vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

536 επισκέπτες, 2 χρήστες
Mimhsdr, camber

Twitter

Νεος με απορίες! =)

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #135 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 10:00 »
Καλησπερα παλι  ;D
Πηγα να παραγγειλω σημερα ε.τ. και ψαχνοντας για υγρο ηθελα να παραγγειλω απο halo 3-4 διαφορετικες γευσεις τα μπουκαλακια των 7ml, απογοητευτηκα ομως οταν ειδα οτι τα μικρα μπουκαλακια ερχονται με μικρες περιεκτικοτητες νικοτινης, και αναγκαστικα θα πρεπει να διαλεξω ενα 30ml... με βλεπω για tribeca 18 η 24 απ οτι βλεπω μιλανε οι περισσοτεροι με κολακευτικα σχολια, αλλα το ψιλοφοβαμαι να παρω με τη μια το 30μλ... μ αρεσει δε μ αρεσει βεβαια θα το κανω γιατι φραγκα δε θα χω μετα :))
Υπαρχει κανενα μαγαζι να πουλαει μικροτερες συσκευασιες για να κανω τις δοκιμες?

κι εγω ετσι ειχα σκεφτει να παρω μικρα να δοκιμασω...εκ των υστερων βεβαια μετανιωσα που ειχα παρει μονο 2 τριανταρια...Μην αγχωνεσαι για το tribeca...ακομα και να μην σε αρεσει..αρεσει σε πολυ λαο οποτε θα το δωσεις ανετα..παρε ομως δυο υγρα για να τα αλλαζεις στη διαρκεια της ημερας γιατι αμα κανεις συνεχεια ενα μετα απο καποιες ωρες δεν θα το καταλαβαινεις...

Αποσυνδεδεμένος r1der46

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #136 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 13:24 »
Παρηγγειλα τελικα ego-T + tribeca 18mg + 1 ατμο LR
Πηρα στη νομπακο και μου παν την επομενη βδομαδα φερνουν gian carto οποτε θα παρω τοτε και το Golden Margy το οποιο μου προτεινε και ο jeke04.
Ευχαριστω απαντες για τη βοηθεια, δεν προλαβαινω να διαβαζω απαντησεις καθε φορα που ρωταω, ειστε φοβεροι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #137 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 14:37 »
@liofagos
Το μνμ σου από αυτό το θέμα διαγράφηκε γιατί είχες ποστάρει το ίδιο ακριβώς σε αυτό το θέμα και πήρες απάντηση.

Για να μην μπερδεύονται τα μέλη καλό είναι να διατυπώνουμε το ερώτημά μας σε ένα και μόνο θέμα και εάν κάποιος μπορεί και γνωρίζει θα δώσει απάντηση.
Το παραπάνω ισχύει για όλα τα μέλη του φόρουμ.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος magica

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #138 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 12:43 »
Ειμαι κι εγώ πολύ μπερδεμένη..έχει κανεις χρησιμοποιήσει το smoov μήπως? Αυτο δεν έχει κουμπάκι απο πάνω..΄΄αλλοι λένε οτι είναι καλό και άλλοι όχι...το ίδιο για το nobacco hybrid..τι λέτε?

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #139 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 18:11 »
Ειμαι κι εγώ πολύ μπερδεμένη..έχει κανεις χρησιμοποιήσει το smoov μήπως? Αυτο δεν έχει κουμπάκι απο πάνω..΄΄αλλοι λένε οτι είναι καλό και άλλοι όχι...το ίδιο για το nobacco hybrid..τι λέτε?
Το smoov ειναι τανκ ή καρτο  :confused1:
Η γνωμη μου ειναι οτι το τανκ με τον σωστο ατμοποιητη (LR ego-t πχ.) πλησιαζει στο κ.τσιγαρο 90% και το καρτο 60% οσο αφορα το χτυπημα   :yes:
Οσο για το ντουμανι σχεδον το ιδιο  :bye:
ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ 8)

Αποσυνδεδεμένος magica

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #140 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 08:34 »
΄Σ ευχαριστώ αλλά κι εγώ δεν έχω ιδέα...μπορεί κάποιος να βοηθήσει?Θέλω να ξεκινήσω τώρα και μάλλον είμαι μεταξύ των δύο αυτών αλλά δεν θέλω να κάνω και λάθος και πάνε χαμένα τόσα λεφτά.. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος jimzak

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #141 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 08:55 »
θα σου προτεινα να κοιταξεις προς το hybrid αν και δεν εχω δοκιμασει το smoov μου κανει κατι προς mini&more :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #142 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 09:03 »
 κοιτα, το smoov δεν το γνωριζω αλλα το mini&more που εχω δει παρουσιαση του εδω φαινεται αρκετα αξιολογο και πιστευω οτι θα σε καλυψει απολυτα :yes:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #143 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 09:08 »
΄Σ ευχαριστώ αλλά κι εγώ δεν έχω ιδέα...μπορεί κάποιος να βοηθήσει?Θέλω να ξεκινήσω τώρα και μάλλον είμαι μεταξύ των δύο αυτών αλλά δεν θέλω να κάνω και λάθος και πάνε χαμένα τόσα λεφτά.. :dontknow:
Καλημέρα, κοίταξε τις κριτικές κ είμαι σίγουρη οτι θα καταλήξεις σε αυτό που θα σου κάνει καλύτερα!!! Με το ητ ποτέ δεν θα δώσεις  χαμένα χρήματα όταν θα κάνεις τις σωστές επιλογές κ φυσικά θα έχεις αποδράσει για πάντα απο το κτ!!!  ναι?  ;) ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 09:15 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος magica

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #144 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 21:44 »
Ευχαριστώ όλους...έχω να κάνω αρκετό ψάξιμο μου φαίνεται... ::)

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #145 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 08:52 »
Έχω smoov και Hybrid Nobacco.

Το smoov έχει αυτονομία όυτε τη μισή από το hybrid και αυτό με έκανε να πάρω το τελευταίο.

Το smoov είναι πιο διακριτικό και πιο κομψό. Κρατάει 2 ώρες άτμισης όπως και το m&m που είναι ακριβώς το ίδο πράγμα.
Νομίζω όμως οτι το m&m είναι και καλύτερο οικονομικά οπότε μάλλον αυτό να προτιμήσεις.

Το hybrid που παρέλαβα χθες δεν έχει τόσο δυνατή τζούρα και με χαλάει προσωπικά, αλλά δεν ξέρω μήπως είναι η αρχή και θέλει "στρώσιμο". Έχω κάνει post ΕΚΕΊ που πρέπει και περιμένω απαντήσεις από παλιούς ατμιστές.

Ελπίζω να βοήθησα.
¨οπως είπε και o "Dark ANgel" σημασία έχει να σταματήσεις το Κ.Τ. Καλή επιτυχία και είμαστε εδώ όποτε χρειαστείς.




Αποσυνδεδεμένος magica

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #146 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 12:18 »
Καλά...πέτυχα στη περίπτωση...σ ευχαριστώ για τις φωτο και τις πληροφορίες.Πες μου όμως,πού ακριβώς έκανες το post σου για να το παρακολουθήσω?Αναμένω κι εγώ πριν τελικά καταλήξω. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #147 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 12:25 »
Το Μ&Μ εμενα μου κραταγε γυρω στις 3-3.5 ώρες!(γιατι σκεψου ότι το χα πιπιλα όλη μερα και χρειαζόμουν και τις 2 μπαταρίες-σπάνια πήγαινα σε 3η-ουσιαστικά η πρώτη που τελειωσε και φορτιζόταν.)

Αποσυνδεδεμένος r1der46

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #148 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 13:41 »
Καλησπερα!
Για να κανω ενα update...
Μου ρθε πριν 2 μερες το πακετο, ειμαι 2 μερες χωρις τσιγαρο πλεον  :thumpup:
Μπορω να πω ευκολα διεκοψα το τσιγαρο, δεν ζοριστηκα σχεδον καθολου.

Εχω ομως κατι προβληματακια θα προσπαθησω να γινω οσο πιο κατανοητος μπορω, μπας και μπορει να βοηθησε κανεις ...
Λοιπον ενω στην εισπνοη ολα καλα, και thoat hit κι απ ολα, στην εκπνοη νιωθω σαν κατι να με καιει-γρατζουναει στο λαιμο, οχι το ευχαριστο καλοδεχουμενο throat hit δλδ...  Το ιδιο παρατηρησαν κι 1-2 φιλοι μου που δοκιμασαν.
Επισης μου αφηνει μια βαρια γευση σαν παστουρμα μετα.
Το υγρο ειναι Tribeca 18mg.
Θα αγορασω της flavourart βασεις και γευσεις για να πειραματιστω  με γευσεις και ποσοτητα νικοτινης.
Αυτο με το γρατζουνισμα στην εκπνοη το χει νιωσει κανεις, ξερει που οφειλεται? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #149 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 13:45 »
rider ίσως οφείλεται στην αντίδραση του οργανισμού σου στο συγκεκριμένο υγρό. Μεταξύ άλλων υγρών ατμίζω και αυτό και δεν έχω το πρόβλημα που αναφέρεις.
Άλλαξε υγρό να δεις αν υπάρχει διαφορά. Αν όχι τσέκαρε και τον ατμοποιητή σου. Έχει τύχει πολλές φορές τα υγρά να αποδίδονται διαφορετικά από διαφορετικούς ατμοποιητές ακόμα και του ίδιου τύπου και ίδιας 'μάρκας'

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34020 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59862 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237665 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15852 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136175 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35462 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12