vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

532 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Tem, FaniFox, JohnDag, gama, Doubt

Twitter

Νεος με απορίες! =)

Αποσυνδεδεμένος MACATTACK

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • DD BY GRAVEN - GP MOD - A2MT SS,CLASSIC SS
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #255 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 16:17 »
Καταρχην καλως ηρθες φιλε μου και καλως να μεινεις στον χωρο  :D. μπορεις να τοποθετησεις οτι ατμοποιητη δεχεται 510 σπειρωμα.Παρ ολα αυτα η γευση καμμενου που εχεις πιθανον οφειλεται στον τροπο γεμισης του carto.σου εδειξε καποιος πως πρεπει να το γεςμιζεις?

Αποσυνδεδεμένος MACATTACK

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • DD BY GRAVEN - GP MOD - A2MT SS,CLASSIC SS
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #256 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 16:23 »
καλημέρα, θέλω να αγοράσω η.τ. και δεν ξέρω τι να πάρω, μπας και αφήσω το κ.τ.

δοκίμασα 2-3 τζούρες από έναν φίλο που είχε ένα i-want και ψιλο έμεινα ευχαριστημένος

αυτό που θέλω είναι να μην παιδεύομαι στο άτμισμα (διαρροές κτλπ), δεν θα κάτσω να ασχοληθώ προς το παρών με customies και πειράγματα για καλύτερη γεύση, και θέλω να το πάρω από κάποιο μαγαζί στην Αθήνα, όχι ηλεκτρονικό

να πάρω ένα i-want και εγώ? υπάρχει κάτι πιο εξελιγμένο τώρα?

μετά από αρκετο διάβασμα εδώ, εχω καταλήξει στο ego-w, καλά θα κάνω?
Εαν σου αρεσε αυτο που δοκμασες φιλε μου, γιατι να μην παρεις αυτο?Ωστοσο η συσκευη που αναφερεις οτι θελεις αλλα και αυτη που δοκιμασες δεν εχει διαρροες και ιδιαιτερη δυσκολια .Ως προς το δευτερο μερος..παντα θα υπαρχει η εξελιξη, γνωμη μου ομως αφου σου αρεσε αυτο που δοκιμασες ειναι μια αρκετα καλη λυση για καποιον που ξεκιναει με γνωμονα παντα το οτι θελεις κατι απλο.Και παλι λεω οτι ειναι γνωμη μου

Αποσυνδεδεμένος Πανοπτικός

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #257 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 18:01 »
Καταρχην καλως ηρθες φιλε μου και καλως να μεινεις στον χωρο  :D. μπορεις να τοποθετησεις οτι ατμοποιητη δεχεται 510 σπειρωμα.Παρ ολα αυτα η γευση καμμενου που εχεις πιθανον οφειλεται στον τροπο γεμισης του carto.σου εδειξε καποιος πως πρεπει να το γεςμιζεις?

Ναι, δεν ειναι κ τοσο δυσκολο, απλως σταζεις μερικες σταγονες μεχρι να ποτησει το σφουγγαρακι, υπαρχει κατι συγκεκριμενο που θα πρεπει να προσεξω ?

Την παρασκευη μαλλον θα μου δωσει ο αδερφος ενα τανκ ωστε να απαλαγω απο τα σφουγγαρακια

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #258 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 20:54 »
Γενικά τα κάρτο αντιπαθούν την ξηρασία, και μερικές σταγόνες δεν αρκούν... :)
Το δικό μου το ποτίζω αρκετά σε γωνία προσέχοντας να μην πάει υγρό στο κεντρικό καλαμάκι.

Αποσυνδεδεμένος Πανοπτικός

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #259 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 01:06 »
Παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο, νεος ατμιστης (το εχουμε πει) αλλα καποια πραγματα με χαλασαν στο η.τ. οπως:

Κατ αρχην αρχισα να ατμιζω σαν ομοφυλοφυλος απο τοτε που το πηρα με αποτελεσμα να κανω καπου 7 ml την ημερα, αγορασα κ ενα συστημα με τανκ κ μετρισα στο περιπου ποσο αντεχει το καθε ενα (τα πρασινα με τις τριπες που τα γεμιζεις με συριγγα κ βελονα) περιπου 25-30 μεχρι να αχρηστευθει, οποτε με υπολογισμο το κοστος φτανει περιπου τα 80 λεπτα το γεμισμα (υγρο και τανκ), κατι που το κανει απαγορευτικο αν θελω να ατμιζω οσο θελω, οποτε ειτε θα το μειωσω, ειτε θα το γυρισω στα 5 ευρω την ημερα με στριφτο τσιγαρο  :'(

Επεσα σε μια προσφορα

"Αναβαθμίστε το ηλεκτρονικό σας τσιγάρο! [...] για τον νέο εξελιγμένο ατμοποιητή ηλεκτρονικού τσιγάρου για να αναβαθμίσετε το υπάρχον ηλεκτρονικό σας τσιγάρο eGo-Τ, στο διάδοχο του, το νέο μοντέλο eGo-C που έχει μεγαλύτερη διάρκεια ζωής & μηδενικές διαρροές ατμού"

Η ερωτηση μου ειναι η εξης: αυτο το μαραφετι θα με βοηθησει να μειωσω το κοστος ατμισματος ?
Εχει κατι αρνητικο ?

Υγ. Ανεργος κ εγω δυστυχως.  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #260 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 01:08 »
κατ'αρχην καλως ορισες στο φορουμ!
Συγνωμη αλλα μαλλον δεν καταλαβα καλα...
το γεμιζεις,και μολις αδειασει το πετας???? :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος Πανοπτικός

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #261 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 01:10 »
Οχι, το γεμιζω κ μολις αδειασει το ξαναγεμισω, αλλα αντεχει περιπου 25-30 φορες αυτην την διαδικασια, μετα χαλαει η γευση κ δεν καταλαβαινω τιποτα, απο διαρροες περιπου το ιδιο.
Υπαρχει τροπος να κραταει παραπανω ?! (ολο ερωτησεις ειμαι)

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #262 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 01:17 »
φιλε στην αγορα κυκλοφορουν ενα σωρο πραγματα εσυ δεν αναφερεις τι εχεις, υπαρχουν τροποι οικονομικοι και αξιοπιστοι αν θελεις πραγματικα να συνεχισεις το ατμισμα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Πανοπτικός

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #263 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 01:20 »
Γεια σας, νεος κ εγω με μια αποδια, μου εκαναν δωρο ενα Η.Τ. http://www.eco-cigarettes.gr/?p=1 αλλα βλεπω οτι στις 3 ημερες μυριζω καμμενο, μαθαινω οτι μαλλον θελει αλλαγη το σφουγγαρακι, η ερωτηση μου ειναι η εξης, μπορω να αγορασω εξαρτημα που να βιδωνει στην εν λογω μπαταρια (η οποια νομιζω οτι ειναι πολυ μεγαλη κ μ αρεσει) κ να μην χρειαζομαι σφουγαρακι καθε τοσο ?

Το γραφω εδω, δυστυχως πολυ πιθανο να το κοψω παντως, αν δεν καταφερω να μειωσω το κοστος.

Αν υπαρχει καποιο λινκ για να ρωτησω ή να διαβασω κατι δεκτο.

Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #264 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 01:24 »
Πάρε ενα ego-C (γυρω στα 7 ευρώ) και 5 τανκάκια (γυρω στα 4 ευρω). καθε φορα που θα σου καιγεται ο ατμοποιητης του eGo-C θα τον αλλαζεις με κόστος 2 ευρω! (απο zerobacco.gr).
Μπορεις επισης να πάρεις εναν ημι-επισκευασιμο ατμοποιητη IMIST (κόστος γυρω στα 14 ευρω) και ανταλλακτικα φυτίλια (2 ευρω τα 5) απο το ιδιο καταστημα...

Αντιλαμβανομαι πως το κοστος ειναι ενας σημαντικος παραγωντας που επαιξε ρόλο και στην δικη μου μεταβαση απο το κανονικο τσιγαρο στο ηλεκτρονικο αλλα μην ξεχνας οτι ο πρωτος και κυριος λόγος θα επρεπε να ειναι η υγεια σου...

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #265 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 01:26 »

Κατ αρχην αρχισα να ατμιζω σαν ομοφυλοφυλος απο τοτε που το πηρα με αποτελεσμα να κανω καπου 7 ml την ημερα,

φιλε δε μας το κανεις πιο "πενηνταραια" μιας και πολλοι ατμιζουν πανω απ τα 7μλ ημερησιως.... δεν τιθεται θεμα παρεξηγησης
απλα θελω να δω το σκεπτικο σου και τι ακριβως σ'εχει αγχωσει... το θεμα ειναι ν αντικαταστησουμε το κ.τ. κατ αρχην
μετα ολα τ αλλα ειναι θεμα και δικης μας καλης θελησης για το ποσο τελικα οντως θελουμε να συνεχισουμε τη προσπαθεια
μας να μεινουμε μακρυα απ το κ.τ.
ολοι ειμαστε εδω για να αλληλοβοηθηθουμε κατα βασην. με λιγο διαβασμα θα σου λυθουν πολλες αποριες αλλα κ υπομονη
για να το κανεις να μην εχεις, γι αυτο σε αυτο το νημα εδω για οτι θελεις θα κατατοπιστεις πληρως.

υ.γ. δωσε στον εαυτο σου τη μεγαλη ευκαιρια ν αλλαξει η ζωη σου προς το καλυτερο :thumpup:
το μηνιαιο κοστος σου μπορεις να το κατεβασεις υπερβολικα πολυ,,, αρκετοι εδω μεσα δεν χαλανε
πανω απο 20 ευρω μηνιαιως...

Αποσυνδεδεμένος Πανοπτικός

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #266 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 01:34 »
Πάρε ενα ego-C (γυρω στα 7 ευρώ) και 5 τανκάκια (γυρω στα 4 ευρω). καθε φορα που θα σου καιγεται ο ατμοποιητης του eGo-C θα τον αλλαζεις με κόστος 2 ευρω! (απο zerobacco.gr).
Μπορεις επισης να πάρεις εναν ημι-επισκευασιμο ατμοποιητη IMIST (κόστος γυρω στα 14 ευρω) και ανταλλακτικα φυτίλια (2 ευρω τα 5) απο το ιδιο καταστημα...

Αντιλαμβανομαι πως το κοστος ειναι ενας σημαντικος παραγωντας που επαιξε ρόλο και στην δικη μου μεταβαση απο το κανονικο τσιγαρο στο ηλεκτρονικο αλλα μην ξεχνας οτι ο πρωτος και κυριος λόγος θα επρεπε να ειναι η υγεια σου...

Ωραια, το πρωτο που λες ειναι αυτο ? -> "Αναβαθμίστε το ηλεκτρονικό σας τσιγάρο! [...] για τον νέο εξελιγμένο ατμοποιητή ηλεκτρονικού τσιγάρου για να αναβαθμίσετε το υπάρχον ηλεκτρονικό σας τσιγάρο eGo-Τ, στο διάδοχο του, το νέο μοντέλο eGo-C που έχει μεγαλύτερη διάρκεια ζωής & μηδενικές διαρροές ατμού"

Το κοστος απο τον ατμοποιητη του ego-c κανει κ στα καταστηματα 2 ευρω ? Η οπως το τανκ στα 7 με 10 ?

Σημαντικη η υγεια δε λεω, αλλα οταν δεν μπορεις να τα φερεις περα οικονομικα...

Θα το ψαξω το θεμα, με βοηθησατε παρα πολυ.

Αποσυνδεδεμένος oldboy

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Iatty/mini Provari+DID/ego+SM/UFS(on the way)
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #267 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 01:43 »
Αν θες οικονομία στο Η.Τ. για μένα το βασικό που μπορεί να σου κάνει τεράστια διαφορά στο κόστος είναι τα υγρά. Τα DIY έχουν χαώδη διαφορά στο κόστος από τα έτοιμα. Αγοράζοντας έτοιμες βάσεις είναι πανεύκολα στην παρασκευή και (κατά την άποψή μου) καλύτερα αφού ξέρεις ακριβώς τι περιέχουν και μπορείς να τα φτιάξεις όπως θέλεις εσύ.

Παράδειγμα (το πιο οικονομικό): 4 βάσεις των 100 ml. έτοιμες (2 μηδενικές και 2 20άρες νικοτίνης) και 1 άρωμα των 10 ml. Σε συνδυασμό σου δίνουν 400 ml έτοιμου υγρού 10 mg νικοτίνης. Συνολικό κόστος 19 €! ;)

Αν πάρεις κάποια επιπλέον αρώματα (για να μην ατμίζεις συνέχεια το ίδιο) το κόστος μπορεί να ανέβει 5€/άρωμα.

Σε έτοιμα υγρά ακόμα και οικονομικά δηλ. των 10 € μπουκαλάκι των 20 ml. χρειάζεσαι 200 €!!! :wall:

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο! ;)

Αποσυνδεδεμένος Πανοπτικός

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #268 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 01:50 »
Το σκεφτηκα κ αυτο, επειδη κ ολη η οικογενεια εχει πλακωθει στο ατμισμα, μιλαμε για καταναλωση τρελη την ημερα, 4-5 ατομα.

Βαση ας πουμε αγοραζεις με νικοτινη κ μηδενικη κ αρωμα κ ανακατευεις αυτα τα 3 ? Ειναι οντως τοσο απλο ?

Αν υποθεσουμε οτι το ψαχνω, βασεις θα πρεπει να παραγγειλω η υπαρχει κ σε καταστημα ωστε να μου εξηγησουν στο περιπου τι παιζει.


Απ'το συντονισμό του φόρουμ: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Όταν απαντάτε στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα, χρησιμοποιείτε την "Απάντηση".
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2012, 15:22 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #269 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 01:54 »
φιλαρακι αφου μπηκες στο φορουμ μην φοβασαι τιποτα λιγο διαβασμα και ψαξιμο θελει και θα τα βρεις ολα, υπαρχουν θεματα και για την παρασκευη υγρων και για καταστηματα πωλησης και για οτι γουσταρεις  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8343 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180662 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59805 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15689 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136149 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35424 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12