vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, bloodlessz, giorgos1999, Tazz, manoslykos

Twitter

Νεος με απορίες! =)

Αποσυνδεδεμένος deepblue

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #105 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 18:26 »
Φίλε συνατμιστή μάλλον εντελώς μέσα έπεσες!
Συνεχίζοντας τις παρατηρήσεις, πρόσεξα πως όταν πολύ ελαφρά τραβάω πάνω το φιλτράκι (άρα και το tank) το καμένο φεύγει. Ένα μικρό κενό στην εφαρμογή του φίλτρου μένει να μου θυμίζει πως το καρφάκι του καινούργιου ατμο που πήρα έχει προφανώς ένα θεματάκι...

Δε νομίζω να έχει σχέση αλλά το ητ είναι alter και ο 2ος ατμο ovale.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #106 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 18:31 »
δεν παιζει ρόλο τι ειναι ο ατμο, σε ολους συμβαινουν, το εχω πάθει και εγω σε ovale ατμο και κινεζικος των 6$ με εχει βγαλει 20 μερες χωρις προβλήματα, παντως αν σου ερχεται καμμενο καθε 2-3 τζουρες και στρωνει μετα κτλπ, το πιο λογικο ειναι οτι εχει ενα θεματάκι στο πως περναει το υγρο στον ατμο, δηλαδη δεν προλαβαινει να φτασει στην αντισταση εγκαιρα...συνεπως θα καει λιαν συντομος :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 15:59 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #107 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 18:47 »
Φίλε συνατμιστή μάλλον εντελώς μέσα έπεσες!
Συνεχίζοντας τις παρατηρήσεις, πρόσεξα πως όταν πολύ ελαφρά τραβάω πάνω το φιλτράκι (άρα και το tank) το καμένο φεύγει. Ένα μικρό κενό στην εφαρμογή του φίλτρου μένει να μου θυμίζει πως το καρφάκι του καινούργιου ατμο που πήρα έχει προφανώς ένα θεματάκι...

Δε νομίζω να έχει σχέση αλλά το ητ είναι alter και ο 2ος ατμο ovale.
Σου συνιστώ να πειράξεις ελαφρά και προσεκτικά την κορυφή του φιτιλιού με μία βελόνα (μην ασκήσεις όμως υπερβολική πίεση). Εκεί υπάρχει το πρόβλημα με αποτέλεσμα να μην υπάρχει σωστή ροή προς το εσωτερικό του ατμοποιητή. Το υγρό που χρησιμοποιείς είναι λογικά VG αλλά δεν νομίζω ότι οφείλεται σε αυτό η δυσλειτουργία.

Αποσυνδεδεμένος deepblue

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #108 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 19:14 »
Θα το κάνω με τη δέουσα προσοχή. Καταλαβαίνω πως εννοείς από την πλευρά που εφάπτεται με το tank και όχι στην τρυπούλα της αντίστασης, ναι?

(Ναι, vg είναι όπως και το προηγούμενο)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #109 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 19:16 »
απ οτί κατάλαβα και εγω deepblue  απο την πλευρα με το τανκ λεει προφανως ο Tem :yes:

Αποσυνδεδεμένος DrCHaNaS

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #110 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:27 »
Ειμαι εδω και 1 μηνα και κατι ατμιστης. Ξεκινησα και συνεχιζω προς το παρον με ενα EGO-W.Αυτο που με κουραζει στην ολη υποθεση και δεν ξερω αν το αντιμετωπιζω μονο εγω ειναι η απογοητευτικη ποιοτητα κατασκευης των εξαρτηματων. Η δουλεια μου ειναι η Πληροφορικη οποτε εχω μια αλφα επαφη με ηλεκτρονικα και συσκευες οποτε δεν πιστευω οτι φταιω για ολα εγω...
Εχω δει μπαταριες να "χαλανε" εντος εβδομαδας, ατμοποιητες (οι EGO Tank XL που εχω εγω) να χαλανε με το παραμικρο, φορτιστες με μηδενικη αντοχη στην περιστροφη με αποτελεσμα να κολλαει η μπαταρια μεσα!
Εχω ανοιξει 3 ατμοποιητες μεχρι τωρα και ξαναεκανα τις κολλησεις γιατι ηταν μαπα! Θελω να το προτεινω και σε 3-4 αλλους που με εχουν δει και ζηλεψαν αλλα το φοβαμαι αν εγω τραβαω τετοια ζορια.
Το αλλο που με εχει απογοητευσει/θυμωσει ειναι οτι βλεπω σε site του εξωτερικου, ανταλλακτικα σε χαμηλοτερες τιμες και full εγγυησεις (πχ μπαταρια 1000mAh με 6 μηνες) και στα ελληνικα e-shop βλεπω ειτε δραματικα μικροτερες εως αστειες η μια ταση για τουμπεκι οσον αφορα το θεμα εγγυηση. Και για τους ατμοποιητες εστω να το δεχτω, αλλα και για μπαταριες? Φταιω εγω μετα να αγορασω απο Γαλλια/Ιταλια;

Χρουμφ. Τα ειπα και ξεσκασα, κυριως γιατι μου χαλασε η μπαταρια μου και τη 2η την εχω δωσει στην αδερφη μου που χαλασε η δικη της και τωρα εχω το Prince μου.

Κανω τελικα κατι πολυ στραβο;Πηρα λαθος ΗΤ;Η δεν ειναι ακομα για ευρεια καταναλωση η τεχνολογια;

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #111 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:31 »
εγω οπως εχω καταλαβει φιλε μου, οταν πας να παρεις ενα πακετο η.τ. οποιδηποτε και αν ειναι αυτο, απευθυνεσαι στην αγορα της κινας σε ποσοστό 95% και απο την συγκεκριμένη αγορα οπως θα ξερεις τα περιμένεις και ολα :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #112 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 23:05 »
DrCHanaS. Οχι, δεν κάνεις λάθος. Ή για να είμαι ακριβής, τα όποια λάθη κάνεις, είναι αυτά που οι περισσότερες ηλεκτρονικές συσκευές (πχ Η/Υ) θα στα συγχωρούσαν.
Το Η/Τ όμως ΟΧΙ!
Καλώς ήρθες στον υπέροχο κόσμο plug & pray των Η/Τ.
Πίστεψέ με, κι εγώ και άλλοι πολλοί τα είδαμε αυτά. Μπαταρίες να χαλάνε δυο δυο. Ατμο να μετατρέπονται σε καταρράκτες της Έδεσσας. Κάρτο να σου λένε αντίο μέσα σε λίγες ώρες.
Μέλη που χρησιμοποιούν την ελίτ των η.τ., τις μόντες δηλαδή, να παλεύουν για το τέλειο σετάρισμα και την επόμενη φορά να μην τους βγαίνει.
Η αστοχία υλικών στο η.τ. είναι μεγαλύτερη από το συνηθισμένο.
θα ζήσεις με το η.τ. σου, θα το αφουγκραστείς, θα μάθεις τα χούγια του... Οι έμπειροι της παρέας εδώ θα σου δείξουν τα κόλπα που δεν σου λέει ο πωλητής. 
Θα οπλιστείς με υπομονή και με στοκ για τις δύσκολες σαν αυτές ώρες...
Θα κάνεις χρήση της όποιας εγγύησης έχεις από ελληνικά καταστήματα...
Θα ανακαλύψεις τις ξένες αγορές με τα φτηνά αναλώσιμα και υγρά... για να μην κλαις και να μην ξεμένεις όταν σου πέσει ελαττωματικό κομμάτι.   
Ένα μήνα μετά από τώρα, θα κοιτάς αυτό σου το κείμενο με νοσταλγία, αλλά και χαμόγελα ικανοποίησης. Διότι πλέον θα έχεις προσαρμοστεί στον υπέροχο και παντα γεμάτο εκπλήξεις κόσμο του η.τ. σου.
Να θυμάσαι ότι πολλές φορές δεν διαλέγουμε εμείς το η.τ μας. Μας διαλέγει αυτό. Το ego σου είναι ένα θαυμάσιο εργαλείο. Πιθανόν όμως, εσείς οι δυο να μην έχετε καταφέρει να βρείτε το κατάλληλο ταίρι του. (ή τα κατάλληλα ταίρια του. Οι μπαταρίες του ego είναι πολυγαμικές. Πάνε με πολλούς ατμο/καρτο/σμοκι/κλιαρ/μαικρο...μάιζερ). Θα το βρείτε μαζί και θα γίνει αυτό ο .... πρίγκηπάς σου.
Υπομονή σου προτείνω μόνο. Και πιο πρακτικά, σκέψου μια αλλαγή στη συσκευή ατμοποίησης με κάποια που θα σου ταιριάζει περισσότερο. Δες τα σχετικά νήματα για ατμο και κάρτο 510.

Αποσυνδεδεμένος DrCHaNaS

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #113 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 23:11 »
Διαβαζω καιρο τα διαφορα forum και με βλεπω να πηγαινω σε κανενα mod βιομηχανικης χρησης με 1500mAh μπαταρια και LR ατμοποιητη με 5ml tank  ;D
Οχι τιποτε αλλο αλλα το ΚΤ που κανω τωρα μου φερνει μια γευση ξερων γαιδουραγκαθων τυλιγμενων σε εφημεριδα  :wall:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #114 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 00:01 »
Μη βιάζεσαι τόσο... Θα φτάσεις κι εκεί. Προς το παρόν, μπες σε κάποιο νήμα για ατμοποιητες και καρτομάιζερ 510 και δες ποιοι έχουν τις μεγαλύτερες προτιμήσεις. Ο giant συζητιέται πολύ τελευταία, αλλά υπαρχουν και οι mega και οι 510 και τα κλιαρομάιζερ. Διάλεξε ένα, ή πάρε ένα από το καθένα και δοκίμασε. Μπαταρία αν πάρεις μια ακόμη, να είσαι σίγουρος ότι δεν θα πεταχτεί. Χρήσιμη θα είναι. Ακόμη κι αν κάνεις αύριο παραγγελία για mod, α) θέλει χρόνο για να φτάσει και να μάθεις να το χρησιμοποιείς β) οι περισσότεροι χρήστες mod έχουν και μια καβάντζα σε βιομηχανικά για τις δύσκολες ώρες, κάποιες εξόδους κλπ

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #115 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 10:59 »
Λογο το οτι ειμαι νεος θελω να ρωτησω αν καποιος ξερει που υπαρχει καταστημα με προιοντα funstore πλησιον Καλλιθεας θα με βοηθουσε πολυ ;D
Το mail  μου ειναι [email protected] για τυχον  λογους παρεξηγησεων λογο διαφημισης των καταστηματων :respect:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος r1der46

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #116 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 00:32 »
Καλησπερα και καλως σας βρηκα !
Διαβαζω αρκετα το φορουμ κανα μηνα αλλα δεν εχω ξαναποσταρει.

Μεσα στη βδομαδα λεω να παρω το πρωτο μου ε.τ. θελω να ρωτησω 1-2 πραγματα τους παλιους, ελπιζω να μην ειμαι σε λαθος τοπικ  ;D

1)Λοιπον εχω δοκιμασει προσφατα ενα ego-T ενος φιλου, δε μπορω να πω οτι μου πολυαρεσε, thoat hit ειχε λιγο "καψιμο" στο λαιμο, αλλα μηδεν γευση .
Δλδ τραβαγα τζουρα αλλα δεν καταλαβαινα να μπαινει ατμος στο στομα, μονο στην εκπνοη σιγουρευομουν οτι καπνιζω γιατι εβλεπα το ντουμανι  ;D Τωρα αυτο θα ταν λογω υγρου φανταζομαι.
Αυτο που λεω να κανω ειναι να παρω ενα σετ ego-T και εξτρα 1 Giant carto που απο οτι ειδα τα παιδια λενε οτι εχει πιο ανετη-γεματη τζουρα που δεν ενιωσα στον απλο ατμο του egoT.
Στεκει σαν ιδεα ή εχετε κατι αλλο να προτεινετε ?
Να αναφερω πως καπνιζω εδω και χρονια καπνο craven 25γρ ημερησιως.

2)Κατι αλλο βλεπω διαφορα στην τιμη του ιδιου πακετου alter egoT Και nobacco egoT, απ οτι καταλαβα ολα κινεζικα με πολλαπλασια τιμη ειναι?  Οι περισσοτεροι παιρνετε απο κει για λογους εγγυησης κι εξυπηρετησης? Η ειναι πιο αξιπιστα?

Αυτα, αν και ψιλοξενερωσα με την πρωτη επαφη θα αγορασω και θα ψαξω να βρω κατι που να με καλυπτει απο αισθηση !  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #117 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 00:39 »
και εγω φιλε ενα 25 virginia εκανα την ημερα και πηρα το giant και δεν εχω ξανακαπνισει , δεν το διαφημιζω απλα με αυτο ξεκινησα και για αυτο μπορω να σου πω.

Αποσυνδεδεμένος r1der46

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #118 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 00:47 »
Θενξ για την απαντηση, κι εγω αυτο εχω καταλαβει απο οτι εχω διαβασει για τον Giant κι αφου προερχεσαι κι απο παρομοιο καπνο ειναι πολυ ενθαρρυντικο ! :thumpup:
Κανα υγρο που να σε καλυψε για να παρω καμια ιδεα??
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2011, 01:09 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #119 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 00:47 »
Αν κι εγω νεα ειχα την ιδια εμπειρια με σενα...

Δοκιμασα απο μια φιλη δυο διαφορετικα υγρα και δεν καταλαβαινα τιποτα...

ΠΑρολα αυτα το πηρα λιγο πεισματικα διαβασα και λιγο εδω μεσα πηρα διαφορετικα υγρα, πιο βαρια και ειχα το αποτελεσμα που ηθελα...οχι οτι δεν το ψαχνω και για παραπανω..
Το περιεργο ειναι οτι ενω την πρωτη μερα σκεφτομουν πως θα το συνηθισω...απο τη δευτερη κι ολας μερα κανα δυο φορες που εχω παει να αναψω απο τα κ.τ. και τις δυο εκανα μια τζουρα δεν καταλαβα τιποτα περα απο ασχημη γευση και το εσβηνα...

Κι αυτο για εμενα ειναι τεραστιο...και να μου το ελεγαν ετσι δεν θα το πιστευα!!!Κανε την αρχη και θα τα βρεις ολα στην πορεια... :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33942 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085282 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10221 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12