vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

374 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, camber, TasMan

Twitter

Δεν την παλέβω με τα atomizer!!

Αποσυνδεδεμένος makll

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Δεν την παλέβω με τα atomizer!!
« στις: Ιουνίου 25, 2011, 16:05 »
Τι θα κάνουμε με τα ego-t atomizer συνατμιστές!!!
ατμίζω 3 μήνες περίπου και έχω κάψει 10 atomizer
Κάποια απο αυτά είναι OVALE διάρκειας εβδομάδας και κάποια LR απο heavengifts.com τα δεύτερα είναι διάρκειας 3 ημερών και με λίγο πείραγμα των 5 ημερών.
Έχω χορτάσει να δίνω λεφτά...
Πείρα σήμερα (πιστεύω τρίτη να το έχω) το THE FOG
μπας και δω καμιά άσπρη μέρα ...........   

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Δεν την παλέβω με τα atomizer!!
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 25, 2011, 16:15 »
Εάν ατμίζεις με ego-T type A atomizer, σου προτείνω να τα αλλάξεις σε ego-T type B και αν θέλεις LR. Και οι δύο atomizer ego-T type A που μου ήρθαν στο αρχικό πακέτο δεν κρατήσαν ούτε 2 μέρες. Οι type B δείχνουν να αντέχουν περισσότερο (το λόγο δεν το ξέρω, πιο έμπειροι συνατμιστές μπορεί ναεξηγήσουν ενα-δυο πράγματα περισσότερα). Επιπλέον χωράνε περισσότερα μλ, γεγονός που τους δίνει αβαντάζ. Πάντως γενικά οι ατμοποιητές των Τ έχουν ένα θέμα με το χρόνο λειτουργίας. Πολλά παιδιά εδώ κάνουν αλλαγή φυτιλιού και έτσι κερδίζουν παραπάνω χρόνο ζωής από τους ατμο τους.  Δες εδώ για αλλαγή φυτιλιού http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1982.0.html

Ελπίζω να σε βοήθησα  :) αααα και για να μη ξεχάσω,ένα σχόλιο: Θεωρώ πως κατα μέσο όρο 9 μέρες ζωής για τους ατμό σου δεν είναι και πολύ άσχημο.

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Δεν την παλέβω με τα atomizer!!
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 25, 2011, 16:22 »
Αποψη μου ειναι η εξης, μιας και σε καποια φαση βρεθηκα στην ιδια θεση με σενα. ( eGo-T A' ).
Το Fog  σου με 510 LR
ή
Cartomizers ( Φτηνα, αντεχουν πολυ καιρο, εχουν καλη γευση... εαν ειναι και LR ακομη καλυτερα)
ή
Καποιο mod τυπου (A2, iatty κλπ. και ξενοιαζεις απο αγορα ατμο )

Καλη Επιτυχια.

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Δεν την παλέβω με τα atomizer!!
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 25, 2011, 16:24 »
Αποψη μου ειναι η εξης, μιας και σε καποια φαση βρεθηκα στην ιδια θεση με σενα. ( eGo-T A' ).
Το Fog  σου με 510 LR

 :thumpup: :thumpup: :thumpup: αθάνατοι οι 510  ;)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Δεν την παλέβω με τα atomizer!!
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 25, 2011, 16:41 »
Τι θα κάνουμε με τα ego-t atomizer συνατμιστές!!!
ατμίζω 3 μήνες περίπου και έχω κάψει 10 atomizer
Κάποια απο αυτά είναι OVALE διάρκειας εβδομάδας και κάποια LR απο heavengifts.com τα δεύτερα είναι διάρκειας 3 ημερών και με λίγο πείραγμα των 5 ημερών.
Έχω χορτάσει να δίνω λεφτά...
Πείρα σήμερα (πιστεύω τρίτη να το έχω) το THE FOG
μπας και δω καμιά άσπρη μέρα ...........   

Ατμίζω 3 μήνες τους Τ, και μόλις σήμερα έκαψα τον 1ο μου, σε διαδικασία DryBurning.
Νομίζω πως πρέπει να προσέχουμε τι γράφουμε, ώστε να μην δημιουργούνται εντυπώσεις και παρερμηνείες.
Καίγεται ο ατμοποιητής, σημαίνει πως η αντίστασή του παρέδωσε το πνεύμα της, κάηκε, βγήκε Off.
Άλλο πράμα αυτό (που δεν αντιμετωπίζεται) και άλλο πράμα σε 3 μέρες να μην δουλεύει σωστά ο ατμοποιητής που αυτό αντιμετωπίζεται όπως έχουμε γράψει στα σχετικά θέματα.

