vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, camber, manoslykos, th3ofilos, ΤΖΙΒΑΣ35, Ribot, kurtz

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος elr4cs

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4710 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2021, 10:57 »
ακριβούτσικο, εκτός και σου αρέσει το design, οπότε και το πληρώνεις (δεν το έχω δοκιμάσει οπότε και δεν ξέρω πώς πάει απο ρεύματα, εκφέρω άποψη απο αυτό που βλέπω)

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4711 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2021, 14:05 »
Σε ευχαριστώ αδερφέ μου.

Αποσυνδεδεμένος barba_bill

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4712 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2021, 17:16 »
https://www.skroutz.gr/s/29194623/Ambition-Converter-Box-Tube-50W-Black.html

Καμιά γνώμη συνατμιστές ?
Είναι πολύ καλό.
Αν δε υπολογίσεις ότι μπορεί εκτός από sbs να γίνει και σουλήνα μια χαρά είναι η τιμή του.
Υ.Γ. Παίζει πολύ καλά κ με έλεγχο θερμοκρασίας (tc) εν αντιθέσει με άλλα ακριβότερα.

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4713 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2021, 18:17 »
Ευχαριστώ :respect:

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4714 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2021, 23:22 »
Καλησπέρα σε όλους.
Είμαι χρόνια καπνιστής, έχω κόψει για τρίτη φορά το τσιγάρο και δεν θέλω να ξαναβάλω στο στόμα μου κανονικό τσιγάρο, η μόνη λύση είναι το ηλεκτρονικό.
Μου πρότειναν αυτό:
https://www.skroutz.gr/s/27516462/Innokin-Kroma-R-Zlide-Kit-Black-Box-Mod-4ml.html?from=sku_color_variations
Διαβάζω καλά λόγια για τον zenith, όμως άκουσα άποψη πως το συγκεκριμένο mod βγάζει πρόβλημα.Στο Σκρούτζ έχει τις καλύτερες αξιολογήσεις.
Διάβασα πχ και για το Aegis Solo πως είναι ανθεκτικό αλλά έχει θέμα με το ρεύμα, κάτι που δεν υπάρχει στο Aegis mini.
Ομως σκέφτομαι να πάρω κάτι το οποίο να έχει αποσπώμενη μπαταρία, για να μην πεταχτεί αργότερα το mod.Επίσης να έχω επιλογές αντιστάσεων, να μπορώ να ρυθμίζω τα watt κλπ.
Από ότι κατάλαβα, η αξιοπιστία 1 mod κρίνεται απο διάφορα:Δηλαδή όχι διαρροές, να δίνει σωστά το ρεύμα, να αναγνωρίζει τις αντιστάσεις, να έχεις εύρος volt στην λειτουργία του κλπ.
Μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο απο το innokin;Πχ κάποιο της Voopoo;Πχ διαβάζω για διαρροές σε kits με Voopoo και πως ευθύνεται ο ατμοποιητής.

Αποσυνδεδεμένος mike01

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4715 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2021, 23:37 »
Όλα λαχείο είναι τύπε μου. Πάρε ένα με καλές αξιολογήσεις να σου αρέσει κιόλας και θα είσαι κομπλέ.
Δίκη μου γνώμη για αρχή επειδή τώρα το έκοψες .... Πάλι... Να πάρεις ένα ποντακι. Για μένα το καλύτερο για να το κόψεις είναι το aspire Vilter έχει φιλτρακια σαν κανονικό τσιγάρο και οι αντιστάσεις του είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ κρατάνε μήνα με ένα σχετικά καθαρό υγρό. Θα πάθεις πλάκα. Και αργότερα παίρνεις και ένα μοντακι να γουστάρεις

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4716 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2021, 23:56 »
Συμφωνώ με το mike01
Το καλύτερο για εσένα θα ήταν ένα pod!!
Δες και το EQ Filter ;)

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 221
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4717 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2021, 08:40 »
Διαφωνώ με τα pods καθώς στην συντριπτική τους πλειοψηφία εμφανίζουν διαρροές, από πλημμύρα μέχρι απλή υγρασία. Εφ' όσον ενδιαφέρεται για μοντ θα του πρότεινα είτε μοντ ή συνδυασμό μπαταρίας και ατμοποιητή. Αν παρ' όλα αυτά θέλεις pod, τότε θα πρότεινα το GeekVape Wenax Stylus.

Καλησπέρα σε όλους.
Είμαι χρόνια καπνιστής, έχω κόψει για τρίτη φορά το τσιγάρο και δεν θέλω να ξαναβάλω στο στόμα μου κανονικό τσιγάρο, η μόνη λύση είναι το ηλεκτρονικό.
Μου πρότειναν αυτό:
https://www.skroutz.gr/s/27516462/Innokin-Kroma-R-Zlide-Kit-Black-Box-Mod-4ml.html?from=sku_color_variations
Διαβάζω καλά λόγια για τον zenith, όμως άκουσα άποψη πως το συγκεκριμένο mod βγάζει πρόβλημα.Στο Σκρούτζ έχει τις καλύτερες αξιολογήσεις.
Διάβασα πχ και για το Aegis Solo πως είναι ανθεκτικό αλλά έχει θέμα με το ρεύμα, κάτι που δεν υπάρχει στο Aegis mini.
Ομως σκέφτομαι να πάρω κάτι το οποίο να έχει αποσπώμενη μπαταρία, για να μην πεταχτεί αργότερα το mod.Επίσης να έχω επιλογές αντιστάσεων, να μπορώ να ρυθμίζω τα watt κλπ.
Από ότι κατάλαβα, η αξιοπιστία 1 mod κρίνεται απο διάφορα:Δηλαδή όχι διαρροές, να δίνει σωστά το ρεύμα, να αναγνωρίζει τις αντιστάσεις, να έχεις εύρος volt στην λειτουργία του κλπ.
Μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο απο το innokin;Πχ κάποιο της Voopoo;Πχ διαβάζω για διαρροές σε kits με Voopoo και πως ευθύνεται ο ατμοποιητής.
Το συγκεκριμένο κιτ είναι πολύ καλό. Θα σε βολέψει και στην αρχή αλλά θα μπορέσεις να το κρατήσεις και για αρκετό καιρό καθώς είναι καλό και το μοντ και ο ατμοποιητής. Σ' αυτό βοηθάει και το ότι το μοντ δέχεται εξωτερική μπαταρία οπότε σε βάθος χρόνου, που οι μπαταρίες εξασθενούν, θα μπορείς να αλλάξεις μπαταρία αντί να αλλάζεις ολόκληρο το μοντ (όπως το Aegis Mini που αναφέρεις και έχει ενσωματωμένη μπαταρία). Επίσης, με την εξωτερική μπαταρία έχεις το πλεονέκτημα της αλλαγής της όταν αδειάζει οπότε αν πάρεις και μία δεύτερη δεν χρειάζεται να ψάχνεις για φόρτιση ή να αγχώνεσαι αν θα βγάλεις την μέρα εκτός σπιτιού.
Επειδή έχουν περάσει και τα 3 μοντ απ' τα χέρια μου (Kroma, Solo, Aegis Mini), βγάζω απ' την εξίσωση το Aegis Mini λόγω εσωτερικής μπαταρίας. Θα σου πρότεινα λοιπόν το Kroma εκτός κι αν χρειάζεσαι ένα μοντ για σκληρή χρήση. Το Kroma το έχω απ' όταν πρωτοκυκλοφόρησε και δεν μου εμφάνισε ποτέ κανένα απολύτως πρόβλημα, το Solo το κράτησα για λίγο καιρό γιατί μου εμφάνισε το κλασικό πρόβλημα που δεν αναγνωρίζει τον ατμοποιητή. Οπότε από μένα είναι ναι στο κιτ που σου πρότειναν καθώς έχει και ατμοποιητή με επιβεβαιωμένα μηδενικές διαρροές.
ΥΓ: Voopoo δεν θα πρότεινα ούτε σε εχθρό μου. Πολυδιαφημισμένη, με άριστο marketing και promotion (κυρίως BTL για τους γνωρίζοντες την γλώσσα), ωραίο design αλλά....μάπα προϊόν. Μακριά.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4718 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2021, 09:30 »
Σαν μοντ και το νέο Innokin Coolfire Z80 σε σετάκι με τον επίσης νέο Zenith II, είναι πολύ καλό.
Προσφέρει MTL/RDL ανάλογα με την αντίσταση.
Υπάρχει σε τιμές από 48-55 ευρώ (το σετάκι) ανάλογα το κατάστημα.

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4719 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2021, 10:14 »
Καλημέρα...
Σας ευχαριστώ για τις απόψεις.
Δεν θα ήθελα να ασχοληθώ με pods, είναι φθηνά ως αγορά αλλά μάλλον ακριβότερα ως αναλώσιμα.Συν τις πιθανές διαρροές και τα λίγα mAh μπαταρίας.Πιστεύω πως θα υπάρχει και αλλοίωση της γεύσης του υγρού λόγων των φίλτρων.
Σχετικά με τα pods που είναι με κάψουλες, απο ότι το είχα ψάξει, είναι ασύμφορα οικονομικά και επίσης με λίγα mAh.
Εχω ήδη βρεί κατάστημα στο κέντρο Αθήνας που έχει η τουλάχιστον φέρνει το innokin kroma R Zlide που έβαλα στο link στο post μου, επίσης και το innokin coolfire Z80 που πρότεινε το μέλος @Λοξίας.
Επικοινώνησα μαζί τους, θα πάω εκεί για να μου πούν τις διαφορές τους και να μου δείξουν τα βασικά.Δηλαδή πώς γεμίζει, πως αλλάζω αντίσταση, να επιλέξω την 1.8Ω η την 1.6Ω.Τους ρώτησα για τα 2 innokin, έχουν το καινούριο coolfire Z80 διαθέσιμο αλλά όχι το Kroma Z, είπαν πως το 1ο έχει πιο πολλές επιλογές και ατμοποιητή στα 5.5 ml.
Τα ίδια mods της innokin σε γνωστή αλυσίδα καταστημάτων, κοστίζουν τουλάχιστον 20-25€ παραπάνω.
Υπάρχει και αυτό αλλά σε 2 ml, οπότε θα πρέπει να αγοραστεί ξεχωριστά το mod και ο μεγαλύτερος ατμοποιητής.Αυτό δεν το έχει το κατάστημα που μίλησα:
https://www.skroutz.gr/s/22063333/Aspire-Nautilus-GT-Kit-Stainless-Box-Mod-2ml.html
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2021, 10:49 από Leon_GR »

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4720 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2021, 11:02 »
Έχω πάρει πρόσφατα το συγκεκριμένο pod και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος! Έχει όλα τα καλά στοιχεία των pod μαζεμένα. Πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας, πολύ καλή γεύση, αυτόματη τζούρα και όχι αν θες, μηδέν διαρροές! και οικονομικό. Τι άλλο να ζητήσει κανείς. Το προτείνω φίλοι μου ανεπιφύλακτα.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4721 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2021, 11:18 »
[member=23331]Leon_GR[/member]

Μπορείς να πας να δεις σε ένα κατάστημα το νέο Innokin Coolfire Z80 μαζί με τον Zenith II και αν σου κάνει να τον πάρεις.
Αλλά αν το κατάστημα το έχει 59,90 ευρώ, μπορείς να τον παραγγείλεις ΕΔΩ στα 48 ευρώ...

Η αντίσταση 0,8 (15-20watt) είναι για MTL, ενώ η αντίσταση 1,0 (20-25watt) για χαλαρό RDL.

Η 0,8 έχει πολύ μεγάλη διάρκεια και πολύ καλή απόδοση σε γεύση.


Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4722 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2021, 15:22 »
Έχω πάρει πρόσφατα το συγκεκριμένο pod και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος! Έχει όλα τα καλά στοιχεία των pod μαζεμένα. Πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας, πολύ καλή γεύση, αυτόματη τζούρα και όχι αν θες, μηδέν διαρροές! και οικονομικό. Τι άλλο να ζητήσει κανείς. Το προτείνω φίλοι μου ανεπιφύλακτα.(Image removed from quote.)



Ποιο είναι;

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4723 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2021, 16:09 »
Έχεις δίκιο ξέχασα να γράψω.
Είναι το pagee από nevoks.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4724 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2021, 15:53 »
Έχω εδώ και 3,5 χρόνια το vapor storm eco. Τον τελευταίο καιρό για να μπορέσω να ατμίσω πρέπει να ξεβιδώσω την βίδα στον πόλο του ατμοποιητή μισή με μία στροφή. Απο ότι καταταλαβαίνω δεν πατάει καλά και πρέπει να μεγαλώσω το μήκος του. 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ανοίξω και να το διορθώσω ; Τώρα θα μου πείς μετά απο τόσα χρόνια και με τόσο μικρό κόστος γιατί να παιδευτείς ; Με έχει βολέψει αφάνταστα το βάρος του και η ευκολία του.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8485 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34128 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537372 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60028 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238091 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16328 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085546 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35568 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10440 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12