vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Νεος με απορίες! =)

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #555 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 20:59 »
Είμαι της άποψης ότι δεν πρέπει να ψάχνει κανείς για 100% τσιγαρίσια γεύση (αν υπάρχει...)
Τσιγαρίσια γεύση που ατμοποιείται στο στόμα πρέπει να είναι κάτι τελείως πικρό και αποκρουστικό...και εδώ μιλάμε για ατμό, μην το ξεχνάμε ;)
Θεωρώ ότι είναι άδικος κόπος αυτή η αναζήτηση :) οπότε προτείνω απλώς ψάξιμο γεύσεων που να σου κάνουν...κούκου! :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #556 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 21:06 »
Πηγα σημερα τσιμπησα ενα ατμοποιητη απο το drsmoke στην ολγας με μποτσαρη πολυ καλος ζεστος καπνος καλη γευση καλο ατμο εχει και κεραμικο που μολις χτες διαβασα τα καλα της κεραμικης πλακας στην αντισταση..και ενα el-toro chigarilos ενταξη δεν με ενθουσιασε η γευση του η αληθεια ειναι τον προτημουσα σε ποιο τσιγαρισια γευση αν εχει καποιος να προτηνει καποιο υγρο που να μην γλυκιζει να ειναι σαν τσιγαρο..πηρα τελικα στην αδερφη μου μια 650αρα ego με τον ιδιο ατμηστη και ενα υγρακι να δουμε θα τη παλεψει η θα γυρισει παλι στο τσιγαρο ειδωμεν...ξεχασα να ρωτησω και με λιγο ψαξημο δεν βρηκα ποιος ακριβως ειναι αυτος ο ατμοποιητης...μηπως καποιος τον ξερει?
της ιδιας εταιρειας το VIRGINIA PRIME......100% καπνικη γευση.
το ατμιζω απο την κληρωση που ειχε γινει.
 

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Re: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #557 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 21:20 »
Ειδα virginia αλλα μου φανηκε πολυ ελαφρης θα ξαναπερασω και θα τον ατμισω μια ακομα δεν εχω προβλημα με τη γλυκα αλλα οχι τοσο γλυκια σαν το cohiba και τωρα το chigarillo ενταξη αν δεν δοκιμασεις δεν θα βρεις!

Sent from my U8800Pro using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #558 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 21:26 »
Άλλα γλυκά τσιγαρίσια:


Desert Ship - Νοbacco , Tribeca από Halo , και οι σειρές smokey από After-8 (βέβαια διάβασε λίγο το thread του after-8 να δείς και απόψεις)


Άποψη μου είναι πρώτα να δεις με τι εξάρτημα θα βολευτείς πρώτα , clearomizer (όπως π.χ. αυτό που έχεις) , cartomizer (με σφουγγάρι) υπάρχει και ένα εξαιρετικό thread στην ενότητα των clearomizer που αναλύει όλα τα μοντέλα που υπάρχουν.


Τώρα για την γεύση μην κολλάς , ζήτα από το εκάστοτε κατάστημα να δοκιμάσεις πριν αγοράσεις.


Προτείνω να πάς σε κατ/μα που έχει τα Halo και τα AtmosLab έτοιμα και καλές αγορές.


Το mod να το σκεφτείς ΜΟΝΟ αν φτάσεις στο σημείο ότι δεν σου φτάνει το χτύπημα , ή αν δείς ότι με το ένα set που έχεις δεν σε καλύπτει αλλιώς και με την μπαταριούλα που έχεις είσαι μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Re: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #559 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 21:35 »
Εχει δοκιμασει κανεις υγρα με ονοματα τσιγαρον καπνων?prince,virginia κτλπ....

Παρατηρω επεισης πως οταν ρουφαω για πολυ και ζεστενεται αλλαζει η γευση προς το πικρο με εντονο καψιμο στο λαιμο!λογικο?
Sent from my U8800Pro using Tapatalk 2
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2013, 21:42 από pikachukaki »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #560 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 21:41 »
ναι, αλλά μην ξεγελιέσαι απο το όνομα...
Στην πρώτη μου συνάντηση με τους θεσσαλονικείς ατμιστές είχα ένα dunhill απο το dealextreme.
Απομακρύνθηκαν όλοι απο δίπλα μου και για μήνες με πείραζαν ότι ατμίζω παστουρμά...


Το δε maxboro της ΦΑ είναι ζίγκα στη βανίλλια....
Το όνομα έχουν μόνο, όχι τη χάρη!


Μόνο του house of liquid τα υγρά, που υφίστανται επεξεργασία με μούλιασμα φύλλων καπνού στη βάση τους είναι πραγματικά καπνικά. Τα υπόλοιπα απλά φέρνουν. Ουσιαστικά τα περισσότερα είναι γι΄αυτούς που δεν ατμίζουν ούτε γλυκά, ούτε φρούτα.


το κ.τ. είναι τώρα πίσω σου. Ούτε καν η ατμιστική σου συσκευη του μοιάζει. Κράτα απο αυτό μονο τη νικοτίνη, το ντουμάνι και την κίνηση.

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Re: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #561 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 21:45 »
Απλα ψαχνω κατι τετειο γιατι ουτε του ναργιλε ειμουν fan ποτε και καπνιζα γιατι το γουσταρα σαν γευση σαν καψημο (χτυπημα) το χτυπημα το λυσαμε τη γευση ψαχνουμε!ξερεις που εχει house of flavor στη θεσσ?δες και λιγο το προηγουμενο μου ποστ για τη μακροσυρτη τζουρα!

Sent from my U8800Pro using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #562 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 22:14 »
HOL υγρά έχει ο drantismoke.
Ισως και ο e-smokers.


Αυτο το κάψιμο που λες είναι πιθανότατα το καμμένο που παίρνεις επειδή στεγνώνει το φυτίλι απο τη μακρύσυρτη τζούρα. Κάτι που δεν πρέπει να γίνεται...


Βλέπω βροχή πέφτουν τα ποστ σου... Από τη μέρα που γράφτηκες, όλο ρωτάς...
Να ξέρεις... στα 50 πέφτει προφορικό τεστ και γραπτή εξέταση στην ύλη που έκανες...  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Re: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #563 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 22:20 »
Ελα αφου σας βρηκα ρε παιδια αλλα εδωσα εξετασεις σημερα στο γιατρο μοντ,t3,c4+ δεν τα ρωταω τσαμπα χαχα!

Εχει μακρυ φυτιλι αν και η αντισταση ειναι πανω δεν εχω παρατηρισει αν στεγνωνει στη τζουρα!

Και κατι τελευταιο γιατι θα με βρισετε!υπαρχει πιθανοτητα υπερνικοτιασης??

Sent from my U8800Pro using Tapatalk 2
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2013, 23:10 από pikachukaki »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #564 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 12:46 »
Υπάρχει, άμα ατμίσεις 15ml 18ρι υγρό σε μία μέρα. Αλλά δεν είναι πολύ πιθανό γιατί η μέρα έχει μόνο 24 ώρες και πρέπει να αναπνέεις κιόλας.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #565 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 12:52 »
Υπαρχει και με λιγοτερα εμελ. Μια φορα γεμισα τους ατμοποιητες μου για τη δουλια, εφτιαξα βαση εκεινη την ωρα, το ποσοστο της νικοτινουχας (20ρας) και το ποσοστο της μηδενικης. Μονο που αντι για μηδενικη ξαναεβαλα νικοτινουχα αφηρημενος, γεμισα κι εφυγα με 20ρι υγρο παντου. Ειχα και δυσκολη μερα στη δουλια, τα ειδα ολα, και για δυο μερες μετα ειχα ταχυπαλμιουλες και αλλα.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #566 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 12:56 »
Κι εγώ τα ίδια την πρώτη βδομάδα ατμίσματος.
9ml  18άρα την ημέρα...

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #567 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 13:08 »
9 ml  :o :o :o την άτμιζες ή την έπινες. :o :o :o :o :o :o :o :o

Και παραλίγο να σου βάλω μπράβο από συνήθεια. :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #568 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 13:10 »
Μπράβο πήρε γιατί το είπε ώστε να προσέχουν οι νέοι ατμιστές!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #569 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 13:13 »
Όσο άτμιζα 18+, πάνω από 4 ml δεν πήγαινα τη μέρα. Τώρα που έχω κατέβει στα 10- χτυπάω κάνα 7ρι!

Μπράβο πήρε γιατί πέρασε διαβολοβδομάδα και τώρα είναι έτοιμος για Ειδικές Δυνάμεις!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8427 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180812 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536951 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237871 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16084 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085458 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35521 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12