Επιπλέον αυτά που γράφεις, δεν βγαίνουν ούτε μαθηματικά. 3 μήνες=12 εβδομάδες, άρα αν μέγιστο χρήσης είχες εβδομάδα, τότε θα έπρεπε να έχει χρησιμοποιήσει περισσότερους από 12 ατμοποιητές και όχι 10 όπως γράφεις.

Όποιος λοιπόν θέλει να χρησιμοποιεί Τ ατμοποιητές, πρέπει να ξέρει και πως θα τους χρησιμοποιεί και πως θα αντιμετωπίζει τα προβλήματά τους.
Βεβαίως και σε κανένα shop δεν αναγράφονται πουθενά, τα προβλήματα των ατμοποιητών, παρά γράφονται μόνο το πλεονεκτήματά τους.
Αυτό αποτελεί παραπλανητική διαφήμιση και δυστυχώς το κάνουν και οι ελληνικές εταιρίες. Το έχω άλλωστε επισημάνει σε διάφορα θέματα. Εφόσον όμως μπαίνεις σε ένα forum στο οποίο έχουν γραφτεί σελίδες και σελίδες για τους Τ και τα προβλήματά τους και πως αυτά λύνονται, και εδώ και 3 μήνες δεν έχεις αποφασίσει να τα λύσεις, παρά να αλλάζεις ατμοποιητή κάθε βδομάδα, τότε αυτό αφορά αποκλειστικά εσένα και δεν καταλαβαίνω την αγανάκτηση που πηγάζει από το μήνυμά σου.




Αποσυνδεδεμένος makll

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν την παλέβω με τα atomizer!!
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 25, 2011, 16:46 »
Έχω κάνει αλλαγές στο φυτίλι σε κάποιους απο αυτούς δε λέω με πλάγμα δούλεψαν σα σκυλιά αλλά για λίγο μετά ερχόταν η σειρά της αντίστασης να καεί ...
υπάρχει πάντως πρόβλημα με τους ατμοποιητές σε πολλούς συνατμιστές
αντε να δούμε και το the fog με LR 510 και απλό 510..........
τι να πω περιμένω το μεγάλο αλμα των atomizer.........
οχι τιποτε αλλο αλλα με κυνηγάνε και απο τη δουλεία μου μυημένοι απο εμένα στο esmoking να δω τι θα κάνουμε με το πρόβλημα...
Ειναι μαλ***ια να ξαναξεκινησουν καποιοι το καπνισμα λόγω κόστους .........

Αν γνωρίζετε κάποιο e-κατάστημα με φτηνούς ατμοποιητές παρακαλώ ενημερώστε με

μπήκα στο alibaba.com και εχει καλές τιμές αλλα πουλανε σε ποσότητες πχ 100 atomizer Με 2-3$ το γνωρίζει κανείς, εχει αγοράσει κανείς??
Ουσιαστικά ειναι ενα site που συμμετέχουν πολλοί πωλητές.... παγκοσμίως   

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν την παλέβω με τα atomizer!!
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 25, 2011, 16:52 »
Ακουσε φιλε αν ειναι να δινεις καθε μηνα 15-20 ευρο για ατμοποιητες που θελουν σκαλισμα απο την τριτη μερα και για τον μονο λογο οτι εχουν μια αμπουλα με υγροτοτε γιατι δεν δινεις μια φορα 70 ευρο να παρεις εναν Α2 και να ηρεμησεις.

Αποσυνδεδεμένος makll

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν την παλέβω με τα atomizer!!
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 25, 2011, 16:57 »
Ατμίζω 3 μήνες τους Τ, και μόλις σήμερα έκαψα τον 1ο μου, σε διαδικασία DryBurning.
Νομίζω πως πρέπει να προσέχουμε τι γράφουμε, ώστε να μην δημιουργούνται εντυπώσεις και παρερμηνείες.
Καίγεται ο ατμοποιητής, σημαίνει πως η αντίστασή του παρέδωσε το πνεύμα της, κάηκε, βγήκε Off.
Άλλο πράμα αυτό (που δεν αντιμετωπίζεται) και άλλο πράμα σε 3 μέρες να μην δουλεύει σωστά ο ατμοποιητής που αυτό αντιμετωπίζεται όπως έχουμε γράψει στα σχετικά θέματα.

Επιπλέον αυτά που γράφεις, δεν βγαίνουν ούτε μαθηματικά. 3 μήνες=12 εβδομάδες, άρα αν μέγιστο χρήσης είχες εβδομάδα, τότε θα έπρεπε να έχει χρησιμοποιήσει περισσότερους από 12 ατμοποιητές και όχι 10 όπως γράφεις.

Όποιος λοιπόν θέλει να χρησιμοποιεί Τ ατμοποιητές, πρέπει να ξέρει και πως θα τους χρησιμοποιεί και πως θα αντιμετωπίζει τα προβλήματά τους.
Βεβαίως και σε κανένα shop δεν αναγράφονται πουθενά, τα προβλήματα των ατμοποιητών, παρά γράφονται μόνο το πλεονεκτήματά τους.
Αυτό αποτελεί παραπλανητική διαφήμιση και δυστυχώς το κάνουν και οι ελληνικές εταιρίες. Το έχω άλλωστε επισημάνει σε διάφορα θέματα. Εφόσον όμως μπαίνεις σε ένα forum στο οποίο έχουν γραφτεί σελίδες και σελίδες για τους Τ και τα προβλήματά τους και πως αυτά λύνονται, και εδώ και 3 μήνες δεν έχεις αποφασίσει να τα λύσεις, παρά να αλλάζεις ατμοποιητή κάθε βδομάδα, τότε αυτό αφορά αποκλειστικά εσένα και δεν καταλαβαίνω την αγανάκτηση που πηγάζει από το μήνυμά σου.

αγαπητέ parpen δεν κάνω Δυσφήμιση του ego-t αναφέρω ένα πρόβλημα που υπάρχει σε πολλά άτομα που συναναστρέφομαι και προσπαθώ να τους βρω "λύση" όντως τη λύση με το μπούκωμα την έχω λύσεi μέσα απο το forum. δεν καταλαβαίνω τι σε ενόχλησε τόσο πολύ
συζήτηση κάνουμε  να εκθεσουμε τις απόψεις μας........και να υπάρχει και αντίλογος



Αποσυνδεδεμένος elaspre

  • *
  • 61
  • Evic vtc mini + Kayfun v4 ή Limitless XL
Απ: Δεν την παλέβω με τα atomizer!!
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 25, 2011, 16:57 »
καμια φορα απορω πως εξακολουθειτε και παιδευεστε ακομα με τους ατμοποιητες!
με το που πηρα τον Α2 εφυγε αυτη η εγνοια μου!
το αλμα στους ατμο εχει γινει απλα δεν το εχεται τολμησει!
τα χρηματα που εδωσα τα αποσβεσα αμμεσα και για το θεμα του ατμισματος ειναι πολυ μπροστα σε ολα τα επιπεδα,αφου τον προσαρμοζεις οπως εσυ γουσταρεις!
δεν θα χασετε απο αυτην την αγορα(οπως με τους αλλους ατμο)
για τον iatty  δεν ξερω να πω,δεν τον εχω δοκιμασει!

Αποσυνδεδεμένος makll

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν την παλέβω με τα atomizer!!
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 25, 2011, 17:00 »
Ακουσε φιλε αν ειναι να δινεις καθε μηνα 15-20 ευρο για ατμοποιητες που θελουν σκαλισμα απο την τριτη μερα και για τον μονο λογο οτι εχουν μια αμπουλα με υγροτοτε γιατι δεν δινεις μια φορα 70 ευρο να παρεις εναν Α2 και να ηρεμησεις.

σε κάτι τέτοιο με βλέπω φίλε SEB

και όντως μπορεί να μη κάνω-νουμε κατι καλά στα ego-t και γι' αυτό να μπουκώνουν και στη συνέχεια να καίγονται

Αποσυνδεδεμένος elaspre

  • *
  • 61
  • Evic vtc mini + Kayfun v4 ή Limitless XL
Απ: Δεν την παλέβω με τα atomizer!!
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 25, 2011, 17:03 »
σε κάτι τέτοιο με βλέπω φίλε SEB

και όντως μπορεί να μη κάνω-νουμε κατι καλά στα ego-t και γι' αυτό να μπουκώνουν και στη συνέχεια να καίγονται
αποψη μου ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο περα απο αυτο που κανεις!
ειναι ετσι η κατασκευη τους ωστε να τους αλλαζεις συνεχεια!

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Δεν την παλέβω με τα atomizer!!
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 25, 2011, 17:05 »
Το Fog ειναι πολυ καλη επιλογη αν και παιρνει 901 ( δεν ξερω αν εχει βγει και για 510 ) . Προσωπικα προτιμω τους 901 απο τους 510 . Αν θελεις μια πολυ καλη , αξιοπιστη και οικονομικη περιπτωση , αυτη ειναι τα mega ego 510 τα οποια ειναι κυριολεκτικα αθανατα και τα ειχα παρει απο funstore . Δεν ξερω αν τα εχουν αλλοι ελληνες εμποροι. Πολυ καλη επιλογη ειναι και ο Α2 αλλα θελει λιγο ψαξιμο με τα φυτιλια και τις αντιστασεις .

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν την παλέβω με τα atomizer!!
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 25, 2011, 17:10 »
Mια αμπουλα ηταν το δολωμα στους Τ.
Απο εκει και μετα 51 σελιδες περιπου για αλλαγη φιτιλιου για διαροες κτλ κτλ.
Και αντε για οσους πιανουν τα χερια τους οι υπολοποι?
Ο regular ο ξεχασμενος 510 εβγαζε εναμιση μηνα με 4 ευρω εστω και αν τον δουλευα με dripping......ποτε μα ποτε δεν με πουλησε μεχρι που πηρα τον Α2 και πλεον ειμαι τοσο μπροστα που οταν κοιταζω πισω βλεπω το μελλον :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2011, 17:22 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Δεν την παλέβω με τα atomizer!!
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 25, 2011, 17:19 »
αγαπητέ parpen δεν κάνω Δυσφήμιση του ego-t αναφέρω ένα πρόβλημα που υπάρχει σε πολλά άτομα που συναναστρέφομαι και προσπαθώ να τους βρω "λύση" όντως τη λύση με το μπούκωμα την έχω λύσεi μέσα απο το forum. δεν καταλαβαίνω τι σε ενόχλησε τόσο πολύ
συζήτηση κάνουμε  να εκθεσουμε τις απόψεις μας........και να υπάρχει και αντίλογος

Πραγματικά δεν με ενδιαφέρει αν θα έκανες ή όχι, δυσφήμιση ή διαφήμιση ενός προϊόντος. Αυτό που με ενδιαφέρει, είναι να περιγράφονται σωστά τα πράγματα όχι για μένα που έχω προσωπική άποψη, αλλά κυρίως για όσους δεν έχουν.Πολύ δε περισσότερο όταν αυτοί είναι νέοι ή υποψήφιοι ατμιστές.
Ένας νεοφερμένος στο forum, δεν μπορεί να αξιολογήσει την ορθότητα του κάθε μηνύματος, όπως και εγώ κάποτε δεν μπορούσα και έτσι από μερικές απόψεις, είχα οδηγηθεί σε λάθος επιλογές.
Στο forum αυτό, έχουμε χρησιμοποιήσει αρκετοί από εμάς, αρκετές εκατοντάδες Τ ατμοποιητές και έχουν περιγραφεί με σαφήνεια τα προβλήματά τους και οι λύσεις τους.
Το να βγαίνει μήνυμα που λέει πως οι Τ καίγονται μέσα σε 3 μέρες ή μια εβδομάδα, το θεωρώ εντελώς εκτός πραγματικότητας.
Μου είναι εξαιρετικά εύκολο να κάψω έναν ατμοποιητή, όχι σε 3 μέρες, αλλά σε μερικά δευτερόλεπτα.


Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Δεν την παλέβω με τα atomizer!!
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 25, 2011, 17:26 »
Πολυ καλη επιλογη ειναι και ο Α2 αλλα θελει λιγο ψαξιμο με τα φυτιλια και τις αντιστασεις .
Εαν παρεις Α2 δεν χρειαζεται να "το ψαχνεις  με τα φυτιλια και τις αντιστασεις" παραγγελνεις οσο χρειαζεσαι απο τον Cetin και καθε φορα που θα χρειαστεις παραγγελνεις παλι λιγο νωριτερα και εισαι μια χαρα.
Για τον iatty συντομα θα υπαρχει η αντιστοιχη ανταπόκρηση και απο τον ελληνα αντιπροσωπο για  φυτιλια και αντιστασεις.

Οπως λεει και ο SEB "κοιταζω πισω βλεπω το μελλον" :thumpup:

Το να βγαίνει μήνυμα που λέει πως οι Τ καίγονται μέσα σε 3 μέρες ή μια εβδομάδα, το θεωρώ εντελώς εκτός πραγματικότητας.

 Οσο για αυτο που λεει ο φιλος  Parpen ισχει απλα εμενα δεν καιγονταν, απλα επεφτε πολυ η αποδοση τους μεχρι σημειο να μην απολαμβανω το ατμισμα. Μολις τους καθαριζα μια δυο φορες , ε τοτε καιγονταν. Μεσος ορος 1 ατμο ανα εβδομαδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2011, 17:32 από saxo_29 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3753 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem