vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 8 χρήστες
tapantari, Doubt, Jorge, I.P, manoslykos, JohnDag, bloodlessz, infernity

Twitter

Cartomizer για σύριγγα

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Cartomizer για σύριγγα
« στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 09:54 »
Ψάχνω αδεια cartomizers που να ειναι ιδανικα για χρηση του κολπου με την συριγγα
το tank με συριγγα δηλαδη και τις τρυπες στο carto.

Το carto θελω να εχει την αντισταση οριζοντια να ειναι 510 να ειναι μεταλλικο χωρις αυτοκολλητα απεξω
και να εχει μηκος 40mm και πανω / διαμετρο 9mm και καλη αποδοση δηλαδη δυνατο και πολυ ντουμανι..

και το ποιο σημαντικο να εχει καλη τιμη ...

Υπαρχει αυτο που ψαχνω και αν ναι που ?

Επισης επειδη τα cartos δεν θα τα πεταω που μπορω να βρω αυτο το "καλαμακι" που εχουνε μεσα στο κεντρο και ειναι ακαυστο και τον πολυεστερα που εχουνε γυρω γυρω ?

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Cartomizer για σύριγγα
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 11:16 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Cartomizer για σύριγγα
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 11:26 »
Tα μόνα κοντά σε αυτό που ζητάς είναι αυτα
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1089&products_id=7847
Αλλά:
είναι 35 και όχι 40μμ
Εχω επιφυλάξεις κατά πόσο μπορεί να δουλέψει η σύριγγα με οριζόντια αντίσταση. Δοκίμασα και το λούστηκα. Στην κυριολεξία. Απίστευτες διαρροές προς τη μπαταρία και ο κάρτο σε 3 μέρες τα έφτυσε. Ιδιος κάρτος κράτησε περισσότερες μέρες εκτός τανκ.
Από την άλλη, αν πας σε κάθετης μονής αντίστασης υπάρχουν αυτά στα 45μμ
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1089&products_id=7911
κι αυτά σε διπλής, που βγαίνουν και με πλαστικό διαφανή σωλήνα για να τα χαράξεις εύκολα (όχι τρύπημα αυτά)
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1079&products_id=7800

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer για σύριγγα
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 19:41 »
επειση υπαρχει μια συγχυση σχετικα με την οριζοντια καθετη αντισταση


οταν λεω εγω οριζοντια εννοω να ειναι καθετη στο εσωτερικο καλαμακι και οχι παραλληλη εσεις τι εννοειτε ?

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer για σύριγγα
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 19:53 »
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1079&products_id=7800

αυτο το carto τι αντισταση εχει οριζοντια η καθετη για εσας ?

και κατι αλλο αυτο το καρτο με stainless steel εξωτερικο αλλα και με σπειρωμα απο ατσαλι ωστε να μην χαλαει οταν το βγαζω
δηλαδη οταν βγαζω το κατω καπακι που ειναι το στειρωμα αυτο θελω να ειναι ατσαλινο ωστε να μπορω  να τα ανοιγω και να τα επισκευαζω που θα βρω ?

αυτα τα dual coils δεν εχουνε φυτιλι αλλα μονο πολυεστερα και polyfill και παρατηρησα οτι ο πολυεστερας δεν καιγετε καθολου
παρα μονο το polyfill αρπαει λιγο αμα δεν εχει υγρο.

Τετοια με αυτες τις προδιαγραφες που θα βρω μου φαινοντε οκ για επισκευασιμα καρτο.

Αλλα 1-2 που εχω τετοια απο madvapes στο σπειρωμα εχουνε ενα πολυ μαλακο σαν μεταλλο που θρυματιζετε πολυ ευκολα οταν πας να το ανοιξεις
και ετσι δεν μπορεις να το ανοιξεις και να το επισκευασεις... μπορω να βρω τετοιο αλλα το καπακι που ειναι το σπειρωμα
να μην ειναι πολυ σφηνωμενο και να ειναι απο ατσαλι ?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Cartomizer για σύριγγα
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 20:14 »
Αυτά έχουν κάθετη. Η κάθετη αντίσταση είναι μακριά, παράλληλη με το σωλήνα και όταν κοιτάξεις το κάρτο από πάνω βλέπεις να εξέχει από τον πολυεστέρα ένα συρματάκι.
Oσα ντούαλ άνοιξα έχουν ένα πανάκι τυλιγμένο γύρω από τις αντιστάσεις.
Εχω ανοίξει κάποια με άθικτα τα υλικά και κάποια με καμμένα πανάκια κι αρπαγμένους πολυεστέρες.
Για τα υλικά που λες δεν ξέρω, αλλά αυτά με τον διαφανή πλαστικό σωλήνα είναι πολύ εύκολα στο ξεμοντάρισμα. Τον κουνάς λίγο αριστερά δεξιά και ξεκολλάει από το κάτω μεταλλικό μέρος που είναι το βίφωμα και η βάση των ατνιστάσεων.
Αλλά, θεωρώ ανώφελο κι επικίνδυνο να επισκευάσεις τόσο φθηνό ατμοποιητή. Και όχι εύκολο, μια και τα πάντα είναι σε μικρογραφία.
Οπως λέει κι ένας συμφορουμίτης, αυτά τα εργαλεία έχουν έναν λόγο που σταματούν να δουλεύουν. Δεν είναι μόνο η αντίσταση, αλλά και το πανάκι και ο πολυεστέρας που παρουσιάζουν κόπωση. Θα αλλάζεις κι αυτά; Και πώς είσαι σίγουρα ότι θα τα καταφέρεις;; Με πόσο εγγυημένο αποτέλεσμα για την ποιότητα ατμίσματος από θέμα υγιεινής;

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer για σύριγγα
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 03:07 »
το εχω κανει σε αλλα cartos τα επισκευασα 3 φορες αλλα αυτα με το dual coil ειναι ποιο βολικα γιατι δεν εχουνε φυτιλι.

Τελικα ποια καρτο δεν κανουνε διαρροή σε καρτοτανκ αυτα που η αντισταση ειναι παραλληλα στο σωληνάκι η τα αλλα ?

dual coils με γερο υλικο (ατσαλι / σιδηρο) στο καπακι του σπρειρωματος υπαρχουνε και stainless steel εξωτερικο ?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Cartomizer για σύριγγα
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 22:14 »
Πραγματικά, δε θα σε φωτίσω ιδιαίτερα.
Για τα υλικά δεν ξέρω. Οτι είναι μέταλλο, δεν μπορώ να το αναγνωρίσω ως τι μέταλλο είναι. Καλύτερα να βρεθείς με κάποιον συνατμιστή και να σου δώσει χαλασμένα κάρτο του αν θυμάται ποιας εταιρίας ήταν για να κάνεις δοκιμές ποια αντέχουν και ποια όχι. Το μόνο που μπορώ να σουξαναπω είναι ότι αυτά που έχουν διαφανή πλαστικό σωλήνα ανοίγουν πανεύκολα, οπότε δε χρειάζεται να ψάχνεις από τι υλικό είναι το μεταλλικό τους μέρος.
Γι΄αυτό με τα οριζόντια και κάθετα, είναι μόνο μια μη εξακριβωμένη παρατήρηση, διότι δε δοκίμασα πολλούς οριζόντιους για να σου πω μετά βεβαιότητας ότι όλοι έχουν διαρροές.
Από την άλλη, ο περισσότερος κόσμος χρησιμοποιεί κάθετης με ελάχιστες διαρροές.
Και πάλι βέβαια, έχε στο πίσω μέρος του μυαλού σου, ότι πολλές φορές καταλαβαίνει ότι ο κάρτο είναι για πέταμα, όταν αλλοιώνεται η γεύση. Πιθανόν, για να επισκευάσεις σωστά ένα κάρτο να πρέπει να αλλάξεις και τον πολυεστέρα και το υλικό γύρω από την αντίσταση--καλαμάκι ή πανάκι. Δεν μπορώ να σου πω τίποτε άλλο, πιο παλιοί και έμπειροι που μελέτησαν το θέμα θα ξέρουν σίγουρα καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer για σύριγγα
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 22:19 »
εγω εβαλα οριζοντιας δηλαδη σε αυτο που η αντισταση ειναι καθετα στο εσωτερικο ακαυστο καλαμακι
και 0 διαρροες και με 2mm τρυπα βεβαια αυτα τα carto ειχανε σιλικονακι κατω.
Ωραια τροφοδοσια χωρις διαρροες ενω με τα dual coils εχω με το παραμικρο διαρροη που εχουνε καθετη αντισταση..


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Cartomizer για σύριγγα
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 22:26 »
Θα με κάνεις να ξαναδοκιμάσω με μικρότερη τρύπα. μια είπες έκανες;;
Αν τα κατάφερες πάντως, είσαι αρχηγός.
Ακόμη και να μην τα επισκευάσεις πάντως, οι κινέζοι στα e-shops και νομίζω σε λίγο καιρό και ο κλεβερστορ εδω, τα έχουνε τζάμπα. Αν σου βγάζουν μια βδομάδα στο τανκ, θέλεις ένα πακετάκι το μήνα (θα έχεις και κάποιες αστοχίες υλικού) Αυτό πρακτικά σημαίνει 4-5 ευρώ συν τα μεταφορικα. Εγώ συνήθως παίρνω 3-4 κουτάκια μαζί για να μοιράζονται τα έξοδα αποστολής.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix