vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

359 επισκέπτες, 5 χρήστες
stamatisgr, camber, bloodlessz, dvelev, Jorge

Twitter

Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 20, 2012, 22:37 »
@ smoke_nomore
Αυτά που μας δείχνεις στις φωτογραφίες σου, δεν είναι διαρροές. Είναι υγροποιημένος αέρας-ατμός.
Όλα τα η.τ. έχουν αυτό το φαινόμενο, γιαυτό και λέμε σε όλα τα νέα μέλη να καθαρίζουν με μια χαρτοπετσέτα τον πόλο της μπαταρίας και τον πόλο του ατμοποιητή.
Διαρροή υπάρχει όταν το υγρό αναπλήρωσης τρέχει από τον ατμοποιητή και λερώνει, έστω και λίγο, τα χέρια ή την μπαταρία εξωτερικά.
Δοκίμασε και με άλλο ατμοποιητή 510D ή DCT για παράδειγμα και θα δεις το ίδιο φαινόμενο. ακόμα και σε επισκευάσιμους υπάρχει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Nickkos

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 20, 2012, 22:42 »
Φιλε μου το η.τ. δεν ειναι κ.τ. που το αναβεις το κανεις και το πετας, ειναι μηχανημα και οπως σε ολα τα μηχανηματα θελουν καποια συντηρηση - καθαρισμα. Τον ego-c και τον imist τους εχω δουλεψει και αυτην την στιγμη που σου γραφω ειμαι με imist. Ειναι πολυ καλη και οι δυο αλλα ο imist ειναι bfw. Δοκιμασε και DCT. Μην τα παρατας...

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 20, 2012, 22:47 »
Αν πάρει DCT κ' δεν τον γεμίσει σωστά, θα του βγάζει καμένο  :yes:
Αυριο, αν έρθει στην συνάντιση, ας του δείξουμε του ανθρώπου  :yes:

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 20, 2012, 22:48 »
παιδες μαλλον ειχα καταλαβει λαθος τον ορισμο "διαρροη"...  :-[ :-[ :tongue_smilie:
Αλλωστε τα ειπα και απο κοντα με τον G σημερα και τον οποιο ευχαριστω για τις ολοκληρωμενες απαντησεις που μου εδινε
στις ηλιθιες ερωτησεις μου.
Επισης να ευχαριστησω και τον φιλο Στελιο aka "Pastafarai", ο οποιος απο την πρωτη στιγμη ηταν διπλα μου,δινοντας μου συμβουλες πολυτιμες.
Τελος να ευχαριστησω και τα υπολοιπα παιδια που ενεργοποιηθηκαν και κατεθεσαν τις δικες τους απαντησεις - αποψεις, μπας και βρουμε λυση στο κυπριακο μου :))
που οπως λεει ο φιλος Γιαννης το εχω κανει θεμα... Τι να κανω ο ερμος...  :-[
Απλα τρομοκρατηθηκα και θεωρησα πως θα χαλασει η μπαταρια με 2 σταγονιτσες, θα λερωνονται ρουχα και αλλες τετοιες βλακειες...
Συνεχιζω με Imist για τις χαλαρες ωρες και ego-c για τις ζορικες...
respect στην σημερινη λαβατουμπα (βλ. διαφημιση cosmote, λουκανικουμπα  ;D ) που θα ειναι η επομενη μου αγορα, οταν και αν βαρεθω τους εν λογω ατμο που χρησιμοποιω..  ;)
Γιωργο θελω την χημεια που εφτιαξε η γυναικα σου με 12mg nicotine :laugh1: :laugh1:
Δωσε πολλα respect... :D

Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 20, 2012, 22:55 »
@ smoke_nomore
Αυτά που μας δείχνεις στις φωτογραφίες σου, δεν είναι διαρροές. Είναι υγροποιημένος αέρας-ατμός.
Όλα τα η.τ. έχουν αυτό το φαινόμενο, γιαυτό και λέμε σε όλα τα νέα μέλη να καθαρίζουν με μια χαρτοπετσέτα τον πόλο της μπαταρίας και τον πόλο του ατμοποιητή.
Διαρροή υπάρχει όταν το υγρό αναπλήρωσης τρέχει από τον ατμοποιητή και λερώνει, έστω και λίγο, τα χέρια ή την μπαταρία εξωτερικά.
Δοκίμασε και με άλλο ατμοποιητή 510D ή DCT για παράδειγμα και θα δεις το ίδιο φαινόμενο. ακόμα και σε επισκευάσιμους υπάρχει αυτό.

Την χαρτοπετσέτα δεν την γλυτώνεις με τίποτα αν ατμίζεις αρκετά,συμφωνώ με τον φίλο ;)

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 21, 2012, 00:23 »
Γιωργο θελω την χημεια που εφτιαξε η γυναικα σου με 12mg nicotine :laugh1: :laugh1:
Δωσε πολλα respect... :D

Universal βάση
http://www.inawera.com/universal-base-mgml-100-ml-p-620.html

Vanilla Tahity:
http://www.inawera.com/eflavour-vanilla-tahity-ml-p-185.html

κ Φραουλίτσα.. :P :
http://www.inawera.com/eflavour-strawbery-10-ml-p-15.html

αναλογία λέει...ε που να ξέρω..με το μάτι...φαντάσου..  :)) άλλο επίπεδο.  :))  8)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #36 στις: Αυγούστου 02, 2012, 15:56 »
Θεμα με το ego-c ολο καμενο μοθ βγαζει μετα απο 5 τζουρες βγαζει καμενο σαν να μην κανει καλη τροφοδοσια το υγρο .. αλλα αλαξα κωνο αλλαξα ατμο αλαξα τανκ ολα καινουρια αλλα τα ιδια μετα απο 5 τζουρες παλι καμενο

λες να παιζει θεμα με τα υγρα ?
παραξενο ...

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #37 στις: Αυγούστου 02, 2012, 16:07 »
Κώστα υπάρχουν τάνκ που έχουν μικρή διαφορά 1-2 χιλιοστών στο τμήμα που μπαίνει μέσα στο κώνο.

Την είχα πάθει και εγώ με τάνκ που είχα πάρει από clever  ήταν 1-2 χιλιοστά πιο κοντά και δεν έκανε καλή τροφοδοσία υγρού.

Πήρα τάνκ από αλλού λίγο πιο μεγάλα και ήταν ο.κ.

Δεν ξέρω αν είναι αυτό αλλά κοίταξέ το. :yes: :yes:

Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #38 στις: Αυγούστου 02, 2012, 16:09 »
μπορεί τα υγρά σου να είναι πολύ παχιά και να μην προλαβαίνουν να ποτίσουν το φιτίλι.
πάρε μια καρφίτσα και προσεχτικά αραίωσε λίγο μέσα στο καρφί της κεφαλής

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #39 στις: Αυγούστου 02, 2012, 16:19 »
γιωργο τα μανισια εχω τανκ

αλεξανδρε μαλλον παιζει πικτα υγρα ... επειδη τα κανω μιξη δυο διαφορετικα  ισως να ειναι και αυτο ,,, θα το κοιταξω στο σπιτι

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #40 στις: Αυγούστου 02, 2012, 16:26 »
Κώστα και την τρύπα του τανκ που μπαίνει το καρφάκι κοίταξέ την και άνοιξέτην άμα είναι κλειστή.

Μη φοβάσαι τα υγρά δεν φεύγουν.Και γω είχα δύο τάνκ όταν χρησιμοποιούσα c και καλίτερα μου δούλευε αυτό με την
ξεχαρβαλωμένη τρύπα. :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #41 στις: Αυγούστου 02, 2012, 16:39 »
Μαλλον αυτο θα κανω .. γιατι να παιδευομαστε τοσο ... ενα απλο ατμισμα θελουμε να κανουμε με ησυχια .... :o

χαθηκε να ειναι απλα τα πραγματα ... ανοιγμα πλυσιμο γεμισμα υγρα παμε ... αντιστασεις και καμενα και φυτιλια τι τα θελουμε ?  ;D .....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9438 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11137 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364