vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

201 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, zamploutos, Chris66, Christos Z, danys620, maprix, bloodlessz

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Kvazaridis235

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3525 στις: Ιουνίου 27, 2013, 18:19 »
συναδελφε ατμιστη Zarathustra..  8)

οπτικα ειναι σαν το epsilon 1100 που επεσε εδω μπροστα μου, με σιγουρα πιο μικρη μπαταρια και πλακε πιπακι..

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3526 στις: Ιουνίου 27, 2013, 18:33 »
Δεν τον ξέρω, αλλά καλύπτομαι από το ότι τα καταφέρνεις εως τώρα.


Κάποιο από αυτά ισως;


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16211.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13580.msg506359.html#msg506359
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13515.msg532717.html#msg532717

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3527 στις: Ιουνίου 27, 2013, 18:38 »
>καλησπερα και απο εμενα! κατ αρχην μπραβο στους δημιουργους αυτης της σελιδας και σε ολους οσους συμμετεχουν! μου κανει εντυπωση οτι ασχολουνται τοσα πολλα ατομα με αυτο το θεμα! εχει γινει 'επιστημη'?  ;D 8) ;D

ημουν συμβατικος καπνιστης μεχρι χθες και πριν προβω σε αγορα ΗΤ μπηκα να ενημερωθω λιγο απο εδω... η αληθεια ειναι οτι παρακολουθησα καποια θεματα αλλα δεν μου μεινε τιποτα στο μυαλο.

ετσι, το μονο που ελαβα υπ οψιν , ηταν να αγορασω κατι πολυ οικονομικο για να δω εαν θα μου αρεσει . τα μαγαζια που τσεκαρα ηταν 2. το ενα ειχε προιντα nobacco και το αλλο ovale.

τελικα πηρα κατι που δεν βρισκω καμια πληροφορια γι αυτο. εκανα χοντρη πατατα?

η μπαταρια του γραφει Smok-e. ειναι 650 μΑ (που πε ο πωλητης)
ο ατμοποιητης δεν γραφει τιποτα. εχει μονο την διαβαθμιση, εως 1.6 ml


γνωριζει κανεις πληροφοριες?

παντως εχει περασει μιση μερα ατμιζοντας και ειμαι ικανοποιημενος!

επισης! συμπληρωσα λιγο τον ατμοποιητη (οχι πανω απο απο το 1.6) και στις πρωτες τζουρες μου ρθε λιγο υγρο στη γλωσσα.. ειναι φυσιολογικο αυτο?εγω νομιζω οχι ! πλυθηκα αμεσως ! :o
Καλώς ήρθες στην παρέα μας  :)
 
Για το υγρό στο στόμα: δοκίμασε να τραβάς τζούρα μακρόσυρτα  :thumpup:
 
 
Πέρνα κ' μια βόλτα από εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html να σε γνωρίσουμε  :)

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3528 στις: Ιουνίου 27, 2013, 20:49 »
Τι είναι το mesh; Οι C5 αν δεν κάνω λάθος είναι clearomizer. Οι tankomizer τι πλεονεκτήματα έχουν σε σχέση με τους clearomizer; :dontknow:

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3529 στις: Ιουνίου 27, 2013, 21:56 »
Παρα πολυ καλος ο Ολυμπος !!!! Γιατι προτιμησα ελληνικο ατμο ?! Εχεις παντα υποστηριξη προιοντος, και απο οτι διαβασα θα εχει στο μελλον αναβαθμιση, τα κανει ολα, τα εχει ολα κτλ!...ειναι ομως λιγο αγουρο.  Το μονο που με χαλασε (σχετικα ) ειναι η τιμη  :)  120 euro ! :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3530 στις: Ιουνίου 27, 2013, 22:10 »
Τι είναι το mesh; Οι C5 αν δεν κάνω λάθος είναι clearomizer. Οι tankomizer τι πλεονεκτήματα έχουν σε σχέση με τους clearomizer; :dontknow:
Γενικά υπάρχει ένα μπέρδεμα με τις ονομασίες.. Κανονικά υπήρχε το atomizer, ατμοποιητής σκέτος, χωρίς καθόλου κολλημένο πάνω του δοχείο υγρού. Κούμπωνες πάνω του ένα cartridge το οποίο ήταν ξέχωρο δοχείο υγρού για αυτόν. Σε συνδυασμό των δύο βγήκαν τα cartomizer, όπου ήταν ας το πούμε ένα πράγμα, είχε γύρω από την αντίσταση απορροφητικό υλικό και τραβούσε η αντίσταση. Μετά ήρθαν όπως λες τα clearomizer, πάλι όλα σε ένα, απλά χωρίς απορροφητικό υλικό, ή αλλιώς carto CE τύπου (CE5 όπως είπες πριν) Τα tankomizer σε κάποια καταστήματα έιναι carto μέσα σε τανκάκι, ή αλλού είναι ονομασία προϊόντος, όπως τα fluxomizer, smilomizer, this_is_something_different_than_just_a_clearomizer_mizer....


Υ.Γ.Το mesh είναι μεταλλικό πλέγμα στη θέση του φιτιλιού στην αντίσταση του ατμοποιητή, κάτι που αλλάζει και αυτών των ατμοποιητών την ονομασία ως genesis. Τουλάχιστον δε λέγονται meshmizers.

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3531 στις: Ιουνίου 27, 2013, 22:43 »
Γενικά υπάρχει ένα μπέρδεμα με τις ονομασίες.. Κανονικά υπήρχε το atomizer, ατμοποιητής σκέτος, χωρίς καθόλου κολλημένο πάνω του δοχείο υγρού. Κούμπωνες πάνω του ένα cartridge το οποίο ήταν ξέχωρο δοχείο υγρού για αυτόν. Σε συνδυασμό των δύο βγήκαν τα cartomizer, όπου ήταν ας το πούμε ένα πράγμα, είχε γύρω από την αντίσταση απορροφητικό υλικό και τραβούσε η αντίσταση. Μετά ήρθαν όπως λες τα clearomizer, πάλι όλα σε ένα, απλά χωρίς απορροφητικό υλικό, ή αλλιώς carto CE τύπου (CE5 όπως είπες πριν) Τα tankomizer σε κάποια καταστήματα έιναι carto μέσα σε τανκάκι, ή αλλού είναι ονομασία προϊόντος, όπως τα fluxomizer, smilomizer, this_is_something_different_than_just_a_clearomizer_mizer....


Υ.Γ.Το mesh είναι μεταλλικό πλέγμα στη θέση του φιτιλιού στην αντίσταση του ατμοποιητή, κάτι που αλλάζει και αυτών των ατμοποιητών την ονομασία ως genesis. Τουλάχιστον δε λέγονται meshmizers.
Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια :)

Αποσυνδεδεμένος lucky

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3532 στις: Ιουνίου 28, 2013, 17:33 »
Γεια και χαρα. Ειμαι καινουριος ατμιστης. Ολα καλα βηχας ετων εξαφανιστηκε σε μια εβδομαδα μονο. Το προβλημα ειναι οτι νομιζω οτι καπου καπου ματωνει λιγο η μυτη μου και την νιωθω καπως περιεργη και ισως κατι σαν καψιμο. Γνωριζεται κατι σχετικα;

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3533 στις: Ιουνίου 28, 2013, 18:05 »
Όχι για να είμαι ειλικρινής. :D

Αλλά ίσως να σχετίζεται με τις καταπληκτικές αιμοστατικές ιδιότητες του καπνού, που όταν τον χρησιμοποιούσαμε πιθανότατα καμουφλάριζαν κάποια ευαισθησία. Όπως πχ συμβαίνει καμμιά φορά και με ούλα ατμιστών που ματώνουν.

Τονίζω ότι δεν μπορώ να γνωρίζω όμως ...

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3534 στις: Ιουνίου 28, 2013, 18:08 »
Ποιο ατμοποιητη εχεις και υγρο ? ποσο ml κανεις την ημερα?

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3535 στις: Ιουνίου 28, 2013, 20:03 »
Γεια και χαρα. Ειμαι καινουριος ατμιστης. Ολα καλα βηχας ετων εξαφανιστηκε σε μια εβδομαδα μονο. Το προβλημα ειναι οτι νομιζω οτι καπου καπου ματωνει λιγο η μυτη μου και την νιωθω καπως περιεργη και ισως κατι σαν καψιμο. Γνωριζεται κατι σχετικα;


Έμενα με καίει στα ρουθούνια όταν το υγρό είναι δυνατό από νικοτίνη.
Δοκίμασε το υγρό σου σε χαμηλότερη περιεκτικότητα για να δεις αν είναι αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3536 στις: Ιουνίου 28, 2013, 20:15 »
Γεια και χαρα. Ειμαι καινουριος ατμιστης. Ολα καλα βηχας ετων εξαφανιστηκε σε μια εβδομαδα μονο. Το προβλημα ειναι οτι νομιζω οτι καπου καπου ματωνει λιγο η μυτη μου και την νιωθω καπως περιεργη και ισως κατι σαν καψιμο. Γνωριζεται κατι σχετικα;


Δεν ειναι κατι να ανησυχεις.  :yes:
Η αιμοραγια απο τη μυτη ή τα ουλα ειναι μια απο τις πιθανες (οχι τοσο συνηθισμενες βεβαια) παρενεργειες της μεταβασης απο το κ.τ. στο η.τ.
Δεν οφειλεται στο η.τ. φυσικα, αλλα στην στερηση του οργανισμου απο το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3537 στις: Ιουνίου 28, 2013, 20:39 »
Μικροαιμοραγίες στη μύτη συμβαίνουν συχνά σε ατμιστές που συνηθίζουν να βγάζουν τον ατμό από τη μύτη.
Και η VG αλλά -περισσότερο- η PG προκαλούν αφυδάτωση και νιώθεις τη μύτη σου ξερή και ευαίσθητη, εύκολη στο να ψιλοτραυματιστεί.
Δοκίμασε να εκπνέεις λιγότερο από τη μύτη και πιστεύω πως θα δεις βελτίωση.
Άλλοι που το έχουν πάθει μπορεί να έχουν περισσότερες συμβουλές να δώσουν.

Αποσυνδεδεμένος lucky

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3538 στις: Ιουνίου 28, 2013, 21:39 »
Σας ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση. Χρησιμοποιω τον vivi nova και υγρα εχω παρει δυο τρια των 18 νικοτινη. την ημερα κανω γυρω στα 4 με 5 ml.

Για την ακριβια εχω παρει το energy της queen, το fotia της atmos lab το οποιο για μενα ειναι παρα πολυ χαλια μου προκαλει βηχα και ειναι μαλλον πολυ ξερο, και το guevara της el toro  . καθως επισης ειδα οτι το fotia εχει ημερομηνια ληξης τον 7 του 2013 και το πηρα την προηγουμενη εβδομαδα.




Παρακαλούμε: Δεν υπάρχει λόγος να δημοσιεύετε συνεχόμενα μηνύματα. Αν ξεχάσατε κάτι ή θέλετε να πείτε κάτι επιπλέον, κάντε "Τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα. Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
Ευχαριστούμε.
Απ'το συντονισμό του φόρουμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2013, 19:19 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3539 στις: Ιουνίου 28, 2013, 22:16 »
για την ημ.ληξης μην ανησυχεις αλλα αφου δεν σου αρεσει βρες καποιον να το χαρισεις μην το πεταξεις


ps θα σε παρακαλουσα οχι διπλα post μπορεις να κανεισ τροποποιηση και να προσθεσεις οτι θες

Πολύ σωστά. Έγινε συγχώνευση τον ποστ.
Απ'το συντονισμό του φόρουμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2013, 19:21 από Vangos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 979 123569 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:32
από Antiprosopos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12735 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos