vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, ZoeM, bloodlessz, Ηρακλης, testament, Tazz, manoslykos, Jorge, GeorgeGTS

Twitter

Νεος με απορίες! =)

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #570 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 13:16 »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #571 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 13:38 »
 :laugh1: Κι όμως, όχι.
Θυμάμαι είχα πάρει 2 υγρά των 12ml την πρώτη μέρα και την επομένη πήγα να πάρω κι άλλα  ;D
Ο άνθρωπος (πολύ καλός γνώστης του ΗΤ) μου εξήγησε ότι ήταν υπερβολή.
Του είχε τύχει ένας με 12ml τη μέρα.
Αυτός ήταν ο πρώτος ενθουσιασμός. Άτμιζα σαν νικητής, θριαμβευτής, συνεχώς.
Δοκίμασα το ΗΤ έτσι, από περιέργεια.
Ούτε που φανταζόμουν τη συνέχεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2013, 14:57 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #572 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 12:21 »
Καλημερες-καλησπερες.... :bye:
Συγνωμη που ρωταω κατι τοσοοο ''χαζο'' :-[ :-[ αλλα ποσο καιρο διατηρουντε τα υγρα ρε παιδια.? :hmmm:
Τα εχω σε δροσερο και σκιερο μερος και εχω αρχισει  να κανω εναλλαξ τις γευσεις  ωραια φαση να εχεις ποικιλια στις γευσεις  :thumpup: και εχω ανοιξει τα μπουκαλακια μου....
Ενταξει λογικα κανα 6 μηνο με 8 μηνο το ''χουνε''να ζησουνε ετσι...Απλα να το τσεκαρω θα'θελα...
Ξαναευχαριστω για τη σοφια σας  :respect: :respect:
Καλα ατμιματα να'χουμε...

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #573 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 12:26 »
Προλαβαίνεις άνετα...
Αρκεί να μην είναι σε φως και υπερβολική ζέστη.

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #574 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 12:29 »
Τελευταια και εγώ σε αυτή την φάση είμαι
δοκιμάζω ενα υγρό και μετα ανοιγω αλλο να το δοκιμάσω και αυτό  :baby:
Τωρα για το ποσο διαρκούν μερικα γραφουν επάνω ημερομηνία λήξης π.χ. atmos
καποια που δεν γράφουν νομιζω κανα δυο χρονια από την ημερομηνια παρασκευής

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #575 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 12:34 »
...κανα 6 μηνο με 8 μηνο το ''χουνε''να ζησουνε ετσι...

Γιατί να φτιάχνεις τόσο πολύ Χαράλαμπε? Με 100 -140 ml την φορά περνάς άνετα ένα μήνα και μετά φτιάχνεις πάλι φρέσκα...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #576 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 12:51 »
Θα το βρεις με τον καιρό αυτό. Τα υγρά όσο μένουν τόσο αλλάζουν. Άλλα προς το καλύτερο και άλλα προς το χειρότερο. Στην πορεία θα βρεις μετά από πόσες μέρες τα υγρά που φτιάχνεις σου δίνουν αυτό που θες, και θα κανονίζεις τις ποσότητές σου.

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #577 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 20:16 »
Μετα απο δυο μερες με το c5 να πω την αληθεια δεν ειμαι ενθουσιασμενος....πολυ ζεστος ατμος χανει πολυ γευση και μερικες φορες καει απιστευτα το λαιμο, οχι χτυπημα αλλα καψημο, μαλλον λετε να φταιει η αντισταση που ειναι πανω?να προσπαθησω να το συνηθησω η να παω να χτηπησω ενα με αντισταση κατω?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #578 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 20:30 »
Καθε φορ ανα δινεις 2-3 μερες σε καινουργιο εργοστασιακο ατμοποιητη για να "στρωσει" η αντισταση και το φυτιλι.
Τις πρωτες μερες η αποδοση, γευση κτλ δεν ειναι η πραγματικη.

Οταν λες να χτυπησεις εναν με αντισταση κατω, στα ποσο ohm ειναι η αντισταση που εχεις τωρα και με τι μπαταρια/mod τον χρησιμοποιεις?

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #579 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 20:32 »
ego Μπαταρια τωρα δεν ξερω ακριβως ποσα omh ειναι η αντισταση να σου πω την αληθεια...παντως εκει που νομιζα οτι με χαλασε πολυ το chiggarilos εβαλα το παλιο μου υγρο και ουτε και με εκεινο ειδα καλη γευση!


Λεω για αντισταση κατω γιατι με αυτους ξεκινησα και μπας και με χαλαει ο ζεστος ατμος της αντιστασης πανω!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #580 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 20:37 »
Κι εγω που χρησιμοποιω ce4 crystal μεχρι να στρωσει η αντισταση που σου ειπα ο ατμος ειναι πιο ζεστος απο τον κανονικο.
Αλλα γενικα δεν μπορεις να πεις οτι ο ατμος που ερχεται και στα καλα του θα ειναι ποτε κρυος, Προς το χλιαρος πηγαινει.


Για ego μπαταριες να προτιμας ατμοποιητες με χαμηλη σχετικα αντισταση, κατω απο 2ohm δηλαδη.
Θα εχεις περισσοτερο ντουμανι και χτυπημα με κοστος βεβαια την αυξηση της καταναλωσης υγρου.

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #581 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 20:41 »
Ερχεται πολυ ζεστος σαν πολυ ζεστο νερο με αποτελεσμα να χανεται οποιαδηποτε γευση απο το υγρο που αυτο που εχω μεσα τωρα με τους μαμα ατμοποιητες ηταν πετιμεζη τωρα δεν καταλαβενω απολυτος τιποτα...μιας και τον πηρα προχτες θα περιμενω να δω τη και πως αν στρωσει αλλιος θα παω να παρω μια με κατω αντισταση ουτος η αλλος η τιμες ειναι πολυ μικρες και να προσεξω αυτο μου που ειπες για τα 2omh!!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #582 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 20:50 »
Α και κατι αλλο που ειδα μολις σε παλιοτερο μυνημα σου.
Ο c5 που εχεις ειναι με μακρια φυτιλια?
Αν ναι, θα σου προτεινα να τα "κουρεψεις". Να τα αφησεις τοσο μακρια ωστε απλα να ακουμπανε το τζαμακι του τανκ, δηλαδη να πετανε γυρω στο 1,2 εκατοστο απο την καθε πλευρα.
Με τις μακρυφυτιλες κεφαλες ειχα μεγαλο προβλημα στην τροφοδοσια του υγρου.
Απλα αν τις κανεις κοντες θα πρεπει να του ριχνεις καμια σβουρα για να βρεχονται τα φυτιλακια.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #583 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 20:52 »
Καλο ειναι να ειναι πιο κοντες ακομα, ωστε να ΜΗΝ ακουμπουν καν το τζαμακι. Εισχωρει πιο πολυ υγρο και πιο γρηγορα.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #584 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 20:54 »
Αν ακουμπαει ισα ισα το τζαμακι Πολυκρατη εχω παρατηρησει οτι "λιμναζουν" εκει στην επαφη μια-δυο σταγονες υγρου οι οποιες βρεχουν το φυτιλι πιο αμεσα μετα απο καθε τζουρα.
Για να μην κανεις περιστροφη για να βρεχεις το φυτιλι συνεχως μετα απο 3-4 τζουρες.
Αλλα ναι, προφανως, αν δεν ακουμπουν καθολου το υγρο πηγαινει κατευθειαν στο φυτιλι κοντα στην τρυπα χωρις κανενα εμποδιο.
Απλα θελει πιο συχνη περιστροφη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8318 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180600 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536216 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237440 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12