vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 2 χρήστες
I.P, white varadero

Twitter

[Ψηφοφορία] Ο καλύτερος tank system ατμοποιητής μαζικης παραγωγής.

Αποσυνδεδεμένος ijey

ego-c λόγω τιμής και οριακά καλύτερης γευσης

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Επανέρχομαι κατόπιν εντατικού τέστ διάφορων C και "τύπου C".... καθώς και iMist. H προηγούμενη κακή μου εντύπωση για τον C ήταν εσφαλμένη καθώς "έπεσα" σε κλώνο μέτριας ποιότητας...
Έχοντας δοκιμάσει και τους δύο, ψηφίζω Ego-C, λόγω κόστους. Η απόδοση των δύο είναι παρόμοια στη γεύση.
Επίσης και ο C καθαρίζει το ίδιο εύκολα με τον mist καθώς το κομμάτι με την ακίδα βγαίνει εύκολα από το "βαρελάκι" και υπάρχει δυνατότητα καθαρισμού όπως και στον imist. Απο πλευράς αντοχής, περίμενα περισσότερα από το mist, το φυτιλάκι του δεν με εντυπωσίασε....
Εgo-C λοιπόν, όμως αυστηρά original Joytech γιατί οι κλώνοι είναι πολλοί με τραγικές διαφορές μεταξύ τους, εκτός κι αν ξέρετε 100% κάποιον καλό κλώνο σε χαμηλή τιμή (ενημερώστε! έτσι?).
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2012, 23:03 από slammer »

Μεταξύ πρώτων imist και eGo-C
Διαφορά μεταξύ τους είναι:
ο ένας imist έχει αεράτη τζούρα που σε νευριάζει σφυρίζοντας
eGo-C σφιχτή τζούρα που "σφυράει" κλέφτηκα !!!!!!!!
Λόγω κόστους ο eGo-C αλλά της joyetech όλοι οι άλλοι είναι λίγο πολύ προβληματικοί

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Για μένα ego-w, εχω δοκιμασει -t, -c, mist, 510Τ, αλλα σαν την γευση του -w κανενας...

Για μένα ego-w, εχω δοκιμασει -t, -c, mist, 510Τ, αλλα σαν την γευση του -w κανενας...
tank system ? που λέει το θέμα  eGo-w ?? :bye:

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Ολοι απο πάνω λενε για τον W, τα δικα μου γραφόμενα είδες;  :respect:

Ολοι απο πάνω λενε για τον W, τα δικα μου γραφόμενα είδες;  :respect:
Που ναι το πρόβλημα επειδή γράφουν οι από πάνω θα συνεχίσουν και οι από κάτω ?  :) :)
Τελικά για πες για tank πιο είναι καλύτερο

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Σε χέρια αρχαρίου σαφώς οι joytech -c. Εμενα δεν μου αρέσουν για τον κρυο ατμο, αλλα στους δικους μου είναι must. Πατέρας, θειος, αδελφος, παράτησαν -t, mist, 510t και οτι αλλο τους είχα πάει και κατέληξαν με τον -c. Τους κρατάει μήνα.

Μιλάω και για Alter, ovale(και αυτοι joytech ειναι).

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
imist με διαφορά πιστεύω. Διαρροές και καμμένο ανύπαρκτα. Ντουμάνι απίστευτο, ειδικά με υγρά που έχουν ως βάση VG (εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ υγρά BIO flavourart). Γεύση έντονη, throat hit πολύ καλό και σταθερή απόδοση. Μόνο λίγοι υδρατμοί γύρω από το πιπάκι που και που (φυσιολογικό). Δεν λέω ο c πολύ καλός ατμο και οικονομικός όπως γράφετε αλλά είχα θέμα με διαρροές δυστηχώς (κεφαλές OVALE) και άρχισα να ξενερώνω.
Οπότε imist δαγκωτώ!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Η γεύση του imist είναι πιο αδύναμη ή μου φαίνεται? Το ίδιο υγρό σε Ego-C με κεφαλή Joyetech, εχει σαφώς πιο μεστό και δυνατό άρωμα...
Από αντοχή ο imist φαίνεται να υπερτερεί, για δοκιμή έχω ξεκινήσει έναν imist και έναν C μαζί, πρίν 10 ημέρες. Μόλις προχθές ο C παρέδωσε πνεύμα και αντικαταστάθηκε, ο imist συνεχίζει καλά (με τα απαραίτητα καθαρίσματα). Αν υπολογίσουμε ότι η τιμή ατμοποιητή (head) ενός C Joyetech δεν είναι και πολύ φθηνώτερη από του imist (βάση), φαίνεται ότι ο imist είναι πιο οικονομικός. Θα δούμε βέβαια γιατί η δοκιμή συνεχίζεται.... Όμως είναι ξεκάθαρο ότι ο C μου αρέσει περισσότερο στη γεύση. Διαρροές δεν έχω σε κανένα, αλλά φέρομαι με "τρυφερότητα" στα τάνκ, ούτε τα εναλλάσω σε διάφορους ατμο.

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Σήμερα είμαι όλη μέρα με τον i-mist και πραγματικά ξενέρωσα.
Ατμίζω τον C κοντά 2 μήνες αποκλειστικά και περίμενα να δω κάποια διαφορά.
Αυτό που κατάλαβα είναι ότι κάπου πνίγεται η γεύση στον Mist ενώ και το ντουμάνι είναι εμφανώς λιγότερο.
Χτύπημα έχουν και οι δύο παρόμοιο απλά στον mist πρέπει να τραβήξεις μεγαλύτερη τζούρα για να το νιώσεις.
Στη θερμοκρασία είναι μια από τα ίδια.
Στην επισκευή τα έχω βρει μια χαρά με τον C και δε νομίζω να έχει να μου προσφέρει κάτι περισσότερο ο mist.

Κρίμα γιατί είχα ακούσει πολύ καλά λόγια
Φυσικά αυτή είναι η δική μου καθαρά υποκειμενική γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
ο ego-c της bio απο hlektroniko-tsigaro.com τους εχει δοκιμασει κανεις? τι λενε?  σιγουρα ειναι κλονος αλλα απο αποδοση  τι παιζει?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Νομίζω ότι δεν είναι κλώνος.... είναι γνήσια joyetech με το λογότυπο "bio" που παρήγγειλε ο έμπορος.

Διόρθωση: Έχει ξεχωριστά και γνήσια joyetech, ίσως τελικά τα bio είναι κλώνος.... όπως και να έχει, σημασία έχει η κεφαλή του ατμο, αν βάλεις γνήσια είσαι ΟΚ. Ενδιαφέρον θα έχει να μας πεί εντυπώσεις κάποιος που χρησιμοποιεί τις κεφαλές bio, που όπως βλέπω έχουν πολύ καλή τιμή.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2012, 22:39 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
ego-c για μενα ο καλητερος ατμοποιητης αν προσεχεις να μην αδειαζη το τανκ γλυτωνεις κ τις ψιλοδιαροες κ φτηνος πολλυ κ ο μιστ ειναι καλος αλλα πολλυ αερατη τζουρα ισως αν την εσφιγκαν να ηταν ο καλυτερος πολλυ που καναν ελαφρια τσιγαρα τον προτημουν

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Νομίζω ότι δεν είναι κλώνος.... είναι γνήσια joyetech με το λογότυπο "bio" που παρήγγειλε ο έμπορος.

Διόρθωση: Έχει ξεχωριστά και γνήσια joyetech, ίσως τελικά τα bio είναι κλώνος.... όπως και να έχει, σημασία έχει η κεφαλή του ατμο, αν βάλεις γνήσια είσαι ΟΚ.
  βλεπω μεγαλη διαφορα στην τιμη γι αυτο και πιστευω οτι ειναι κλωνος.  ας μας πει καποιος την αποδοση του που τον εχει δοκιμασει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179029 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro