vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

53 επισκέπτες, 3 χρήστες
maprix, Doubt, camber

Twitter

iMist repairable(?) atomizer

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 18:52 »
http://64.186.155.199/show_pro.asp?cat=26
http://www.vapenova.com/fytili-atmopoiiton.html
http://www.e-smokeguru.gr/index.php/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%A6%CF%85%CF%84%CE%AF%CE%BB%CE%B9.html

Από ελλάδα εχώ βρεί σε αυτά τα τρία , στο δεύτερο δεν είναι διαθέσιμο.
Στο e-smokeguru.gr έχει δύο ειδών.

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 19:24 »
Φίλη manton,
Νομίζω κακώς τους πέταξες. Αν σου βγάζει καμμένο σημένει ή οτι στέγνωσε ή δεν κάνει καλή επαφή το φιτίλι στην αντίσταση. Λύση: σπρώνεις λίγο το φιτίλι προς τα κάτω με μία καρφίτσα από τη πλευρά που μπένει το τανκ. Τραβας δυο τρείς τζούρες χωρίς να πατάς το κουμπί της μπαταρίας και αν επιμένει καμμένο τον αφήνεις όρθιο με το τανκ επάνω να κατέβει υγρό.
Καθαρισμός:
Φυσάμε από την πλευρά που μπένει στη μπαταρία.Μετά με μία οδοντογλυφίδα τυλιγμένη με χαρτοπετσέτα καθαρίζουμε δεξια και αριστερά από την αντίσταση το σκαφάκι. Με ένα κατσαβιδάκι ξύνουμε απαλά την ίδια την αντίσταση και ξαναφυσάμε.
Θα σας πάρει κανα τέταρτο η διαδικασία αλλά αξίζει.

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 19:53 »
Πες μου καλέ μου σε παρακαλώ, πού βρίσκω φυτίλι;

Εν τω μεταξύ ο 4ος που δεν τον είχα ακριβώς πετάξει απλά δεν τον χρησιμοποιούσα γιατί μετά τον καθαρισμό μου έφερε στην τζούρα καμμένο, τράβηξα τώρα μερικές απανωτές τζούρες (χωρίς να τις εισπνεύσω) και έφυγε η βρώμα του καμμένου. Άρα, μάλλον το πρόβλημα ήταν ότι ήταν στεγνός  :wall:
Σας ομιλώ λοιπών ατμίζοντας με imist  :tongue_smilie:
αλαξε φιτιλι απο esmokeguru  παρε το λεπτο και βσλε το κατο μερος με τιν αντισταση σε ενα ποτιρακι με ινοπνευμα και αστω 3-4 ωρες να μαλακοσουν τα καταλιπα μετα αστο να στεγνοσει καλα σταχτου λιγο ατμιστικο υγρο να ποτισει και εισαι ετιμος  ;)

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 01:39 »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, μακάρι να ήξερα νωρίτερα.
Αλλά δεν αξίζει να βάλω παραγγελία για φυτίλι μόνο... Εν τω μεταξύ, πού αλλού μπορούμε να βρούμε imist? Από iqliquid πήρα τους 2 τελευταίους και ο zerobacco δεν τους έχει βάλει στο site...

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 02:49 »
Στο Zerobacco εχει αυτη τη στιγμη. καντους ενα τηλεφωνο και κανε παραγγελια απο τηλεφωνου στην αναγκη. Θα σου δώσουν οδηγίες ομως. Το σαιτ δεν ειναι 100% ετοιμο ακομα.

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 17:57 »
Πόσο κοστίζει στη zerobacco; Αυτούς που έχω τους έχω πάρει στα 15 και με δωρεαν μεταφορικά στα 30€ από iqliquid.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 17:59 »
15 και στη Zerobacco. Για δωρεαν μεταφορικα δεν ξερω, γιατι ειναι στην Πλατεία Κάνιγγος οπότε πηγαίνω απο κεί και ψωνίζω έτσι κι αλλιώς. Αν πάς όμως πρεπει να δοκιμάσεις και τα υγρά!!!!

Αποσυνδεδεμένος starbak

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
  • atmo-μηχανόβιος
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 19:15 »
Φίλη manton,
Νομίζω κακώς τους πέταξες. Αν σου βγάζει καμμένο σημένει ή οτι στέγνωσε ή δεν κάνει καλή επαφή το φιτίλι στην αντίσταση. Λύση: σπρώνεις λίγο το φιτίλι προς τα κάτω με μία καρφίτσα από τη πλευρά που μπένει το τανκ. Τραβας δυο τρείς τζούρες χωρίς να πατάς το κουμπί της μπαταρίας και αν επιμένει καμμένο τον αφήνεις όρθιο με το τανκ επάνω να κατέβει υγρό.
Καθαρισμός:
Φυσάμε από την πλευρά που μπένει στη μπαταρία.Μετά με μία οδοντογλυφίδα τυλιγμένη με χαρτοπετσέτα καθαρίζουμε δεξια και αριστερά από την αντίσταση το σκαφάκι. Με ένα κατσαβιδάκι ξύνουμε απαλά την ίδια την αντίσταση και ξαναφυσάμε.
Θα σας πάρει κανα τέταρτο η διαδικασία αλλά αξίζει.

να σαι καλα φιλε μου...με εσωσες (προς το παρον ...ελπιζω να βγαλει καμποσες μερες)

πηρα πριν 3 μερες εναν iMist απο zerobacco.... δουλευε απροβληματιστα εως πριν μιση ωρα... ωσπου αρχισε να μυριζει λιγο καμμενο...
ακολουθησα τις συμβουλες σου κ ω του θαυματος λειτουργει παλι κανονικα...
οχι τιποτε αλλο,αλλα τον προτιμησα λογω του οτι αλλαξα 4-5 EGo-T μεσα σε ενα μηνα... και ακουσα οτι κραταει πολυ περισσοτερο....
και οι type A (κλασσικοι) και αυτον, τους προσεχω/καθαριζω κτλ κτλ...
τουλαχιστον 2 εβδομαδες περιμενα να αντεξει....θα δειξει η νεκροψια...

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 21:15 »
Ειναι και θεμα υγρου τελικα...λιγο πηχτο να ειναι, τσουπ "καμμενο" κατευθειαν......Του ριξα σημερα ενα DIY που ηταν πιο "ρευστο" απο το ετοιμο που ειχα κ εστρωσε.
Επιαης προς νεους κ υποψηφιους αγοραστες i-mist:
οπωσδηποτε μη το χρησιμοποιησετε πρωτη μερα, ριξτε το τανκακι σε ενα ποτηρι νερο ή γαλα κ αφηστε το ενα βραδυ. Ειχα τρελη πλαστικιλα τη πρωτη μερα. Μετα τη πατεντα παραπανω, εστρωσε.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 21:43 »
Το τανκάκι μ'ονο η όλο το σετάκι?

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 21:49 »
Το τανκακι, αυτο μου εβγαζε εμενα πλαστικιλα!

Αποσυνδεδεμένος ferrariGTS

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
  • VAPE ON VESPA PA PA PA
    • Vespa Forum Hellas
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 12:42 »
Θα ήθελα να γράψω τα παράπονά μου για το iMIST και ποιο πολλά ακόμα παράπονα στον Αντρέα / ZEROBACCO.

ΑΥΤΟΣ φταιει για όλα..μου το πρότεινε εχθές Σαββατιάτικα και το αγόρασα με αποτέλεσμα:

έχει κολλήσει απο χθες στο στόμα μου...έχει ντουμανιάσει όλο το σπίτι
ήρθε η πυροσβεστική στις 3 τα ξημερώματα ύστερα απο τηλεφώνημα του διπλανού για πιθανή φωτιά στον πρώτο όροφο
ντουμάνιασαν τα Βριλήσσια και ακόμα ψάχνω να βρω την γυναίκα μου μέσα στο ατμισμένο σπίτι. :laugh1:

Οκ πέρα απο την πλάκα είμαι μια εβδομάδα που ατμίζω σίγουρα δεν έχω πολλά συγκριτικά σε σχέση με όλους εσάς.
Πρώτο μου το ego-t με οκ ατμό για πρωτάρη σαν εμένα...ήρθε εχθες στα χέρια μου, και ευχαριστώ τον Αντρέα γι'αυτό, το iMIST
και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση.

Είναι σίγουρα πρωτη μου μέρα με αυτό...θα το παρακολουθώ και θα γράψω εντυπωσεις πιο μετά σίγουρα.

ΥΓ.Χρησιμοποιώ υγρό Natura e-liquid Virginia 9mg/ml



Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 12:48 »
Παντως εγω πέρασα σε mod πολυ γρήγορα μετα το e Go και πιθανον αν ειχα παρει χαμπαρι το iMist να μην ειχα περασει! ως λατρης του ντουμανιου κυρίως και οχι τοσο του χτυπήματος, ακομα το ζηλευω το ντουμανι του!!!!!! Ω ρε σμόουκ!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 13:45 »
Πήρα και εγώ σημερα 2 i-mist για δοκιμή και σας μεταφέρω τις πρώτες εντυπώσεις μου:

Γεμίζω την αμπούλα του (προτρυπημένη με σιλικόνουχα τάπα) με υγρό αναλογίας 80%PG 20%VG, ρίχνω 2 σταγόνες στην αντίσταση,
άλλες δυο στο φιτίλι πανω και κάτω, τα βιδώνω, τραβάω μια βαθιά εισπνοή (πολύ άνετη, καθόλου σφικτή το οποίο είναι συν) με πολύ καλή γεύση
μετα μια δεύτερη  και στην τριτη εισπνοή...

Είσπνευσα το καμένο της αρκούδας! Μιλάμε για καμένο παλιού ego-T!

Πρίν με πιάσει απογοήτευση όμως αποφάσισα να τον τσεκάρω λιγο.
Το φιτίλι ήταν πολύ υγρό, σημάδι ότι μεταφέρει καλά το υγρό, αλλά η αντίσταση κατάξερη, και μου ήρθε η σκέψη ότι το φιτίλι δεν
ακουμπά στην αντίσταση καλά οπότε οι πρωτες 2 εισπνοές ήταν απο τις σταγόνες που είχα ρίξει με το χέρι.
Πήρα μια τσιμπίδα, τράβηξα ελαφρά και προσεκτικά το φιτίλι λιγο έξω το ξαναβίδωσα και απο τότε ατμίζει άριστα!

Συν:
-Πολύ άνετη εισπνοή
-Πολύ καλή γεύση
-Πολύς ατμός
-Πολύ καλό κτύπημα (είναι οριακά LR στα 2.2 Ωμ αλλά έχει αυθεντικό κτύπημα LR)
Προσθήκη 11/1/2012
Προσθέτω στα θετικά μετά απο 3 ημέρες χρήσης:
-Δεν έχω δει μεχρι στιγμής καμμία διαρροή πουθενά. Εντυπωσιακό
-Πολύ γρήγορη αλλαγή γεύσεων

Πλήν
-Ακριβός (αν δεν έρθουν ανταλλακτικά)
-Μεγάλη κατανάλωση (λόγω του πολύ ατμού μάλλον)
-Αν τον συγκεκριμένο που δεν έκανε επαφή το φιτίλι με την αντίσταση τον δοκίμαζε κάποιος αρχάριος θα τον πέταγε εκνευρισμένος
στα σκουπίδια.


Συμπέρασμα.
- Πάρα πολύ καλός. Οι πρώτες μου εντυπώσεις μου τον δείχνουν καλύτερο απο τον eGo-C σε γεύση κτυπημα και άνεση τζουρας,
και τον βλέπω να γίνεται άνετα ο νο 1 ατμοποιητής μου αν συνεχίσει έτσι.
- Από τιμή ομως?  Ο eGo-C φαίνεται πιο οικονομικός αν δεν έρθουν ανταλλακτικές αντιστάσεις και φιτίλια για τον i-Mist.

Βέβαια απο την άλλη πληρώνεις καλύτερες επιδόσεις.
-Επίσης καλό θα ήταν να επισημανθεί στους υποψήφιους αγοραστές η πιθανότητα να χρειαστεί η μικροεπέμβαση που έκανα

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2012, 23:32 από panos »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 13:54 »
Σε αυτον ομως, εχεις την ανεση της μπουγάδας! Ειναι πολυ ευκολος ο καθαρισμος του, και η αλλαγη φυτιλιου. μετα απο χρήση 20ml περιπου, δεν βλεπω ακομα καταλοιπα επανω στην αντισταση, και ο μονος καθαρισμος του ειναι ενα ελαφρο φυσημα αν χρειαστει. Διαρροες δεν εχει κανει, και η γευση και η αποδοση ειναι αναλλοιωτη μετα απο  10- μερες περιπου.
Προσωπικα, τους typeA LR τους αλλαζα φυτιλι στη βδομαδα επανω και μου βγαινανε εκτος απο γευσξ και καμμενο στο δεκαημερο. Αυτος φαινεται να κρατει καλως.
Απ οτι φαίνεται ομως καταφθάνουν και ανταλλακτικοί ατμο οπου ναναι!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios