vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, Jorge, dkostas, giorgos1999, Tazz, ZoeM, manoslykos

Twitter

Νεος με απορίες! =)

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #210 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 00:44 »
Σε κατάστημα ovale που πήγα μου είπαν ότι δεν παίζει τπτ λόγω της απαγόρευσης και σε ένα άλλο eshop που τσέκαρα που είχε παλιά επιλογή περιεκτικότητας νικοτίνης τώρα την έχουν αφαιρέσει..

Πού μπορώ να βρω??  :(

Κανε μια τσαρκα σε περιπτερα....τουλαχιστον Δυτικη αθηνα που ειμαι εγω παρα πολλα εχουν γεμισει με υγρα, νικοτινουχα και μη! Σου προτεινω κ εγω παντως PG για το λεγομενο "χτυπημα" στο λαιμο...και μην απελπιζεσαι....Νεος κ εγω κ στη αρχη με μια γευση που χρησιμοποιησα δεν καταλαβαινα τιποτα, απολυτως, και με 24 νικοτινη, στο τελος της ημερας ειχα "μαστουρωσει" (που λεει ο λογος) απο τη πολλη νικοτινη αλλα απο γευση τιποτα....Μηπως κατα διαβολικη συμπτωση το υγρο που εχεις αναγραφει "powered by Flavour art"?

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #211 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 01:06 »
ολη η αθηνα ειναι γεματη υγρα με νικοτινη φιλε.

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #212 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 03:37 »
Κανε μια τσαρκα σε περιπτερα....τουλαχιστον Δυτικη αθηνα που ειμαι εγω παρα πολλα εχουν γεμισει με υγρα, νικοτινουχα και μη! Σου προτεινω κ εγω παντως PG για το λεγομενο "χτυπημα" στο λαιμο...και μην απελπιζεσαι....Νεος κ εγω κ στη αρχη με μια γευση που χρησιμοποιησα δεν καταλαβαινα τιποτα, απολυτως, και με 24 νικοτινη, στο τελος της ημερας ειχα "μαστουρωσει" (που λεει ο λογος) απο τη πολλη νικοτινη αλλα απο γευση τιποτα....Μηπως κατα διαβολικη συμπτωση το υγρο που εχεις αναγραφει "powered by Flavour art"?

Όπως ανέφερα και πιο πριν,το υγρό της ovale είναι με PG αλλά χτύπημα τπτ..Δε βλέπω καμιά διαφορά με το natura που γράφει πως έχει φυσική γλυκερίνη..

Το μπουκαλάκι btw γράφει ingredients by flavour art... ::)

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #213 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 12:50 »
Δε δοκιμαζεις κ κανενα υγρο, οτιδηποτε εκτος απο σχετικο με flavour art (powered ή ingredients)? Δε ξερω γιατι, κ ουτε θελω να υπονοησω κατι για τη ποιοτητα τους, αλλα μηπως κατι παιζει στο θεμα "χτυπηματος" με τα συγκεκριμενα...ακομα δε μπορω να χωνεψω οτι 24αρι δεν ειχε ΚΑΘΟΛΟΥ χτυπημα....Ακομα και προσμιξη που εκανα 50% Latakia απο Natura (powered by Flavour art γραφει το δικο μου) και 50% Mystique Veluto, μου εκμηδενισε το χτυπημα...

edit: Εκτος αν δεν καταλαβα καλα....Ingredients by Flavour Art γραφει το Ovale η το Natura που εχεις; H και τα δυο;

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #214 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 13:27 »

edit: Εκτος αν δεν καταλαβα καλα....Ingredients by Flavour Art γραφει το Ovale η το Natura που εχεις; H και τα δυο;

Το natura μόνο..

Αποσυνδεδεμένος joepower7

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #215 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 20:19 »
Καλησπερα σε ολους,εδω και μερικες ωρες ειμαι κατοχος η.τ και συγκεκριμενα το eGO-C(ovale) μαζι πηρα και δωρο ενα μουκαλακι black(old tobacco)nicotine16mg/ml να πω την αληθεια εντυπωσιαστηκα απο το υγρο αυτο.τωρα δεν ξερω γιατι μια φορα εχω καπνισει η.τ απο εναν φιλο που ειχε κ ειχε γευση μεντα...δεν μου αρεσε.εγω μεχρι πριν λιγες ωρες εκανα καπνο graven εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο υγρο?και μια τελευταια ερωτηση,να παω στα καπακια χωρις νικοτινη η να την μειωνω σταδιακα,ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος notos

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #216 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 20:23 »
αμα πας στα καπακια, θα πας γρηγορα στο περιπτερο.σιγα-σιγα.......

Αποσυνδεδεμένος joepower7

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #217 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 20:30 »
ειναι σωστο να παρω πχ το ιδιο υγρο χωρις νικοτινη και να γεμιζω την αμπουλα μου μισο απο το ενα μισο απο το αλλο?και κατι τελευταιο φιλε notos,το πως αφηνω το η.τ σε μια θεση παιζει ρολο?δηλ μηπως θελει ορθιο πχ?η για την μεταφορα κανει να το βαζω σε τσαντακι(μπανανα) η υπαρχει προβλημα.ευχαριστω,νιωθω καπως περιεργα μπορω να πω σημερα αλλα γουσταρω!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #218 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 20:59 »
Καλέ μου μια που είσαι στην αρχή ΟΧΙ ΧΩΡΙΣ!!! Θα νομίζεις ότι κάνεις αέρα κοπανιστό να στο θέσω έτσι και είναι κρίμα να πάνε όλα στράφι.Απενοχοποιήσου για τα υγρά με νικοτίνη.Σκέψου ότι αυτά που κάνεις δεν είναι τίποτα μπροστά στα κ#λοτσίγαρα που κάναμε και ξεκίνα με τέτοια.Σταδιακά θα μειώσεις τη νικοτίνη π.χ εγώ ξεκίνησα με 18αρια και τώρα ατμίζω στα 9-12 συνήθως.(μετα από 2μήνες περίπου)
Ενα μικρό τιπ ...Καλό είναι να χεις στην καβάτζα σου ένα πιο δυνατό(με μεγαλυτερη περιεκτικοτητα εννοω) για τις...δύσκολες στιγμές! ;)
Αν πάρεις ένα χωρίς νικοτινη απλώς θα αραιώσεις ουσιαστικά αυτο με τη νικοτινη.
Όσο για τη θέση δεν εχεις ιδιαιτερο προβλημα νομιζω ;)

Αποσυνδεδεμένος stavros76

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #219 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 21:02 »
λεμε σε πλαγια θεση να τοποθετούμαι το η.τ.

καλα ειναι να το κανεις όπως εγω σταδιακα ανα μηνα να μιωνεις την νικοτινη αλλιως γρηρορα θα ψαξεις για τσιγαρο.

οσο αφορα της γεύσης στην αρχη εγω προσωπικά ζητούσα γευσης καπνου μιας και καπνιζα καπνο εδω και 2 εβδομαδες μου βρωμάει κυριολεκτικά οτι εχει σχεση με καπνο μην παραξενευτείς αν απότομα σου αρέσει η μεντα του φίλου σου 

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #220 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 22:07 »
Κι εγώ όπως θα δείτε σε προηγούμε ποστ είχα ξενερώσει τελείως και φυσικά οφειλόταν στο ότι τα υγρά μου ήταν χωρίς νικοτίνη..Κάπνιζα ένα φιλτράκι δεν καταλάβαινα τπτ και το αποτέλεσμα ήταν απλά να έχω πονοκέφαλο μετά.

Πήγα και πηρα tribecca 12ρι και ένα άλλο φρουτένιο δικιάς μου προτίμησης στα 8mg και βρήκα τον παράδεισο!!

Κι εγώ craven κάπνιζα και έχω να κάνω πάνω από 10 μέρες..Μόνο τις 2 πρώτες έκανα κανα τσιγάρο και μια μέρα που βγήκα βράδυ και μετά το τσιγάρο ξενέρωνα και ζητούσα τη γεύση του αγαπημένου μου tribecca.

Το παν πιστεύω είναι να καταλάβουμε ότι δε πρόκειται να βρούμε γεύση που να αντικαθιστά τη μάρκα που καπνίζαμε.Οι γεύσεις εδώ είναι τελείως διαφορετικές και πολύ πιο ωραίες..το μόνο κοινό με το τσιγάρο σε κάποιο βαθμό είναι το χτύπημα.

Οπότε πειραματισμός με γεύσεις μέχρι να βρεθεί αυτή που ταιριάζει στα γούστα του καθενός. ;)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #221 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 22:24 »
σωστος ReaperX
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #222 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 22:34 »
Αν χρησιμεύει σε κάτι, εγώ μετά από ένα μήνα με 16-18 mg είμαι 11-12 mg για τρίτη μέρα. Όπως καταλαβαίνεις το αντιμετωπίζω σταδιακά που λένε.
Τώρα αν πηγαίνει καλά ή όχι δεν έχω ιδέα... Φταίει και η πιπίλα υποθέτω...   

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #223 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 22:44 »
δεν θα πω ψεμματα αλλα το VV mod μου με βοηθησε να χαμηλωσω κι αλλο τη νικοτινη, μιας και στα ψηλα εκει 5-6 volt οτι και να βαλεις  :fight_shot_bandana: πυροβολαει !!!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #224 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 23:01 »
σκοτώνουν δικε μου εκανα μια τζουρα απο φιλο λογο που δεν εχω ακομα mod στα 6v και με υγρο 8 και ειπα τωρα τελος  :shock_sick_01:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180534 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536083 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15512 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12