vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

230 επισκέπτες, 9 χρήστες
lagoudakis, Ribot, dkostas, vasim, treloneritis, bloodlessz, maprix, lidbab, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3885 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 21:10 »
κατ'αρχάς καλώς όρισες στο μαγικό κόσμο του η.τ. :bye:
είναι βασικό να μην απογοητευτείς σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα γιατί θα χάσεις τις αποκαλύψεις που θα σου προσφερθούν εν καιρώ .  ;)
Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το desert ship της ίδιας εταιρίας που με βοήθησε πολύ στα πρώτα μου βήματα να απεξαρτηθώ από το βλαβερό old holborn μετά από 20 χρόνια.
¨οσον αφορά το υγρό που σου ανεβάζει ο άτμο μάλλον σου έσταξε υγρό μέσα στο στόμιο που τραβάς αέρα για τη τζούρα, οπότε βγάλε την αντίσταση και φύσα λίγο για να φύγει το υγρό, σκούπησε με ένα χαρτομάντηλο κ θα είσαι εντάξει.


Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3886 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 21:45 »
καλησπερα σε ολους
γιωργος απο πειραια
ειμαι νεος στο η.τ και να πω την αληθεια μου εχω καταμπερδευτει
προχτες αγορασα αυτο http://www.atmistis.gr/store/index.php?route=product/product&path=20&product_id=107 με τον ατμοποιητη http://www.atmistis.gr/store/index.php?route=product/product&path=65_91&product_id=144και ψαχνω να βρω την ανταλακτικη κεφαλη του αυτο με το φυτιλι γενικα στο ιντερνετ να κανω συγκριση τιμων, αν μπορει καποιος ας βαλει ενα λινκ για το ανταλακτικο του γιατι και σε ελληνικα και σε ξενα site εχω μπλεξει με τα ce4s ce5 και δεν ξερω αν μου κανει το ανταλακτικο που βλεπω.επισης για υγρα απο εξωτερικο εχει καποιος να προτεινει κατι ?η κινα σαν επιλογη τι λεει ?

ευχαριστω εκ των προτερων και καλως σας βρηκα


Καμια σχεση και λιγο of αλλα παω να ανοιξω την σελιδα atmistis.gr και μου την βγαζει σαν "επικινδυνη ιστοσελιδα". Εχετε προβλημα οι υπολοιποι;

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3887 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 21:50 »
Και μενα μου χτυπαει το antivirus, αντε παλι τα ιδια

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3888 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 22:02 »

Καμια σχεση και λιγο of αλλα παω να ανοιξω την σελιδα atmistis.gr και μου την βγαζει σαν "επικινδυνη ιστοσελιδα". Εχετε προβλημα οι υπολοιποι;


Σήμερα δε μου βγαζει κάποιο πρόβλημα αλλα στο παρελθόν και μένα μου χτυπαγε το antivirus

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3889 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 23:06 »
Καλησπέρα κι από μένα..
Πολύ πολύ νέα στο ητ, είναι η 2η μέρα χωρίς κανονικό τσιγάρο και τα έχω βρει πολύ σκούρα.
Πήρα ένα nobacco want, το οποίο δεν ξέρω τι κάνω λάθος αλλά μου βγάζει συχνά υγρό στο στόμα. Μου λείπει το κτ πολύ αλλά έχω πεισμώσει και θέλω να συνηθίσω. Το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι η γεύση. Κάπνιζα muratti φανατικά και δεν έχω αλλάξει ποτέ μάρκα στη ζωή μου.
Πήρα το υγρό 4 της nobacco από τη σειρά numbers αλλά δεν μπορώ να πω οτι μου αρέσει. Ψάχνω μια γεύση που να μοιάζει στο τσιγάρο μου. Όποιος έχει κάποια πρόταση θα με βοηθήσει ιδιαίτερα..
Ευχαριστώ και εύχομαι η συνέχεια να είναι πιο εύκολη


Ioannaf και εγώ muratti κάπνιζα 10 χρόνια και το έκοψα με apple  και τουλαχιστον διπλάσια περιεκτικότητα νικοτίνης , γιατί ήθελα να ξεφύγώ τελείως από τη γευσή του τσιγαρου άμα το ψάξεις θα βρέις μια γευση να σου αρέσει και χρειάζονται μακρόσυρτες τζούρες

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3890 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 03:10 »
Καλησπέρα κι από μένα..
Πολύ πολύ νέα στο ητ, είναι η 2η μέρα χωρίς κανονικό τσιγάρο και τα έχω βρει πολύ σκούρα.
Πήρα ένα nobacco want, το οποίο δεν ξέρω τι κάνω λάθος αλλά μου βγάζει συχνά υγρό στο στόμα. Μου λείπει το κτ πολύ αλλά έχω πεισμώσει και θέλω να συνηθίσω. Το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι η γεύση. Κάπνιζα muratti φανατικά και δεν έχω αλλάξει ποτέ μάρκα στη ζωή μου.
Πήρα το υγρό 4 της nobacco από τη σειρά numbers αλλά δεν μπορώ να πω οτι μου αρέσει. Ψάχνω μια γεύση που να μοιάζει στο τσιγάρο μου. Όποιος έχει κάποια πρόταση θα με βοηθήσει ιδιαίτερα..
Ευχαριστώ και εύχομαι η συνέχεια να είναι πιο εύκολη

Η σειρά numbers που διάλεξες, πάει από τον καπνό στην φρουτένια γεύση όσο ανεβαίνεις νούμερο.
Καλύτερα θα ήταν να πάρεις το 1 η το 2 για αρχή εφόσον θέλεις κάποιο από τα numbers.
Στο στόμα ερχόταν και σε μένα στην αρχή όπως και σε όλους πιστεύω..! Είναι η συνήθεια από το τσιγάρο να τραβάς κοφτά και δυνατά στην αρχή, ενώ στο η.τ. θέλει αργά και χαλαρά.
Το συνηθίζεις μετά από μερικές εβδομάδες :)

Edit:
Τώρα είδα ότι υπάρχει και άλλη σελίδα με αρκετές απαντήσεις στο παιδί.. :S

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3891 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 09:50 »
έχει να μου προτείνει κανείς κάνα μαγαζί που να πουλάει τέτοια κυκλώματά η απλή πλακέτα?γιατί όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να βρω εστω και απο εξωτερικο
Ξερει κανεις που μπορω να αγορασω ολοκληρο κυκλωμα για u-max?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 10:29 από HADOW »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3892 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 11:01 »
Δεν γνωρίζω, αλλά όπου και ΑΝ βρεις δεν θα κοστίζει περισσότερο από το να αγοράσεις ένα
καινούργιο από το εξωτερικό ας πούμε ?
Για κοίτα εδώ παρόμοια mods από Fasttech και με δωρεάν μεταφορικά:

V9 vv/vw με 20.70 €

KSD Kmax telescoping με 30.50 €

SVD INNOKIN με 28 €

TECS MSK με 27 €

Vamo V3 ss με 27 €

Kamry K200 με 23.50 €

Vamo V2 ss με 23.40 €

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3893 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 12:46 »
Καλησπέρα κι από μένα..
Πολύ πολύ νέα στο ητ, είναι η 2η μέρα χωρίς κανονικό τσιγάρο και τα έχω βρει πολύ σκούρα.
Πήρα ένα nobacco want, το οποίο δεν ξέρω τι κάνω λάθος αλλά μου βγάζει συχνά υγρό στο στόμα. Μου λείπει το κτ πολύ αλλά έχω πεισμώσει και θέλω να συνηθίσω. Το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι η γεύση. Κάπνιζα muratti φανατικά και δεν έχω αλλάξει ποτέ μάρκα στη ζωή μου.
Πήρα το υγρό 4 της nobacco από τη σειρά numbers αλλά δεν μπορώ να πω οτι μου αρέσει. Ψάχνω μια γεύση που να μοιάζει στο τσιγάρο μου. Όποιος έχει κάποια πρόταση θα με βοηθήσει ιδιαίτερα..
Ευχαριστώ και εύχομαι η συνέχεια να είναι πιο εύκολη

Καλώς μας ήρθες.

Θα σε ρωτήσω το εξής: αν δεν σου αρέσει το υγρό γιατί το πήρες? Το θέμα δεν είναι να κάνεις κάτι με το ζόρι απλά για να το βγάλεις από μπροστά σου, αλλά να βρεις κάτι που θα σε καλύπτει και θα σε ικανοποιεί. Στη θέση σου θα πήγαινα πορεία σε διάφορα μαγαζιά ητ με σκοπό να δοκιμάσω γεύσεις. Για αρχή ναι, ένα καλό βαρύ καπνικό με αρκετή νικοτίνη θα σε βοηθήσει στην προσπάθειά σου. Λες ότι έχεις πεισμώσει και αυτό είναι πολύ καλό, η θέληση είναι το Α και το Ω στην προσπάθειά σου. Γνωρίζω τη μάρκα που κάπνιζες και έχει φανατικούς οπαδούς, με λίγο ψάξιμο θα βρεις άκρη. Ενδεικτικά μερικά υγρά, είναι τα καπνικά της Liqua, κάποια της Halo(ακριβά όμως >:( ), και φυσικά η σειρά El Toro της House of Liquid(πολύ μικρή διάρκεια ζωής στην αντίσταση όμως, οπότε μακριά!!! Για αρχή τουλάχιστον) Κάνε τις δοκιμές σου, βρες ένα υγρό που να σε καλύπτει σε όλους τους τομεις (χτύπημα, γεύση, νικοτίνη, ντουμάνι) και η προσπάθειά σου θα διευκολυνθεί. Εμείς εδώ είμαστε!!

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3894 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 20:11 »
Συγνώμη αν γράφω σε λάθος section αλλά δεν έβρισκα το κατάλληλο. Οι dual coil κεφαλές δεν πρέπει να έχουν δύο φιτίλια; Το λέω γιατί υπάρχει εταιρία (δεν ξέρω αν κάνει να γράψω το όνομά της) που πουλάει με ένα φιτίλι dual coil κεφαλή  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3895 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 20:13 »
Το ονομα της κεφαλης απο μονο του υποδηλωνει οτι εχει δυο φυτιλια (dual coil = διπλο φυτιλι).
Σε ποιας εταιριας φυτιλι αναφερεσαι εσυ?

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3896 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 20:16 »
Συγνώμη αν γράφω σε λάθος section αλλά δεν έβρισκα το κατάλληλο. Οι dual coil κεφαλές δεν πρέπει να έχουν δύο φιτίλια; Το λέω γιατί υπάρχει εταιρία (δεν ξέρω αν κάνει να γράψω το όνομά της) που πουλάει με ένα φιτίλι dual coil κεφαλή  :confused1:


2 φιτίλια το ένα πάνω από το άλλο και σταυρωτά

http://www.vapeclub.gr/index.php?id_product=261&controller=product&id_lang=7
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 20:22 από G.K.77 »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3897 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 20:25 »
Βασικά coil είναι το πηνίο, όχι το φιτίλι. Τα dual coil carto μπορεί να μην έχουν καθόλου φιτίλι και απλά το ένα πηνίο πάνω από το άλλο να νοτίζονται από τον κεντρικό πυρήνα/σωληνάκι.
Δεν νομίζω ότι τίθεται ζήτημα εταιρίας, και καθώς μπορεί να έιναι και παρεξήγηση έτσι κι αλλιώς, πες για ποιον ατμοποιητή λες πέραν της εταιρείας.

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3898 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 21:38 »
deja vu :laugh1:


Άνοιξε μία να δεις, έχει μέσα δύο αντιστάσεις

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3899 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 22:30 »
Βασικά coil είναι το πηνίο, όχι το φιτίλι.


Το coil σε αυτή τη φράση έχει την έννοια της περιέλιξης λόγω της μορφής των αντιστάσεων.
Αυτό φυσικά, δεν έχει καμία σχέση με το φιτίλι, καθώς αυτό είναι ανεξάρτητο από το πόσα φιτίλια έχουμε (μπορεί ας πούμε κατά μήκος ΕΝΟΣ φιτιλιού να φτιάξει κανείς όσες αντιστάσεις θέλει, πέραν του γεγονότος ότι η αντίσταση υπάρχει είτε έχουμε είτε δεν έχουμε φιτίλι)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310364 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278727 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias