vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, bloodlessz, anetost, camber, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Νεος με απορίες! =)

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #525 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 07:58 »
Η πάρε το prive με το μεγάλο τζαμάκι για να βάλεις τον killer μέσα.

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #526 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 09:47 »
@stepeha
Καίρια τοποθέτηση.Δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο ούτε το φανταζόμουν.Πιστευα πως όλα αυτού του τύπου τα τανκάκια θα ήταν ίδια σε φιλοσοφία ώστε πχ να είναι συμβατά και με τα prepunched cartos.Ευτυχώς που το "όνειρο" χάλασε πριν υλοποιηθεί γιατί το κόστος θα ήταν αρκετά υψηλό.


Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.


Θα ψάξω λίγο περισσότερο και για τον spheroid καθώς το πρώτο μου κριτήριο εώς τώρα ήταν η εμφάνιση.


Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #527 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 09:52 »
Γιώργο να σαι καλά!

Πάντως killer με Trap Tank του Κυρ Φάνη, είναι ο τέλειος συνδιασμός. Τον χρησιμοποιώ ήδη! :)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #528 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 16:06 »
Το trap tank με τα prive και prive varadero εχουν ιδιες διαστασεις
ή θα υπαρχει και σε αυτα το θεμα με τον killer μεσα που λες οτι θα υπαρχει στο prive special?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #529 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 16:48 »
Αρχικά να υπενθυμίσω πως απλά ΝΟΜΙΖΩ πως το special θα έχει θέμα με τον κίλλερ. Δεν το έχω αλλά το ποθώ! :P
Το Trap είναι μια χαρά με killer (το χρησιμοποιώ) όπως και τα άλλα Prive απ όσα διαβάζω.

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #530 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 19:53 »
Αυτη ειναι η μπαταρια μου στη συσκευασια λεει ego-w αν και εγω που βρηκα μερικα ego-w δεν μοιαζουν με το δικο μου τη ατμοποιητες περνει??και ποιο κατα τη γνωμη σας starter-kit ειναι καλο?καπου στα 40-45Ε και λιγοτερο αν υπαρχει αλλα διπλο μεσα γιατι πολλα site τα πουλανε μονα!!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #531 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 19:59 »
Δε χρειάζεσαι πια στάρτερ κιτ.
Μπαταρίες έχεις, φορτιστή έχεις.

Μια καλή μπαταρία ίσως θέλεις ακόμη, να στη μετρήσουν στο μαγαζί φορτισμένη 4.2βολτ χωρίς φορτίο, όχι κάτω απο 3.9 με φορτίο
και λίγους άτμο.
Για αρχή καλό είναι να κάνεις δοκιμές.
Εναν ce4, ένα μικρό βιβι νοβα, ένα-δυο κάρτο.
Μια χαρά θα είσαι.

Αν το θέλεις για κάποιον άλλο, 2 μπαταρίες με φορτιστή και 2 ce4 είναι καλά για αρχή.
Με δυο μονά σετ έχεις ένα διπλό + έναν εξτρά φορτιστή.



Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #532 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 19:59 »
η μπαταρία είναι ego, κάτι που σημαίνει οτι παίρνει όλους τους ατμοποιητές με σπέιρωμα ego / 510...
Ενδεικτικά παίρνει crystal ce4+, T3, giant, vivi nova, μερικούς από τους πιο εμπορικούς ατμοποιητές της αγοράς δλδ...

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #533 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 20:03 »
Δε χρειάζεσαι πια στάρτερ κιτ.
Μπαταρίες έχεις, φορτιστή έχεις.

Μια καλή μπαταρία ίσως θέλεις ακόμη, να στη μετρήσουν στο μαγαζί φορτισμένη 4.2βολτ χωρίς φορτίο, όχι κάτω απο 3.9 με φορτίο
και λίγους άτμο.
Για αρχή καλό είναι να κάνεις δοκιμές.
Εναν ce4, ένα μικρό βιβι νοβα, ένα-δυο κάρτο.
Μια χαρά θα είσαι.

Αν το θέλεις για κάποιον άλλο, 2 μπαταρίες με φορτιστή και 2 ce4 είναι καλά για αρχή.
Με δυο μονά σετ έχεις ένα διπλό + έναν εξτρά φορτιστή.


Εβαλα την αδερφη μου στο τρυπακι και χωνω κι'αλλους που με κοροιδευουν τωρα αλλα με 5Ε το πακετο θα τους πω εγω!!πηγα σημερα carto.gr αλλα ηταν κλειστος οποτε ψαχνομε τη να της πρωτηνω να παρει..εγω μονο υγρο και ατμοποιητη θελω απο μπαταριες ειμαι κυριλε 9ωρες τη μετρισα!!


Τ3?τον ειδα σε μερικα site και μ'αρεσε..εναν τετειο θα τσιμπησω μου φαινετε!!!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #534 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 20:07 »
Κράτα μικρό καλάθι για τον Τ3. Κομμάτι με κομμάτι έχουν μεγάλες διαφορές αποδοσης.
Στο κατάστημα που πήγες, καλύτερα πάρε τηλέφωνο και κλείσε ραντεβού. Ακουσα ότι μονο απογεύματα ανοίγει, αλλά μη σε πάρω στο λαιμό μου.
Ενας CE4+ v3 epsilon ή thor μαζί ή κάποιος ίδιας ποιότητας είναι πιο σταθερόι σε απόδοση απο κομμάτι σε κομμάτι.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #535 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 20:08 »
Τ3?τον ειδα σε μερικα site και μ'αρεσε..εναν τετειο θα τσιμπησω μου φαινετε!!!

Αμα σου αρεσε ο Τ3, εχε υποψην σου και τις 2 καινουργιες "μικρες" εκδοσεις του:
  The Kanger EVOD
  T3 mini by KangerTech

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #536 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 20:11 »
Κράτα μικρό καλάθι για τον Τ3. Κομμάτι με κομμάτι έχουν μεγάλες διαφορές αποδοσης.
Στο κατάστημα που πήγες, καλύτερα πάρε τηλέφωνο και κλείσε ραντεβού. Ακουσα ότι μονο απογεύματα ανοίγει, αλλά μη σε πάρω στο λαιμό μου.
Ενας CE4+ v3 epsilon ή thor μαζί ή κάποιος ίδιας ποιότητας είναι πιο σταθερόι σε απόδοση απο κομμάτι σε κομμάτι.


Βρηκα κι'αλλα πετρα ποιο κοντα...ετσι λες ε?εσυ δλδ με προτεινεις τον CE4?για να δω γιατι ξες πρεπει να μ'αρεσει και στο ματι... :Ρ


Και ο CE4 καλος φαινεται...ο Τ3 παντος εχει ευκολο γεμισμα...τσακ μπαμ οχι προσεχε τρυπες ασε που τωρα στο ρουφιγμα ακουγεται λες και βραζω καφε!!!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #537 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 20:16 »
Του ce4 είναι πιο εύκολο.
αλλά δεν προτείνω τίποτα. Ιδέες ρίχνω μόνο γιατί τα γούστα διαφέρουν.
Πιο αντικειμενικό είναι να πεις σε κάποιον ιδού η λίστα με τα πιο εμπορικά μοντέλα, πάρε ένα απο το καθένα για να δεις τι σου κάνει περισσότερο.



Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #538 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 20:22 »
Ευχαριστω δεν ειναι θεμα τη σου λεω να παρεις αλλα σου λεω τη εχω παθει εγω για να μην την παθεις εσυ...μ'αρεσε το σχεδιο/σχημα/εμφάνιση του T3 γιαυτο..αλλα αφου και ο C4 ειναι ιδιος εμφανισιακά θα ρωτησω αυριο που θα περασω και για τους δυο.


Σε startup kit για την μικρη εχουμε τπτ η ολα ιδια ειναι?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #539 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 20:28 »
Θα σου έλεγα πάλι κάτι σε ce4 αλλά αν πας σε άτομα του φόρουμ που έχουν μαγαζί, νομίζω ότι αυτοί ξέρουν καλύτερα τι καλές παρτίδες έχουν αυτή τη στιγμή και σε τι μοντέλο.
Ισως το μόνο για το οποιο είμαι απόλυτη, είναι να είναι γνώστης ο πωλητής κι όχι κάποιος που απλά ανοιξε κατάστημα.
Δεν αποκλείω κάποιος γνώστης να μην έχει νήμα στο φόρουμ, αλλά θα έλεγα ότι αυτοί που έχουν νήμα καταστήματος στο φόρουμ είναι σίγουρα γνώστες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8320 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180614 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536247 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15630 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12