vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 6 χρήστες
white varadero, azzazel, FaniFox, Milarepa, Jorge, manoslykos

Twitter

iMist repairable(?) atomizer

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #405 στις: Μαρτίου 16, 2012, 22:34 »
Τον τσίμπησα και εγώ τον iMist μετά από τόσα καλά λόγια που διάβασα και τα οποία ...βγήκαν όλα αληθινά. Μάγκες ατελείωτη γεύση και από χτύπημα δεν θα μπορούσε να είναι άσχημα με τα υγρά του καλλιτέχνη (AtmosLab). Λίγο υπερβολικά αεράτη τζούρα αλλά πραγματικά αυτή η γεύση υπερκαλύπτει τα πάντα. Τα σπάει.

Αχ βρε G βλέπω όλα αυτά τα υπερόπλα που έχεις κάτω από το avatar σου και ζηλεύω :wall:, και πήρες τον ταπεινό iMist? αν δεν τα χρειάζεσαι βρε δώσε τα σε μένα!!! :))

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #406 στις: Μαρτίου 16, 2012, 22:39 »
παρά "ταπεινος" ειναι ο imist... :yes:
Μιλάμε για τον καλύτερο ατμοποιητή τύπου Τ μαζικης παραγωγής αυτη την στιγμη, ημιεπισκευάσιμο και με τιμή ΠΟΛΥ χαμηλή... :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 23:26 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #407 στις: Μαρτίου 16, 2012, 22:46 »
 Pastafarai το ξέρω, αυτόν χρησιμοποιώ κι εγώ. Μη με παρεξηγείς αλλά αυτό που είπα ήταν μεταξύ σοβαρού κι αστείου γιατι μου έκανε εντύπωση ότι παρότι ο φίλος G ατμίζει με αυτά που είναι στο avatar του, πήρε και τον iMist. ???

Αποσυνδεδεμένος CHARMANIS13S

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #408 στις: Μαρτίου 16, 2012, 22:48 »
PASTA Ποσα ΟΜ βγαζει ο μιστ??? .κοιτα λιγο π.μ

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #409 στις: Μαρτίου 16, 2012, 22:58 »
γυρω στα 2.2 νομιζω.... δεν ειμαι σιγουρος... :dontknow:
Στο λαβα παντως τον ατμιζω το πολυ μεχρι 4.4  :yes:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #410 στις: Μαρτίου 16, 2012, 22:59 »
Προηγουμένως που μέτρησα έναν με ένα φτηνό πολύμετρο που έχω τον έβγαλε 2,1 Ω

Αποσυνδεδεμένος zac

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #411 στις: Μαρτίου 17, 2012, 00:35 »
καλησπερα βρηκα το imist και τα φυτηλια του σε ενα καταστημα στην καλλιθεα ελ.βενιζελου 99
το αγορασα και μπορω να πω οτι μου αρεσε ο τροπος που ατμιζει
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2012, 00:54 από zac »

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #412 στις: Μαρτίου 17, 2012, 00:40 »
Και εγω μετα απο 2-3 βδομαδες εχω να πω τα καλυτερα για τον imist
Αυτη τη στιγμη θεωρω (εξαιρω επισκευασιμους) οτι σε ατμο εμποριου ο imist μαζι με τον ego w ( να τονισω οχι οποιονδηποτε w αλλα τον w της vapormania) ειναι οτι καλυτερα κυκλοφορουν στην αγορα,
Ολοι οι αλλοι ειναι 3-4 σκαλες κατω....

Εγω πλεον εχω παροπλισει και τα dct tank μου και ειμαι με 2 imsit και 2 ego w και βρηκα την υγεια μου....

Αυτα τα ολιγα απο μενα

Αποσυνδεδεμένος ZEUS68

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Πλεον δεν καπνιζω... ατμιζω
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #413 στις: Μαρτίου 17, 2012, 09:51 »
Παντως μεχρι στιγμης αν και μ αρεσει που καθαριζει με πολυ ευκολια και αλλαγη φυριλιου, βρισκω οτι δεν δινει δυνατη γευση σε σε σχεση με τον ego-c. το αισθανετε κι αλλος αυτο? Παρειγγειλα μπαταρια εναλασσομενων βολτ, θα δωσει καμια διαφορα σε γευση η χτυπημε σε περισσοτερα βολτ?


μαλλον θα ειμαι ο μονος αλλα τελικα απογοητυθηκα με τον Imist. πολυ καλη κατασκευη, ευκολο καθαρισμα αλλα για καποιο λογο μετα απο 3-5 ωρες συνεχες ατμισμα ηθελε καθαρισμα. πλυσημο με οινοπνευμα και ολα καλα. 10 λεπτα δουλεια μεν αλλα συνεχως καθε μερα απο τη πεμπτη. το μεγαλυτερο προβλημα για μενα ειναι στη γευση. εντελως ατονη γευση στο ιδιο μιγμα ενω στον ego-c πολυ πιο εντονη. μαλλον κατι παιζει με τα φυτιλακια γιατι τα δοκιμασα και στον ego-c και τα ιδια περιπου εκανε σε θεμα ατονιας γευσης.


Και εγω μετα απο 2-3 βδομαδες εχω να πω τα καλυτερα για τον imist
Αυτη τη στιγμη θεωρω (εξαιρω επισκευασιμους) οτι σε ατμο εμποριου ο imist μαζι με τον ego w ( να τονισω οχι οποιονδηποτε w αλλα τον w της vapormania) ειναι οτι καλυτερα κυκλοφορουν στην αγορα,
Ολοι οι αλλοι ειναι 3-4 σκαλες κατω....

Εγω πλεον εχω παροπλισει και τα dct tank μου και ειμαι με 2 imsit και 2 ego w και βρηκα την υγεια μου....

Αυτα τα ολιγα απο μενα

ποσο σου κραταει ο ατμο του dct? ειχα δοκιμασει πριν κανα μηνα ενα fogmaster tank απο αλτερσμοκε αλλα ενω ειχε πολυ ωραια γευση και χτυπημα αρχηζε να σταζει μετα απο μια μονο μερα συν οτι μου εφερνε υγρο στο στομα. ειδα κατι τανκακια dct της totally wicked αλλα ειμαι πλεον επιφυλακτικος με dct
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2012, 22:24 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος gtm

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #414 στις: Μαρτίου 17, 2012, 21:59 »
να ναι καλα ο μαυρος γατος του φορουμ Pastafarai. :respect:
την Δευτερα κατεβηκα για δουλιτσες στην Αθηνα πηρα 1 mist και μεχρι να φυγω απο Αθηνα αγορασα 2 κιτ με μπαταρια για φιλο και συγγενη.Απλα τελειο
Μακαρι να γινει και η ομαδικη να εχω στοκ

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #415 στις: Μαρτίου 17, 2012, 22:09 »
να εισαι καλά και εσυ gtm  :yes:
Καθε προιον που συνιστω ανεπιφύλακτα ειναι προιόν που εχω χρησιμοποιησει και στην περιπτωση του imist που εξακολουθω να χρησιμοποιω... Για εμενα απλα ο καλυτερος ατμοποιητης μαζικης παραγωγης αλλα και ο πιο λιγοέξοδος..... :yes:
Pastafarai το ξέρω, αυτόν χρησιμοποιώ κι εγώ. Μη με παρεξηγείς αλλά αυτό που είπα ήταν μεταξύ σοβαρού κι αστείου γιατι μου έκανε εντύπωση ότι παρότι ο φίλος G ατμίζει με αυτά που είναι στο avatar του, πήρε και τον iMist. ???

Δεν σε παρεξηγησα αδερφε!  :nope:
Λογικη η απορία σου!  :dontknow:
μαλλον θα ειμαι ο μονος αλλα τελικα απογοητυθηκα με τον Imist. πολυ καλη κατασκευη, ευκολο καθαρισμα αλλα για καποιο λογο μετα απο 3-5 ωρες συνεχες ατμισμα ηθελε καθαρισμα. πλυσημο με οινοπνευμα και ολα καλα. 10 λεπτα δουλεια μεν αλλα συνεχως καθε μερα απο τη πεμπτη. το μεγαλυτερο προβλημα για μενα ειναι στη γευση. εντελως ατονη γευση στο ιδιο μιγμα ενω στον ego-c πολυ πιο εντονη. μαλλον κατι παιζει με τα φυτιλακια γιατι τα δοκιμασα και στον ego-c και τα ιδια περιπου εκανε σε θεμα ατονιας γευσης.

Αφου καθαρισεις τον Imist σου και πριν τον ξαναχρησιμοποιησεις σταξε μια-δυο σταγονες απο το υγρο σου κατ'ευθειαν πανω στην αντισταση και αλλή μια σταγονα πανω στο φιτίλι.... :yes:
Μου κανει εντυπωση η αδυναμη γευση που επισημανες... :dontknow:
Το πιο συνηθισμενο (αν οχι το μοναδικο) παράπονο για τον imist ειναι οτι η τζουρα του ειναι -ιδιως σε σχεση με τον eGo-C- σχετικά "αεράτη".... Αλλα για άτονη γευση μου κανει εντυπωση... :dontknow:
και ο eGo-C πάντως ειναι απο τους αγαπημενους μου με πολυ καλο χτυπημα,γευση και αισθηση τζουρας.... Αλλα θεωρω οτι δεν εχει την ιδια αξιοπιστια με τον Imist που παραμενει σε σταθερη αποδωση για πολυ καιρο... :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2012, 22:22 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος batsman1

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #416 στις: Μαρτίου 17, 2012, 22:32 »
Οτι συνιστα ο pasta ειναι οκ!!!Ειναι σαν να εχει περασει το γερμανικο TUV :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #417 στις: Μαρτίου 17, 2012, 22:52 »
ξαναβλεποντας το βιντεο του ρουμανου, μου ηρθε ιδεα για αυτοσχεδιο ποτηρακι που να μας αφηνει χωρο για να σφηνωνει η αντισταση.
κολλα διπλη, αυτη που πλαθουμε σαν πλαστελινη, κ γινεται γκρι... κ μετα τροχισμα με ντρεμελακι να γινει η φωλια.
ακροδεκτες τοσο ψιλους ομως που θα βρω?

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #418 στις: Μαρτίου 17, 2012, 23:06 »
Η κόλλα που λες φίλε drum, είναι ακρυλική δύο στοιχείων.
Σε μια δοκιμή που είχα κάνει (για άσχετη χρήση), είχε καλή συμπεριφορά στη ζέστη, αλλά όχι στη φλόγα.
Για να είμαι ακριβής, έβγαζε και μια οσμή που μάλλον ανθυγιεινή θα τη χαρακτήριζα.
(Δοκίμασα την τύπου Loctite, αλλά και την milliput για μοντελισμό -ακρυλικές κόλλες /στόκοι δύο στοιχείων και υψηλής μηχανικής αντοχής)
Δε θα την συνιστούσα :nope:

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #419 στις: Μαρτίου 17, 2012, 23:10 »
ποσο σου κραταει ο ατμο του dct? ειχα δοκιμασει πριν κανα μηνα ενα fogmaster tank απο αλτερσμοκε αλλα ενω ειχε πολυ ωραια γευση και χτυπημα αρχηζε να σταζει μετα απο μια μονο μερα συν οτι μου εφερνε υγρο στο στομα. ειδα κατι τανκακια dct της totally wicked αλλα ειμαι πλεον επιφυλακτικος με dct
περιπου 2 βδομαδες,καποιο λαθος εκανες στο γεμισμα διοτι απο dct tank ποτε δεν μου εχει ερθει υγρο στο στομα, αρα μαλλον εχεις υγρο στο καλαμακι μεσα. οποτε βγαλε το driptip και φυσα δυνατα να φυγει οτι εχει μεσα το καλαμακι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174776 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix