vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3450 στις: Μαΐου 29, 2013, 13:12 »
Καλησπέρα,
θα ήθελα να ρωτησω σαν νέος στο άτμισμα....
Έχω αγοράσει ένα ce5 και ενώ χθές δούλευε μιά χαρά σήμερα μετά απο απανοτή τζούρα δεν παίζει καθόλου ιχνος καπνού...  :'(  λέτε να κάηκε τπτ ?


Να κάηκε λέγοντας να κόπηκε η αντίσταση, αν το δουλεύεις σε ego μπαταρία είναι δύσκολο, Μήπως απλά δεν κάνει για κάποιο λόγο επαφή πιο πιθανό ο θετικός πόλος. Έχεις άλλη μπαταρία να το δοκιμάσεις;

Αποσυνδεδεμένος vasdiam

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3451 στις: Μαΐου 29, 2013, 13:28 »
ναι στο σπιτι, θα το δω ευχαριστω..
μπορει να θελει και υγρο γιατι είναι σχεδον αδειο.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3452 στις: Μαΐου 29, 2013, 13:37 »
Χμμμμ.. Κοίταξέ το, αν και αν είναι σχεδόν άδειο και πήρες και μια δυο τρεις απανωτές τζούρες ώστε να καταφέρεις να το στεγνώσεις, η αλήθεια είναι πως μεγαλώνει η πιθανότητα να κόπηκε η αντίσταση. Στη χειρότερη αλλάζεις κεφαλή πάντως.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3453 στις: Μαΐου 29, 2013, 13:38 »
Το "τόσα ml = τόσα πακέτα" ή "τόσες τζούρες = τόσα τσιγάρα" ήταν μπαρούφες κάποιων εμπόρων που όλοι είδαμε πως στην πράξη είναι άσχετα.
Ευτυχώς πλέον υπάρχουν πολλοί έμποροι που είναι έμπειροι ατμιστές οι ίδιοι και αυτά λιγοστεύουν.

Μπαρούφα δεν θα την έλεγα, ήταν απλά θεωρώ ένα θέμα μάρκετιγκ το οποίο απαντούσε την κλασσική ερώτηση "Καπνίζω 2 πακέτα, πόσο πρέπει να ατμίζω?"

Με τον καιρό φυσικά, και εφ' όσον κάποιος παραμείνει ατμιστής, καταλαβαίνει τι γίνεται, αλλά στην αρχή, χρειάζεται ένα μέτρο σύγκρισης.

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3454 στις: Μαΐου 29, 2013, 14:48 »
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.  :thumpup:


Αν και 2,5 χρόνια ατμιστής, ΔΕΝ έχω ακόμα βγάλει άκρη
Εχω ακούσει   τ ο σ α   πολλά, και πίστευα πως θα υπήρχε κάποιος τρόπος υπολογισμού.
Μπαίνοντας λοιπόν σε αυτό το forum, νόμιζα πως οι " παλαιοί " θα ήξεραν συγκεκριμένα να απαντήσουν, αλλά προφανώς είμαστε ακόμα σε φάση ανάπτυξης.
Πιστεύω πως κάποια στιγμή θα υπάρξει απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3455 στις: Μαΐου 29, 2013, 14:57 »
Δεν νομίζω φίλε μου πως είναι θέμα παλαιότητας, όπως δεν νομίζω και ότι γενικά είναι κάτι σημαντικό.

Δεν νομίζω κανείς μας να υπολόγιζε πόση νικοτίνη έπαιρνε ημερησίως (πόσο μάλλον με κάθε τζούρα), όταν κάπνιζε κανονικά τσιγάρα. Απλά, καπνίζαμε μέχρι να μην θέλουμε άλλο.

Το ητ μπορεί να μπαίνει κάθε μέρα και περισότερρο στη ζωή μας, αλλά θα περάσουν αρκετά χρόνια μέχρι να σταματήσει να είναι "κάτι νέο". Το κάπνισμα, εφευρέθηκε τον 16ο αιώνα, χάρη στον κο Κολόμβο, και μόλις τη δεκατία του 1960 είχαμε τα μέσα και την θέληση να αποδείξουμε τις βλαβερές του επιπτώσεις.

Δεν λέω να περάσουν 500 χρόνια για να γίνουν μελέτες, αλλά μια 15ετία (επιεικώς) χρειάζεται για να μελετηθούν τυχόν επιπτώσεις του σε μακροπρόθεσμο ορίζοντα. Μέσα σε αυτό το διάστημα, όλο και κάποιος θα βρεθεί να κάνει ανάλυση στο πόση νικοτίνη περιέχεται ανά τζούρα.

Μόνο που εδώ έχουμε πολλές μεταβλητές: επιφάνεια ατμοποίησης, βαττ συνολικά, βαττ ανά τετρ.χιλιοστό αντίστασης, υλικό αντίστασης, φυτίλι, μπαταρία, σύσταση υγρού και πάει λέγοντας!

Φιλικά πάντα, νομίζω ότι μια τέτοια ανάλυση, μόνο εγκυκλοπαιδικό χαρακτήρα θα μπορούσε να έχει.

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3456 στις: Μαΐου 29, 2013, 14:58 »
Ακομα και με το παλιοτσίγαρο δεν ξέραμε ακριβώς πόσο νικοτίνη λαμβάναμε με τους  κάλπικους υπολογισμούς τον καπνοβιομηχανιών.
Αν μετά από 2,5 χρόνια ατμιστής εχεις ακόμα αυτήν την απορία 8)

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3457 στις: Μαΐου 29, 2013, 15:13 »
Εντελως μπακαλιστικα φιλε μου OpenMind σκεψου οτι πχ το τσιγαρο που εκανα ειχε 0,8 mg νικοτινη στο καθε τσιγαρο και εκανα περιπου 30 την ημερα αρα συνολο επαιρνα 24 mg νικοτινη την ημερα (0,8*30=24). Δηλαδη αν κανω υγρα με 12mg τωρα θα πρεπει να κανω 2ml την ημερα για να πω οτι κανω την ιδια ποσοτητα νικοτινης. Απλα μην ξεχνας οτι υπαρχει διαφορα στην απορροφηση της νικοτινης του τσιγαρου με το ηλεκτρονικο τσιγαρο στον οργανισμο μας και εκτος αυτου σκεψου ποσες τζουρες δεν εκανες οταν αφηνες το τσιγαρο και καιγοταν στο τασακι πχ η ποσο μεγαλη τζουρα και απορροφηση κανεις με το ηλεκτρονικο. Με λιγα λογια δηλαδη εγω μπορει σε τζουρες τελικα να εκανα 20 τσιγαρα η να κανω διπλοτζουριες τωρα με το ηλεκτρονικο αρα δεν παιζει να βρεις ουτε με προγραμμα καποια λυση στο ερωτημα σου.
Αν φοβασαι οτι μπορει να παιρνεις περισσοτερη νικοτινη τωρα θα το καταλαβεις εσυ ο ιδιος απο καμια ζαλαδα η κατι διαφορετικο απο την εποχη που καπνιζες και θα καταλαβεις οτι εχεις παθει καποιου ειδους overdose...
Τελος και ετσι να ειναι τουλαχιστον και παραπανω νικοτινη να παιρνω γλυτωνω απο ολα τα υπολοιπα του κανονικου τσιγαρου...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3458 στις: Μαΐου 29, 2013, 16:06 »
Συμπληρώνω σε όσα παρέθεσε ο mulder.
Αν βάλεις το ίδιο νικοτινούχο υγρό (πχ 12ρι) σε 4 διαφορετικά η.τ.
πχ ένα mini&more με μισοχρησιμοποιημένη μπαταρία
ένα crystal thor με καλή 4βολτη passthrough μπαταρία
και έναν με πολύ καλό επισκευάσιμο πάνω σε πολύ καλό μοντ θα κάνεις την εξής διαπίστωση:


Στο πρώτο η.τ. με το ζόρι καταλαβαίνεις χτύπημα
στο δεύτερο καταλαβαινεις ισχυρό χτύπημα
στο τρίτο δεν αντέχεις και πνίγεσαι από το πολύ χτύπημα.


Συνεπώς υπάρχει και μια άλλη παράμετρος. Πόση από τη νικοτίνη του υγρού φτάνει τελικά στον οργανισμό σου μέσα από τον ατμό που εισπνέεις ως αποτέλεσμα της αποδοτικότητας κάθε συσκευής. Γιατί έχουμε και το περίεργο φαινόμενο δυο ατμοποιητές να βγάζουν το ίδιο ντουμάνι αλλά να έχουν διαφορά στο χτύπημα.


Οπως έχουμε το φαινόμενο, διαφορετικά η.τ. να καταναλώνουν διαφορετική ποσότητα υγρού για τις ίδιες τζούρες στον ίδιο ατμιστή.


Οπότε, εμπιστέψου τον οργανισμό σου που δεν ξεγελιέται εύκολα.
Αν διαπιστώσεις ότι σου ζητάει κι άλλη νικοτίνη, αυτό σημαίνει πως του έδωσες λίγη. Αν διαπιστώσεις κορεσμό ή ελαφριά ζάλη ή ναυτία ή να κουράζεσαι εύκολα όταν κάνεις σωματική άσκηση, αυτό σημαίνει ότι μάλλον το παράκανες με τη νικοτίνη.
Επίσης, μπορείς να πειραματιστείς αραιώνοντας λίγο λίγο το υγρό που ατμίζεις μέχρι να φτάσεις στο σημείο που το χτύπημα αρχίζει να γίνεται οριακά επαρκές.




Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3459 στις: Μαΐου 29, 2013, 16:11 »
Εδώ και μερικές μέρες διαβάζω όσα περισσότερο μπορώ το forum(καζάνι το κεφάλι  :D ). Πέντε μόλις μέρες χωρίς κ.τ. αλλά πάει καλά και σκεύτομαι και αγορά mod κτλ στο μέλλον.

Κάτι που δεν βρήκα (με αναζήτηση ίσως να μην το θέτω σωστά ), είναι σχετικά με mesh και πως λειτουργεί. Δεν μιλάω για το πως το στήνουμε γιατι είναι άπειρες οι πληροφορίες. Το τι αλλάζουμε με την οξείδωση και τι καταφέρνουμε με αυτό θέλω να μάθω.

 Έτσι πως το είδα σε vids, ουσιαστικά κάνουμε θερμική επεξεργασία/βαφή/heat treatment στο ατσάλι. Μετά βλέπω το κλασικό σβήσιμο, αλλά άλλες φορές σε νερό , άλλες σε vg και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Αν το σβήσιμο το κάνουμε απλά για να μην καούμε οκ. Το θέμα είναι πως το σβήσιμο και το πού θα το σβήσουμε(νερό κτλ), ακόμα και η θερμοκρασία του υγρού που θα το σβήσουμε, αλλάζουν το μέταλλο. Αυτό δεν επηρεάζει το αποτέλεσμά μας;

Παράδειγμα σε άβαφο ατσάλι(όχι ss και όχι για κάθε είδους ατσάλι), το θερμαίνουμε σε υψηλές θερμοκρασίες(όπως κάνουμε με το φλόγιστρο στο mesh) να σκληρήνει, το σβήνουμε σε ζεστό λάδι(όπως κάνουμε με νερό πχ) και μετά το θερμαίνουμε  πάλι σε χαμηλότερη θερμοκρασία για ελαστικότητα. Στο mesh είναι κάτι ανάλογο και για ποιούς λόγους κάνουμε την διαδικασία;

Προσπαθώ να καταλάβω για να δω ποιός είναι ο πιο λογικός τρόπος από όλους αυτούς που έχω δει να αναφέρονται.

Και κάτι άλλο. Η "καρβουνίλα" μετά το κάψιμο του mesh δεν θα πρεπει να ξεπλύθεί/σκουπιστεί; Δεν θα περάσει και στον ατμό μας σαν αλλαγή γεύσης και σαν κάτι ανθυγειινό ακόμα;


Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3460 στις: Μαΐου 29, 2013, 16:17 »
Ακομα και με το παλιοτσίγαρο δεν ξέραμε ακριβώς πόσο νικοτίνη λαμβάναμε με τους  κάλπικους υπολογισμούς τον καπνοβιομηχανιών.
Αν μετά από 2,5 χρόνια ατμιστής εχεις ακόμα αυτήν την απορία 8)
Σου φαίνεται παράξενο να έχω ακόμα αυτή την απορία ?
Οταν κάπνιζα, ήξερα οτι έκανα 1.5 πακέτο την ημέρα, 40-45 τσιγάρα την ημέρα, και σύμφωνα με έναν " μέσο όρο " ήξερα πως ειναι ή πως θα εξελιχθεί η υγεία μου.
Τώρα με 3-4 ml την ημέρα, που πάω ?

Αυτά.
Και φυσικά, δεν γράφω για να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν, απλά πληροφορίες ψάχνω. Γιαυτό και έγινα μέλος μετά απο τόσα χρόνια απλής ανάγνωσης.

Και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλων σας.

@ petra
Αυτό διαπίστωσα και εγώ μετά απο τόσα χρόνια.Πήρα στα χέρια μου εναν επισκευάσιμο ατμοποιητή, και είδα την νύχτα, μέρα. Με λιγότερη νικοτίνη, 9αρα τώρα, έχω τριπλάσιο χτύπημα και ικανοποίηση απο την 18 που άτμιζα με eGo TΑπο εκει ξεκίνησα να ρωτάω για νικοτίνη, πρόγραμμα, σύγκριση και τα σχετικά. Αλλά μάλλον αρχίζω να καταλαβαίνω τι τελικά γίνεται.*Συγνώμη εαν σας ζάλισα
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2013, 16:27 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Bensoz

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
  • It's kinf of FUN to do the impossible
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3461 στις: Μαΐου 29, 2013, 19:20 »
κανέναν δεν ζάλισες αυτό είναι το forum ανταλλάξει απόψεων ερώτησης απάντησης etc.
Όσο για αυτό που ρωτάς μιλάς σαν μην έχεις ιδέα πόση νικοτίνη κανεις όσο αναγραφή το μπουκαλάκι σου ανά ml είναι τόσο εύκολο.
τώρα ποσο απορροφάει και αλλα τέτοια δεν μπορεί να σου απάντηση κάποιος εγώ δέχομαι το 11mg/ml που ατμίζω υπάρχουν μέρες που έχω ζαλάδα και το γυρνάω σε 7ml/mg άλλες μέρες m κάνει άλλες θέλω παραπάνω αλλα το σημαντικό είναι πως το ΑΝΑΓΡΑΦΗ το μπουκαλάκι η το ξέρεις εσύ αν είναι DIY!
αυτό που καταλαβαίνω είναι πως πηγες σε επισκευάσιμο έχουν ανεβεί τα ml σου ρίξε λίγο την περιεκτικότητα και είσαι ok το πρόβλημα d3n είναι τα ml αλλα η "περιοκτικοτιτα" νικοτίνης :P

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3462 στις: Μαΐου 29, 2013, 19:49 »
Μπαρούφα δεν θα την έλεγα, ήταν απλά θεωρώ ένα θέμα μάρκετιγκ το οποίο απαντούσε την κλασσική ερώτηση "Καπνίζω 2 πακέτα, πόσο πρέπει να ατμίζω?"
Με τον καιρό φυσικά, και εφ' όσον κάποιος παραμείνει ατμιστής, καταλαβαίνει τι γίνεται, αλλά στην αρχή, χρειάζεται ένα μέτρο σύγκρισης.
Πράγματι στην αρχή όλοι χρειαζόμαστε κάποιο μέτρο σύγκρισης αλλά δεν ήταν δυνατόν να έχουμε (ούτε ήξεραν οι πωλητές κάτι παραπάνω). Το μάρκετινγκ λειτουργούσε τελείως παραπλανητικά, χωρίς να μας δίνει ουσιαστική πληροφορία. Το λέω μπαρούφα, άλλος θα το πει αλλιώς, αλλά η αλήθεια είναι πως η αντιστοιχία που δινόταν δεν είχε σχέση με την πραγματικότητα.

Έκανα κι εγώ τσιγάρα με 0,8 νικοτίνη. Στα δυο πακέτα υπολογίζω 32 mg τη μέρα. Ἀρα αντιστοιχούν σε 3 ml δωδεκάρι υγρό.
Σωστά;
Λάθος!
Ο υπολογισμός της νικοτίνης των τσιγάρων δεν είναι καθόλου ακριβής. Μπορεί να κάπνιζα 50mg την ημέρα και να μην το μάθω ποτέ.
Το υγρό μου λέει πως περιέχει 12 mg/ml. Δεν ξέρω πόσο από αυτό θα μπει στον οργανισμό μου και πόσο θα καταστραφεί στον ατμοποιητή. Σίγουρα χάνεται πολύ, όπως έχει επιβεβαιώσει και ο γιατρός "μας" ο Φαρσαλινός.
Έτσι δεν μπορώ να βγάλω πρακτικό συμπέρασμα ούτε καν μπακαλίστικα!

Καταναλώνοντας σχεδόν 5 ml υγρού 12mg έχω την υποκειμενική αίσθηση στο σώμα μου που είχα κάνοντας 40-45 τσιγάρα Camel Lights. Αυτή είναι η μόνη αναλογία και την βρήκα εμπειρικά, διότι δεν προσφέρεται ακόμα άλλος τρόπος. Αλλά το 3 (που υπολόγιζα) διαφέρει από το 5 (που κάνω) πάρα πολύ. Και αν αλλάξω εξοπλισμό θα αλλάξει.
Η δε αντιστοιχία με τζούρες είναι τόσο άσχετη που είναι ντροπή να την αναφέρουμε ακόμα.
Αν οι 10 τζούρες αντιστοιχούσαν σε ένα τσιγάρο μου, τότε κάνω 1 τσιγάρο το δίλεπτο; Θα είχα πεθάνει!

Οπότε ας παραδεχτούμε αυτό που ξέρουμε όλοι: δεν ισχύει κάποιος πίνακας με αντιστοιχίες.
Το μαθαίνουμε τις πρώτες μέρες ατμίζοντας και παρατηρώντας το πόσο μας λείπει και πότε μπουχτίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3463 στις: Ιουνίου 02, 2013, 12:10 »
Σε ατμοποιητή CE5 με καινούργια κεφαλή και φυτίλι όταν βάζω υγρό που έχει μόνον νικοτίνη 20% και ατμίζω καμία φορά βγαίνει γεύση καμένου. Θέλω να καπνίζω μίξη υγρού νικοτίνης και κάποιου σκευάσματος με tobacco όπως το Dramway χωρίς όμως να μου βγάζει καμένο.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3464 στις: Ιουνίου 02, 2013, 12:16 »
το καμενο δεν ειναι θεμα νικοτινης αλλα πυκνοτητας υγρου και τροφοδοσιας......

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12814 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123684 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos