vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, FaniFox

Twitter

Νεος με απορίες! =)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #375 στις: Ιουνίου 22, 2012, 17:03 »
Δυστυχως η ευτυχως το ητ θελει διαβασμα δοκιμες και πανω απο ολα θεληση

Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #376 στις: Ιουνίου 22, 2012, 17:04 »
Μπορείς να περιηγηθείς στο φόρουμ και στα ανάλογα θέματα να θέσεις τις ερωτήσεις σου
για υγρά εδώ και εδώ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2012, 17:21 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #377 στις: Ιουνίου 22, 2012, 17:08 »
 :) Αν έχεις τον Γιάννη  :thumpup: nemesi,τότε μην φοβάσαι τίποτα γιατί είναι εγγύηση :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Re: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #378 στις: Ιουνίου 22, 2012, 17:12 »
Ζεστό ατμό και να θυμίζει τσιγάρο είναι χαρακτηριστικά του ego-w.
Aπό υγρά που φέρνουν κάτι από τσιγάρο είναι το prime από halo, maxboro και virginia από flavor art, σε κάποιους αρέσει πολύ και το ry4 από διάφορες εταιρείες!
Ελπίζω να βοήθησα.
:bye:

Sent from my LG-P920 using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #379 στις: Ιουνίου 23, 2012, 00:24 »
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και τις συμβουλές σας και πρωτιστως το Γιαννη. Ο άνθρωπος είναι πραγματικά θησαυρός!  :)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #380 στις: Ιουνίου 23, 2012, 00:29 »
να προτεινω κ εγω ενα καπνικο που με εχει "φτιαξει" τις τελευταιες βδομαδες<?
το λεω.. :)  το dark vapure της 11 pure.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #381 στις: Ιουνίου 23, 2012, 08:10 »
..........Όσο για τη ζεστο ατμό δεν μπορεί να γινει τπτ; Όλα τα τσιγάρα έτσι ειναι;

Οχι δεν είναι όλα έτσι. Αν δοκιμάσεις για παράδειγμα το Joyetech eGo-C θα δείς διαφορά σε σχέση με την θερμότητα του εισπνεόμενου ατμού. Σαφώς ψυχρότερος ατμός. Το ίδιο, και ίσως σε μεγαλύτερο βαθμό, ισχύει και για το παλαιότερο eGo-T.
Γενικότερα πιστεύω ότι αν είσαι φίλος του ψυχρού ατμού, το eGo-C δεν θα σε απογοητεύσει. 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποριες υποψηφιου ατμιστη
« Απάντηση #382 στις: Ιουνίου 25, 2012, 08:47 »
Καλησπέρα παίδες. Μετά από μερικές μέρες ωριμης σκεψης πήρα την απόφαση και πηγα από ένα κατάστημα ecig (αν υπαρχει θέμα που ονοματισα το κατάστημα ας το διαγράψει κάποιος mod) για να δοκιμασω πως είναι το η.τ. και να πάρω καποιες παραπάνω πληροφορίες. Μπορώ να πω ότι ψιλοαπογοητευτηκα. Δοκίμασα τις πιο "δυνατές" γευσεις με άρωμα τσιγάρου και νικοτίνη 18ml και δεν "ένιωθα" να κάνω τσιγάρο, πιο πολύ σαν βαρύς ναργιλες μου φανηκε. Εννοώ υπήρχε ένα μικρό "καψιμο/γαργαλημα" στο λαιμό αλλά καμία σχέση με το αντίστοιχο που νιώθω κανοντας κ.τ. Να προσθέσω ότι τα τελευταία χρόνια καπνίζω  Marlboro medium (πίσσα 8mg, νικοτίνη 0,7mg.
Εκτός από αυτό ο ατμός που ρουφουσα ήταν πολυ θερμός και με ενοχλούσε αυτή η αίσθηση ζεστης στο στομα.
Επειδή μου άρεσε η ιδέα του η.τ. και δε θα ήθελα να εγκαταλλειψω το η.τ πριν καν του αρχίσω έχετε να προτεινετε κάτι για τα 2 παραπάνω θέματα.

Μάλλον δοκίμασες κάτι σε ego-w.

Μια που δεν υπάρχει από όσο ξέρω κάποιο ερωτηματολόγιο το οποίο να αποφασίζει για σένα τι είναι πιο κατάλληλο, θα πρέπει να παιδευτείς λίγο, ψάχνοντας, διαβάζοντας και δοκιμάζοντας. Θα χαλάσεις κάποια χρήματα στην αρχή αλλά θα τη βρεις την άκρη σου, αρκεί να το έχεις πάρει απόφαση και να γνωρίζεις ότι δεν υπάρχει απόλυτη αντιστοιχία μεταξύ κτ και ητ.

Αν έπρεπε να σου προτείνω κάτι για να ξεκινήσεις, αυτό θα ήταν ένα ego-C και από υγρό αναπλήρωσης Flavourart Maxx blend, μοιάζει αρκετά με το MArlboro.

Κάνε τις δοκιμές σου και εδώ είμαστε!

Αποσυνδεδεμένος agiohori

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #383 στις: Ιουνίου 30, 2012, 20:14 »
δεν μπορω να στειλω π.μ; εχω στειλει ως τωρα 6 ποστ
μηπως ξερει κανεις γιατι; :confused1:
σορρι αλλα "νεος"

Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #384 στις: Ιουνίου 30, 2012, 20:15 »
Τώρα μπορείς που έχεις 5  ;)

Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #385 στις: Ιουλίου 09, 2012, 12:41 »
γεια σε ολη την παρεα
θελω να περασω στο ηλεκτρονικο καπνισμα,ψαχνω εδω και δυο μερες σε eshops αλλα δεν εχω καταληξει σε καποιο μοντελο.εχω καποιες αποριες,ελπιζω να με βοηθησετε!!

1)ποια ειναι η πιο αξιοπιστη μαρκα?που περναει απο δοκιμες-ελεγχους?
2)ψαχνω για μπαταρια 1000 1100 mAh για μεγαλυτερη διαρκεια.πρεπει να την εχει το τσιγαρο απο την αρχη ή μπορω να παρω μετα μια 1100 mAh της medicre που βρηκα με 16 ευρω?μπορω να την προσαρμοσω εγω μετα?
3)ψαχνω να βρω καποιο minimal ecigarette οχι pen style που να μην ειναι κλασσικο χρωμα αλλα να εχει επιλογες!!!βρηκα καποια ιδιατερα χρωματα αλλα δεν ειχαν μεγαλες μπαταριες!!εχετε καποιο μοντελο υποψιν??
4)αν μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο eshop kai marka που να εμπιστευεστε!!
5)ααα θα ηθελα να δοκιμασω καποια περιεργη γευση.τα αναλωσιμα-αρωματα ταιριαζουν σε ολα τα τσιγαρα ή υπαρχει καποια εταιρεια που εχει μεγαλυτερη ποικιλια γευσεων?

αυτα!ελπιζω να μη σας κουρασα και ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση! :)
αντωνης

Αποσυνδεδεμένος oldhabits

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #386 στις: Ιουλίου 09, 2012, 12:49 »
εμενα η αποψη μου ειναι η εξης
παίρνεις 2 μπαταρίες 900 η 1000 mah απ οπου τις βρεις φτηνότερα
1 φορτιστη με μετ/τη 220βόλτ
και καρτομαιζερ μπογκε 510 LR
η αντι καρτο μπορείς να πάρεις κανα Ε1 η οποιος αλλοιώς λενε τη μετεξελιξη
του CE4
ξεκινας μ αυτά
απο υγρα σε συμβουλευω να πας σ ενα μαγαζί οπου μπορεις να δοκιμάσεις
καμμια δεκαρια ζουμιά και εκει να διαλέξεις το αρχικό σου
μετα διαβασμα εδω και σιγα σιγα οσο μπαινεις στο νόημα βλέπεις
που μπορεί να καταλήξεις απο προτιμήσεις μοντ ατμο υγρών
ενα βημα τη φορά δλδ
σου ευχομαι να τα καταφερεις και πιστεψε με το ατμισμα ειναι απειρως
απολαυστικότερο απ το κάπνισμα οταν βρείς τις προτιμήσεις σου

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #387 στις: Ιουλίου 09, 2012, 13:02 »
έχεις πολλές επιλογές.
είσαι σε καλό δρόμο, μιας και επέλεξες μπαταρίες με μεγάλη αυτονομία..
από κει και πέρα κάνε μια βόλτα στον πίνακα με τα καταστήματα που υπάρχει στο φόρουμ, βρες ένα κατάστημα κοντά στην περιοχή σου και πήγαινε από εκεί να σε κατατοπίσουν. θα ήταν άδικο να συστήσουμε e-shop, μιας και τώρα πια υπάρχουν εκατοντάδες καταστήματα.
εκεί θα δοκιμάσεις και γεύσεις στα υγρά. ;)
σίγουρα μια καλή επιλογή, όσον αφορά της μπαταρίες, είναι η joytech (μάρκα είναι, δεν υπάρχει κατάστημα joytech).

Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #388 στις: Ιουλίου 09, 2012, 13:06 »
1)ποια ειναι η πιο αξιοπιστη μαρκα?που περναει απο δοκιμες-ελεγχους?
Αφού είσαι αρχάριος καλύτερα να προτιμήσεις Joyetech σε eGo τύπου
2)ψαχνω για μπαταρια 1000 1100 mAh για μεγαλυτερη διαρκεια.πρεπει να την εχει το τσιγαρο απο την αρχη ή μπορω να παρω μετα μια 1100 mAh της medicre που βρηκα με 16 ευρω?μπορω να την προσαρμοσω εγω μετα?
Να προτιμήσεις πάλι Joyetech μπορείς να την βρείς οπουδήποτε πουλούν τα γνήσια ανταλλακτικά ή σε καταστήματα Ovale & Alter Smoking
3)ψαχνω να βρω καποιο minimal ecigarette οχι pen style που να μην ειναι κλασσικο χρωμα αλλα να εχει επιλογες!!!βρηκα καποια ιδιατερα χρωματα αλλα δεν ειχαν μεγαλες μπαταριες!!εχετε καποιο μοντελο υποψιν??
Να ξέρεις πως με τα χρώματα δεν θα χεις ευκολία να τα συνδυάζεις να προτιμήσεις ασημί ή μαύρα
4)αν μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο eshop kai marka που να εμπιστευεστε!!
Μπορείς να περιηγηθείς στο φόρουμ στα καταστήματα και να δεις και τις προσφορές τους για τα μέλη
καταστήματα
εκπτώσεις μελών

5)ααα θα ηθελα να δοκιμασω καποια περιεργη γευση.τα αναλωσιμα-αρωματα ταιριαζουν σε ολα τα τσιγαρα ή υπαρχει καποια εταιρεια που εχει μεγαλυτερη ποικιλια γευσεων?
Υπάρχουν πολλές εταιρείες που θα σου αρέσουν τα υγρά τους επειδή είναι θέμα γούστου ποια υγρά σου αρέσουν θα σου έλεγα πρώτα να κοιτάξεις εταιρείες όπως Halo,Flavour Art,Atmos Lab, Gk Hellas ή ρίξε μια ματιά εδώ για πληροφορίες υγρών συμπλήρωσης

Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #389 στις: Ιουλίου 09, 2012, 13:16 »
σας ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση!! :D
το καρτομαιζερ ειναι ο ατμιστης?
δηλαδη μπορω να παρω ξεχωριστα το καρτομαιζερ και μπαταριες και τα συναρμολογω εγω?
παραγγελνω δηλαδη ενα καρτομαιζερ joyetech και μπαταριες 1000 mAh της ιδιας μαρκας?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536416 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15744 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12