vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

282 επισκέπτες, 6 χρήστες
Lefty, Doubt, manoslykos, Jorge, stavax, TasMan

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #705 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 15:10 »
Καταρχήν ευχαριστώ και τους δυο κυρίους που μου έστειλαν πμ, και τον Yiannis Rasta και τον alexmach - συγνώμη, αλλά για κάποιο λόγο δεν βλέπω πουθενά επιλογή να απαντήσω στο πμ....

Από το νήμα που διάβασα, αλλά και από τα pm, αρχίζω να συγκεκριμενοποιώ τα πράγματα  - είτε σε ego είτε σε Hybrid. Και μάλλον καταλαβαίνω ότι πρέπει να πάω σε hybrid, αφού είναι το μόνο που δεν έχει ''κουμπάκι'' η μπαταρία, άρα μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων.

 

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #706 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 15:13 »
...εγω παλι θα προτεινα με κουμπι για να ξεκινα η ατμοποιηση πριν εισπνευσεις - πρωτα παταμε κουμπι και μετα στο στομα ενω ο hybrid εισπεεις και εχει πνευματικο διακοπτη που ενεργοποιητε με την προσπαθεια να ατμισεις


Υ.Γ.στα 5 μηνυματα θα μπορεις να κανεις πμ

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #707 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 15:14 »
πμ θα μπορεις να στείλεις αφου συμπληρωσεις 5 μηνυματα σε νηματα.
Μην σου ειναι παντως αποτρεπτικο το κουμπι! και εγω ετσι το θεωρουσα οταν διαβαζα, και βεβαια για να ειμαι ειλικρινής, ακόμα κανω κουφιες τζουρες επειδη ξεχασα να πατησω το κουμπι και τετοια,   :tongue_smilie: αλλα σε γενικες γραμμες το κουμπι εχει το καλο οτι μπορεις να πατησεις λιγο πριν εισπνευσεις και ετσι να εχεις περισσοτερο ατμο χωρις να περιμενεις τη μεγααααλη τζουρα και λοιπα τετοια! παντως συνηθίζεται πανευκολα! Διάλεξε οτι σε κανει να αισθανεσαι πιο ανετα παντως!

edit ο παλαιός είναι αλλεώς! Με προλαβε ο μοντεράτορας!!!   :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #708 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 15:15 »
Μολις γινουν 5 τα ποστ σου θα εχεις δυνατιτητα για ΠΜ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #709 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 15:31 »
Καλή διευκρίνιση αυτή για το κουμπάκι. Ισως να συνηθίζεται πιο εύκολα το κουμπάκι από το να μην τραβάει αμέσως. Και τη μια φορά που είχα κάνει από τον γνωστό μου, κουμπάκι είχε, δεν μου φάνηκε κακό, απλά με φόβισε στην καθημερινή χρήση και στη ''μηχανική'' τζούρα.

Να ρωτήσω κάτι άλλο; Ασχετα με το τι τελικά θα μου γυαλίσει (θα πάω σε μαγαζί αυτοπροσώπως, ώστε να τα δω κιόλας στο χέρι κτλ.), με καλύπτουν για αρχή αυτά τα starter kit που βλέπω να προσφέρονται; (Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω λινκ από μαγαζί στο φόρουμ). Γενικά, δεν είμαι τύπος που μου αρέσει να μπλέκω σε μόντες που σας διαβάζω. Είμαι της λογικής κάτι απλό που να δουλεύει χωρίς να χρειάζεται να γίνεις ειδικός.


Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #710 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 15:43 »
Η επίσκεψη σε φυσικό μαγαζί θα σε καλύψει από τις βασικές απορίες.
Τα starter kit είναι μια χαρά για να ξεκινήσεις. Προτίμησε κάτι με εύκολο γέμισμα
χωρίς πολλές διαροές και εύκολη συντήρηση. Η μπαταρία με usb passthrough θα
σε βολέψει σίγουρα. Προτίμησε κάποιο υγρό με μεγάλη πυκνότητα νικοτίνης (πχ 18mg/ml)
Καλή αρχή  :D

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #711 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 16:07 »
Η επίσκεψη σε φυσικό μαγαζί θα σε καλύψει από τις βασικές απορίες.
Τα starter kit είναι μια χαρά για να ξεκινήσεις. Προτίμησε κάτι με εύκολο γέμισμα
χωρίς πολλές διαροές και εύκολη συντήρηση. Η μπαταρία με usb passthrough θα
σε βολέψει σίγουρα.
Προτίμησε κάποιο υγρό με μεγάλη πυκνότητα νικοτίνης (πχ 18mg/ml)
Καλή αρχή  :D

Απόλυτα λογικές και αναγκαίες οι προϋποθέσεις που θέτεις. To ego-Τ αν το έχω πιάσω σωστά το έργο τις πληροί, σωστά;

ΥΓ. Ελπίζω από βδομάδα να μπορώ να σας πω εντυπώσεις, Τρίτη-Τετάρτη λογικά θα πάω για την αγορά

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #712 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 16:33 »
eGo-T , eGo-C , eGo-W είναι και τα τρία πολύ καλά πακέτα εκκίνησης... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #713 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:25 »
Καταρχήν ευχαριστώ και τους δυο κυρίους που μου έστειλαν πμ, και τον Yiannis Rasta και τον alexmach - συγνώμη, αλλά για κάποιο λόγο δεν βλέπω πουθενά επιλογή να απαντήσω στο πμ....

Από το νήμα που διάβασα, αλλά και από τα pm, αρχίζω να συγκεκριμενοποιώ τα πράγματα  - είτε σε ego είτε σε Hybrid. Και μάλλον καταλαβαίνω ότι πρέπει να πάω σε hybrid, αφού είναι το μόνο που δεν έχει ''κουμπάκι'' η μπαταρία, άρα μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων.

Εκτος του οτι βολευει καλυτερα η τζουρα με κουμπι, αν επιλεξεις το hybrid δεν θα εχεις και ποικιλια επιλογων σε ατμοποιητες, λογω σπειρωματος(901)!!!
Κατι που ειναι πολυ σημαντικο, κυριως στο ξεκινημα!!!

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #714 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:32 »
σημαντικο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #715 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 22:41 »
Για αυτούς που ατμίζουν στον υπολογιστή με το "τσιγάρο στο χέρι":
http://www.heaven-gifts.com/product-146.html

Ελαφρύ, passthrough USB, φθηνό,  φθηνά αναλώσιμα-παίρνει κάρτο m&m  :thumpup: (γιατί το passthrough του Γιγαντα είναι αδύνατο να το κρατάς και να πληκτρολογείς....)

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #716 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 23:00 »
Τώρα που είμαι στον υπολογιστή χρησιμοποιώ αυτό http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1082_1084&products_id=7819
Είναι κ' ν.ν. κ' στα 4,7 βολτ ο -C μου πετάει... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #717 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 05:11 »
Να ρωτησω κατι κουφο?
Αν βαλεις στο τανκ σκετο νερο τι γινεται?

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #718 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 05:17 »
Στον τανκ με την εννοια τανκ τπτ ή στο τανκ ενος Ego-t στο καρτο ομως που ειναι μεσα στο τανκ οταν μιλαμε για DCT τανκ αν μπει νερο κανονικο στο καρτο.....θα  :wall: σου αλατα=καταστροφη καρτο  :D ή απο το τανκ ενος Ego-t στον ατμο νερακι βρυσης δεν λεει  :nope:

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #719 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 05:40 »
δηλαδη αν βαλω στο τανκ του ego-t νερο θα ρουφαω ατμο? Σαν να ειμαι πανω απο κατσαρολα ας πουμε?
Υπαρχουν υγρα με ουσιες βοτανων οπως πχ.μεντα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278615 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123774 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos