vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

207 επισκέπτες, 1 χρήστης
mathimatikos1966

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος valantis_56224

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #900 στις: Μαρτίου 06, 2012, 10:33 »
καλημέρα σας παιδιά...
θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει
καποιο φθηνο site απο το εξωτερικο που να έχει Ατμοποιητές?
γιατι διάβασα το αντίστοιχο θέμα αλλά δεν μπόρεσα να καταλήξω κάπου...

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #901 στις: Μαρτίου 06, 2012, 10:35 »
εχεις μηνυμα  :D

Αποσυνδεδεμένος pipits

  • **
  • 195
  • Φύλο: Άντρας
  • Σκοτείνιασαν όλα ή φταίει το άτμισμα???
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #902 στις: Μαρτίου 06, 2012, 10:38 »
Καλημέρα! 2 ερωτήσεις γιατί είμαι γκαβακας τελικά. Ήθελα ανταπτορα ώστε να κουμπωσω τον ατμοποιητη του ice (808 νομίζω) στο mini lava. E! Έχω πάρει 3-4 και δεν ταιριάζει τίποτα. Ή που ξέχασα τα αγγλικά μου ή δεν ξέρω τι παραγγελνω. Αν έχει κάποιος κανένα link θα με σώσει. Και 2ο στο mini lava ποσά ohm carto για dct tank ενδείκνυται;   Ty


Επειδή το ίδιο χρησιμοποιώ ειναι αυτός http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=135 αντάπτορας 510-801 απλώσ πρώτα το κουμπώνεις στο ICE και μετά αφού σπρώξεις τον κάτω πόλο προς το ICE για να πατήσει καλά το βιδώνεις στην μπαταρία!!!

Αποσυνδεδεμένος valantis_56224

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #903 στις: Μαρτίου 06, 2012, 10:41 »
εχεις μηνυμα  :D
αυτήν την εταιρία κοιτούσα και εγώ πριν λίγο... :)
1...είχεσ αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με αυτά τα προιόντα?
2...ξέρεις αν θα υπάρξει κανενα πρόβλημα με το τελωνείο?

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #904 στις: Μαρτίου 06, 2012, 18:26 »
Tελικα βρηκα μια λυση και παραγγειλα ενα ατμοποιητη Giant-s και μια μπαταρια Giant με passthrough.Mια ερωτηση εχω πανω σε αυτο.Εχω ενα φορτιστη τοιχου που μπαινει απευθειας πανω στην μπριζα και ειναι Micro-Usb του κινητου μου.Αναλυτικα λεει πανω output 5.0v 0.7A γινετε να φορτισω  με αυτον την μπαταρια 'η θα την κανω καρβουνο?  :idiot1: :idiot1:
Ευχαριστω παιδια για την βοηθεια και το μελος Τρικαλα που μου με βοηθησε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #905 στις: Μαρτίου 06, 2012, 18:33 »
Νομίζω, ναί  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #906 στις: Μαρτίου 06, 2012, 18:42 »
Νομιζω και εγω οτι την φορτιζεις  :yes:
Σημερα βοηθαμε εμεις αυριο εσεις.... ;)

(κλεμμενο gif  απο τον...βρυκολακα!)

Αποσυνδεδεμένος ar

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #907 στις: Μαρτίου 07, 2012, 12:28 »
Eδω και 20 μέρες που ατμίζω εχω δοκιμάσει το golden margy στα 12mg,το valuto στα 12mg,και το Usa mix στα 11mg.Εχω την αίσθηση οτι το τελευταίο δεν μου αρκεί με αποτέλεσμα να ατμίζω περισσότερο σε σχέση μα τα 2 πρώτα.Μη φανταστείτε καμιά τρελλή διαφορά,αλλά σίγουρα υπάρχει.Αν δοκίμαζα να το πω σε ποσοστά θα έλεγα 20% παραπάνω περίπου
Να φταίει η διαφορά του 1mg μου ακούγεται χλωμό...τι άλλο μπορεί να είναι;

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #908 στις: Μαρτίου 07, 2012, 12:30 »
......αμα το απολαμβανεις και εισαι ευχαριστημενος κανενα προβλημα ::)

Αποσυνδεδεμένος stf

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #909 στις: Μαρτίου 07, 2012, 14:54 »
Γεια σας κ απομενα, ατμιζω 2 μερες τωρα (μου φαινεται αστειο το ρήμα ατμιζω, γιατι τοσα χρονια καπνιζα)..
Ηθελα να απλα την αποψη σας για 2 πραγματα, να ξερω τι γινεται.
Τελικα πήρα το Ego-c αντι Ego-t απο Joyetech, με υγρα...made in france..απο το μοναδικο μαγαζι στο παρισι που πουλαει joyetech. το made in france απο το μαγαζι αυτο μου ακουγεται απλα made by γαλλο μαγαζοταρα στο σπιτι του ενα πραγμα(η ετικετα έχει το ονομα του μαγαζιου δεν ειναι brand υγρων).

και ηθελα να μοιραστω τις εντυπωσεις μου οι οποιες με υγρο μισο μισο νικοτινη 11mg και γευση χωρις νικοτινη είναι:

-το νιωθω λιγο βαρυ στα πνευμόνια μου (καπνιζα στrιφτα van nelle), αλλα όχι πολυυ βαρυ στο λαιμό, νιωθω ξηρότητα στο λαιμό(αποτι είδα στο φορουμ ειναι φυσιολογικο).
-το ego-c απο τη πρωτη μερα παρατήρησα οτι εχει διαρροές χανω περιπου το μισο υγρο αντε λιγο λιγοτερο απο τις διαρροές) κ δεν χωροπηδαω ουτε το παω βολτα στη τσεπη μου, απλα το εχω στο γραφειο πανω.(να το γυρισω για ελλατωματικό? ή να το κρατήσω? αποτι είδα στο φορουμ τα έχουν αυτα, τα ego)
-ατμιζω περισσότερο τουλαχιστον τις πρωτες μερες αποτι καπνιζα με το κ.τ.

Σορυ εγραψα πολλά..
Χαιρετώ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #910 στις: Μαρτίου 07, 2012, 19:43 »
Θα σου πω για το θεμα οτι ατμιζεις περισσοτερο απο οτι καπνιζες γιατι για τα αλλα δεν ξερω και πολλα για να σου δωσω μια λυση.Στην πρωτη βδομαδα εγω αδειασα ενα μπουκαλακι 30ml halo torque. Το ειχα ολη μερα στο στομα μου οποτε το βρίσκω φυσιολογικο για αρχη να το παρακανεις λιγο.Τωρα ειμαι στο δευτερο μπουκαλακι (ιδιο με το πρωτο που πηρα) και εχουν περασει 2 βδομαδες και εχει ακομα μεσα για 3-4 μερες .Απλα ειναι λιγο θεμα στιν αρχη μεχρι να συνηθίσεις.Ελπιζω να βοηθησα

Αποσυνδεδεμένος stf

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #911 στις: Μαρτίου 08, 2012, 00:14 »
Και εγω πιστεύω λογω αρχής το χρησιμοποιώ συνεχεια, δεν εχω συνηθίσει μου φαινεται κ περιεργο, κ απο τη περιέργεια χρησιμοποιώ περισσότερο :) . με τα συγκεκριμενα υγρα προβληματίζομαι λιγο, μηπως μου ξεραίνουν το λαιμο κ μηπως ειναι η αιτια που νιωθω το βαρος στα πνευμόνια μου(η αληθεια ειναι οτι συνεχεια ρουφάω τζούρες) λεω να ψωνίσω απο ενα eshop κανενα halo που διαβασα σε γενικες γραμμές οτι ειναι καλα μπας κ δω διαφορα.
Οι διαρροες ειναι περιεργες τελικα στο ego-c, ολο το απογευμα που το χρησιμοποιώ μετα που γεμισα την αμπούλα 80%-90+% δεν δειχνει να εχει διαρροή, τις προηγούμενες φορές το γέμιζα 50%-60% κ μετα απο 10 5-10 ατμίσεις φαινοταν η διαρροη στην αμπούλα μεχρι που το ένιωθα στο στομα μου.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #912 στις: Μαρτίου 08, 2012, 17:54 »
Kαι εμενα ειχε καποιες διαρροες με τα πιπακια που ειχε οταν το πειρα,εμενα δεν ηταν καν μαρκα δεν ξερω το δικο σου αν ειναι ovale ή joye.Αγορασα καποια μαυρα πιπακια απο ενα μαγαζι στο κεντρο της Αθηνας και ειχε ελαχιστη διαρροη μετα στα πλαινα οταν εβγαζα το πιπακι οχι οτι μου ερχοταν στο στομα το υγρο 'η τιποτα τετοιο.Α και οσο αφορα το προηγουμενο ποστ.Δεν ταιριαζει τελικα ο φορτιστης του κινητου, το βισμα στην μπαταρια ειναι σαν αυτο που εχουν οι εξωτερικοι δισκοι ενω του κινητου ειναι μικρο usb αλλα ευτυχως με την παραγγελεια ειχε και ενα καλωδιο μεσα οποτε ειμαι καλυμενος :)

Αποσυνδεδεμένος Fight3R

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Mess With The Best Die Like the Rest...!!!!
    • Ammoudara Beach Hotel/Apts
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #913 στις: Μαρτίου 08, 2012, 18:08 »
Και εγω πιστεύω λογω αρχής το χρησιμοποιώ συνεχεια, δεν εχω συνηθίσει μου φαινεται κ περιεργο, κ απο τη περιέργεια χρησιμοποιώ περισσότερο :) . με τα συγκεκριμενα υγρα προβληματίζομαι λιγο, μηπως μου ξεραίνουν το λαιμο κ μηπως ειναι η αιτια που νιωθω το βαρος στα πνευμόνια μου(η αληθεια ειναι οτι συνεχεια ρουφάω τζούρες) λεω να ψωνίσω απο ενα eshop κανενα halo που διαβασα σε γενικες γραμμές οτι ειναι καλα μπας κ δω διαφορα.
Οι διαρροες ειναι περιεργες τελικα στο ego-c, ολο το απογευμα που το χρησιμοποιώ μετα που γεμισα την αμπούλα 80%-90+% δεν δειχνει να εχει διαρροή, τις προηγούμενες φορές το γέμιζα 50%-60% κ μετα απο 10 5-10 ατμίσεις φαινοταν η διαρροη στην αμπούλα μεχρι που το ένιωθα στο στομα μου.

Αν και αρκετά νέος και εγώ μετά από πολύ διάβασμα εδώ αλλα και αρκετά video είδα ότι είναι καλο να γεμίζεις το tank σχεδόν τελείως αφήνοντας 3-4 χιλιοστά περίπου ώστε να υπάρχει air-flow  . Εγώ με eGo-T δεν είχα καθόλου διαρροές

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #914 στις: Μαρτίου 09, 2012, 23:22 »
καλησπερα σας...χτες αγορασα το ovale ego -T και σημερα μου καηκε ο ατμοποιητης...πηγα σε ενα καταστημα οβαλε και μου ειπαν οτι καηκε γιατι ισως εμεινε απο μπαταρια και ειχε λιγο ρευμα μεσα και τον εκαψε...η αληθεεια ειναι πως οταν το αγορασα χτες δεν το φορτισα καθολου και αρχισα να το χρησιμοποιω με το ρευμα που εχει οταν το αγοραζεις για πρωτη φορα μεσα η μπαταρια....ισχυει αυτο που μου ειπανε? καθε ποτε το φορτιζουμε ρε παιδια? δεν αναβοσβησε το λαμπακι οταν εμενε απο μπαταρια οπως μου ειπανε για να το φορτισω μην την πατησω και το εκαψα δυστυχος.. ...η μηπος επρεπε να γινει πρωτα η αρχικη φορτιση για να σου δειχνει, μετα το λαμπακι οτι αποφορτιστικε? καταρχην πως αναβοσβηνει το λαμπακι συνεχεια οπως τα κινητα οταν μενουν απο μπαταρια?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos