vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

223 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Sergios, Milarepa, Xxristos, Kouros17, demaker

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4695 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 16:17 »
Ειχες βρει καποια στιγμη συνδιασμο ατμοποιητη-υγρου που να σου απεδιδε σωστα τη γευση?
Ποια υγρα χρησιμοποιεις? Ετοιμα ή τα φτιαχνεις μονος σου?

Αποσυνδεδεμένος karlos1971

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4696 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 16:23 »

απο υγρα ατμιζω ετιμα. εχω δοκιμασει πολλα αλλα αυτη την στιγμη ατμιζω τριμπεκα και δια απο ατμοσφαιρα. ατμοποιητες εχω δοκιμασει πολους απο εργοστασιακους. στον davide anyvape bdc τα υγρα αποδιδουν πολυ καλλα κατα την δικη μου αποψη παντα.

οι αντιστασεις στον mini nova ειναι 1,8. χρισιμοποιω μπαταριες απλες ego. για να τσεκαρω τις αντιστασεις του nova τις εβαλα στον davide εκει δουλευουν αψογα. στον iclear30s δοκιμασα και με 1,5 και 2 ω και στις 2 δεν βλεπω βελτιωση.


Συγχώνευση πόστ

Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2014, 18:34 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4697 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 18:27 »
Κοίτα σαν γενική συμβουλή να σου πω ότι ο Davide είναι πολύ καλός ατμοποιητής με αεράτη τζούρα και αφού σου αρέσει μείνε σε αυτόν.
Αν θες να δοκιμάσεις κάτι πιο καλό είναι ο Nautilus, αλλά θα πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός με το τζαμάκι και στα βιδώματα και στο να μην σου πέσει κάτω.
Από εκεί και πέρα αν αναζητάς κάτι παραπάνω πρέπει να προχωρήσεις στον κόσμο των επισκευάσιμων.
Εκεί υπάρχουν βέβαια αμέτρητες επιλογές αλλά αν διαβάσεις μέσα στο φόρουμ πιθανώς να βρεις το πιο κοντινό στα δικά σου στάνταρ.

Αποσυνδεδεμένος greg4959

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4698 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 19:00 »
Χτες αγόρασα τον επισκευάσιμο ατμοποιητή nobacco omikron. Καθώς τον συναρμολόγησα (για dripping) και γέμισα με υγρό τον δοκιμάζω. Είχε χάλια γεύση και σήμερα τον καθάρισα και παρατήρησα κάτι. Βάζοντας την δεύτερη φυτιλοαντίσταση (έτοιμη) αφού την έκαψα λίγο πρώτα γέμισα πολύ τον ατμοποιητή σχεδόν τέρμα και είδα πως ΔΕΝ έβγαζε πλέον παράξενη μυρωδιά. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πώς πρέπει το φυτίλι να φτάνει μέχρι κάτω στο μέταλλο για να είναι ΣΥΝΕΧΕΙΑ μουσκεμένο? Αυτό έφταιγε τελικά? Αν είναι έτσι τότε οι έτοιμες αντιστάσεις της nobacco είναι ένα σκέτο παίδεμα καθώς τα φυτίλια τους είναι μικρά σε μήκος και θα πρέπει να φροντίζω να έχω μπόλικο υγρό στον ατμοποιητή μου.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4699 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 19:04 »
Τα φυτιλια σε εναν ατμοποιητη, ειτε εργοστασιακο ειτε επισκευασιμο, θα πρεπει να ειναι παντα βρεγμενα.
Αλλιως παιρνεις την ασχημη γευση που ειπες, μια γευση καμμενου.
Αυτο ειναι ενα μειονεκτημα των dripping ατμοποιητων, οτι εχουν μικρη χωρητικοτητα και πρεπει να προσθετεις υγρο συνεχως.

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4700 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 19:08 »
εννοειτε τα φυτιλια πρεπει να ακουμπανε κατω ωστε να μουσκευονται συνεχεια ...επεισης δεν μου εχει κατσει προσωπικα καμια ετοιμη αντισταση επισκευασιμου σωστα.. παντα τι πεταω πλεον.


δοκιμασε με δικες σου και θα καταλαβεις

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4701 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 23:27 »
Να ρωτήσω κάτι παρεμφερές με αυτό που συζητάτε. Προχθές πήρα τον David bdc και μέσα στο κουτί είχε καμία 6 με 7 λαστιχακια σιλικονης. Που στο καλό χρησιμεύουν αυτά δεν εχω καταλάβει. Παρεμπιπτόντως πήρα ένα υγρο που σχεδόν όλοι το παινευουν αλλα εγώ μόνο εμετό που δεν έκανα μόλις το ατμισα... Χαχαχαχα!!! Tribeca της Halo μπλιαχ! Αν κάποιος από Θεσσαλονίκη το θέλει, ας με ενημερώσει γιατι σκοπεύω να το δώσω "δρόμο"... Μόνο που το σκέφτομαι ανακατευομαι!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4702 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 23:39 »
Τα σιλικονενια o-rings χρησιμοποιουνται για την στεγανοποιηση του τανκ.
Μαλλον δεν ελυσες ποτε τον ατμοποιητη.  :))

Οσο για το tribeca, θα ειναι πανευκολο να το ξεφορτωθεις,
εχει παρα πολλους οπαδους εδω στο φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4703 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 23:42 »
Φίλε pempis, κι εγώ όταν πρωτοδοκίμασα το tribeca, αυτή ήταν η αντίδρασή μου. «Αυτό είναι το tribeca που έχουν πάθει όλοι την πλάκα τους; Σιγά το υγρό. Το cuban cigar είναι 3 φορές καλύτερο.» Κι όλα αυτά σε κλώνο kaifun ενός φίλου. Μετά από μερικές μέρες το ξαναδοκίμασα και ήταν κάπως καλύτερο. Την Τρίτη, λοιπόν, είπα «ας πάρω ένα, δεν μπορεί να το παινεύουν όλοι χωρίς λόγο.» Το αποτέλεσμα είναι ότι εδώ και 5 μέρες σε κάθε τζούρα είναι και πιο ωραίο. Άσε που σε κάθε τζούρα φαίρνει άλλη γεύση. Δεν ξέρω πώς να το περιγράψω. Μία φέρνει καπνικό, μια ξηρούς καρπούς, μια γλυκάδα, μια αλκοολίζει. Με τη λιγοστή μου εμπειρία, έχω καταλάβει ότι τα υγρά τα κρίνεις καλύτερα μετά από μια-δυο μέρες ατμίσματος.

Η συμβουλή μου είναι, να μην το πετάξεις, άστο δυο μέρες να ωριμάσει και μετά γέμισε με αυτόν έναν άτμο. Αν τελειώσεις τον άτμο και εξακολουθεί να σε αηδιάζει, τότε όντως δε σου αρέσει. Αλλά μην το ξεφορτωθείς ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4704 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 23:53 »
Χαχαχα!! Nemesis τον έλυσα εχθές για να τον πλύνω και να τον καθαρισω απο το αηδιαστικο Tribeca( ζητώ συγνώμη απο τους λάτρεις του) αλλα δεν κατάλαβα ότι κάπου εκεί έχουν θέση... Θα εχω κάποιο πρόβλημα που δεν έβαλα αυτό το λαστιχακι oring η όπως λέγεται?
Φίλε renesis to Cuban supreme ειναι το πρώτο μου και αγαπημένο μου υγρο στην μόλις μιας εβδομάδας ατμιστικη μου ζωή! Και ναι, το TriBeCa μου έκανε κι εμένα κάτι μεταξύ ξηρών καρπών και οινοπνεύματος, μπλιαχ! Δεν ξέρω αν θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου γιατι και μόνο που μου έρχεται η μυρωδιά του νιώθω αηδία, ασε που μπήκα στη διαδικασία να πλύνω καινούριο ατμοποιητη και μάλιστα απο το φόβο μου, μήπως και μείνει μυρωδιά, τον άφησα όλη νύχτα μέσα σε τσίπουρο για να καθαρίσει εντελώς (το διάβασα εδώ στο φορουμ)!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4705 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 23:57 »
Τα λαστιχακια αυτα μπαινουν στην πανω και την κατω μερια του τανκ, εκει που ακουμπα με το μεταλλο.
Προφανως δεν προσεξες αυτα που ειχε ηδη πανω, δε γινεται να μην τα εβαλες.

Αν σου αρεσε το cuban, τοτε δωσε μια ακομη ευκαρια στο tribeca.
Ασε το στην ακρη καμια βδομαδα και δοκιμασε το τοτε.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4706 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 00:07 »
Αααα δηλαδή δεν έπρεπε να τα βαλω γιατι υπάρχουν, απλά ειναι ανταλλακτικά σε περίπτωση που φθαρουν τα μανισια. Κατάλαβα καλά?
Έχει καμία σχέση το Cuban με το TriBeCa? Χαχαχα!! Εμένα μου φαίνονται εντελώς αντίθετα...

Sent from my iPad using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2014, 00:12 από Pempis »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4707 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 00:15 »
Ακριβως, υπαρχουν σε περιπτωση που χαλασουν ή χασεις αυτα που εχει ηδη, κατι πολυ πιθανο.

Οσο για το cuban, οι περισσοτεροι λενε οτι μοιαζει με tribeca.
Εμενα βεβαια μου το θυμιζει πολυ λιγο, πιο πολυ κατι σε φουντουκι μου φερνει.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4708 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 00:20 »
Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικος αλλα μόλις έκανα μια μ@λ@κ@@... Άνοιξα το τανκακι απο την πάνω μεριά για να τσεκάρω αν υπάρχει το λαστιχακι και έτρεξε απο τη κάτω μεριά σχεδόν ολο το υγρο... Τα νεύρα μου... Τώρα τι κανω? Πρέπει να μπω στη διαδικασία να το πλύνω?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4709 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 00:37 »
Φίλε renesis to Cuban supreme ειναι το πρώτο μου και αγαπημένο μου υγρο...

Κάαααατσε. Εγώ είπα για το cuban cigar της liqua. Για το συγκεκριμένο έχω ακούσει αρκετές φορές ότι tribecίζει και, όντως, τώρα που έχω δοκιμάσει σωστά το tribeca, θα έλεγα ότι το cuban cigar είναι ένα ήπιο tribeca (στο περίπου). To cuban supreme είναι άλλο υγρό, νομίζω της flavourart, το οποίο δε μου πολυαρέσει κιόλας. Άβυσσος η ψυχή της γεύσης του ατμιστή.  :))

Αν είναι να συνεχίσουμε κουβέντα για τα υγρά καλύτερα να πάμε εδώ για να μην γκρινιάζει ο τρύφωνας ότι σνομπάρουμε τον πίνακά του.  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12717 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 978 123546 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:59
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos