vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

490 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2535 στις: Αυγούστου 14, 2021, 03:07 »
Είσαι αρχηγός!.

Παλι καλα που υπαρχεις και εσυ και δινεις πληοροφια αβιαστα και αντικειμενικα!

Και εμενα με βλεπω να γερναω στο foroum και οχι στα social;D

Aυτο με το refil το ειδα και εγω και μου εκανε εντυπωση και τα βιντεακια για το oring του cap ή οχι πολυ σφιξιμο κριμα...

Για τον αερα του και το ποσο smooth μπορει να τον κανει είχα απορια. Οπως και για το παιχνιδι στην καμπανα.

Προσωπικα εχω την εντυπωση πως ο ναυτικος και ο Παναγιώτης φτιαχνουν τους πιο ομορφους ατμο απο οτιδηποτε αλλο εχουν δει τα ματια μου.

Οπτικα μου αρεσει παρα πολυ, το drip tip ισχυει οτι θα μορουσε να εβαζε κατι πιο μικρο και ομορφο Simply Tips γαρ.

Για την τροφοδοσια με στεναχωρησες αλλα εχεις δικιο, δεν το περιμενα.

Αυτη η λογικη που εχει ο cloud με high feeding που λενε και στο χωριο μου, δεν την καταλαβα ποτε. Τοσο ψηλα η βαση και απειρες στροφες για να ρυθμιζεις τροφοδοσια..anyway..

Nα σαι καλα για τις πληροφοριες!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2536 στις: Αυγούστου 14, 2021, 11:04 »
Tίποτα ρε συ ,σιγά.Όταν έχω ελεύθερο χρόνο(3 δουλειές εδώ  και 3 χρόνια ως γνωστόν ) και πέσει κάτι στην αντίληψη μου χαρά μου να μοιραστώ τις εμπειρίες μου.
Μακάρι να συνεχίζανε και άλλοι χομπίστες την υποστήριξη στο forum αλλά είναι τόσο ξεπερασμένο το περιβάλλον και προβληματικό ως προς το να ανεβάσεις
μια φωτογραφία ή ένα βίντεο που δεν κάθονται να ασχοληθούν.Μεταξύ μας έχουν και ένα δίκιο,ειδικά αν σκεφτείς οτι τα περισσότερα hi end forum του εξωτερικού
εχουν και εφαρμογές στα κινητά πλέον και εκεί γίνεται το παιχνίδι.Ειδικά Ιαπωνία,Αυστραλία,Φιλλιπίνες και Καναδά μόνο σε εφαρμογές πλέον λόγω κινδύνου απαγόρευσης.
Συν οτι υπάρχει αυτό το σπαστικό συνέχεια με τους πονηρήδηδες κατα καιρούς εδώ μέσα που πρέπει να έχεις αποδείξεις για τα πάντα κτλ κτλ κτλ...
Το forum τα έχουμε ξαναπεί είναι εγκυκλοπαίδεια και όλα τα άλλα magazina  :thumpup:  Aλλά οι καιροί αλλάξανε :yes:

Προσωπικα εχω την εντυπωση πως ο ναυτικος και ο Παναγιώτης φτιαχνουν τους πιο ομορφους ατμο απο οτιδηποτε αλλο εχουν δει τα ματια μου.
Μαζί σου αλλά γενικά πιστεύω κατα καιρούς βγαίνουν πανέμορφα κομμάτια και απο τους άλλους κατασκευαστές.Για παράδειγμα  οι προηγούμενοι cloud v2v3v4 ειδικά με τα maori δαχτυλίδια κατ εμέ ακόμη είναι στα top 5 σίγουρα.Βέβαια στο θέμα της ποιότητας,innovation,after sale support ,υλικών,φινιρίσματος,machining ο Κώστας και ο Παναγιώτης είναι μια κατηγορία μόνοι τους.Δεν φτάσανε τυχαία στην κορυφή εξάλλου...

Τώρα για την λογική του high feeding που λες και εσύ τι να πω...Είναι το σήμα κατατεθέν του κατασκευαστή και πήγε φαντάζομαι να βελτιώσει τα μικροπροβληματάκια που
είχε η τροφοδοσία με τα λούκια κάνοντας αυτές τις τρυπούλες.Τώρα αν του βγήκε σε καλό είναι άλλο θέμα...(θα βάλω και μια φώτο απο το group στο facebook για να καταλάβει και ο κόσμος που διαβάζει τι λέμε και που είναι το πρόβλημα ).
Προσωπικά στον v4 δεν είχα κανένα θέμα τροφοδοσίας μόλις βρήκα το στήσιμο του αν και θέλει μαεστρία στο βαμβάκωμα.Το θέμα που είχα με τον v4 ήταν η καμπάνα του
και το πως φλατάριζε τα υγρά που ήθελα να ατμίσω εκεί μεσα.Δεν έκανε για υγρά που θέλουν ανάλυση αλλά έδινε τα τριμπεκοειδή και γενικά τα καπνικά εξαιρετικά.
Ηταν ένας ατμο που άξιζε να υπάρχει στο rotation.Κανένας ατμο δεν παίζει εξάλλου τέλεια τα πάντα.Ολοι έχουν  τα + και τα - τους .

Εμείς απλά κοιτάμε τι μας αρέσει,αν δουλεύει σωστά,ποιότητα κατασκευης,τι μας βολεύει,που παίζει καλά και φυσικά το matchy matchy με τα Mod μας 8)

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 14, 2021, 11:40 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2537 στις: Αυγούστου 14, 2021, 11:09 »
Ορίστε και οι τρυπούλες για να μην αναρωτιέται ο κόσμος τι λέμε...



Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2538 στις: Αυγούστου 14, 2021, 11:54 »
Οι τρύπες φράζουν(σε όλους τους άτμο που έχουν τέτοιες) επειδή είναι στρογγυλές και δημιουργείται αυτό το φαινόμενο:




Δεν θα έφραζαν αν ήταν τετράγωνες ή ορθογώνιες.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2539 στις: Αυγούστου 14, 2021, 12:08 »
Ορθή σκέψη αλλά νομίζω είναι τόσο μικρές και με τόσο βάθος που ότι σχήμα και να είχαν το συγκεκριμένο φαινόμενο δεν θα το απέφευγε.

Σε ποιον άλλον ατμο έχουμε αυτό το σύστημα με τις 2 τρύπες μήπως και κάτσω να το μελετήσω λίγο;;;
Δεν μου έρχεται στο μυαλό κανείς τώρα

Αποσυνδεδεμένος Stamatis

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2540 στις: Αυγούστου 14, 2021, 15:43 »
Καλησπέρα η Παναγία μαζί μας. Θα ήθελα να ρωτήσω όσους κατέχουν και γνωρίζουν ποιο ντριπερ ανάμεσα σε papillon και apollo θα επέλεγαν και με ποιο κριτήριο δεδομένου ότι παίζουν στην ίδια τιμή. Ευχαριστώ 

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2541 στις: Αυγούστου 14, 2021, 22:47 »
Έχω τον καινούριο cloud εδώ και αρκετές ημέρες. Τζούρα εξαιρετική για MTL και η αίσθηση είναι ακριβώς αυτό που πρέπει να νιώθεις από 1.2, 2*1.2 και 3*1.2.

Τροφοδοσία με 50/50, 40/60 υγρά που κάνω εγώ κανένα θέμα. Σε σημείο που δεν χρειάζεται καν να ανοίξω την δεύτερη οπή. Το top cap επίσης δουλεύει μια χαρά και πραγματικά απορούσα με αυτά που είδα στο group.

Ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή. Τα σπειρώματα είναι βούτυρο. Ίσως επειδή είναι λεπτά τα μέταλλα να δίνει την αίσθηση της όχι και τόσο καλής κατασκευής. Το μονο αρνητικό είναι το πλαστικό τανκ, αλλά τουλάχιστον το πακέτο έχει και έξτρα.

Εμφάνιση και γεύση είναι υποκειμενικά οπότε δεν σχολιάζω

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 688
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2542 στις: Αυγούστου 15, 2021, 00:38 »
Ξέρει κανείς πότε θα κυκλοφορήσει το vandy vape pr se kit;

Αποσυνδεδεμένος MakIs_X

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2543 στις: Αυγούστου 18, 2021, 17:21 »
Διαρροή φωτό.
Bishop RDTA......

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος psbill

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2544 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2021, 13:49 »
Καλησπέρα και από εμένα το νέο μέλος.Νέος ατμιστής εδώ και τρείς μήνες.Κάτοχος του Nautilus gt και αρκετά ευχαριστιμένος από γεύση.
Έλα όμως που άκουγα από όλους, ότι σαν την γέυση του επισκευάσιμου δεν υπάρχει...!!
Μπήκα λοιπόν στο τριπάκι να αγοράσω κι εγώ έναν επισκευάσιμο mtl, όχι όμως ότι να ναι αλλά κάποιον
καλό (τρομάρα μου...).
Κατέληξα λοιπόν στον Γερμανό CABEO MTL RDTA.Έσκασα ένα κάρο λεφτά,(ήθελα high end όχι ότι κι ότι),
μου τον έστησαν στο κατάστημα που τον άγορασα, κι έφυγα σπιτι για δοκιμή.
Βάζω ένα αγαπημένο φρουτώδες υγρό (50-50) και ξεκινάω το άτμισμα περιμένοντας άλλα επίπεδα γεύσης.
Αποτέλεσμα, τζούρα πολύ σμουθάτη οφείλω να το παραδεχτώ. αλλά...     από γεύση ούτε στο 1/3 του
Nautilus!!!. 
Έχω αλλ'αξει ένα κάρο διαφορετικές αντιστάσεις και στησίματα αλλά το αποτέλεσμα ίδιο.Υποτονική γεύση και μου βγαζει και μια ξινίλα.Ξαναδοκιμάζω με τον nautilo είναι η νύχτα με τη μέρα!!
Έυπρόσδεκτη οποιδήποτε γνώμη ή συμβουλή γιατί βλέπω να τον στέλνω σε τίποτα αγελίες για να τον ξεφορτωθώ.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2545 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2021, 20:34 »
Rdta, με τον αέρα να έρχεται από πάνω και να κόβει βόλτες μέχρι να καταλήξει στο πλάι της αντίστασης και να δίνει καλή γεύση, δεν νομίζω να στέκει ως επιτυχημένο μηχανολογικό σενάριο. Εσύ με ποιο κριτήριο κατέληξες σ' αυτόν τον ατμοποιητή? Μου φαίνεται ότι κάποιος πονηρός τον έφερε και ψάχνει θύματα να τον φορτώσει, πουλώντας φύκια για μεταξωτές κορδέλες! Ποιος rdta άλλωστε πρoσέφερε γεύση στην ιστορία του ατμίσματος? Άκου 169€ για rdta? :wall:

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2546 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2021, 20:45 »
Ο Brunhilde νομίζω έχει πολύ καλή γεύση και έχει και 40€

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2547 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2021, 21:23 »
Για την οικονομία της συζήτησης να δεχτώ το "πολύ καλή γεύση", ΟΜΩΣ ο Brunhilde φέρνει τον αέρα από το πλάι και στην αντίσταση χτυπάει από κάτω, δεν είναι top airflow και έχει 35€, το 20% του Cabeo! :hapy_crazy:

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2548 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2021, 21:33 »
Ναι δίκιο έχεις φυσικά! Εγώ απλά ήθελα να πω ότι για αρχή καλό είναι να μη ρισκάρεις τόσο για κάτι ακριβό, μπορείς να βρεις καλή γεύση με λιγότερα χρήματα

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2549 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2021, 01:53 »
Εχει κανεις αποψη για τον dram iv; Οποιος τον εχει δοκιμασει ας μας πει γνωμη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9338 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364