vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 4 χρήστες
infernity, Sergios, FaniFox, ZoeM

Twitter

iMist repairable(?) atomizer

Αποσυνδεδεμένος brokuna

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Be cool, Be excellent!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #510 στις: Απριλίου 07, 2012, 17:12 »
Thanks guys
Ειδικα αυτό που μου ξεκαθάρισε ο giorgos_ethel
Ελπίζω να σταματήσω να έχω υγρό στο στόμα.
Το δοκιμαζω
Εχω μαμίσιο tank και αφού τραβάω μακρόσυρτη τζούρα και σταματάω, συνεχίζει να βγαίνει για 3-4 secs ατμός από την τρύπα του tank και υγροποιείται. Σκουπίζω συνέχει το στόμιο ρε γμτ.

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #511 στις: Απριλίου 07, 2012, 17:18 »
Αφήνεις το κουμπί περίπου ένα δευτερόλεπτο πριν τελειώσεις την τζούρα? :hmmm:
Μόλις αφήσεις το κουμπί η αντίσταση έχει ακόμα θερμοκρασία κ παράγει ατμό,αφήνοντας το κουμπί 1-2 δευτερόλεπτα πριν τελειώσουμε την τζούρα τραβάμε κ αυτόν τον ατμό κ δεν μένει μέσα για να υγροποιηθεί. :yes:

Αποσυνδεδεμένος brokuna

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Be cool, Be excellent!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #512 στις: Απριλίου 07, 2012, 17:31 »
Παντως κάνω τζούρες με τον ίδιο τρόπο σε ego-c και elips και CE4 και ποτε δεν έχω υγρο στο στομα.
Διαρροες στην μπαταρία ή στο tank OK, έχουν τα ego-c elips.
Και απο τα πρώτα που λένε για τον imist είναι ότι δεν έχει διαρροές.
Περίεργο!

 Εχω την εντύπωση ότι όλα άρχισαν όταν αλλαξα φυτίλι...

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #513 στις: Απριλίου 07, 2012, 20:08 »
για να μη πεδεβεσε φηλε μου το φιτιλακι πηγενη καθετα στην αντισταση ,το φιτιλακι μιαζη σαν σκουπα απο τησ παλιεσ τησ ψαθινεσ,για να,το πετιχης να κατση καθετα το βαζησ παραλιλα μετη γεφυρα[στην τριπα που το τοποθετησ εχει ενα σα λαμακι] το σπρωγνησ μεσα ,και του σταζησ 2 σταγονεσ υγρο το βιδονησ στον ατμο αμπουλα και οκ,σε περιπτοση που σου φερνη καμενο η δεν εχησ καλη γευση τραβασ λιγο το φτλ,εξω ,ελπηζω να σε βοηθισα,...


Μπερδέφτηκα ποιά είναι η γέφυρα? κάπου στη λάμα έχει δύο τελείες..Πως καταλαβαίνω ότι είναι παράλληλα?

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #514 στις: Απριλίου 07, 2012, 20:20 »
Ξέρουμε τι διάμετρο φυτίλι πέρνει, για να πάρω μερικά μέτρα?

Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #515 στις: Απριλίου 07, 2012, 20:52 »
5 φιτιλάκια 1,5 € έτοιμα τι να παιδεύεσαι πρώτα θα πετάξεις τη βάση και τα φιτίλια θα τα χεις...

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #516 στις: Απριλίου 07, 2012, 20:57 »
Ναί Γιάννη  :yes:
Αυτό σκευτόμουν τώρα (στο μυαλό μου μέσα είσαι?  :laugh1: :laugh1: :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #517 στις: Απριλίου 08, 2012, 00:01 »
Έχω 2 iMist σε χρήση, τους οποίους του χρησιμοποιώ εναλλάξ.

Ο ένας αγοράστηκε 30 Ιανουαρίου και ο άλλος 7 Φεβρουαρίου.
Στον πρώτο έχω κάνει DB.
Στον πρώτο έχω αλλάξει 3 φυτιλάκια (έτοιμα, και αυτό συμβαίνει μετά το DB) μιας και γινόταν κατάμαυρα, αφού και μετά απο καθάρισμα των φυτιλιών είχα γεύση καμμένου, όχι έντονη όμως.
Στον δεύτερο που δεν έχω κάνει DB είμαι ακόμη με το μαμίσιο φυτίλι, και ομολογώ ότι μπορεί και να τον χρησιμοποιώ περισσότερο μίας και περιέχει το all day καπνικό μου.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #518 στις: Απριλίου 08, 2012, 00:06 »
Το ίδιο και γω δεν έχω κάνει DB απλά ξύνω κάθε μέρα λίγο την αντίσταση και το βράδυ
το βάζω για ύπνο σε οινόπνευμα καθαρό.
Όλα καλά μέχρι εδω , απλά έχω χαλάσει 20 € για οινόπνευμα σε κάτι που κάνει 6 € η βάση!
 :eyesplash: :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #519 στις: Απριλίου 08, 2012, 00:17 »
Κάθε μέρα!?!?!?!?

Λόγω του ότι κρατάω πλήρες αρχείο με τους καθαρισμούς που έχω κάνει σου λέω ότι:

Τον πρώτο απο 30 Ιανουαρίου τον έχω καθαρίσει 10 φορές. Του έχω κάνει δε 4 DB.
Τον δεύτερο απο 7 Φεβρουαρίου τον έχω καθαρίσει 6 φορές.

Γενικά δεν ασχολούμαι και πολύ με αυτούς, ειδικά τώρα που πλέον τους έχω μάθει. Σκέψου ότι σήμερα που τους καθάρισα, είχα να τους καθαρίσω 15 μέρες τον πρώτο και 18 μέρες τον δεύτερο!!!!! :yes: Δεν ξέρω αν είμαι τυχερός, αλλά απλά μου δουλεύουν!!!!

Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #520 στις: Απριλίου 08, 2012, 00:23 »
Κοίτα , έχεις δυο και τους συναλλάζεις για αυτό ίσως.  :hmmm:
Αλλά επειδή μου αρέσει πολύ και περίμενα την ομαδική στο φόρουμ δεν είχα πάρει άλλους.
Τώρα έτσι θα κάνω δεν ξανα χαλάω οινόπνευμα γιατί κουράστηκα οικονομικά  :eyesplash:
να καθαρίζω κάτι που κάνει 6 € ή ας πούμε w που κάνει 2 € . Τέλος και όποιος βγει βγήκε  :)

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #521 στις: Απριλίου 08, 2012, 18:46 »
Πάντως ρε παιδιά αυτός ο imist είναι το κάτι άλλο.. ΟΛΗ μέρα  :baby:. Όταν λέμε όλη εννοούμε ΟΟΟΟΛΛΛΗΗΗΗ!!!

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #522 στις: Απριλίου 12, 2012, 20:15 »
Το ίδιο και γω δεν έχω κάνει DB απλά ξύνω κάθε μέρα λίγο την αντίσταση και το βράδυ
το βάζω για ύπνο σε οινόπνευμα καθαρό.
Όλα καλά μέχρι εδω , απλά έχω χαλάσει 20 € για οινόπνευμα σε κάτι που κάνει 6 € η βάση!
 :eyesplash: :eyesplash:

στο φαρμακειο πλεον με 2.24 ευρο το''φαρμακευτικο''οινοπνευμα :thumpup: 8)

Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #523 στις: Απριλίου 12, 2012, 22:39 »
Πόσα ml ?γιατί ο φόρος είναι 24,5 € το λίτρο άνυδρο + ΕΤΕΠΠΑ 4% +ΤΧ + ΟΓΑ + ΦΠΑ σε όλα αυτά
23 % . Η αιθυλική αλκοόλη μη μετουσιωμένη για φαρμακευτικούς σκοπούς εμφιαλωμένη είναι
πάντα 95 % αλκοόλ. Αυτό σημαίνει 95 αιθυλική αλκοόλη και 5% νερό.
Ένα μπουκαλάκι οινόπνευμα καθαρό 95% vol των 200 ml έχει φόρους δηλαδή 6,20 €

Αποσυνδεδεμένος bkonto

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #524 στις: Απριλίου 13, 2012, 18:38 »
Κάθε μέρα!?!?!?!?

Λόγω του ότι κρατάω πλήρες αρχείο με τους καθαρισμούς που έχω κάνει σου λέω ότι:

Τον πρώτο απο 30 Ιανουαρίου τον έχω καθαρίσει 10 φορές. Του έχω κάνει δε 4 DB.
Τον δεύτερο απο 7 Φεβρουαρίου τον έχω καθαρίσει 6 φορές.

Γενικά δεν ασχολούμαι και πολύ με αυτούς, ειδικά τώρα που πλέον τους έχω μάθει. Σκέψου ότι σήμερα που τους καθάρισα, είχα να τους καθαρίσω 15 μέρες τον πρώτο και 18 μέρες τον δεύτερο!!!!! :yes: Δεν ξέρω αν είμαι τυχερός, αλλά απλά μου δουλεύουν!!!!

καλυτερα θα ηταν να αναφερομασταν σε ml ατμισματος και οχι σε ημερες
γιατι εχω ακουσει για 12 ML την ημερα αλλα εχω ακουσει και για 1

θεωρω πως καθε 20 μλ θελει καθαρισμα και καθε 40 50 φυτίλι     
και ο συνολικος χρονος ζωης του ειναι περιπου στα 100 μλ
κατι χρησιμο

εγω τον καθαριζα με μπατονετα σε οινοπνευμα ταμποναριστα γιατι φοβομουν μην χαλασω την αντισταση
και βεβαια δεν εκανα τιποτα
κι ενας ωραιος τυπος στο zerobacco μου εδειξε το σωστο που ειναι στριφογυριστα και με πιεση
μην φοβαστε η αντισταση αντεχει

καλα ντουμανια  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix