vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, FaniFox, Aoratix, Chris66, yorgoss, Jorge, Xameno_Skli, manoslykos

Twitter

iMist repairable(?) atomizer

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #210 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 17:12 »
Ok πάσο  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #211 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:38 »
Βοηθεια παιδες !!! ΠΟΛΥ καμενο ... το φυτιλι ειναι υγρο , το τραβηξα και λιγο μηπως δεν ακουμπαει , το ''απλωσα , το αλλαξα , αλλα τιποτα ! ... ???

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #212 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:41 »
αν εχεισ αλλη αντισταση δοκιμασε
η αλλαξε φυτιλι η καθαρισε το και ξαναδοκιμασε

τιναξε το κιολας σαν θερμομετρο.... αν και αυτο αποδιδει για λιγο σ εμενα

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #213 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:42 »
Αλλαξα και αντισταση , και φυτιλι ... τιποτα . >:(




στεγνωνει το φυτιλι , αλλα γιατι  δυο μερες μια χαρα πηγαινε ....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:28 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #214 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:57 »
παιξε τοτε με το φυτιλι ...αν δεν ειχες προβλημα θα στρωσει

δεν ξερω τι παιζει μ αυτους ... σε εναν που εχω δεν εχω καταφερει να δουλεψει σωστα (ο κωνος)

ο αλλος δεν εχει κανενα προβλημα ... κανω αυτα και ξανα καινουριος

τιναζε το σα θερμομετρο ... βαλε και βγαλε το τανκ και δες μπας και ...

Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #215 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 19:05 »
Δοκίμασε αυτό: κόψε μισό εκατοστό  φυτίλι καινούργιο και στρίμωξέτο στην αντίσταση  (μόνο από την μία πλευρά, όχι και απο τις δύο, γιατί θα σφίξει πολύ η τζούρα) αφού το υγράνεις με μία σταγόνα υγρό. είναι ένα δικό μου  mod. Επίσης θα δείς ότι θα σφίξει και η τζούρα. αν σφίξει πολύ, ή δεν βγάζει αρκετό ατμό, τότε έβαλεσ πολύ φυτίλι. Βγάλτο και επανέλαβε με καινούριο.

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #216 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 19:15 »
στεγνωνει το φυτιλι , αλλα γιατι ??? δυο μερες μια χαρα πηγαινε ....
Πίεσε το τανκάκι μήπως δεν έχει πατήσει καλά. Σιγουρέψου 'οτι δεν έχει αέρα μέσα. Σπρώξε λίγο το φιτίλι να ακουμπήσει αντίσταση. Πάρε 2-3 τζούρες χωρίς να πατάς κουμπί

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #217 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 19:33 »
αντε και νασαι και νεος και να μην ξερεις και το φορουμ ... :wall:

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #218 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 02:21 »
Παιδες ευχαριστω ... Αλλαξα τανκακι και εστρωσε . Δεν καταλαβα τον λογο αλλα , το τανκακι εφταιγε . Το ξαναβαλα μετα απο περιεργεια και παλι καμενο . :wall: αερα δεν ειχε μεσα . Τωρα τι επαθε το τανκακι 3η μερα ???

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #219 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 10:52 »
Eliot, είχες το μαμίσιο το τανκάκι όταν σου συνέβη αυτό?

Εμένα μου είχε συμβεί αυτο όταν δοκίμασα να χρησιμοποιήσω τανκ απο ego-t A. Τότε και σε εμένα έφταιξε το τανκ. Ότι και να του έκανα, το φυτίλι στέγνωνε.

Άρα το κρατάμε σαν γεγονός ότι αν φέρει καμένο ο iMist μπορει να φταίει ΚΑΙ το τανκάκι.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #220 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 11:15 »
Στην εως τωρα συνυπαρξη μου με τον imist μπορω να πω πως η αλλαγη γευσης επερχεται αρκετα γρηγορα
Εως εχτες....
Εχτες εβαλα και δοκιμασα το bella valente της halo
Ωραιο υγρο αλλα παραλληλα βαρυ,
Οταν τελειωσε το τανκακι το εβγαλα και εβαλα παλι το τανκακι με το maxblend που εχω
Πρεπει ηδη απο χτες να εχω κανει 2 με 2,5 μλ maxblend αλλα η γευση του bela ειναι τοσδο δυνατη που ακομα δεν εχει φυγει :wall:
Δεν εχει ξανασυμβει με αλλο αρωμα αυτο
Καμια ιδεα τι μπορω να κανω για να φυγει?

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #221 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 11:48 »
Αυτο το επαθα οταν εβαλα τη φωτια του καλλιτεχνη.. εγω δεν εκατσα να το καθαριαω..απλως εβαλα επανω 1τανκ με βανιλια και εκανα πανω απο ενα μλ μεχρι να δωσει γευση βανιλιας!!Ο συνδιασμος χαλια!!

εναλλακτικα, πετα το φιτιλι και βαλε νεο και καθαρισε την αντισταση.. οινοπνευμα, ξυσιμο,dryburn (οχι απαραιτητα) ,ξανα οινοπνευμα και τελος ...

Sent from my Liquid using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #222 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 11:51 »
Στην εως τωρα συνυπαρξη μου με τον imist μπορω να πω πως η αλλαγη γευσης επερχεται αρκετα γρηγορα
Εως εχτες....
Εχτες εβαλα και δοκιμασα το bella valente της halo
Ωραιο υγρο αλλα παραλληλα βαρυ,
Οταν τελειωσε το τανκακι το εβγαλα και εβαλα παλι το τανκακι με το maxblend που εχω
Πρεπει ηδη απο χτες να εχω κανει 2 με 2,5 μλ maxblend αλλα η γευση του bela ειναι τοσδο δυνατη που ακομα δεν εχει φυγει :wall:
Δεν εχει ξανασυμβει με αλλο αρωμα αυτο
Καμια ιδεα τι μπορω να κανω για να φυγει?
Φύσα και ξανά φύσα και ξανά φύσα από τη μεριά που κουμπώνει στη μπαταρία, και μετά κάνε ότι σου λέει η mouko.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #223 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 11:56 »
Δοκίμασες ένα καλό καθαρισμό του iMist? δηλαδή να τοποθετήσεις τα κομμάτια του σε καθαρό οινόπνευμα για 4-5 ώρες?

Όμως πρώτα δοκίμασε να φυσήξεις το κομμάτι που φέρει την αντίσταση (βαλτο στα χείλη σου) δυνατά απο το σημείο που βιδώνει η μπαταρία προς την αντίσταση. Χρησιμοποίησε μια χαρτοπετσέτα απο την πλευρά της αντίστασης. Σκοπός μας είναι να βγάλουμε όσο παραπάνω υγρό μπορούμε απο το πλέγμα. Ενδέχεται το αποθηκευμένο υγρό στο πλέγμα να σου χαλάει τη γεύση.
  Μετα απο αυτο, τοποθέτησε το τανκάκι με το maxblend στον iMist και τραβά μερικές τζούρες (3-4) χωρίς να πατάς το κουμπί. Θα δεις τη στάθμη στο τανκ να κατεβαίνει, γιατι ξαναγεμίζει το πλέγμα.
 Αυτα έκανα εγω τουλάχιστον όταν είχα βάλει γεύση ΦΩΤΙΑ στον iMist και ήθελα να βάλω άλλη γεύση μετα, και μου δούλεψε.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #224 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 12:01 »
Δοκιμασε να τοκαθαρισεις με οινοπνευμα και το χωρο της αντιστασης (κολυμπησε το και μετα βουρτσισμα αντιστασης + φυσημα) ριξε του και μια ποσοτητα PG 0mg που ειναι φτηνη να διαλυσει οτι αρωμα εμεινε, καθαρισε και το φιτιλι και πλυνε την πλαστικη δεξαμενη.
Αν και εγω βαριεμαι και απλα ατμιζω τη νεα γευση μεχρι να φυγει η παλια...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix