vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

283 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, maprix, bloodlessz, manoslykos, nightdream

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος ioanmts

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6330 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 14:28 »
Ιoanmts, για τα προβληματα 2) και 3) οφειλεται καθαρα η συσκευη.
Κοινως, σε πιασαν κοροιοδο στο καταστημα. Η συσκευη που πηρες ειναι 4ετιας και δεν τη χρησιμοποιοει κανεις πλεον.
Ειναι παρα πολυ αδυναμη, με μικρη χωρητικοτητα και μηδενικη ισχυ. Επισης ο ατμοποιητης της ειναι τελειως αδιαφορος.
Καποια στιγμη, οταν βρεις ενα 100αρικο ακομα, πρεπει να παρεις ενα πιο συγχρονο εξοπλισμο για να μπορεις να ατμισεις οπως ολοι οι νεοι ατμιστες.


Έχεις κάτι να προτείνεις σχετικά με τον πιο σύγχρονο εξοπλισμό που αναφέρεις;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6331 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 14:34 »
Μπαταρια iStick 30, iStick 40 ή Cool fire IV και ατμοποιητης Aspire Naytilus mini.
Αν πατησεις πανω στα ονοματα σου εχω βαλει λινκ απο τα αντιστοιχα νηματα του φορουμ να δεις περι τινος προκεται.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6332 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 14:44 »
Καλησπερα σας, ειμαι εδω και 7 μηνες ατμιστης αλλα κανω και κανα 2 τσιγαρσ την εβδομαδα. Η μητερα μου καπνιζει περιπου 5 τσιγαρα την ημερα και θελω να της παρω η.τ. γιατι πασχει απο υη νοσο του κροουν και δεν κανει να καπνιζει και λογω αλλον προβληματων υγειας( ανεξαρτητα απο το τσιγαρο) ειναι καλυτερο να χτησιμοποιει η.τ., οπως της συστησαν οι γιατροι. Οταν δοκιμασε της αρεσε αλλα προτιμαει αυτα που ειναι σαν στυλο( δεν θυμαμαι πως λεγονται). Ο λογος που σας ρωταω ειναιποιο ακριβως μου προτινεται να της παρω γιατι δεν πολυεχω εμπειρια απο μοντελα. Μπατζετ στα λεφτα δεν υπαρχει γιατι ειναι και θεμα υγειας στη μεση. Ευχαριστω για το χρονο σας περιμενω απαντησεις.


http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=24_67&product_id=943 Είναι λίγο παλιά μοντέλα αυτά αλλά είναι δοκιμασμένα και νομίζω σε μορφή στυλό κάνουν μια χαρά τη δουλειά. Καλύτερα είναι να πάτε σ' ένα κατάστημα να διαλέξει η ίδια, έχοντας μία ιδέα τι παίζει από τιμές.

Αποσυνδεδεμένος kostastrl

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6333 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 15:03 »

http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=24_67&product_id=943 Είναι λίγο παλιά μοντέλα αυτά αλλά είναι δοκιμασμένα και νομίζω σε μορφή στυλό κάνουν μια χαρά τη δουλειά. Καλύτερα είναι να πάτε σ' ένα κατάστημα να διαλέξει η ίδια, έχοντας μία ιδέα τι παίζει από τιμές.
ποιο καταστημα προτηνεις;

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6334 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 15:05 »
φίλε εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη, δεν ξέρω τι παίζει στα φυσικά καταστήματα της Αθήνας. Το λινκ το έβαλα για να δεις και τιμή πάνω κάτω. Ας προτείνει κάποιος φίλος από Αθήνα κατάστημα.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6335 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 17:17 »
Καλησπερα σας, ειμαι εδω και 7 μηνες ατμιστης αλλα κανω και κανα 2 τσιγαρσ την εβδομαδα. Η μητερα μου καπνιζει περιπου 5 τσιγαρα την ημερα και θελω να της παρω η.τ. γιατι πασχει απο υη νοσο του κροουν και δεν κανει να καπνιζει και λογω αλλον προβληματων υγειας( ανεξαρτητα απο το τσιγαρο) ειναι καλυτερο να χτησιμοποιει η.τ., οπως της συστησαν οι γιατροι. Οταν δοκιμασε της αρεσε αλλα προτιμαει αυτα που ειναι σαν στυλο( δεν θυμαμαι πως λεγονται). Ο λογος που σας ρωταω ειναιποιο ακριβως μου προτινεται να της παρω γιατι δεν πολυεχω εμπειρια απο μοντελα. Μπατζετ στα λεφτα δεν υπαρχει γιατι ειναι και θεμα υγειας στη μεση. Ευχαριστω για το χρονο σας περιμενω απαντησεις.
Το καλυτερο η.τ. σε μορφή "στυλό" που θες είναι το Joyetech eGo ONE μακράν.. Σε αποδοση-μεγεθος-τιμη
Ειτε το mini ειτε το κανονικό. Το μονο που αλλάζει είναι το παχος. Δες και το ανάλογο θέμα εδώ στο φόρουμ οπου κάποια μέλη έχουν κανει αναλυτικοτατο review. Το έχω και εγώ και στο προτινω ανεπιφύλακτα.
Επίσης αν το παραγγειλεις ιντερνετικα απο ecig, μην ξεχάσεις το κωδικό για έκπτωση 20% και στη συσκευή και στις κεφαλές..

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6336 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 16:10 »
Καλησπερα και παλι,

Σαν νεος ατμιστης αυτην την φορα θα ηθελα να ρωτησω το εξης. Οπως εχω πει σε προηγουμενες μου απαντησεις, ατμιζω το castle long στον eleaf gs tank. Πριν απο μερικες ημερες αλλαξα την αντισταση (απο νικελιο σε 1.2) και προφανως απο tc σε vw. Ειδα απιστευτη διαφορα στην γευση, σε σημειο που το υγρο μου φαινεται σχετικα αδιαφορο. Παιζει οντως τοσο μεγαλο ρολο η ειναι placebo? Και εαν ναι, ποιον ατμοποιητη θα μου προτεινατε να αγορασω για καλυτερη γευση σε χρηση vw?

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6337 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 18:25 »
Πριν το κάνεις αυτό που λες (που δεν έχει κάτι κακό), δεν δοκιμάζεις να ανεβάσεις στο TC την θερμοκρασία αρκετά, έτσι, για να δεις τι παίζει?

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6338 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 20:29 »
Παιδια πρωταρης σε TC και εκανα μια αντισταση στα 0.07ohm με 30αρι ni200 σε 2αρι τρυπανακι... Ειναι καταρχην "σωστη" η αντισταση αυτη  :confused1: και σε ποια θερμοκρασια θα ηταν καλο να την δουλευω καθως επισης και ποσα Joules? Ειμαι με Kayfun L+ και IPV D2

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6339 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 20:49 »
Φίλε Μιχάλη με αυτών http://www.steam-engine.org/coil.asp?mat=ni200&r=0.07&dia=0.3&id=2 θα βρίσκεις ακριβώς αυτά που ζητάς αν έκανες 6 με 7 σπείρες ναι σωστα είναι  τώρα σιγά σιγά με πειραματισμούς με διάφορα στησίματα που θα κανεισ θα βρείσ για τα δικά σου γούστα το ανάλογο σεταπ τώρα σε βατ η joules και εκεί ανεβάζεισ σιγά σιγά και βλέπεισ που σου αρέσει εσένα 


Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6340 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 20:56 »
Το ξερω το site φιλε μου απλα ξεκινησα να φτιαξω μια αντισταση 0.20 και λογω λαθος επιλογης συρματος επαιξα στα 0.07 ohm...ειναι λιγακι χαμηλα αυτη η αντισταση και ποια η ουσιαστικη της διαφορα απο μια 0.20? Να σημειωσω οτι το d2 παιζει απο 0.05 και μηπως ειμαι λιγακι οριακα... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6341 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 21:04 »
Φιλε μου με παχοσ συρματοσ 0.30 για ν  πιασησ αυτα τα ωμ θα πρεπη να κανησ σχεδων 17 σπειρεσ αν θεσ να πασ σε αυτα τα ωμ με ποιο ψιλο συρμα απο 0.20 εωσ και 0.25 διαφωρεσ εχουν οσο ποιο χαμηλα ωμ περισοτερη καταναλωση μπαταριασ και υγρου δεν εχω κατεβη ωσ εκει αλλα απο 0.12 εωσ ααι 0.22 εχω παει εκει που μου αρεση για τα δικα μου παντα γουστα ειναι στα 0.15 με 0.30 και ανακλογατων ατμο απο 2.5 εωσ 3χιλιοστα διαμετρο

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6342 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 21:10 »
Φίλε μου, την απάντηση την έδωσες μόνος σου. Είσαι κοντά στα όρια του mod. Αν για x λόγους κατέβει λίγο, το mod δεν θα παίζει. Δεν υπάρχει κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6343 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 21:13 »
Δηλαδη για να πιασω μια φυσιολογικη αντισταση απο 0.20-0.25 τι συρμα θα μου προτεινατε και σε τι διαμετρο?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6344 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 21:16 »
0.20 το πολυ 0.25 απλα οσο ποιο λεπτο συρμα τοσο ποιο πολυ προσοχη θελη και στο στυσιμο αλλα και οταν περνασ το βαμβακι ειναι σαν τριχα και χαλαη ευκολα αν δεν εισαι προσεχτικοσ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310336 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278722 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias