vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, ahill2, camber, manoslykos, gigelis78, Doubt, Lazy Dog, vasim

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος funfix

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1575 στις: Ιουνίου 05, 2012, 03:32 »
Κατι ποιο απλο θα ηθελα να ρωτισω γιατι εχω μπερδευτήκαμε με τα τοσα πολλα πραγματα που εχω μαθει σε τοσες λιγες μερες (20+ μερες) εδω μεσα!!!

Λοιπόν πρώτα από όλα έχω ένα ego-t 900 και εως τοσα εχω δοκιμασει γύρο στα 20 διαφορετικές γεύσεις και 6 διαφορετικά ατμο επισης εχω φτιάξει και 4 δικές μου γεύσεις από atmos lab!!!

Εχω δοκιμάσει 3 ego-t ατμο και τους CE4 CE4+ και CE5 και μπορώ να πω οτι πάω σε CE5(εχω θεμα με την γεύση κάποια στιγμή βγάζουν καμένο)!!!

Για την συνεχια θέλω εναν ατμο που να εχει τον ατμο του CE5(δηλαδη αυτο:  http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=categories&category_id=823 ) την ευκολια γεμισματος του ego-t αλλα και την αντοχη-ανοχη του για νέους χρήστες.

Ας ειναι και μοντα καποιου δεν με ενδιαφερει επι του παροντος χρηματα κοντα στο 1ευρω/μερα χρησης με 4ml ανα μερα.Ισως να πάρω και νέο τσιγάρο δεν ξέρω ακόμα.


Δηλαδή καπνό CE5 με εύκολη αλλαγή γεύσης και αντοχή.Α και ατμιζώ VG 100%!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!


Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1576 στις: Ιουνίου 05, 2012, 08:49 »
με αυτα που περιγραφεις ατμο ευκολη αλλαγη γευσης(σε σχεση με αλλους εργοστασιακους) ευκολο γεμισμα γιατι δεν εμεινες στον ce4?και εχει και σχετικα περισσοτερη αντοχη απο τους υπολοιπους.....

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1577 στις: Ιουνίου 05, 2012, 09:59 »
Για την συνεχια θέλω εναν ατμο που να εχει τον ατμο του CE5(δηλαδη αυτο:  http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=categories&category_id=823 ) την ευκολια γεμισματος του ego-t αλλα και την αντοχη-ανοχη του για νέους χρήστες.

Δηλαδή καπνό CE5 με εύκολη αλλαγή γεύσης και αντοχή.Α και ατμιζώ VG 100%!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
Ο ένας ατμοποιητής είναι τύπου tank ( eGo-T ) και ο άλλος είναι clearomizer ο Ce4+ όπως και ο Ce5+
μην ψάχνεις λοιπόν από δυο διαφορετικά κατασκευαστικά ατμοποιητές το πάντρεμά τους γιατί πολύ
απλά έχουν διαφορετική φιλοσοφία κατασκευής.
Θα σου πρότεινα για πιο εύκολη εναλλαγή γεύσεων τον eGo-C ο οποίος είναι εμφανισιακά σαν τον eGo-T
αλλά με αποσπόμενη κεφαλή η οποία αντικαθίσταται και καθαρίζεται πανεύκολα  :)

Αποσυνδεδεμένος crazycondor

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1578 στις: Ιουνίου 05, 2012, 10:20 »
Καλημέρα σε όλους.

Είμαι καινούριος στο Forum και στο Η.Τ. και μετά από 10 μέρες ατμίσματος θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Εχω πάρει το Hybrid της Nobacco και μπορώ να πω ότι για αρχή με καλύπτει. Ξεκίνησα με 11mg (Nobacco Foxtrot) και στη βδομάδα αποφάσισα να κατεβάσω τη νικοτίνη, οπότε μετά και από την ψηφοφορία που είδα στο Forum σχετικά με τα υγρά αποφάσισα να δοκιμάσω το Golden Margy σε 6mg. (Παρεπιπτόντως το υγρό σκοτώνει!! Το πρώτο βράδυ ήμουν έτοιμος να το πιω σε σφηνάκι  :)). Αυτό που έχω παρατηρήσει είνα ότι το 6mg σε σχέση με το 11mg είναι σα νερό, τελείωνει πολύ πιο γρήγορα, αρκετές φορές μυρίζει και έχει γεύση καμμένου, ο ατμοποητής ζεστένεται πολύ εύκολα, ενώ έχω και διαρροές από το πιπάκι και βγαίνει υγρό στο στόμα. Στην αρχή σκέφτηκα ότι μπορεί να φταίει ο ατμοποιητής (χρησιμοποιώ αυτόν http://www.nobacco.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=488&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=2 και όχι το μανίσιο) αλλά με τον ίδιο ατμοποιητή και το 11mg δεν έχω πρόβλημα. Έχουν τόσο μεγάλη διαφορά τα δύο υγρά λόγω νικοτίνης?

2. Χθες βρέθηκα σε μια παρέα και κλασικά (φαντάζομαι θα το έχουν περάσει πολλοί από εσάς) μόλις έβγαλα το Η.Τ. άρχισαν τα σχόλια. Τέλος πάντων, αυτό που άκουσα από κάποιον της παρέας είναι το εξής: "Σκεφτόμουνα και εγώ να πάρω Η.Τ. αλλά διάβασα ότι ο ατμός που βγάζει περιέχει σταγονίδια, τα οποία 'οταν τα εισπνέεις καθονται στους πνεύμονες και στερεοποιούνται με αποτέλεσμα να είναι πολύ χειρότερο από το Κ.Τ. ". Έχει ακούσει κανείς κάτι σχετικό ή είναι πάλι ράδιο αρβύλα?

Ευχαριστώ πολύ και sorry για το μεγάλο Post.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1579 στις: Ιουνίου 05, 2012, 10:26 »
Καλή επιλογή έχεις κάνει , ο ατμοποιητής που χρησιμοποιείς είναι ο ce4+ που η συγκεκριμένη εταιρεία τον ονομάζει ATOMIZER HYBRID CLEAR
Πληροφορίες και απαντήσεις στα ερωτήματα σου θα πάρεις εδώ: καλό διάβασμα  :)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1103.0.html

Αποσυνδεδεμένος SAL

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1580 στις: Ιουνίου 05, 2012, 11:05 »
Καλώς ήρθες crazycondor,

Σχετικά με το (1), η διαφορά οφείλεται στο ότι δεν σε καλύπτει για την ώρα η χαμηλή περιεκτικότητα σε νικοτίνη (6mg) με αποτέλεσμα ασυναίσθητα να ατμίζεις με διαφορετικό τρόπο για να νιώσεις την ίδια ικανοποίηση. Συγκεκριμένα κάνεις τζούρες:

- πιο δυνατές --> υγρό στο επιστόμιο (ίσως και να οφείλεται στο ότι αφήνεις και κάποια ποσότητα ατμού, η οποία υγροποιείται)

- μεγαλύτερες σε διάρκεια --> υπερθέρμανση ατμοποιητή

- πιο συχνές --> γεύση καμένου (δεν προλαβαίνει να τροφοδοτείται η αντίσταση με υγρό)

Νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα να πέσεις τόσο χαμηλά σε νικοτίνη. Σταθεροποιήσου αρχικά εκεί που νιώθεις άνετα (μακριά από κανονικό τσιγάρο), πειραματίσου ταυτόχρονα με άλλους ατμοποιητές και η νικοτίνη θα δεις ότι θα πέσει με το χρόνο από μόνη της.

Αποσυνδεδεμένος crazycondor

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1581 στις: Ιουνίου 05, 2012, 11:15 »
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις.

Η αλήθεια είναι ότι το σκέφτηκα και εγώ ότι είναι νωρίς να κατέβω σε νικοτίνη, αλλά με την 11mg είχα μια βραχναδα στο λαιμό (την οποία φυσικά την είχα και με το Κ.Τ. και σε μαγαλύτερο βαθμό) και γι' αυτό αποφάσισα να τη μειώσω. Με την 6mg μπορώ να πω ότι τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα, αλλά αυτό που με χαλάει είναι ότι σεν αισθάνομαι σχεδόν καθόλου το χτύπημα στο λαιμό.

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1582 στις: Ιουνίου 05, 2012, 11:24 »
Μια λυση για να εχεις την επιθυμητη νικοτινη και αναλογια pg-vg ειναι αν και νεος στο ητ να μπεις στον σκοτεινο και τρομακτικο  κοσμο των diy υγρων

αργα η γρηγορα θα τα δοκιμασεις εξαλλου  ;)

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1583 στις: Ιουνίου 05, 2012, 11:28 »
Μια λυση για να εχεις την επιθυμητη νικοτινη και αναλογια pg-vg ειναι αν και νεος στο ητ να μπεις στον σκοτεινο και τρομακτικο  κοσμο των diy υγρων

πολυ καλος πραγματικα γελασα!!! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος αλεξανδρα

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1584 στις: Ιουνίου 06, 2012, 03:06 »
Γεια σας!!! Μπορώ να κάνω μια ερωτησούλα?? Ισχύει οτι έχουμε κάποια έκπτωση τα μέλη?? Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που πήρα και κάποιες απορίες που μου λύσατε!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1585 στις: Ιουνίου 06, 2012, 03:17 »
Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1586 στις: Ιουνίου 06, 2012, 13:36 »
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ κοίταξε σε αυτό το νήμα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3013.0.html. Στον ίδιο πίνακα και στον παρακάτω με τα τοπικά καταστήματα μπορείς μετά αναλυτικά να δεις ποιο κατάστημα σε βολεύει.

Αποσυνδεδεμένος αλεξανδρα

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1587 στις: Ιουνίου 06, 2012, 15:07 »
Σας ευχαριστώ πολύ πολύ παιδιά!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Andreas_A

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1588 στις: Ιουνίου 07, 2012, 05:11 »
Γεια σας.
Είμαι φοιτητής στον Πύργο Ηλείας και σύντομα νέος ατμιστής (από την ερχόμενη Παρασκευή μάλλον).
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το που θα βρω υγρό για Η.Τ. κοντά η μέσα στον Πύργο (Βολεύομαι και με Πάτρα αφού έχω φίλους που σπουδάζουν εκεί).
Κάνω αυτήν την ερώτηση γιατί όπως είναι λογικό δεν γίνεται να παραγγέλνω υγρό, μέσω internet, κάθε τρεις και λίγο και να πληρώνω τα μεταφορικά τα οποία μπορεί και να φτάνουν την μισή τιμή του υγρού.
Έχω παραγγείλει το NATURA 510-T 220mA από το Axion Technology και από ότι ξέρω έχουν και κατάστημα στην Αμαλιάδα.
Έκανα μια έρευνα σχετικά με καταστήματα για Η.Τ. στον Πύργο και κατάφερα να βρω ένα ,αλλά δεν ξέρω αν είναι ακόμα ανοιχτό και τα λοιπά. Οπότε αν ξέρει κανείς σας θα με διευκόλυνε πολύ.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
-Ανδρέας

Υ.Γ. : Δεν ξέρω αν έγραψα στην κατάλληλη κατηγορία, αν όχι κάποιος να το μετακινήσει!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 07, 2012, 05:23 από Andreas_A »

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1589 στις: Ιουνίου 07, 2012, 16:58 »
Καλησπερα φιλε και καλως ηλθες. Εδω Καρδαμας  8)
Λοιπον επειδη εχω καιρο να ερθω Πυργο, δε γνωριζω να σου πω ακριβως αν και που εχει καταστημα και καποιους φιλους Πυργιωτες που ρωτησα, δυστυχως δεν ξερουν.
Ομως αν δε βαριεσαι, μπορεις να πεταχτεις Αμαλιαδα, εχει συχνα λεωφορειο, οποτε πας στο μαγαζι που βρισκεται κοντα στον πεζοδρομο, σχεδον διπλα απ' τη μεγαλη καφετερια που παλια λεγοταν "Σουλατσο" (δε θυμαμαι το ονομα το καινουριο..) και αφου εξυπηρετηθεις, πινεις μετα κ' ενα καφεδακι εκει διπλα στις καφετεριες :)
Ετυχε να παω μια φορα να δω τι παιζει εκει, αλλα ο τυπος δεν το κατεχει και πολυ το αθλημα, ουτε καν το φορουμ μας δεν ηξερε! Ομως εχει υγρα της flavourart ετοιμα σε διαφορες γευσεις, οποτε θα βολευτεις καπως.
Παντως οπως και να 'χει, πιστευω το ιντερνετ ειναι σχεδον μονοδρομος για τις παραγγελιες ενος ατμιστη και καλο θα ηταν να μην παραγγελνεις μεμονομενα, αλλα να μαζευεται μια παραγγελια που να συμφερει με τα μεταφορικα. Ισως αν καταφερεις κανα φιλο σου να γινει ατμιστης, να μοιραζεστε τα εξοδα μετα..  :hmmm:



Edit: Το θυμηθηκα το ονομα της καφετεριας, λεγετα "Central". Ρωτα εκει γυρω και θα σου πουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2012, 02:28 από malamadre »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123631 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12764 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos