vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Νεος με απορίες! =)

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #225 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 23:07 »
Μετά απο 80 ημέρες χωρίς κτ εδώ και ένα μήνα έχουν σπασει τα νεύρα μου γιατί δεν μπορώ να βρω υγρό που να μου αρέσει. Κατα βάση έχω το golden Margy 6-12mg αλλα είπα να δοκιμάσω και κάτι άλλο. Δοκίμασα σχεδόν όλα τα halo και decadence και τίποτα δεν μου πήγε. Όλα μου έφεραν μια απαίσια γεύση και πολυ άρωμα. Είμαι με το hybrid, Μήπως ειναι ώρα να αλλάξω συσκευή; Αλλα υγρά;

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #226 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 23:09 »
Συσκευή... ναι,γιατί όχι. Υγρά ίσως ήρθε η ώρα να δοκιμάσεις μη τσιγαρισιες γεύσεις και να δεις τι άλλο κυκλοφορεί!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #227 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 00:43 »
εγω μεχρι πριν λιγες ωρες εκανα καπνο graven εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο υγρο?
Εγω εχω να πω αυτό μονο... οτι γεύση και να δοκιμάσεις σημερα η αυριο η μεθαύριο, περιμενε και τις επομενες τρεις μερες περιπου. Μεσα στην πρωτη βδομαδα, θα εχει επανελθει ενα πολυ μεγάλο ποσοστο της οσφρησης και γευσης που εχασες με το τσιγάρο, και θα δεις και τις γευσεις και τα αρώματα να μεταβάλλονται απο λίγο εως πολύ Μπορεί καποιο που θα δοκιμασεις αυριο και να το βρεις αποδεκτό σε ενταση αρώματος , να σου είναι υπερβολικό μετα απο τρεις μερες. Θα το δεις και θα το καταφχαριστηθεις οπως ολοι μας!
καλωσήρθες!  :)  :thumpup:

Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #228 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 01:06 »
Μετά απο 80 ημέρες χωρίς κτ εδώ και ένα μήνα έχουν σπασει τα νεύρα μου γιατί δεν μπορώ να βρω υγρό που να μου αρέσει. Κατα βάση έχω το golden Margy 6-12mg αλλα είπα να δοκιμάσω και κάτι άλλο. Δοκίμασα σχεδόν όλα τα halo και decadence και τίποτα δεν μου πήγε. Όλα μου έφεραν μια απαίσια γεύση και πολυ άρωμα. Είμαι με το hybrid, Μήπως ειναι ώρα να αλλάξω συσκευή; Αλλα υγρά;
Καλησπέρα, αν θες ένα υγρό με απαλή και ουδέτερη γεύση θα σου πρότεινα το Latakia της FlavorArt. Αν το δοκιμάσεις μην βιαστείς να το κρίνεις αν δεν σου κάνει "κλικ" η γεύση του. Έτσι την πάτησα και εγώ... Όταν το ξαναδοκίμασα μετά από μέρες κατέληξα πως είναι το πιο ήπιο (αρωματικά) υγρό που έχω ατμίσει.

Σημείωση...Συμπτωματικά το Latakia το ατμίζω με echo cartomizer δηλαδή ίδιο με το Hybrid που χρησιμοποιείς και εσύ ;).
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2011, 01:13 από Επιτέλους το έκοψα »

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #229 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 01:08 »
Μετά απο 80 ημέρες χωρίς κτ εδώ και ένα μήνα έχουν σπασει τα νεύρα μου γιατί δεν μπορώ να βρω υγρό που να μου αρέσει. Κατα βάση έχω το golden Margy 6-12mg αλλα είπα να δοκιμάσω και κάτι άλλο. Δοκίμασα σχεδόν όλα τα halo και decadence και τίποτα δεν μου πήγε. Όλα μου έφεραν μια απαίσια γεύση και πολυ άρωμα. Είμαι με το hybrid, Μήπως ειναι ώρα να αλλάξω συσκευή; Αλλα υγρά;

Valuto δοκιμασες;

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #230 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 08:18 »
@ kimmi

 Καλημέρα, δοκίμασε τον Giant (cartomizer) κ tobacco υγρό   ( τσιγαρίσια γεύση) από Nobacco. Σου προτέινω το υγρό που ατμίζω σε καθημερινή βάση για πάνω από χρόνο γιατί είναι το μόνο που δεν με έχει κουράσει μα ούτε ποτέ ένοιωσα αλλαγή στην γεύση του ενώ ατμίζω μάλλον πολύ!!!!!

Ατμίζω κ με άλλα υγρά αλλά αυτό είναι που μου κρατάει συντροφιά τις περισσότερες  ώρες της ημέρας. Όσο για τον Giant δεν χάνεις τίποτα να τον δοκιμάσεις! Ίσως σε καλύψει κ από γεύση κ από καλό χτύπημα.  :)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #231 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 08:42 »
Καλησπέρα σας,
Νέος στο ηλεκτρονικό τσιγάρο είμαι αλλά κάπνιζα από το 1984 ως το 2007 βαριά τσιγάρα(άφιλτρα και άσσο ιντερνάσιοναλ). Από το 2008 ως τώρα κάπνιζα ολντ ηομπορν κίτρινο με φίλτρο άνθρακα και χαρτάκια γλυκόριζας . Εδώ κα μια βδομάδα καπνίζω το η/τ NOBACCO YBRID με υγρό 16mg που κατά τύχη έπεσε στα χέρια μου.
5. Διάβασα εδώ μέσα ότι κάθε 15-20 τσιγάρα χρειάζεται αλλαγή το επιστόμιο του YBRID(πιπάκι) αλλά εγώ εδώ και 5 μέρες δε νοιώθω να θέλω να το καθαρίσω ή να το αλλάξω. Για πείτε μου κάθε πότε αλλάζετε πιπάκια εσείς οι έμπειροι ατμιστές? Θυμίζω ότι κάνω 3μλ υγρού ημερησίως.

Γεια σου φίλε θάθελα να πω ότι και γω είμαι καινούργιος ατμιστής 3 εβδομάδες τις δύο χωρίς τσιγάρο.
Πιπάκι δεν είχα αλλάξει καθόλου και τελευταία μου φαινόταν ότι έβγαζε παράξενη μυρωδιά.Χτές πήρα 1 μπουκάλι οινόπνευμα (μπλέ το φτηνό) 1 ευρώ νομίζω 'εριξα μέσα το πιπάκι καθάρισα καλά και τά υπόλοιπα εξαρτήματα(μπαταρία-ατμοποιητή-τάνκ χρησιμοποιώ το eGo-w) με οινόπνευμα και  πετσέτα και τώρα πλέον δεν μου μυρίζει τίποτε.
Μπορεις να το δοκιμάσεις δεν χάνης και τίποτε.

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #232 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 08:49 »
Για μένα καλο θα είναι να αλλαζεται το πιπακι
όταν σας μυρίζει πιο πολυ για την υγιεινή του στόματος σας
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2011, 08:57 από Georgestil »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #233 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 08:51 »
Εννοείται ότι πλένουμε  τα επιστόμια ναι?  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #234 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 08:55 »
ειναι σωστο να παρω πχ το ιδιο υγρο χωρις νικοτινη και να γεμιζω την αμπουλα μου μισο απο το ενα μισο απο το αλλο?και κατι τελευταιο φιλε notos,το πως αφηνω το η.τ σε μια θεση παιζει ρολο?δηλ μηπως θελει ορθιο πχ?η για την μεταφορα κανει να το βαζω σε τσαντακι(μπανανα) η υπαρχει προβλημα.ευχαριστω,νιωθω καπως περιεργα μπορω να πω σημερα αλλα γουσταρω!!! :thumpup:

Και εγώ στην αρχή προβληματιζόμουν με την μεταφορά πήρα όμως ένα λουράκι που το κρεμάνε στο λαιμό (μπορείς να βρής στα σάιτ με τα ηλεκτρονικά τσιγάρα) και κανένα πρόβλημα.
Το γουστάρω κιόλας γιατί το βλέπω σαν αξεσουάρ μόδας.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 28, 2011, 09:52
Εννοείται ότι πλένουμε  τα επιστόμια ναι?  ;) ;)

Ακριβώς το έβαλα για λίγο σε ένα φλυτζανάκι του καφέ βουτηγμένο στο οινόπνευμα το έβγαλα το καθάρισα καλά με πετσέτα και τέλος.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2011, 09:52 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #235 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 08:59 »
ειναι σωστο να παρω πχ το ιδιο υγρο χωρις νικοτινη και να γεμιζω την αμπουλα μου μισο απο το ενα μισο απο το αλλο?και κατι τελευταιο φιλε notos,το πως αφηνω το η.τ σε μια θεση παιζει ρολο?δηλ μηπως θελει ορθιο πχ?η για την μεταφορα κανει να το βαζω σε τσαντακι(μπανανα) η υπαρχει προβλημα.ευχαριστω,νιωθω καπως περιεργα μπορω να πω σημερα αλλα γουσταρω!!! :thumpup:

Καλημέρα, φυσικά κ μπορείς να βάλεις όποιο υγρό αγαπάς!!! Εγώ βάζω  σοκολάτα none  με tobacco  11 mg μαζί κ μου αρέσει πολύ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #236 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 09:02 »
Στην πορεία θα δεις τι σου ταιριάζει και θα κανεις διάφορες μιξεις
Ποτε δεν ξέρεις που θα καταλήξει ένα πάντρεμα υγρών

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #237 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 09:03 »
Για μένα καλο θα είναι να αλλαζεται το πιπακι
όταν σας μυρίζει πιο πολυ για την υγιεινή του στόματος σας

Συμφωνώ ότι το καλίτερο είναι η αλλαγή αλλά τη σημερινή εποχή και για λόγους οικονομίας- και σαν πατεντιάρηδες που είμαστε εμείς οι Έλληνες προσπαθούμε να βρούμε και άλλες λύσεις ;)

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #238 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 09:05 »
Δεν θα διαφωνησω με αυτο
Δεν έχεις αδικο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #239 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 09:06 »
Στην πορεία θα δεις τι σου ταιριάζει και θα κανεις διάφορες μιξεις
Ποτε δεν ξέρεις που θα καταλήξει ένα πάντρεμα υγρών
Θα προσθέσω εδώ ότι το πάντρεμα των υγρών μπορεί να σε κάνει να ατμίσεις ένα χάλια υγρό δίχως να είναι χάλια πια...... ;) ;) Προσωπική εμπειρία  ::) ::)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8422 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34073 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536933 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59941 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16070 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10362 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12