vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

239 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Tazz, mathimatikos1966, treloneritis, Doubt, Chris66, bloodlessz

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Obiwangr

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you Tripping???No i am Dripping!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4200 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 00:41 »
Απο κει που την πηρα μου ειπαν οτι ειναι dual coil αλλα δεν εδωσα σημασια μια και τους ζητησα ενα απλο καρτομιζερ 510 που να δουλευει στην μπαταρια μου.


Δεν ειναι θεμα τα λεφτα που εδωσα (2,50) θεμα ειναι οτι δεν μπορω να ατμισω.


Δυστυχως φιλε joyeman δεν ειχα/εχω τα χρηματα για μεταβαλομενης τασης μπαταριες καθοτι ανεργως τα δυο τελευταια χρονια.Εχω μονο τις απλες ego. μια στα 900 mah  και μια στα 1100 mah.


Συγχώνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2013, 00:48 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4201 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 00:53 »
Οι απλές ego φίλε μου, έχουν σώσει πολύ κόσμο, και μπορείς άνετα να κάνεις την δουλειά σου. Απλά όπως σου είπε και ο Βαγγέλης (SEB), να κοιτάς πάντα να παίρνεις αντιστάσεις σε χαμηλά Ω (Ohm) ;)

Αποσυνδεδεμένος Obiwangr

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you Tripping???No i am Dripping!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4202 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 01:05 »
Δεν ξερω δοκιμασα και να το φυσηξω αλλα παλι τιποτα τα ιδια κανει.


τελος παντων δεν νομιζω να ξαναπαρω καρτο(αγνωστου στοιχειων) απο το ιδιο μαγαζι τουλαχιστον.


Και επειδη οι κεφαλες του mini davide με "αφηνουνε" κοντα στα 20 ml μαλλον η επομενοι αγορα θα ειναι aspire καθως νομιζω οτι οι κεφαλες τους εχουν περισσοτερα ml ζωης.


Οπως και να χει ευχαριστω πολυ παιδια που σπευσατε να με βοηθησετε!

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4203 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 01:25 »
Φιλε μου, εφοσον εχεις συρμα και φυτιλι, ριξε μια ματια σε κανα βιντεακι και ειμαι σιγουρος οτι θα μπορεσεις να φτιαξεις αντιστασεις για τον davide, μην τα παρατας με την πρωτη στραβη, και οτι αποριες εχεις, εμεις εδω ειμαστε για να βοηθησουμε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος printmen

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4204 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 21:55 »
καλησπέρα σε όλους. θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βρω κάποιο σαιτ η σελίδα για να μπορέσω  να δω της αναλογίες τον υγρόν  και να την φτιάχνω μονός μου.


Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4205 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 21:56 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,241.0.html

εδω εισαι ξεκινα διαβασμα!

Αποσυνδεδεμένος Obiwangr

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you Tripping???No i am Dripping!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4206 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 22:50 »
Τέλικα έβαλα σχεδόν όλη την οικογένια να μου στρίψει αντιστάσεις μπας και καταφέρω να ατμίσω.


Ντάξ μετά από λίγο ψάξιμο και αρκετό κόπο κατάφερα να φτίαξω μια που να δουλεύει και να βγάζει ικανοποιητική ποσότητα ατμού.


Τώρα πόσα Ωμ είναι δεν ξέρω μην ρωτάτε...

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4207 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 22:59 »
Oμαδικη δουλεια ε; Καλη φαση, keep on trying  :thumpup:

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4208 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 22:38 »
Καλησπέρα σε όλους,


Είμαι παλιός χρήστης του φόρουμ αλλά έσβησα τον λογαριασμό μου και δυστυχώς οι κανονισμόι του φόρουμ δεν επιτρέπουν να ανοίξω καινούργιο θέμα, οπότε αναγκαστικά γράφω σαν απάντηση. Συγνώμη για αυτό, αν θέλουν οι moderator ας το μετακινήσουν για ευκολότερη πρόσβαση για μένα και για τους ενδιαφερόμενους.


Ήμουν ατμιστής και χρησιμοποιούσα τον οδυσσέα και το stealth που με βοήθησαν να κόψω το κανονικό τσιγάρο. Τα πούλησα πριν απο ακριβώς 2 χρόνια  σε ένα παλικάρι απο το φόρουμ. Έλπίζω να τα έχει χαρεί  :)


Μετά απο 2 χρόνια στο εξωτερικό και λογω διαφόρων θεμάτων μου έρχεται συχνά η όρεξη για τσιγάρο(κανονικό). Έχω δοκιμάσει να το ξαναξεκινησω αλλά ευτυχώς το σώμα μου δεν δέχεται πια τον καπνό. Παρόλα αυτά μου λείπει πολύ η αίσθηση του καπνίσματος και σκέφτομαι να ξεκινήσω πάλι το άτμισμα.


Δεδομένου οτι ήμουν πολύ ικανοποιημένος με τον οδυσσέα και το stealth σκεφτόμουν να αγοράσω πάλι τα ίδια. Προς κακή μου τύχη είδα οτι τα προιόντα της colden creek εχουν πολλαπλασιαστεί !!  τα τελευταία δυο χρόνια και φοβάμαι οτι και οι τιμές έχουν ανέβει αν δεν κάνω λάθος?? Μάλλον δεν έπρεπε να τα πουλήσω γιατί τα σκότωσα απο άποψη τιμής  :wall: .




Ο λόγος που γράφω είναι επειδή θα ήθελα την βοήθεια όσων έχουν γνώση απο τον οδυσσέα και την "οικογένεια" του. Πιο συγκεκριμένα αν γίνεται να μου πείτε συνοπτικά για τα καινούργια μοντέλα (έχω μπερδευτεί απο την ποσότητα και δεν έχω τον χρόνο δυστυχώς να κάνω έρευνα) και τι διαφορές έχουν μεταξύ τους. Όσο γίνεται πιο συνοπτικά.


Η δέυτερη ερώτηση έχει να κάνει με τα χημικά. Τα τελευταία 2 χρόνια με την εξέλιξη του ηλ. τσιγάρου έχουν εμφανιστεί πάρα πολλά άρθρα σχετικά με την ασφάλεια των χημικών. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μπορούσε κάποιος που έχει ασχοληθεί σοβαρά με το θέμα αυτό να γράψει δυο λόγια σχετικά με τις εξελίξει σε αυτό το θέμα.


Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για το hijacking.
trenino

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4209 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 22:54 »
Ξανα καλως όρισες φίλε!
Μάλλον νεότερος απο εσένα στο άτμισμα και στο φόρουμ αλλά θα σου έλεγα ότι με ''2 λόγια'' δε γίνεται να σου απαντησει κάποιος στις ενδιαφέρουσες αναζητήσεις σου.
Μάλλον θα σε μπερδεψει χειρότερα και θα χρειαστεί να κάνεις 10δες ακόμα ερωτήσεις...

Καλύτερα όταν έχεις χρόνο να ασχοληθείς με τα αντιστοιχα νήματα δηλ. το νήμα των GG προιόντων και το νήμα των Ιατρικών και μετα να ρωτήσεις κατι συγκεκριμένο στο οποίο έχεις απορία.

Καλά ατμίσματα και μακρια απο το τσιγάρο!

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4210 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 23:04 »
πιθανόν έχεις δίκιο. Βιάζομαι βλέπεις θέλω να ατμίσω οσο μπορώ πιο γρήγορα. Υπάρχει κάποιο thread με συγκεντρωμένα τα προιόντα της colden creek ?

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4211 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 23:11 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16743.0.html αντικαταστάτης του Οδυσσέα

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,18163.0.html μπαταριοθήκη

Αυτά υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα εδώ http://www.e-smokeguru.gr/el/

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,19357.0.html νέα Πηνελόπη

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4212 στις: Νοεμβρίου 26, 2013, 02:35 »

ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αρχίζει το ψάξιμο μάλλον..
Δυστυχώς το http://www.e-smokeguru.gr/ έχει πολύ ελλιπείς πληροφορίες για τα προιόντα. Καλό το φορουμ αλλά σαν κατάστημα έπρεπε να αναδυκνύει τα προϊόντα πιο καλά. Ακόμα δεν έχω καταλάβει την διαφορά μεταξύ οδυσσέα, ιθάκης και πηνελόπης.

Επίσης το παλιό stealth υπάρχει περίπτωση να ξαναβγεί σε απόθεμα?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2013, 08:45 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4213 στις: Νοεμβρίου 26, 2013, 02:52 »
Δυστυχώς, αυτές είναι ερωτήσεις, που θα πρέπει να τις κάνεις μέσα στα νήματα των GG προϊόντων, ώστε να πάρεις και απαντήσεις απο τα παιδιά που τα έχουν. (Όσοι έχουν έναν απο όλους, λογικά έχουν δοκιμάσει και τους υπόλοιπους ;) )
Ακόμα καλύτερα, με ενα τηλεφωνο είτε email στον e-smokeguru, πιστεύω ο Βασίλης θα σε βοηθήσει σε ότι απορίες έχεις.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4214 στις: Νοεμβρίου 26, 2013, 03:01 »
Γενικά, καλό είναι να ξέρεις πως τώρα οι επιλογές σου για καλό άτμισμα είναι πολύ περισσότερες από παλιά.
Μη περιορίζεσαι. Ρίξε μια ματιά στα άλλα μηχανικά μοντ στο φόρουμ. Δεν θα σε απογοητεύσουν.
Ή παίρνεις και ένα φτηνό VV μοντάκι και ατμίζεις καλά μέχρι να ψάξεις λίγο περισσότερο και πιο ψύχραιμα.

Εν συντομία θα σου πω πως τα υγρά μας θεωρούνται γεινκά ασφαλή (ως τώρα...!), δεν έχει υπάρξει κάποια δυσάρεστη έκπληξη και υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία και καλύτερη ποιότητα από παλιότερα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 978 123524 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:59
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12691 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172976 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos