vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 3 χρήστες
bloodlessz, Tem, manoslykos

Twitter

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:22 »
ναί σωστά. τις ego λέω.
οί μικρές bl με το ζόρι 1 ώρα, οί μεγαλύτερες bl όταν βγήκαν γύρω στις 2 -με ... ζόρι-.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:25 »
Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω σε αυτο. Αν και με την μπαταρια ego, δεν εχω σχεση, μαλιστα σημερα εκανα την 1η μου παραγγελια, αυτη των 900mah απο hg. Eχω ομως αγορασει μεχρι τωρα αρκετες ''χυμα'' μπαταριες και 901 και 510. Αν θυμαμαι καλα μια μου εκανε...νερα, καηκε σχεδον αμεσως. Να προσθεσω και αλλες 2 σκαρτες, αλλα αυτες τις ειχα δωσει σε ενα φιλο και δεν ξερω τι μεταχειρηση ειχαν. Δεν πιστευω παντως οτι εχουν διαφορα αυτες του αρχικου πακετου σε σχεση με τις αλλες. Οπως διαφορα δεν υπαρχει ουτε στους ατμο. Μηπως φταιει η μπριζα που τις φορτιζεις ή o φορτιστης; Πιο πιθανο παιζει να συμβαινει κατι τετοιο.
Dark angel: το περιφημο ego αποτελειται απο μια μπαταρια ego και απο εναν ατμοποιητη 510. Το black line αντοιστοιχα εχει μια μπαταρια 510 μικρη (180 mah) ή μια μεγαλη (280mah) και εναν ατμποιητη 510. Ουσιαστικα ειναι τα ιδια η.τ., διαφερουν μονο στις μπαταριες. Επειδη εχουν τους ιδιους ατμοποιητες, ταιριαζουν οι μπαταριες τους. Θεωρητικα το ego ειναι μια πιο ''πλουσια'' εκδοση του black line, αφου εχει καλυτερη μπαταρια. Με τα ανταπτορακια που υπαρχουν πλεον στην αγορα, μπορεις να συνδυασεις σχεδον οποινδηποτε ατμοποιητη με οποιαδηποτε μπαταρια.
ναι καταλαβα οσα ειπες για τις μπαταριες ναι αυτες ειναι για τα BL !

Ισως οπως ειπες παιζει ρολο η μπριζα ειτε ο φορτιστης?

Ευχομαι να μην εχουμε προβλημα με τις μπαταριες εγω κ οσοι ειμαστε σε δυσκολη θεση οταν θα πρεπει να παραγγειλουμε... :'(
Λογω αποστασεως το λεω.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:25 »
ναί σωστά. τις ego λέω.
οί μικρές bl με το ζόρι 1 ώρα, οί μεγαλύτερες bl όταν βγήκαν γύρω στις 2 -με ... ζόρι-.

Λιγο πολυ συμφωνουμε :)
Γιατι προς στιγμην πηγες να με τρομαξεις οταν ειπες οτι οι ''μικρες'' σου κρατανε 5 ωρες  :))

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:31 »
ναι καταλαβα οσα ειπες για τις μπαταριες ναι αυτες ειναι για τα BL !

Ισως οπως ειπες παιζει ρολο η μπριζα ειτε ο φορτιστης?

Ευχομαι να μην εχουμε προβλημα με τις μπαταριες εγω κ οσοι ειμαστε σε δυσκολη θεση οταν θα πρεπει να παραγγειλουμε... :'(
Λογω αποστασεως το λεω.

Ισως φταιει κατι απο αυτα τα 2. Τετοια αστοχια υλικου, δεν εχω προσωπικα συναντησει. Καλο ομως ειναι να εχουμε τουλαχιστον 2 φορτιστες. Φαντασου να χεις εναν, να τον χασεις ή να σου χαλασει και μετα να περιμενεις ποτε θα σου ερθει! Επισης θελω να σου πω να μην...πανικοβαλλεσαι :) Αν οντως εχεις 10 μπαταριες, εισαι μια χαρα. Σιγα-σιγα θα μαθεις τι ακριβως θελεις, και ποσο καιρο θα σου κραταει αυτο που αγοραζεις και αναλογα θα κανονιζεις την παραγγελια σου. Και να σου πω και κατι: ακομα κι αν ξεμεινεις, δεν χαλασε ο κοσμος. Το δυσκολο ειναι να μπεις στον κοσμο του η.τ., να μαθεις τα ''χουγια'' του και να το αγαπησεις. :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:42 »
Ισως φταιει κατι απο αυτα τα 2. Τετοια αστοχια υλικου, δεν εχω προσωπικα συναντησει. Καλο ομως ειναι να εχουμε τουλαχιστον 2 φορτιστες. Φαντασου να χεις εναν, να τον χασεις ή να σου χαλασει και μετα να περιμενεις ποτε θα σου ερθει! Επισης θελω να σου πω να μην...πανικοβαλλεσαι :) Αν οντως εχεις 10 μπαταριες, εισαι μια χαρα. Σιγα-σιγα θα μαθεις τι ακριβως θελεις, και ποσο καιρο θα σου κραταει αυτο που αγοραζεις και αναλογα θα κανονιζεις την παραγγελια σου. Και να σου πω και κατι: ακομα κι αν ξεμεινεις, δεν χαλασε ο κοσμος. Το δυσκολο ειναι να μπεις στον κοσμο του η.τ., να μαθεις τα ''χουγια'' του και να το αγαπησεις. :)
ποσο δικιο εχεις!!! ειλικρινα εχεις απολυτο δικιο!!

Μεγαλος μου φοβος: ατμο!! ειλικρινα δεν ξερω αν κ τα παιδια μου ειπαν οτι θα χρειαζομαι 5 ατμο περιπου τον μηνα ? :dontknow:

Γιατι ποτε δεν ενοιωσα την γευση καμενου που λενε τα παιδια?
Μηπως εχω προβλημα?  :laugh1: κ δεν καταλαβαινω γευσεις?


Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:48 »
ποσο δικιο εχεις!!! ειλικρινα εχεις απολυτο δικιο!!

Μεγαλος μου φοβος: ατμο!! ειλικρινα δεν ξερω αν κ τα παιδια μου ειπαν οτι θα χρειαζομαι 5 ατμο περιπου τον μηνα ? :dontknow:

Γιατι ποτε δεν ενοιωσα την γευση καμενου που λενε τα παιδια?
Μηπως εχω προβλημα?  :laugh1: κ δεν καταλαβαινω γευσεις?

Eιχε τεθει μια φορα ενα...φιλοσοφικο ερωτημα εδω στο forum, τι αναλωσιμα θελουμε για εναν ολοκληρο χρονο. Χοντρικα ειχα πει 70 ατμο-14 μπαταριες- 2-3 φορτιστες και αρκετα φιλτρακια. Με κοιταγανε λες και εξηγουσα την θεωρια του Αϊνσταιν :)
Αν ατμιζεις σοβαρα, 5 ατμο τον μηνα δεν θα σου φτασουν. Η γευση καμμενου ειναι συχνο φαινομενο στον 510 ατμοποιητη, αυτο με αποθαρρυνε να συνεχισω μαζι του. Τωρα γιατι δεν την εχεις νοιωσει... 2 νομιζω μπορει να συμβαινουν: ή ριχνεις συχνα πυκνα υγρο στο φιλτρακι ή....ρουφας καμμενο και δεν το καταλαβαινεις (το παθαινουν πολλοι γιατι η γευση του καμμενου τους θυμιζει το κ.τ. και νομιζουν οτι ετσι ειναι και η γευση του η.τ. :) )

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:56 »
Eιχε τεθει μια φορα ενα...φιλοσοφικο ερωτημα εδω στο forum, τι αναλωσιμα θελουμε για εναν ολοκληρο χρονο. Χοντρικα ειχα πει 70 ατμο-14 μπαταριες- 2-3 φορτιστες και αρκετα φιλτρακια. Με κοιταγανε λες και εξηγουσα την θεωρια του Αϊνσταιν :)
Αν ατμιζεις σοβαρα, 5 ατμο τον μηνα δεν θα σου φτασουν. Η γευση καμμενου ειναι συχνο φαινομενο στον 510 ατμοποιητη, αυτο με αποθαρρυνε να συνεχισω μαζι του. Τωρα γιατι δεν την εχεις νοιωσει... 2 νομιζω μπορει να συμβαινουν: ή ριχνεις συχνα πυκνα υγρο στο φιλτρακι ή....ρουφας καμμενο και δεν το καταλαβαινεις (το παθαινουν πολλοι γιατι η γευση του καμμενου τους θυμιζει το κ.τ. και νομιζουν οτι ετσι ειναι και η γευση του η.τ. :) )
Βρηκαμε την απαντηση!! ριχνω πολλυ συχνα υγρο!! αληθεια αυτη ειναι η απαντηση τελικα!! εσυ μου ελυσες αυτην την απορια!!! να εισαι καλα!!! :thumpup: καμια σχεση με γευση κτ το ητ!!! καμια κ  καλλιτερα ετσι!!!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:58 »
τοση ειναι και η δικη μου καταναλωση lionor ,αλα οι 8 ωρες μου φαινονται εξωφρενικα πολλες
τις μπαταριες τις φορτιζω κανονικοτατα
ισως φταιει η ταση του πλοιου
ισως Ολες οι μπαταριες που εχω παραγκειλει ειναι ελατωματικες......με την γκαντεμια που με δερνει στο θεμα ητ ολα να τα περιμενεις

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 28, 2010, 12:00 »
Βρηκαμε την απαντηση!! ριχνω πολλυ συχνα υγρο!! αληθεια αυτη ειναι η απαντηση τελικα!! εσυ μου ελυσες αυτην την απορια!!! να εισαι καλα!!! :thumpup: καμια σχεση με γευση κτ το ητ!!! καμια κ  καλλιτερα ετσι!!!!!  :)

Αυτο το πραγμα (να πρεπει καθε λιγο και λιγακι να ριχνω υγρο) μου την ειχε σπασει και ετσι στραφηκα σε αλλες λυσεις :)
Το η.τ. ισως κακως λεγεται ετσι. Αν του δωσεις τον χρονο του θα σε αποζημιωσει ως εναν βαθμο  :yes:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 28, 2010, 12:04 »
τοση ειναι και η δικη μου καταναλωση lionor ,αλα οι 8 ωρες μου φαινονται εξωφρενικα πολλες
τις μπαταριες τις φορτιζω κανονικοτατα
ισως φταιει η ταση του πλοιου
ισως Ολες οι μπαταριες που εχω παραγκειλει ειναι ελατωματικες......με την γκαντεμια που με δερνει στο θεμα ητ ολα να τα περιμενεις

Αν χρησιμοποιεις τις ''μικρες'' 650 mah, πιστευω οτι δειαρκουν γυρω στις 4-5 ωρες ατμισματος, οταν παραλαβω την 900αρα θα το διαπιστωσω ιδιοις ομασι! Εδω ομως μας λες οτι σου καιγονται γρηγορα, αυτο δεν ειναι και τοσο λογικο εστω κι αν μιλαμε για κινεζικα κατασκευασματα :) Δοκιμασε και με αλλον φορτιστη (εκτος κι αν ο ego φορτιστης δεν τα πηγαινει καλα με τις τασεις του πλοιου). Παρε κι εναν αλλο ανταπτορα ρευματος, μηπως φταιει αυτος. Αν υπαρχει διαθεσιμη θυρα usb, δοκιμαζε να φορτιζεις απο κει. Αν μετα απο ολα αυτα, συνεχιζουν και καιγονται, γυρνα στις black line :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 28, 2010, 12:11 »
Αυτο το πραγμα (να πρεπει καθε λιγο και λιγακι να ριχνω υγρο) μου την ειχε σπασει και ετσι στραφηκα σε αλλες λυσεις :)
Το η.τ. ισως κακως λεγεται ετσι. Αν του δωσεις τον χρονο του θα σε αποζημιωσει ως εναν βαθμο  :yes:
Εγω σκεφτομαι τους 70 ατμο που ειπες!!!θελω να εχω αρκετους για να μην ξεμεινω  ;)μα  θα νομιζουν οτι κανω εμποριο οι εδω  :-\  για να δω τι λυση μπορω να βρω???

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 28, 2010, 12:14 »
Αν χρησιμοποιεις τις ''μικρες'' 650 mah, πιστευω οτι δειαρκουν γυρω στις 4-5 ωρες ατμισματος, οταν παραλαβω την 900αρα θα το διαπιστωσω ιδιοις ομασι! Εδω ομως μας λες οτι σου καιγονται γρηγορα, αυτο δεν ειναι και τοσο λογικο εστω κι αν μιλαμε για κινεζικα κατασκευασματα :) Δοκιμασε και με αλλον φορτιστη (εκτος κι αν ο ego φορτιστης δεν τα πηγαινει καλα με τις τασεις του πλοιου). Παρε κι εναν αλλο ανταπτορα ρευματος, μηπως φταιει αυτος. Αν υπαρχει διαθεσιμη θυρα usb, δοκιμαζε να φορτιζεις απο κει. Αν μετα απο ολα αυτα, συνεχιζουν και καιγονται, γυρνα στις black line :)
αμα συνηθισεις τις ego δυσκολα γυρνας στις blackline

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 28, 2010, 12:14 »
τοση ειναι και η δικη μου καταναλωση lionor ,αλα οι 8 ωρες μου φαινονται εξωφρενικα πολλες
τις μπαταριες τις φορτιζω κανονικοτατα
ισως φταιει η ταση του πλοιου
ισως Ολες οι μπαταριες που εχω παραγκειλει ειναι ελατωματικες......με την γκαντεμια που με δερνει στο θεμα ητ ολα να τα περιμενεις
κοιταξε εσυ εισαι σε καλλιτερη μοιρα απο εμενα! σε ενα λιμανι μπορεις να εχεις τα εξαρτηματα ναι? εγω τι να πω?? που ειμαι πισω απο τον ηλιο?

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 28, 2010, 12:16 »
Εγω σκεφτομαι τους 70 ατμο που ειπες!!!θελω να εχω αρκετους για να μην ξεμεινω  ;)μα  θα νομιζουν οτι κανω εμποριο οι εδω  :-\  για να δω τι λυση μπορω να βρω???
ειναι θεμα συνηθειας,σε λιγο θα το κανεις εντελως μηχανικα,σαν να αναβεις τσιγαρο :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 28, 2010, 12:17 »
κοιταξε εσυ εισαι σε καλλιτερη μοιρα απο εμενα! σε ενα λιμανι μπορεις να εχεις τα εξαρτηματα ναι? εγω τι να πω?? που ειμαι πισω απο τον ηλιο?
μην το λες αυτο καμια φορα περιμενω πολλες μερες μεχρι να βρω ευκαιρια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 74 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro