vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 6 χρήστες
treloneritis, nuts, manoslykos, Jorge, th3ofilos, panoskapa

Twitter

Νεος με απορίες! =)

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #330 στις: Μαρτίου 01, 2012, 11:54 »
Νομίζω ΝΑΙ. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #331 στις: Μαρτίου 01, 2012, 11:57 »
διορθωνεται ανετα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Coffeman

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #332 στις: Μαρτίου 23, 2012, 15:01 »
Να κάνω και εγώ μια ερώτηση...
Στον κώνο για ego-c type-b δουλεύει ο atmo type-a ???
Γιατί παρέλαβα σήμερα ένα κώνο type-b βάζω τον atmo και βιδώνω την βάση αλλά τπτ...
Νεκρό, ούτε τσιρτσιρισμα ούτε τπτ, δε παίρνει ρεύμα...
Βγάζω μόνο τον κώνο και με την ίδια βάση και atmo βάζω τον κώνο type-a και δουλεύει....
Μπορεί να μου πει κάποιος τι μπορεί να φταίει???
Ευχαριστώ!     

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #333 στις: Μαρτίου 23, 2012, 15:17 »
Κοιτα δεν εχω δοκιμασει type-b, αλλά απ΄οτι ξέρω δεν ειναι κώνος αλλά κύλινδρος,άρα για να χωρέσει και να ακουμπάει η κεφαλή ίσως να έχει λίγο μεγαλύτερη διαμετρο απο την κεφαλή type-a. Και το πρόβλημα μάλλον είναι οτι δεν κάνει επαφή για να ολοκληρώσει το κύκλωμα.Αν βρεις κεφαλές type-b γράψε μας αν είναι ίδιες με τις προηγούμενες γιατι λίγοι έχουν δοκιμάσει ...οτι πληροφορίες υπάρχουν είναι από φωτογραφίες και reviews απο site!

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #334 στις: Μαρτίου 23, 2012, 15:24 »
Να κάνω και εγώ μια ερώτηση...
Στον κώνο για ego-c type-b δουλεύει ο atmo type-a ???
Γιατί παρέλαβα σήμερα ένα κώνο type-b βάζω τον atmo και βιδώνω την βάση αλλά τπτ...
Νεκρό, ούτε τσιρτσιρισμα ούτε τπτ, δε παίρνει ρεύμα...
Βγάζω μόνο τον κώνο και με την ίδια βάση και atmo βάζω τον κώνο type-a και δουλεύει....
Μπορεί να μου πει κάποιος τι μπορεί να φταίει???
Ευχαριστώ!     

Η joyetech στο site της λέει οτι ο Α δεν κανει στον Β και το αντιστροφο....

http://www.joyetech.com/product/details.php?gno=110

Αποσυνδεδεμένος Coffeman

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #335 στις: Μαρτίου 23, 2012, 16:13 »
Αυτός ο ''κώνος'' που πήρα δεν είναι αυθεντικός...  και ο πωλητής μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με atmo type-a γιατί είναι τα ίδια...
Τι να πω... μάλλον δεν είναι.
Θα πάρω και atmo type-b και αν δω διαφορές θα ανεβάσω φωτογραφία.
thanks

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #336 στις: Μαρτίου 23, 2012, 22:10 »
Δε νομίζω ότι χρειάζονται φωτογραφίες.
είναι ξεκάθαρο.
Αλλο τυπος Α άλλο τύπος Β. Αν ήταν ίδιοι και επαιρναν τις ίδιες αμπουλες θα είχαν κι άλλο όνομα.
Οι α είναι μικρότεροι και παίρνουν 1 μλ. Είναι και πιο λεπτοι
Οι β είναι μεταλύτεροι στα 2 ή 2 και κάτι μλ και πιο παχεις.
Τους έχω και τους δυο και είναι διαφορετικοί.
Αν θέλεις, μπες στο healthcabin.net ή στο heaven-gifts.com να δεις φωτό και των δυο.
Επίσης, θα μας υποχρέωνες αν μας έλεγες ποιο κατάστημα είναι τόσο γνώστης ώστε να σου δώσει τόσο λάθος τεχνική βοήθεια και πώληση βεβαίως

Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #337 στις: Μαρτίου 31, 2012, 03:18 »
γειά σας, εδώ και 2 μέρες έχω αγοράσει το ovale ego-c και αγόρασα και 3 ovale υγρά από το κατάστημα, chocolate και capuccino με 9 mg και black dry με 16 νικοτίνη.  Απο εχτές το βράδυ με πονάει ο λαιμός μου (οι αμυγδαλές μου), είναι τυχαίο νομίζετε ή οφείλεται στο ηλεκτρονικό τσιγάρο? Μια γνωστή μου μου είχε πει οτι είχε δοκιμάσει παλιά ηλεκτρονικό τσιγάρο αλλα είχε πρηστεί ο λαιμός της και γι'αυτο το παράτησε. Ελπίζω να έτυχε απλά σε μένα γιατί θέλω να μειώσω το κανονικό τσιγάρο   ???
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #338 στις: Μαρτίου 31, 2012, 08:12 »
Καλημέρα, καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Δες εδώ, που είναι ο σωστός χώρος για αυτή την ερώτηση και θα βρεις αυτό που θες. ;)
Καλή δύναμη, καλή συνέχεια στην προσπάθειά σου.

Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #339 στις: Απριλίου 01, 2012, 00:31 »
ok ευχαριστώ jeke04!  :)

Αποσυνδεδεμένος zolis

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #340 στις: Απριλίου 04, 2012, 13:58 »
Καλησπέρα
Είμαι νέος στο φόρουμ σας και θα ήθελα να σας δώσω συγχαρητήρια κάνετε πολύ καλή δουλεια.
Καπνίζω ηλεκτρονικό τσιγάρο από τον Νοέμβριο, όταν το ξεκίνησα έκανα τρία πακέτα Winston λευκά, σκοπός μου δεν ήταν να κόψω το τσιγάρο αλλά να το μειώσω όσο μπορώ. Το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο ήταν το υβριδικό της nobacco η αλήθεια είναι ότι δεν ήμουν καθόλου ευχαριστημένος με το συγκεκριμένο τσιγάρο και έτσι πήρα το elips. Τον πρώτο καιρό έκανα ένα τσιγάρο μονό την ημέρα η και δυο πολλές φόρες, όλα καλά ήμουν χαρούμενος που άφησα το τσιγάρο. Το πρόβλημα μου είναι το έξεις.
Έχω δοκιμάσει παρά πολλά υγρά άρχισα από της nobacco παρά παρά πολύ καλά υγρά αλλά και ακριβά έτσι πήγα σε natura 30 μλ η ovale 20μλ  αυτά τα αγοράζω 10 ευρώ έκαστος από ένα μαγαζί στην Νίκαια, . τα τελευταία δυο υγρά είναι πολύ φθηνα και καλά το μονό πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχουν δυνατή γεύση. Οι γεύσεις που κάνω είναι μόνο φρούτων γιατί δεν μπορώ να βρω στην γεύση του Winston. Αυτό λοιπόν που θέλω να μου πείτε είναι αν μπορώ να κάνω τα υγρά με κάποιο τρόπο με ποιο δυνατή γεύση και αν υπάρχει κάποιο υγρό που να μοιάζει με το Winston
Η νικοτίνη που χρησιμοποιώ είναι από 9-12 μγ και κάνω 40 μλ την εβδομαδα
Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #341 στις: Απριλίου 04, 2012, 14:15 »
Ξέχνα τις γεύσεις από τα τσιγάρα , δεν υπάρχουν μιας και λύπη η πίσσα και τα υπόλοιπα βλαβερά στοιχεία τους στα υγρά για άτμισμα

Πάρε  υγρό χωρίς άρωμα και θα σε ικανοποιήσει (πιστεύω) μέχρι να βρεις γεύση τσιγαρίσια από τα υγρά που κυκλοφορούν

Και όταν αποφασίσεις να φτιάξεις μόνος σου να προσανατολιστείς  σε ξηρά αρώματα και να βάζεις λιγότερο άρωμα  %  από το προτεινόμενο του κατασκευαστή 

Όλα αυτά θα τα ξεπεράσεις όταν ξεπεράσεις το Κ.Τ και στο μυαλό και δεν θα σε νοιάζει να σου θυμίζουν τα υγρά τσιγάρο 

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #342 στις: Απριλίου 04, 2012, 14:16 »
κανενα υγρο δεν μπορει να ειναι παρομοιο με το Κ.Τ..απο εκει και περα υπαρχουν πολυ καλα υγρα οπως τα Halo και συγκεκριμενα το tribeca, αλλα με 40 μλ που κανεις την βδομαδα θα πουληθεις..Θα σου προτεινα να ξεκινησεις να κανεις δικα σου υγρα αγοραζοντας βασεις(Pg,Vg) και αρωματα της επιλογης σου.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #343 στις: Απριλίου 04, 2012, 14:17 »
Κανένα υγρό δεν μοιάζει με κάποια μάρκα τσιγάρο.
Μπορεί σε κάποιους κάποιο υγρό να θυμίζει κάτι από τσιγάρο, κυρίως σε αρωματικό καπνό, αλλά μέχρι εκεί.
Για να δυναμώσεις την γεύση και έτοιμα υγρά, θα πρέπει να προσθέσεις το άρωμα του φρούτου που ατμίζεις, κάτι που δεν θα συνιστούσα.
Κάνε μια βόλτα στην ενότητα Υγρά και δες την προοπτική να κάνεις τα δικά σου υγρά με την γεύση που γουστάρεις εσύ. ;)

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #344 στις: Απριλίου 04, 2012, 14:19 »
@zolis :

Φιλε μου, χωρις να θελω να σε στεναχωρησω, θα σου προτεινα να αλλαξεις σκεπτικο αναφορικα με τις γευσεις.
Ακριβως γευση Winston δεν νομιζω να βρεις οπως και κανενος αλλου κανονικου τσιγαρου.
Οχι ακριβως...
Κατι που να ειναι παρομοιο ή τουλαχιστον κοντα στα γουστα σου, μπορει να βρεις.
Θα σου προτεινα ομως να αλλαξεις τον στοχο σου και να εκμεταλευτεις την ευκαιρια που σου δινεται με τις γευσεις του ηλεκτρονικου τσιγαρου.
Μην το βλεπεις σαν βαρος, αλλα σαν ευκαιρια που σου δινεται να δοκιμασεις καποιες απο τις τοσες πολλες υπεροχες γευσεις που υπαρχουν!
Το κανονικο τσιγαρο δεν σου εδινε αυτη την ευκαιρια.
Εκμεταλευσου την ευκαιρια και διασκεδασε την.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34002 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15763 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12