vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

279 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, bloodlessz, Aoratix, maprix, ahill2, manoslykos, PsykieG

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1170 στις: Μαρτίου 25, 2012, 14:47 »
καλημέρα και απο μένα σε όλους σας
Σαν νέο μέλος απο σήμερα στο φόρουμ να με συγχωρέσετε αν κάνω καμμιά πατάτα και βάζω την απορία μου σε λάθος νήμα.
αν όντως έκανα πατάτα τότε κάποιος διαχειριστής ας το μετακινήσει στο σωστό σημείο.
παιδιά μετά απο 40 ημέρες περίπου παρέα με το η.τ. και τις τελευταίες 9 ημέρες αγκαλιά με έναν ατμοποιητή ego-w
και για να μην γράφω αερολογίες εννοώ αυτόν (το link είναι απο τυχαία σελίδα για να μην γίνει καμμία παρεξηγηση περι διαφήμισης)
http://saveshop.eu/index.php?route=product/product&product_id=155
διάβασα αρκετά πράγματα εδώ στο φόρουμ αλλά επειδή καταμπερδεύτηκα λύστε μου μια απορία εαν σας είναι εύκολο.
επειδή μετά απο 9 ημέρες ατμίσματος στον ατμοποιητή μου έχει πιάσει μια μικρή πρασινάδα απο το υγρό ατμίσματος κάτω στην βάση του ατμοποιητή (στο σημείο που κουμπώνει πάνω στην μπαταρία)υπάρχει τρόπος καθαρισμού αυτου του ατμοποιητή ego-w?
(και μάλιστα μου φέρνει και μια ελαφριά πίκρα μαζί με τον ατμό ενώ μέχρι χθές αυτό το σύμπτωμα δεν το είχα.)
αυτο το dry-cleaning που διάβασα εδώ στο φόρουμ πως γίνεται και εαν γίνεται και στον ego-w?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1171 στις: Μαρτίου 25, 2012, 14:51 »
εγω φιλε ανοιξα το διαφανο μερος κρατωντας απο το σιδερενιο και τραβωντας το.στη συνεχεια τον επλυνα και οταν στεγνωσε εβαλα το πλαστικο και μετα την απο πανω ταπα και πηρε ζωη σαν καινουργιος.

Αποσυνδεδεμένος stratos25

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό Τσιγάρο  Enjoy e-Smoke
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1172 στις: Μαρτίου 25, 2012, 16:07 »
 η βάση χωρίζει από το πλαστικό? ρωτάω γιατί νόμιζα ότι είναι κολλημένα,
δεν έχει διαρροές από την βάση μετά?

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1173 στις: Μαρτίου 25, 2012, 19:54 »
και εγώ την ίδια απορία έχω.
όπως το παρατηρώ νομίζω ότι είναι κολλημένα βάση και πλαστική θήκη.
βέβαια δεν το δοκίμασα να μετακινήσω το ένα απο το άλλο.


Αποσυνδεδεμένος Vapörhead

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1174 στις: Μαρτίου 25, 2012, 20:07 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LbJHOWmT_JI&feature=player_embedded[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1175 στις: Μαρτίου 26, 2012, 02:13 »

Αποσυνδεδεμένος new_user_north

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1176 στις: Μαρτίου 27, 2012, 09:52 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LbJHOWmT_JI&feature=player_embedded[/youtube]

 :thumpup: :thumpup: για το βίντεο. Αυτό δεν φαίνεται πολυ δύσκολο, θα το δοκιμάσω και εγώ κάποια στιγμή  :bye:

Αποσυνδεδεμένος CHARMANIS13S

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1177 στις: Μαρτίου 29, 2012, 14:05 »
Γεια και Χαρα σε ολους!!!Θα ηθελα να ρωτησω ισως κατι που λιγοι το γνωριζουν .παρακαλω πολυ επειδη ΑΤΜΙΖΩ ΜΟΝΟ ΒΑΣΗ VG 36αρα σκετη χωρις αρρωματα.,ΑΝ καποιο απο τα παιδια που ΑΤΜΙΖΕΙ το ιδιο  !!!αν ενδεικτυται αυτο η δεν πρεπει   ΑΠΟ ΙΑΤΡΙΚΗς ΠΛΕΥΡΑΣ τοσο ΥΨΗΛΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ  και πρεπει να αρραιωθει???? :dontknow: :dontknow:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!(ΑΣ απαντησουν οσοι γνωριζουν το θεμα που με απασχολει!)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1178 στις: Μαρτίου 29, 2012, 14:07 »
.....μια χαρα ειναι - δες εδω

Αποσυνδεδεμένος CHARMANIS13S

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1179 στις: Μαρτίου 29, 2012, 15:26 »
.....μια χαρα ειναι - δες εδω

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ Γιαννη να εισαι καλα!!!Γιατι ξερεις τρομοκρατηθηκα λιγο με 36αρα !!!

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1180 στις: Μαρτίου 29, 2012, 18:39 »
Παιδιά γεία σας, είμαι καινούργιος ατμιστής και μάλλον έκανα πατάτα. Ένας συνάδελφος μου σύστησε το η.τ. πήρα την απόφαση να πάρω και εγώ ενα, χωρίς καθόλου ψάξιμο μπηκα στο site της nobacco (μέσω  google) και παρήγγειλα ενα iwant  πιστεύοντας οτι είναι το τελευταίο μοντέλο αρα και το καλύτερο...
Μετά απο μια μέρα ατμίσματος δεν έμεινα ικανοποιημένος γιατί οι τζούρες ήταν πολύ σφιχτές και το χτύπημα μέτριο. Ψάχνοντας λίγο στο site της nobacco είδα και ενα αλλο προιον το DCT titan και το πήρα και αυτό με την ελπίδα οτι θα είναι καλύτερες οι τζούρες και πιο γεμάτες.
Έφθασε λοιπόν σήμερα και το DCT  ακολούθησα τις οδηγίες που βρήκα στο youtube αλλα τα πραγματα πανε ακόμα χειρότερα. Δεν ξέρω τι κάνω λάθος αλλα:
1) Εvω πατάω το κουμπί,η  οθόνη led μια ανάβει και μια σβήνει...δεν δουλεύει δηλαδη όπως με τον ατμο τον δικό του.
2)Απο την πρώτη κιόλας τζούρα και ακόμα και τώρα που προσπαθώ συνεχώς ανεβαίνει και ελάχιστο υγρό στο στόμα (χαλι μαύρο...)

Παιδία δώστε οδηγίες γιατί νομίζω οτι ήταν η πρώτη και η τελευταια προσπάθεια να το κόψω το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1181 στις: Μαρτίου 29, 2012, 18:59 »
οταν λές το χτυπημα μετριο με τι νικοτινη ξεκινησες?

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1182 στις: Μαρτίου 29, 2012, 19:03 »
Παιδία δώστε οδηγίες γιατί νομίζω οτι ήταν η πρώτη και η τελευταια προσπάθεια να το κόψω το κ.τ.
Πήγαινε από κει και τα πήρες να σου τα δείξουν πως δουλεύουν και μετά αν έχεις απορίες τα λέμε, αλλά από δω τι να σου πρωτοπούμε !!
Μην απελπίζεσαι πάντως τα πράγματα είναι πανεύκολα
Καλή δύναμη υπομονή και επιμονή και όλα θα πάνε καλά  :) :)

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1183 στις: Μαρτίου 29, 2012, 19:05 »
@panpar:

Για αρχη δοκιμασε και με την δευτερη μπαταρια που εχεις, για να δεις αν κανει το ιδιο.
Αν κανει το ιδιο, πιθανοτατα βραχυκυκλωνει το cartomizer.
Για το υγρο στο στομα, μαλλον εχεις παραγεμισει το cartomizer.
Δεν ειναι τιποτα, φυσηξε το καλα και θα εισαι Ο.Κ.

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1184 στις: Μαρτίου 29, 2012, 19:07 »
Πήγαινε από κει και τα πήρες να σου τα δείξουν πως δουλεύουν και μετά αν έχεις απορίες τα λέμε, αλλά από δω τι να σου πρωτοπούμε !!
Μην απελπίζεσαι πάντως τα πράγματα είναι πανεύκολα
Καλή δύναμη υπομονή και επιμονή και όλα θα πάνε καλά  :) :)
έτσι ακριβως ...όταν ειμαστε νεοι στο χωρο του η.τ δεν παραγγελνουμε στα κουτουρου...πάμε από το κοντινότερο καταστημα και μας δειχνει καποιος που ξερει έτσι ωστε να μη χαθουμε.
Τώρα για το youtube και τις οδηγιες....αν ηταν ετσι τόσα βιντεάκια που εχω δει με πιλοτους αεροσκαφων θα επρεπε να μπορω και εγω να πετάξω ένα αεροπλάνο....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310380 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278738 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias