vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 9 χρήστες
ThioVag, manoslykos, dkostas, camber, taskol65, Jorge, tony1976, bloodlessz, giorgos1999

Twitter

Νεος με απορίες! =)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #285 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 21:43 »
Για ενα παρε, (2 μπαταριεσ ego 1000 usb passthrough 54 euro).(1κονο για ego c 11 euro). (5 atmo ego c 22 euro.) (1 φορτιστη κομπλε 15euro )και (5 tank 5euro.) Συνολο 107 euro ή ενα ego c 650 αξιασ 85 euro

Αποσυνδεδεμένος Nyxteridas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #286 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 01:22 »
Λοιπόν παιδιά σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις απαντήσεις σας...Το έψαξα το θέμα και με το link που μου δώσατε και με αυτά που μου προτείνατε και να σας είμαι ειλικρινής σκέφτομαι για αυτό το πακέτο
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ OVALE MINI 510-T
Το πακέτο OVALE 510-T περιλαμβάνει:

    2x ολόκληρα ηλεκτρονικά τσιγάρα OVALE 510-T
    5x αμπούλες (τις γεμίζετε ξανά και ξανά με το υγρό αναπλήρωσης)
    1x φορτιστή 220V
    1x φορτιστή USB
    και οδηγίες (Ιταλικά και Ελληνικά)

Απλώς δεν βλέπω στο πακέτο μπαταρίες.Είναι αυτονόητο πως υπάρχουν ή πρέπει να τις πληρώσω ξεχωριστά απο την τιμή;

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #287 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 01:26 »
ειναι κομπλε

Αποσυνδεδεμένος Nyxteridas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #288 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 01:29 »
ειναι κομπλε
Σε ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #289 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 01:30 »
 Nyxteridas 2 ολοκληρα τσιγαρα, ισον 2 μπαταριεs και 2 ατμοποιοιτεs!!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #290 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 12:21 »
Καλησπέρα κι απο μένα παιδιά.Είμαι εντελώς νέος στο θέμα του η.τ. και εδώ και 3 μέρες το ψάχνω το θέμα αποφασιστικά.Όπως και στους περισσότερους που άρχισαν να ασχολούνται,κυριολεκτικά έχω διαβάσει τόσα,έχω δεί τόσα στο youtube και μου φαίνεται λίγο μπερδεμένο το τι πρέπει να αγοράσω για να είμαι σε μεγάλο βαθμό ικανοποιημένος απο αυτό.
Λοιπόν,αρχικά να σας πω πως είμαι 32 και κάνω 3,5 πακέτα την ημέρα asso international silver.Πρίν απο 4 μέρες έπεσα να ξαπλώσω και αρχικά με πιάνει μια ταχυπαλμία και στην συνέχεια μου κόβεται η αναπνοή για 3-4 δευτερόλεπτα περίπου.Χρόνια οι φίλοι μου μου λένε να το ελλατώσω το τσιγάρο αλλά πλέον μου φαίνεται πως ήρθε η ώρα για την μεγαλύτερη απόφαση της ζωής μου(δεν είμαι παντρεμένος οπότε είναι όντως η μεγαλύτερη ;D)
Εγώ σε αυτά που θέλω να με καλύψει η αγορά μου είναι 2 πράγματα

1)Το μέγεθος να είναι όσο ένα κανονικό τσιγάρο(ή όσο πλησιέστερο γίνεται σε αυτό) και
2)Το να μπορώ με αυτό το η.τ. να επιλέξω όποια γεύση θέλω.Να δέχεται δηλαδή όλες τις γεύσεις που κυκλοφορούν για να δοκιμάσω  ποιά μου αρέσει περισσότερο και να την κρατήσω.
Η φόρτιση δεν με ενοχλεί καθώς και 1 ημέρα να κρατάει η μπαταρία,κάθε βράδυ μπορώ να το φορτίζω και να είναι έτοιμο για την επόμενη :) Οπότε σύμφωνα με τις εμπειρίες σας που θεωρείτε πως είναι καλό να στραφώ;
Ευχαριστώ πολύ για τις όποιες απαντήσεις :thumpup:
  :) ΚαλημΕρα, στις αρχές οι περισσότεροι ψάχνουμε κάτι να μοιάζει το κτ ναι ? μα στην πορεία βλέπουμε ότι το άτμισμα δεν έχει καμία σχέση με το κτ!!!!!

 Εγώ θα σου πώ καλλίτερα να πάς σε ένα μαγαζί κ να αρχίσεις να δοκιμάζεις δίαφορα ητ εκεί  μα να θυμάσαι ότι θα σου αρέσει τόσο πολύ το άτμισμα που ένα "μικρό" ητ δεν θα σε καλύψει γιατί πίστεψε το η όχι? εγώ τα ίδια σκεφτόμουν μέχρι που ευτυχώς άκουσα κάποιον πολύ έμπειρο εδώ στο φόρουμ κ πήρα το ego κ δεν απογοητεύτηκα!!!

Σήμερα έχεις τόσες επιλογές κ σίρουρα θα βρείς αυτό που θα σε καλύπτει κ ειδικά αν κάπνιζες τόσο πολύ όσο λές σίγουρα θα αναθεωρήσεις την πρώτη σου σκέψη για το μέγεθος του ητ.

Ξέχνα το κτ γιατί όταν θα ξεκινήσεις το άτμισμα δεν θα σε νοιάζει η συσκευή που κρατάς να μοιάζει πια με ένα κτ αλλά να σε καλύπτει κ να σε πάρει μακριά για πάντα από το κτ!!!  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #291 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 12:26 »
Λοιπόν παιδιά σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις απαντήσεις σας...Το έψαξα το θέμα και με το link που μου δώσατε και με αυτά που μου προτείνατε και να σας είμαι ειλικρινής σκέφτομαι για αυτό το πακέτο
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ OVALE MINI 510-T
Το πακέτο OVALE 510-T περιλαμβάνει:

    2x ολόκληρα ηλεκτρονικά τσιγάρα OVALE 510-T
    5x αμπούλες (τις γεμίζετε ξανά και ξανά με το υγρό αναπλήρωσης)
    1x φορτιστή 220V
    1x φορτιστή USB
    και οδηγίες (Ιταλικά και Ελληνικά)

Απλώς δεν βλέπω στο πακέτο μπαταρίες.Είναι αυτονόητο πως υπάρχουν ή πρέπει να τις πληρώσω ξεχωριστά απο την τιμή;
Δεν έιδα αυτό  το πόστ!Πότε πρόλαβες?  Σου εύχομαι να είναι το σωστό για σένα ητ!!! Καλοάτμιστο  !!!   :) :)

Edit: Είπες το σκέφτεσαι ναι? να το σκεφτείς καλλίτερα...... κ να πας σε κάποιο μαγαζί αν μπορείς να τα δείς από κοντά!!

Αποσυνδεδεμένος Nyxteridas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #292 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 14:52 »

 Εγώ θα σου πώ καλλίτερα να πάς σε ένα μαγαζί κ να αρχίσεις να δοκιμάζεις δίαφορα ητ εκεί  μα να θυμάσαι ότι θα σου αρέσει τόσο πολύ το άτμισμα που ένα "μικρό" ητ δεν θα σε καλύψει γιατί πίστεψε το η όχι? εγώ τα ίδια σκεφτόμουν μέχρι που ευτυχώς άκουσα κάποιον πολύ έμπειρο εδώ στο φόρουμ κ πήρα το ego κ δεν απογοητεύτηκα!!!

Σήμερα έχεις τόσες επιλογές κ σίρουρα θα βρείς αυτό που θα σε καλύπτει κ ειδικά αν κάπνιζες τόσο πολύ όσο λές σίγουρα θα αναθεωρήσεις την πρώτη σου σκέψη για το μέγεθος του ητ.

Ξέχνα το κτ γιατί όταν θα ξεκινήσεις το άτμισμα δεν θα σε νοιάζει η συσκευή που κρατάς να μοιάζει πια με ένα κτ αλλά να σε καλύπτει κ να σε πάρει μακριά για πάντα από το κτ!!!  ;) ;)
Αυτό δεν το ήξερα...Πως υπάρχουν μαγαζιά τα οποία σου επιτρέπουν να δοκιμάσεις πρίν καταλήξεις σε κάποια αγορά.Και επειδή οι τιμές απ'ότι βλέπω είναι υψηλές για την εποχή(σίγουρα η απόσβεση χρημάτων γίνεται σε χρόνο dt,το ξέρω,αλλά δεν παύει να είναι ένα αξιοσέβαστο ποσόν για τα δικά μου δεδομένα)δεν θα ήθελα να κάνω συνεχώς αγορές ως που να καταλήξω σε αυτό το οποίο θα με καλύπτει,γι'αυτό και θεώρησα σωστό να γράψω το τι αρχικά θα ήθελα για να με συμβουλέψετε :thumpup:
Σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις :bye:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #293 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 14:58 »
Δεν θέλω να σε βάλλω σε περιπέτειες μα ναι πιστεύω ότι σε κάποια μαγαζιά μπορείς να δοκιμάσεις κάποιες συσκευές ναι? Δεν το έχω κάνει αυτό ποτέ γιατί εδώ που είμαι τα παραγγέλνω

Πρίν παραγγείλεις δες εδώ στους αντιπρόσωπους κ πάρε τηλ κ ρώτησε αν μπορείς να δοκιμάσεις κάποια από τα ητ που έχουν  ;)

Αποσυνδεδεμένος Fox

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #294 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:16 »
Καλησπέρα!

Νέα κι εγώ και να ρωτήσω, είναι καλύτερα να πάω σε κάποιο κατάστημα ή να παραγγείλω κατευθείαν απο το ίντερνετ? Εξακολουθώ να είμαι στη διαδικασία σκέψης για το ηλεκτρονικό τσιγάρο, ακόμα καπνίζω κανονικά κι όσο κι αν παρακολουθώ το forum εδώ και κάποιο καιρό σκέφτομαι ότι αλλιώς είναι να πάω σε ένα μαγαζί, να μου δείξουν τη διαδικασία, να δοκιμάσω υγρά κλπ Απο την άλλη στα μαγαζιά τα προιόντα δεν είναι ακριβότερα?

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #295 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:38 »
η διαδικασια γεμισματος και γενικα χρησης ειναι παρα πολυ ευκολα και σε γενικες γραμες η ιδια σε ολα τα η.τ που κυκλοφορουν στην αγορα,αν εξαιρέσεις τους επισκευασιμους ατμοποιητες που ενα νεο χρηστη η.τ δεν πρεπει να τον ενδιαφερουν κιολας!
ασε που στο youtube υπαρχουν ολα τα videos για οτι θελεις.
τωρα οσο αφορα πιο η.τ να παρεις καλο θα ηταν να ρωτησεις καποιον που εχει η.τ,να το δοκιμασεις κιολας,αν πας σε καταστημα θα σου πουλησουν αυτα που θελουν αυτοι.
ναι στο internet ειναι πιο φθηνα αλλα εσυ αφου ξεκινας τωρα πηγαινε σε ενα καταστημα παρε ενα και οτι ανταλλακτικά θελεις στην αρχη να τα παίρνεις απο αυτους.
αφου καταληξεις σε πιο η.τ σου ταιριαζει τοτε παρε απο internet.
στο forum υπαρχει και θεμα πιο η.τ να επιλεξω για αρχη,πηγαινε εκει και πιστευω θα βοηθηθείς αρκετα!!!
καλη αρχη σου ευχομαι!
 

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #296 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:40 »
Επισης να κοιτας και τα εκπτωτικα κουπονια που κανουν εδω στο φορουμ για τα μελη κατα καιρους τα καταστηματα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #297 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:42 »
Καλησπέρα!

Νέα κι εγώ και να ρωτήσω, είναι καλύτερα να πάω σε κάποιο κατάστημα ή να παραγγείλω κατευθείαν απο το ίντερνετ? Εξακολουθώ να είμαι στη διαδικασία σκέψης για το ηλεκτρονικό τσιγάρο, ακόμα καπνίζω κανονικά κι όσο κι αν παρακολουθώ το forum εδώ και κάποιο καιρό σκέφτομαι ότι αλλιώς είναι να πάω σε ένα μαγαζί, να μου δείξουν τη διαδικασία, να δοκιμάσω υγρά κλπ Απο την άλλη στα μαγαζιά τα προιόντα δεν είναι ακριβότερα?
απο ιντερνετ...............
την διαδικασια θα την δεις και στο manual............

Αποσυνδεδεμένος Fox

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #298 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 22:23 »
Σκέφτομαι για το EGO-C, τι λέτε για αρχή? Γενικά είδα να λένε καλά πράγματα κι απο ότι έχω καταλάβει έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει το τέλειο η.τ.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #299 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 22:26 »
ειναι πολυ καλη επιλογη το ego-c :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136111 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10221 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12