vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

354 επισκέπτες, 7 χρήστες
john 7, maprix, TasMan, aragiannis, zalaros, panoskapa, Jorge

Twitter

T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 22:09 »
SEB εγω είπα για τον κατασκευαστή. Δεν προσπαθω να πείσω κανέναν.
Απλά είπα τη γνωμη μου και σε σχέση με αυτα που έχω δοκιμάσει., και  μου φανηκε περίεργο οχι μόνο η δική σου άποψη αλλα των περισσότερων. Μόνο το μπούκωμα συνάντησα μετά από τρείς βδομάδες, αλλά και αυτό λυθηκε άμεσα χωρίς να του βάλω χερι.
 
Να είμαι τόσο τυχερός ωστε οι τρείς ατμοποιητές να αποδίδουν το ίδιο σε εμένα. Ξεκίνησα και τον τρίτο από τους τέσσερις που έχω αγοράσει μπάς και δω διαφορά... αλλα μέχρι τώρα δουλευει κανονικά.
Λές να παίξω κανα τζοκερ, λαχείο.? :))

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 22:12 »
Παίδες γενικά με τους ovale δεν είχα πρόβλημα (Το μόνο που έκανα ήταν το κόλπο με τη βελόνα), αλλά όπως αναφέρω και στην άποψή μου γι αυτούς, τους χρησιμοποίησα σε συγκεκριμένες περιπτώσεις δηλαδή εκτός σπιτιού και γραφείου 1-2 ώρες την ημέρα το πολύ και οι ώρες αυτές δεν είναι συνήθως συνεχόμενες.
Ταξίδι πολύωρο δεν εχω κάνει ακόμη, αλλά απο αυτά που γράφετε θα έχω και εναλλακτική λύση μαζί μου για καλό και για κακό όταν κάνω.

Τις υπόλοιπες ώρες dripping κάνω κι εγώ γιατί είναι η άριστη μέχρι στιγμής μέθοδος όταν το περιβάλλον είναι κατάλληλο.
Φοβάμαι απο αυτά που γράφετε ότι δεν είναι για συνεχή χρήση μάλλον κουράζεται εύκολα...

Υ.Γ.
Κατάλαβα πότε έρχεται υγρό στο στόμα και γιατί (μου ξαναέτυχε)
Αυτό συμβαίνει αν για κάποιο λόγο (ακόμη αδιευκρίνιστο) υπερχειλίσει η αμπούλα προς τον ατμοποιητή.
Τοτε το υγρό αναρροφάται απο τις εξωτερικές τρύπες της αμπούλας όπωςε τραβώ τις τζούρες και έρχεται στο μικρό χώρο κάτω
απο το επιστόμιο και μετά στο στόμα...



Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 22:18 »


Λές να παίξω κανα τζοκερ, λαχείο.? :))
:yes: :yes: :yes: :yes: μην κάθεσαι λεπτό  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 22:23 »
Ηξερα τι θα απαντήσεις.
Ε λοιπόν ναί σήμερα μετά από πολά χρόνια  αγόρασα λαχείο :yes: :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 22:25 »
Βαγγελα,μηπως εχεις το μικροβιο του Μητσοτακη?  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 22:43 »
Οχι ρε Μητσε και να μας βρίζεις τώρα :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Μήτσο οταν τον πρωτοειδα καταλαβα οτι ηταν ο exelixis του exelixis που σήμαινε ότι θα έχει σκαμπανεβάσματα.Όταν χειρούργησα τους δυο πρώτους είδα κατευθείαν και την πρώτη διάφορα που μπορεί να επηρεάζει και τον τρόπο λειτουργίας τους.
Ο μεταλλικός δίσκος του ενός που βγάζει το τσουνι για να τρυπαει την αμπουλα είχε πιο φαρδιά τρύπα από τον άλλον και μεγαλύτερα κενά δεξιά και αριστερά.Που σημαίνει περισσότερη ροή υγρού και παραπάνω απορρόφηση αέρα.
Τώρα ποιος είναι ο σωστός συνδυασμός ας τον βρούνε οι ειδικοί γιατί από ότι βλέπω να επαναλαμβάνετε μια πονεμένη ιστορία δίχως τέλος  :laugh1: :laugh1:
   

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 22:53 »
Δεν εχω παρει κανεναν απο αυτους Βαγγελα.Αλλα η λογικη λεει οτι μεγαλυτερη τρουπα καλυτερη τροφοδοσια οπως πολυ σωστα ειπες.Θελουνε βελτιωση παντως απο οτι καταλαβαινω.Λες της Νομπακο να ειναι καλυτεροι?Υπομονη.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 23:00 »
Λες της Νομπακο να ειναι καλυτεροι?Υπομονη.
Δεν το νομίζω Μητσε.Πρέπει να βρεθει αλλη λυση πιο αποτελεσματικη και σταθερη. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 23:02 »
Αντε ντε.εδω ειμαστε.Εσυ και ο craven σε εθνικη συνενοηση για το κοινο συμφερων των ατμιστων.τι γραφω ο ανθρωπος βραδυατικα  8)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 23:07 »
Όχι ότι έχω αντίρρηση για τον graven αλλά με τον aiw κάτι μπορουμε να κανουμε γιατι πριν απο λιγο σκεφτήκαμε ταυτόχρονα για το up-feed  :yes: :yes: .Δηλαδή αυτό που μου έστειλε ο aiw σε πμ πριν απο λίγο.Γιατί όλοι αυτοί δεν κάνουν τις αμπούλες στο επιστόμιο κοντά λίγο πιο μαλακές και με τα δόντια να πιέζεις λίγο την αμπούλα και να κάνει το up-feed :yes:

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 23:09 »
Λαστιχο αμπουλαααααααααααααααα....................... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος yiannisagiannis

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • Im...steaming...
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 23:11 »
Δεν εχω παρει κανεναν απο αυτους Βαγγελα.Αλλα η λογικη λεει οτι μεγαλυτερη τρουπα καλυτερη τροφοδοσια οπως πολυ σωστα ειπες.Θελουνε βελτιωση παντως απο οτι καταλαβαινω.Λες της Νομπακο να ειναι καλυτεροι?Υπομονη.
τελικα ποιος εχει την μεγαλητερη...τρουπα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 23:12 »
Λαστιχο αμπουλαααααααααααααααα.......................
Eπιτελους σε κάτι που θα συμφωνήσω μαζί σου γιατι τα αλλα σχεδια σου ειναι για την ΝΑΣΑ :laugh1: :laugh1:
Πλάκα κανω  :yes: :))

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 23:18 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Να σου πω την αληθεια αυτο με το λαστιχο πρωτη φορα μου ειχε ερθει για το ΑVS του Θαναση, αμα ειχε δλδ στο πλαι μια λαστιχο φουσκα κ να τη ζουλας οποτε θελεις καυσιμο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2011, 23:30 από aiwnios_foithths »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 14, 2011, 00:15 »
Τον τελευταίο ενάμιση μήνα ατμίζω αποκλειστικά με Tankοειδή (ovale eGo-T , eGo-T). Δεν έχω δοκιμάσει τον exelixis-T αλλά έχω την αίσθηση ότι και αυτός θα έχει την ίδια συμπεριφορά. Πιστεύω ότι ανεξαρτήτως ονομασίας , προέρχονται όλοι από την Joyetech. Είμαι βέβαιος ότι και ο Nobacco θα είναι ίδιος. Παρακολουθώ και το αμερικάνικο και το γερμανικό Forum. Eχω διαβάσει πολλά για τη διάρκρια ζωής των Τ.  Η προσωπική μου άποψη είναι ότι ένας μη προβληματικός Τ θα λειτουργήσει απροβλημάτιστα για μια περίπου εβδομάδα. Δεν έχω πετύχει κάτι ιδιαίτερο με το πλύσιμο. Μέχρι σήμερα έχω χρησιμοποιήσει 8 ατμοποιητές Τ απο τους οποίους μόνο ένας ήταν προβληματικός και πετάχτηκε αμέσως.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2011, 00:23 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem