vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

371 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, TasMan, dkostas, zamploutos

Twitter

Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 30, 2011, 11:05 »
Μιλάς για αυτον εδω; http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=680&cat_name=%C1%ED%F4%E1%EB%EB%E1%EA%F4%E9%EA%DC που είπα κι εγω πιο πάνω; Αυτός πάντος και αυτονομία έχει και ντουμάνι και καλο χτύπημα στη γέυση όμως μου τα χαλάει.

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 30, 2011, 15:44 »
Η αυτονομία για μένα είναι θέμα μεγάλο γιατί λόγο δουλειάς λείπω πολλές ώρες από το σπίτι. Δεν μπορώ όπου πηγαίνω να είμαι με ένα μπουκαλάκι στο χέρι :angry_orange:  τώρα απλά έχω και ένα δεύτερο tank γεμάτο και μόλις τελειώσει το ένα βάζω το αλλο. Επίσης μιλάμε για ego-t μπαταριά με 510 σπείρωμα ο 901 δεν κάνει, και δεν θέλω να μπω στη διαδικασία με αντάπτορες και τέτοια.

Ο ανταπτορας απο 510 σε 901 δεν ειναι κατι που θα σε μπλεξει, μιας και μιλαμε για ενα απλο βιδακι που μολις το βαλεις επανω το ξεχνας. Απο κει και περα το προβλημα της αυτονομιας οντως λυνεται με τον τροπο που προανεφερες, δηλ εχεις μαζι σου 5 μικρα φιλτρακια 901 γεματα αντι για 2 tank.
Δεν προκειται να ξοδεψεις περισσοτερο χρονο απ΄αυτον που θα ξοδευες για να τσιμπησεις το τσιγαρο απ' το πακετο..
@ Λευτερη, δωσε κανα link σχετικα με αυτο το cartomiser και μηπως μπορεις να το μετρησεις σε μηκος και παχος?  ::)

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 30, 2011, 17:00 »
Έδωσα Link πιο πάνω, τώρα είμαι στη δουλεία και δε μπορώ να μετρήσω, όταν παω σπίτι θα μετρήσω και το ανεβάζω.

Αποσυνδεδεμένος σταματης

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 30, 2011, 18:51 »
πήρα ατμοποιητή οβάλε και απτήν δεύτερη  φορα που τον χρησιμοποίησα δεν είχε ούτε την γεύση του υγρού ούτε τίποτα, παρα μονο την αηδιαστική αίσθηση όταν ρουφάς κάτω τον ατμός χωρίς ατμοποιητή.

τυχαίνει συχνά αυτό?

έχετε να μου προτείνεται κάποιους atomaizer που είναι καλύτεροι αλλα και κρατάνε περισσότερο?

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 30, 2011, 18:58 »
Φίλε Σταμάτη μάλλον έπεσες σε ελαττωματικό κομμάτι. Προσπάθησε να σκαλίσεις λίγο το φυτίλι του. Υπάρχει και σχετικό νήμα διάβασε το. http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1982.0.html

Αποσυνδεδεμένος σταματης

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 30, 2011, 19:12 »
μονο που το είδα κουράστηκα :p
ευχαριστώ φιλε μου πάντως.
έχεις μήπως να μου πρωτινής κάποιον καλλίτερο ατμοποιητή?

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 30, 2011, 19:14 »
Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ να δεις τι παίζει απο ατμοποιητές και τα ξαναλέμε  ;)

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 30, 2011, 19:19 »
Κοίτα το καλύτερος είναι υποκειμενικό τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει εγώ. Θα μπορούσα να σου πω να κάνεις μια δοκιμή και με αυτόν http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=425 τον lr αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχει καλύτερη διάρκεια ζωής. Ίσως κάποιος πιο έμπειρος εδώ μέσα να μπορέσει να σε βοηθήσει καλύτερα από μένα.

Αποσυνδεδεμένος σταματης

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 30, 2011, 19:25 »
σας ευχαρηστώ πολύ  που ασχοληθήκατε παιδιά.

φαίνεται καλος loop80 ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 30, 2011, 23:26 »
Μιλάς για αυτον εδω; http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=680&cat_name=%C1%ED%F4%E1%EB%EB%E1%EA%F4%E9%EA%DC που είπα κι εγω πιο πάνω; Αυτός πάντος και αυτονομία έχει και ντουμάνι και καλο χτύπημα στη γέυση όμως μου τα χαλάει.

Αυτός είναι μικρός. Κι αυτούς τους είχα. Πολύ καλοί ιδίως για το μέγεθός τους αλλά παίρνουν 1 ml μόνο.
Εγώ λέω αυτόν.  Πρέπει να τον έχουν κι άλλα μαγαζιά αλλά αυτόν που έχω εγώ τον πήρα από εκεί.

@ Λευτερη, δωσε κανα link σχετικα με αυτο το cartomiser και μηπως μπορεις να το μετρησεις σε μηκος και παχος?  ::)

Είναι τεράστιο. Φάρδος όσο ακριβώς και μια μπαταρία eGo και μήκος (μαζί με το επιστόμιο) λίγο μακρύτερο από μια 650άρα μπαταρία eGo (σύνολο 7,5 εκ.). Αν το σκέφτεσαι για πίπα, ξέχνα το, εκτός αν αυτό μόνο του γίνει ο σωλήνας της πίπας και βιδώνει κατευθείαν πάνω στο μπολ.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Αυγούστου 30, 2011, 23:40
Υπάρχει και ειδικό θέμα: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2752.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2011, 23:40 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 31, 2011, 00:00 »
Αtmo μπορώ να πω και να το υπογράψω πως αυτός  μου έλυσε τα χέρια τα πόδια κ.λ.π.Από την ημέρα που τον πήρα να τον δοκιμάσω στο hybrid τρελάθηκα με την απόδοση με το όχι συχνό γέμισμα και με την γέυση που δίνει.Δεν με ενδιαφέρει καθόλου ο ήχος που βγάζει γιατί βγάζει τα λευτά του σίγουρα σε σχέση με τους μαμίσιους του hybrid....

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 31, 2011, 00:50 »

Είναι τεράστιο. Φάρδος όσο ακριβώς και μια μπαταρία eGo και μήκος (μαζί με το επιστόμιο) λίγο μακρύτερο από μια 650άρα μπαταρία eGo (σύνολο 7,5 εκ.). Αν το σκέφτεσαι για πίπα, ξέχνα το, εκτός αν αυτό μόνο του γίνει ο σωλήνας της πίπας και βιδώνει κατευθείαν πάνω στο μπολ.

Οντως ειναι τερας! Αυτο δεν ειναι cartomiser, μπουρι απο σομπα ειναι!  :))

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 31, 2011, 00:52 »
Πάντως το ελάστικο πιπάκι του μου θυμίσει τις μακρόστενες εξατμισεις τον πούλμαν  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Την δουλειά του την κάνει πάντως

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 31, 2011, 01:00 »
Οντως ειναι τερας! Αυτο δεν ειναι cartomiser, μπουρι απο σομπα ειναι!  :))

 :laugh1: :laugh1: Όντως. Αλλά τον γεμίζεις το πρωί και τη βγάζεις μέχρι το βράδυ.

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 31, 2011, 01:44 »
Atmos κι εσυ Λευτέρης  ε; Μπερδεύτηκα λίγο πιο πριν και νόμιζα ότι ήταν για μένα η ερώτηση. δε  το εχω δοκιμάσει το curtomizer που λεσ αλλά μου φαίνεται  πολύ καλό . το εχω στα υπόψην.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63019 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3695 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 982 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem