά και για το αν το άτμισμα εξαπλώνεται με γρήγορους ή αργούς ρυθμούς
3) Οποιαδήποτε λεπτομέρεια (ακόμα και για το πώς ασφαλίζονται τα μπουκαλάκια) μπορεί να φέρει μια αλλαγή εδώ
4) Οποιοδήποτε νέο συστατικό στις βάσεις κυρίως, μπορεί να αλλάξει τις συνταγές σε πολλούς από εμάς που "κυνηγάμε¨τα έτοιμα αλλά έχουμε λιγότερα μέσα και ουσίες στη διάθεσή μας, σε σχέση με τις εταιρείες
5) το πιο σπουδαίο και μέσα στο θέμα:
αχλάδι-καρύδα-κρέμα: Να ενας συνδυασμός που δεν νομίζω να υπάρχει εδώ. Άρα νέες γεύσεις και αποκατάσταση της παρεξηγημένης, στα μάτια των περισσότερων, καρύδας.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2014, 01:18 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Roar Vapor (USA)
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 00:53 »
Εμένα πάντα με τρώει να δοκιμάσω νέες εταιρίες.
Παρόλο που φτιάχνω υγρά πάντα δοκιμάζω και τα έτοιμα για να διευρύνω τους γευστικούς μου ορίζοντες και να βελτιωθώ σαν μάγειρας!!!  :laugh1:
Είμαι από εκείνους που θέλουν να δοκιμάσουν τα πάντα, κυρίως γλυκά και φρουτένια, γιατί αυτή πιστεύω είναι η μαγεία του η.τ.. Να ατμίζεις με μεγάλη ποικιλία γεύσεων σε αντίθεση με το κ.τ. όπου ήμουν 25 χρόνια στην ίδια γεύση. Το σκέφτομαι και απορώ με τον εαυτό μου.  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Roar Vapor (USA)
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 12:38 »
Και μερικές photo ακόμη...













Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Roar Vapor (USA)
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 00:03 »



Στο θέμα μας......
Θα σας παρουσιάσω δύο υγρά αναπλήρωσης το Truth Serum (Ορός της αλήθειας) και το Blood & Ink (Aίμα και μελάνι  :confused1: ξέρω δε βγάζει  νόημα η μετάφραση).

Μάλλον εννοεί την διαδικασία του τατουάζ. Δίνεις αίμα και παίρνεις μελάνι :D

Πέρα από την πλάκα με μεγάλη μου χαρά βλέπω ότι οι εταιρίες άρχισαν να βγάζουν σύνθετες γεύσεις. Ένα σκέτο φρούτο γίνεται γρήγορα βαρετό όπως και ένα καπνικό.
Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω να πάρω γιατί έχω κι άλλα υπ' όψιν μου απ' τη Liberty Flights

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Roar Vapor (USA)
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 12:53 »
 :))
Μήπως όμως το αίμα λειτουργεί και σαν μελάνι...?!
Για αυτό είπα, χάνει κάθε αξία η μετάφραση!Ενώ ο ορός της αλήθειας...μια χαρά έκατσε!


Οι εταιρείες, και ειδικότερα η Αμερικάνικες, δε ξεκίνησαν τώρα να βγάζουν σύνθετες γεύσεις για να πούμε και την αλήθεια...το κακό είναι ότι επειδή τέτοιου είδους υγρά προέρχονται απο σχετικά μικρούς παραγωγούς..δε περνάνε εύκολα τον Ατλαντικό όπως οι μεγάλες εταιρείες (βλ. Johnson Creek, Ηalo)...και όταν περάσουν έρχονται σε περιορισμένες ποσότητες που εξαντλούνται πολύ γρήγορα, αργεί πολύ και το restocking...οπότε αναγκαστικά ο κόσμος γυρίζει πάλι στα σκέτα φρούτα/καπνικά που είπες που αποτελούν και ένα πολύ μεγάλο κομμάτι των υγρών εντός Ευρώπης.

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Roar Vapor (USA)
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 18:01 »
Ακόμη δυο υγρά αναπλήρωσης Roar Vapor


Σήμερα, μετά απο αρκετές μέρες ωρίμανσης και δοκιμών, αποφάσισα να κάνω review ακόμη δυο υγρά της εταιρείας Roar Vapor τα οποία προμηθεύτικα απο την Liberty Flights εδώ στην Αγγλία.

Τα υγρά αυτά είναι το Hawaii Sunrise και το Banana Cream Pie.

Και τα δύο υγρά ήρθαν όπως τα προηγούμενα σφραγισμένα σε σκληρό πλαστικό σακουλάκι. Οι διαφορές τους είναι ότι το Hawaii Sunrise είχε καπάκι ασφαλείας (gewre κρακ) ενώ το Banana Cream Pie όχι :confused1: :thumpdown: και οτι τα δυο μπουκαλάκια είναι διαφορετικά σε ύψος και ποιότητα πλαστικού, το Banana Cream Pie έχει πιο σκληρό μπουκαλάκι. Φαντάζομαι ότι είναι θέμα παρτίδας αυτό αν και θα ήθελα να υπάρχει μια ομοιογένεια στη συσκευασία η αλήθεια, προβληματίστηκα αλλά το ξεπέρασα.




Και τα δύο υγρά ειναι των 10ml, σε αναλογία 50PG/50VG, στα 6mg νικοτίνης, φέρουν όλες τις απαραίτητες προειδοποιητικές σημάνσεις, ενώ δεν αναγράφουν ημερομηνία λήξης.

Όλες οι δοκιμές έγιναν στον igo-s, αντίσταση στα 2.0Ohm, στα 3.8-4.2V



Hawaii Sunrise*
Η χαρά της σύνθετης γεύσης (όχι συνθετικής..σύνθετης δλδ πολύπλοκης). Η επίσημη περιγραφή του υγρού επίσης δε βοηθάει σε αυτή τη περίπτωση δίοτι μιλάει για Χαβανέζικες ανατολές σε παραλίες και μείγμα εξωτικών φρούτων. Όταν ανοίγω το μπουκάλι μυρίζει φρούτα αλλά πιο έντονα μου έρχεται η μπανάνα. Τι καταλαβαίνω εγώ απο φρούτα, αφού έπαιξα αρκετά με τα Volts για δω που μου αποδίδει τα αρώματα καλύτερα...στην εισπνοή σίγουρα υπάρχει μπανάνα..η φρέσκια μπανάνα όμως και σίγουρα υπάρχει ανανάς...ενώ στην εκπνοή και σαν επίγευση που αφήνει στο στόμα υπάρχει καρύδα και κάτι μεταξύ μανταρινιού ή πορτοκαλιού (τείνω πιο πολύ στο μανταρίνι). Δεν είναι τόσο γλυκό που να σε μπουχτίζει, αλλά η μπανάνα δίνει όση γλύκα του πρέπει, ενώ υπάρχει και μια ελάχιστη στυφότητα απο την καρύδα και το μανταρίνι. Αν τα βάλω όλα μαζί, μου θυμίζει πάρα πολύ το αντίστοιχο Hawaiian Sunrise cocktail..xωρίς το αλκοόλ φυσικά. Όλα τα αρώματα του είναι τόσο όμορφα αναμεμειγμένα...που δε θα το κρύψω είναι το αγαπήμενο μου από αυτά που δοκίμασα μέχρι τώρα απο την Roar. Είναι ένα Χαβανέζικο πάρτι στο στόμα!Το άρωμα που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι απίστευτο.Όσον αφορά το χτύπημα δε μπορώ να πώ πως αισθάνομαι κάτι αλλά η γεύση είναι τόσο πλούσια και νόστιμη που ξεχνάς ότι θέλεις χτύπημα. Τέλος την παραγωγή ατμού μπορώ να την συγκρίνω μόνο με ατμόπλοιο!



Banana Cream Pie*
Εδώ είναι λίγο πιο απλά τα πράγματα. Η επίσημη περιγραφή μιλάει για ώριμες μπανάνες και γλυκιά κρέμα σε συνδυασμό με ζύμη τάρτας ζαχαροπλαστείου. Σίγουρα υπάρχει η κρεμώδης αίσθηση και στην εισπνοή και στην εκπνοή, η μπανάνα που είναι και το βασικό συστατικό ναι μεν έχει μεστή γεύση αλλά μου φέρνει περισσότερο σε λικέρ μπανάνα παρά στο φρούτο αυτό καθ'αυτό. Αυτό δεν κάνει απαραίτητα κακό το συγκεκριμένο υγρό, αντίθετα νομίζω ότι θα ήταν αδύναμο το υγρό αν υπήρχε η γεύση του φρέσκου φρούτου. Αυτό που σίγουρα με εντυπωσίασε είναι η απόδοση της ζύμης (τάρτας-γλυκού ψωμιού) η οποία μένει και σαν βουτυράτη επίγευση στο στόμα μαζί με κάτι απο ξηρό καρπό (καρύδι) και κάνει την ατμόσφαιρα σαν ζαχαροπλαστείο Τερκενλή (ξέρουν οι βόρειοι) ή Σαβοϊδάκη (ξέρουν οι νότιοι)..συνολικά θα μπορούσα να το πω και μπανανόψωμο με καρύδια (banana nut bread). Είναι ένα πάρα πολύ ωραίο υγρό, νόστιμο, αρκετά γλυκό αλλά όχι για όλη την ημέρα εξαιτίας αυτής της υποψίας του λικέρ. Το άρωμα που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι καθαρά μπανάνας, πολύ ευχάριστο, το χτύπημα του είναι καλό για τα 6mg, ενώ και η παραγωγή του ατμού είναι εντυπωσιακή.


*Προειδοποίηση: Έχουν γίνει αναφορές ότι και τα δυο υγρά έχουν ραγίσει/λιώσει/σπάσει πλαστικά και ακρυλικά τανκάκια.


Νομίζω είναι περιττό να πω και αυτή τη φορά ότι τα συστήνω στους λάτρεις των φρούτων. Εντυπωσιακές γεύσεις και μοναδικά μείγματα αρωμάτων που τα ευχαριστιέσαι μέχρι και τη τελευταία τους σταγόνα! :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2014, 01:19 από soulsym86 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Roar Vapor (USA)
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 18:12 »
soulsy πολύ ωραίες οι περιγραφές σου, κάποια στιγμή θα πρέπει να τα βάλω στο πρόγραμμα αυτά τα υγρά γιατί μου χεις κινήσει το ενδιαφέρον!!!

(μόλις τελειώσω με τα ομολογουμένως πολλά μλ που έχω μπροστά μου για δοκιμή....)

Εύγε! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Roar Vapor (USA)
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 18:55 »
Να'σαι καλά!Σε ευχαριστώ πολύ!


Αν δεν ήταν καλά υγρά, δεν θα έμπαινα καν στη διαδικασία να τα παρουσιάσω στο φόρουμ εδώ.


Μια συμβουλή μόνο, αν σκέφτεσαι να τα παραγγείλεις απο Liberty..να το κάνεις μέσα στον επόμενο μήνα/2μηνο διότι αν το αφήσεις φλου μπορεί να μη τα προλάβεις και το restocking είναι βασανιστικά αργό.

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Roar Vapor (USA)
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 04, 2014, 18:13 »
Kαι τα δύο τελευταία υγρά Roar Vapor που έχω δοκιμάσει τo Dawn of Truth και το Green Peach Tea.



Όλες οι δοκιμές έγιναν στον Igo-s ατμοποιητή, πάνω στο iTaste MVP v2.0, microcoil με οργανικό βαμβάκι, αντίσταση στα 1.8ohm, στα 8.0W.








Dawn of Truth, Roar Vapor*

Dawn of Truth λοιπόν...και η επίσημη περιγραφή μας μιλάει για ένα ''υβριδικό'' υγράκι που δημιουργήθηκε συνδυαστικά απο τα υγρά Truth Serum και Hawaii Sunrise (τα οποία έχουμε δεί σε προηγούμενες παρουσιάσεις). Ειδικότερα, συνεχίζει η περιγραφή, δίνεται έμφαση στη μπανάνα απο το Hawaii Sunrise και στη καρύδα απο το Truth Serum. Να υπενθυμίσω ότι Hawaii Sunrise είναι ένα εξωτικό μείγμα μπανάνας, ανανά και καρύδας και το Truth Serum είναι συνδυασμός αχλαδιού, καρύδας και κρέμας. Η μυρωδιά απο το μπουκαλάκι είναι καθαρά φρουτώδης με έμφαση στη μπανάνα ξεκάθαρα! Στη γεύση τώρα μιλάμε για ένα υπέροχο υγρό...αρχικά υπάρχει μια πλούσια κρεμώδης αίσθηση και κατα την εισπνοή και κατά την εκπνοή. Γενικότερα είναι ένας πάρα πολύ εντυπωσιακός συνδυασμός μπανάνας καρύδας. Στην εισπνοή καταλαβαίνω περισσότερο το άρωμα της μπανάνας ως ώριμου φρούτου καθαρά, ενώ κατά την εκπνοή και απο το στόμα και απο τη μύτη η γλύκα της μπανάνας μετριάζεται απο την καρύδα δίνοντας μια ωραία ισορροπία στο υγρό. Έτσι λοιπόν ενώ στη βάση του το υγρό είναι γλυκό, η προσθήκη της καρύδας το κάνει εξαιρετικά ευχάριστο και ανάλαφρο και φυσικά καθόλου μπουχτιστικό! Είναι υγρό που ανετότατα κάνει για όλη μέρα, ειδικά τώρα το καλοκαιράκι! Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι εξαιρετική. Το χτύπημα του για 6αρι υγρό είναι καλό, ενώ για άλλη μια φορά, όπως έχω παρατηρήσει σε αυτά τα υγρά, η παραγωγή ατμού είναι τεράστια.

Green Peach Tea

Ας δούμε και το τελευταίο υγράκι απο Roar Vapor, το Green Peach Tea. Να πώ αρχικά ότι ήμουν λίγο διστακτική για το συγκεκριμένο υγρό, γιατί δε μου αρέσει το τσάϊ και παρόλο που ζώ πλέον σε μια χώρα όπου πίνουν περισσότερο τσάϊ παρά νερό, όσες προσπάθειες έχω κάνει να απολαύσω τα διάφορα τσάγια που κυκλοφορούν εδώ, έχουν πέσει στο κενό! Τα μόνα που ανέχομαι να πιώ είναι ζεστό τσάϊ μέντας και αυτό όταν είμαι αρρωστούλα, και κρύο τσάϊ με λεμόνι ή ροδάκινο (της γνωστής εταιρείας). Τί μας λέει λοιπόν η περιγραφή του υγρού απο τη μαμά εταιρεία, ότι είναι είναι ένα υγρό πράσινου τσαγιού εμποτισμένο/αρωματισμένο με γλυκά ροδάκινα. Αυτό με το ροδάκινο λοιπόν είναι που με έκανε να θέλω να το δοκιμάσω γιατί παραπέμπει σε κάτι που μου αρέσει να πίνω το καλοκαίρι στη παραλία κλπ. Ανοίγοντας το μπουκαλάκι αυτό που μυρίζω είναι κατά βάση τσαϊ, όχι απαραίτητα πράσινο, αλλά τσάϊ, ενώ στο βάθος έχει και κάτι απο ροδάκινο. Ντριπάρω έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι θα τα κλάψω τα λεφτά μου γιατί το τσαϊ είναι πιο έντονο απο το ροδάκινο στη μυρωδιά. Στη γεύση τώρα..μιλάμε για πιστή αντιγραφή πράσινου τσαγιού που το καταλαβαίνω περισσοτερο απο την στυφάδα που αφήνει στο στόμα. Η ένταση του τσαγιού στο υγρό δεν είναι περισσότερη απο του ροδάκινου οπότε ισορροπεί αρκετά στη γεύση. Και στην εισποή και στην εκπνοή υπάρχει η παρουσία και του πράσινου τσαγιού και του ροδάκινου και αδιαμφισβήτητα είναι απο τις πιο φυσικές και καθαρές γεύσεις που έχω δοκιμάσει. Η αίσθηση που αφήνει σαν υγρό γενικότερα είναι αναζοωγονητική ενώ το τσάι που μένει και σαν επίγευση καθαρίζει και φρεσκάρει ευχάριστα τη στοματική κοιλότητα. Δεν είναι υγρό που γλυκίζει υπερβολικά αλλά ούτε και υγρό που πικρίζει, και αυτό το κάνει εξαιρετικό ολοήμερο υγρό γιατί δε κουράζει. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι του ροδάκινου περισσότερο, σε άλλους άρεσε αρκετά ενώ σε άλλους το ροδάκινο τους ήρθε ξινούτσινο στη μυρωδιά. Το χτύπημα του είναι το καλύτερο απ'ολα τα υγρά της εταιρείας που έχω δοκιμάσει, ενώ για άλλη μια φορά η παραγωγή ατμού είναι αρκετά μεγαλή.


*Προειδοποίηση: Έχουν γίνει αναφορές ότι το υγρό έχει ραγίσει/λιώσει/σπάσει πλαστικά και ακρυλικά τανκάκια.

Για περισσότερες πληροφορίες για αυτά τα υγρά και άλλα, επισκεφτείτε το blog μου
http://powerpuffsreviews.blogspot.co.uk/
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2014, 23:19 από soulsym86 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12817 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123689 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos