vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

355 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, mode plagal, dkostas, panoskapa, zamploutos, camber, Ελένη Π

Twitter

Προταση για ατμο ego-t

Αποσυνδεδεμένος panos000

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 19, 2012, 19:41 »
Θα σου προτεινω I-MIST (ΜΕΓΑΛΗ Η ΧΑΡΗ ΤΟΥ)... Με σωστη χρηση και συχνο καθαρισμο, σου βγαζει 20+ ημερες ακουραστα (αναλογως και την συχνοτητα του ατμισματος σου). :thumpup:

ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΣΥΝΑΤΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΖΩ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Μικρός Καθαρισμός

Όταν πλέον θα καταλάβω κάτι σαν αλλαγή της γεύσης (ίσως και λίγο καμένο) τότε κάνω τα εξής (περίπου κάθε 5-7 μέρες με 1,5 γέμισμα του τανκ ημερησίως):

 Ανοίγω τον iMist. Απλό βούτηγμα της βάσης με την αντίσταση μέσα σε λίγο καθαρό οινόπνευμα, στο χρόνο αυτό ξεπλένω το φυτίλι με καθαρό οινόπνευμα και στεγνώνω με πίεση σε ένα χαρτομάντιλο. Τοποθετώ το φυτίλι στη βάση του και βάζω 1-2 σταγόνες υγρό, αφήνω στην άκρη.
 Βγάζω τη βάση από το οινόπνευμα και τρίβω, με ένα βουρτσάκι καθαρισμού ενδιάμεσων δοντιών λίγο σκληρό (είναι αρκετά φτηνά και αντέχουν), την αντίσταση αρκετά καλά, δεξιά αριστερά πάνω, ξεπλένω τη μαυρίλα στο οινόπνευμα και επαναλαμβάνω. Φυσάω από τη μεριά του σπειρώματος προς την αντίσταση για να στεγνώσει το οινόπνευμα και σκουπίζω, βάζω 2 σταγόνες υγρό πάνω στη αντίσταση και δένω τον iMist. Τοποθετώ το τανκ στη θέση του και ατμίζω. Γεύση ξανά καθαρή και γεμάτη από τη 2η τζούρα. Μου παίρνει περίπου 5-10 λεπτά.

Μεγάλος Καθαρισμός

Τον έχω κάνει πάνω στο μήνα στον 1ο iMist που είχα αγοράσει.
Κάνω όλη την διαδικασία του μικρού καθαρισμού όμως επιπλέον κάνω στεγνό κάψιμο της αντίστασης (DB), με πατήματα 2-3 δευτερολέπτων έως ότου πυρώσει όλη η αντίσταση. (θέλει υπομονή γιατί το πλέγμα μπορεί να έχει αρκετή ποσότητα υγρού), φύσημα, στέγνωμα, λίγο υγρό και έτοιμος. Η αντίσταση γίνεται σαν καινούρια γιατί έτσι καθαρίζει και από κάτω, αλλά η γεύση θέλει 2-3 ml για να στρώσει. Χρόνος : περίπου 15 λεπτά.

 Και στις δυο περιπτώσεις κάνω μερικές τζούφιες τζούρες για να ξαναπάρει υγρό το πλέγμα.

Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 19, 2012, 19:56 »
CE4+ καλύτερος από άλλους λόγο
1* χωρητικότητας
2* απόδοσης απανωτές χωρίς μπορμπουλήθρες
3* τζούρας σαν τσιγάρο ούτε σφιχτή ούτε αέρας
4* γεύση σταθερή από τη πρώτη στιγμή ίδια
5* διαρροών 0 ποτέ ούτε καν λιπαρότητα
6* ευκολία αλλαγής γεύσης με πλύσιμο λίγο με νερό σε 1' πάλι έτοιμος
7* ντουμάνι ατμός
8* διάρκεια ζωής άνω του μέσου όρου 20 μέρες άνετα +
9* κομψότητας παράγεται σε πολλά χρώματα
10* Τιμή από 5 € έως ..... :whip:

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 19, 2012, 21:24 »
5Ε δεν τα προλαβαμε ομως.. αυτον εβαλα τωρα το C καλος μου φαινεται.. αυτος δεν καιγεται απο απανωτες τζουρες ε? φανταστειτε ποσο μουφα ηταν ο αλτερ που πηρα χτες και ανεφερα σε αλλο σημειο που αυτος μου φαινεται πως τραβαει πιο αερατα (αν και ο πωλητης στο ζερομπακο ειπε θα τραβαει πιο σφιχτα!)
αντε να ψαχτουμε και πως καθαριζεται...
θα ξενερωσω εννοειται αν χαλασει πολυ γρηγορα.. εννοειται τον εχω πιπιλα...
i mist δυστυχως δεν βρηκα ακομα...

Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 19, 2012, 21:39 »
Αν και το μήνυμα σου ήταν λίγο ...περίεργο, αν κατάλαβα καλά λες 5 € τι δεν πρόλαβες ?
τα e-shops τόσο έχουν τους CE4+ όχι όλα, αλλά αν ψάξεις θα δείς έτσι είναι.
Όλοι οι ατμοποιητές από συνεχόμενη χρήση τζούρας -απανωτές- ζεσταίνονται και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα άλλοι να μην κάνουν καλή κυκλοφορία υγρού - βγάζουν καψίλα- και άλλοι να
αλλοιώνουν τη γεύση ατμού.Όπως και να χει η ζωή τους μειώνεται από κακή χρήση.
Αν χαλάς τους C τότε δεν σου συνιστώ imist  8) 8)

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 19, 2012, 22:05 »
τα 5Ε δεν προλαβα της παραγγελιας που κανατε.. 7 το πηρα απο Νομπακο.. και διαβαζω σε αλλα τοπικ οτι τα ¨+ γραφουν εως 1.6μλ ενω το δικο μου ως 1.4...

eshop σου εχω πει σε πολλα σημεια δεν εχω βρει με δωρεαν ταχυδρομικα ακομη.. η σχεδον δωρεαν..

Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 19, 2012, 23:21 »
τα 5Ε δεν προλαβα της παραγγελιας που κανατε.. 7 το πηρα απο Νομπακο..
Θα ήταν επισκευάσιμος φαίνεται  :)) :))
Στην ομαδική τα πήραμε 1,6 € αλλού τα δίνουν 5 €

αλλά είμαστε εκτός topic  :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος funfix

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 08, 2012, 18:12 »
Λοιπον  ο αδερφος μου που ειναι αγγλια (ακομα καπνιζει αλλα άσχετο  :)) ) μου βρηκε EGO-T A στα 2,2Ω με 2 λίρες!!! Μέχρι τώρα σε 15 μέρες μου χάλασε ο ένας ego-t και πήρα ένα joytech* στα ευρώ!!!

Αξίζει η αγορά τους η μπορώ να τους βρω κάπου ποιο φτηνά?

*στα πόσα Ω είναι?


** αυτός που είχα από πίσω ήταν μεταλλικό χρώμα ο joytech ορειχάλκινος!!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης και συνεχόμενου μηνύματος. Οχι συνεχόμενα μηνύματα, πατάμε τροποποίηση και συμπληρώνουμε στο προηγούμενο ποστ μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2012, 18:31 από petra »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 08, 2012, 18:29 »
Οι τζοι όπως και οι οβαλ έχουν μια πιο στανταρισμένη ποιότητα.
οτι άλλο πάρεις μπορεί να βγει από πολύ καλό εως πολύ μάπα. Μη γνωρίζοντας ποιου εργοστασίου είναι διότι κανείς δε δίνει τέτοια στοιχεία, ουδείς μπορεί να σου απαντήσει στα σίγουρα. Δεν παίζει ρόλο μόνο το πόσο θα σου κρατήσει ένας άτμο αλλά και πόσο απροβλημάτιστος θα είναι όσο δουλεύει, όπως ξέρεις.
Aν είναι βέβαια της τζόι αυτό που σου βρήκε, η τιμή είναι σούπερ καλή.
2,2 βγάζει η τζοι τον NR της, 1,8 τον LR της. Οι άλλες εταιρίες βγάζουν είτε στα ομ της τζοι, είτε λίγο πάνω λίγο κάτω.

Τώρα, πού θα βρεις φτηνούς εγκοΤ από Ελλάδα, δες στα καταστήματα που έχουν πίνακα στο φόρουμ για να δεις τι σου ταιριάζει καλύτερα, είτε τζοι, είτε αγνώστου εργοστασίου.
Από μνήμης θα σου πω ότι αυθεντικούς τζοι στην ελλαδα έχουν η altersmoking (evape.eu) hlektroniko-tsigaro.com, funstore.gr
Ο πρώτος κάνει κάποια έκπτωση στο φόρουμ, θα δεις στον πίνακά του, ο δεύτερος αν γραφτείς στο σαιτ του τον δίνει 7,5 ευρώ, ο τρίτος έχει μόνο για σήμερα δώρο τον φΠΑ, κάνει εκπτωση 15% νομίζω στα μέλη μας, αλλά δε θυμάμαι τιμή.
Από εξωτερικό, τζοι έχουν οι healthcabin.net, heaven-gifts.com.  7-8,5$

Από Ελλάδα σε μη Τζόι, όρεξη να χεις να ψάχνεις. Aπο μνήμης πάλι θυμάμαι τον ecig-shop.gr με 4,9 της σμοκτεκ αν κατάλαβα καλά, μείον 10% για τα μέλη μας. Εχει και οβαλε, αλλά δε θυμάμαι τιμή.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62967 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3683 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 974 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem