vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος skynet

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #255 στις: Οκτωβρίου 10, 2011, 17:47 »
Θα επανέλθω λοιπόν μετά από μερικούς μήνες. :)

Μέχρι τότε αφήνω ένα ακόμη προβληματισμό: αλήθεια δεν θα έπρεπε να αισθανόμαστε την υψηλή θερμοκρσία του ατμού που εισπνέουμε? Σε πόσο χαμηλή θερμοκρασία δηλαδή ατμοποιείται το e-liquid?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #256 στις: Οκτωβρίου 10, 2011, 19:58 »
Αν το χειμώνα ατμίζεις στο αυτοκίνητο, θα ξέρεις πού οφείλεται αυτό το υπερβολικό θάμπωμα των τζαμιών. Χωρίς ερκοντίσιον για ξεθάμπωμα δεν τη βγάζεις εύκολα.
Το έχω παρατηρήσει και θα το δεις κι εσύ σύντομα μόλις πέσουν λίγο οι θερμοκρασίες.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #257 στις: Οκτωβρίου 10, 2011, 22:26 »
Να συμπληρώσω δύο πραγματάκια που σκέφτηκα κατά τη διάρκεια της ημέρας...

1) Το πείραμα με το παγωμένο τζάμι είναι δύσκολο να πετύχει. Τα μόρια του ατμού θα χτυπήσουν με μεγάλη ταχύτητα το τζάμι, θα ανακλαστούν και θα φύγουν. Το χειμώνα, η υγροποίηση των υδρατμών γίνεται από μόρια ατμού που έρχονται σε επαφή με το τζάμι με μικρή ταχύτητα. Για να πετύχει το πείραμα, θέλει αδύναμες εκπνοές.

2) Αν ο ατμός είναι... καπνός, τότε προέρχεται από καύση. Δεν έχω ξαναδεί καύση που ξεκινά με το πάτημα ενός κουμπιού και σταματά με το πάτημα του ίδιου κουμπιού.

Τέλος... το να εισπνέουμε ατμό δεν σημαίνει ότι κάτι βράζει από κάτω του. Δεν πίνουμε καυτό τσάι... Ο φίλος skynet έχει μπερδέψει τον ατμό (που υπάρχει παντού και πάντα - ουρανός) με τον ατμό του νερού ποτ βράζει στην κατσαρόλα (100 βαθμοί Κελσίου).

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #258 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 02:47 »
Αν το χειμώνα ατμίζεις στο αυτοκίνητο, θα ξέρεις πού οφείλεται αυτό το υπερβολικό θάμπωμα των τζαμιών. Χωρίς ερκοντίσιον για ξεθάμπωμα δεν τη βγάζεις εύκολα.
Το έχω παρατηρήσει και θα το δεις κι εσύ σύντομα μόλις πέσουν λίγο οι θερμοκρασίες.
...το διαπίστωσα σήμερα ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #259 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 03:00 »
Αστεία αστεία είναι λίγο προβληματάκι το χειμώνα.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #260 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 10:55 »
....ειμαι περιεργος να το διαπιστωσω - κλιματισμο δεν εχει το αμαξι.....ο θερμος αερας δεν βοηθαει?

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #261 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 11:26 »
Δεν προλαβαίνει Γιάννη μόνο ο θερμός αέρας. Χρειάζεται κι η αφύγρανση που επιτυγχάνει ο κλιματισμός .

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #262 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 12:23 »
...Καταλαβα Vango-ευχαριστω O0 C:-)

Αποσυνδεδεμένος gfk

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #263 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 21:15 »
Σκοπευω να ταξιδεψω με αεροπλανο, παιζει κανενα προβλημα με το Η.Τ - Υγρα στον ελεγχο αποσκευων? Καμια συμβουλη απο τουσ ταξιδιαριδες συνατμιστες?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #264 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 21:17 »
....δες εδω για αεροπλανα :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος gfk

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #265 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 21:25 »
....δες εδω για αεροπλανα :yes: :yes: :yes:
Ευχαριστω Γιαννη!!

Αποσυνδεδεμένος ΚΑΤ71

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #266 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 22:33 »
Καλησπερα σε ολους.
Παρ' οτι προσπαθησα να βρω αναλογα θεματα με προβληματακια στο giant  δεν τα καταφερα.
Χρησιμοποιω το giant  περιπου 20 μερες και παρατηρω να συμβαινουν τα εξης περιεργα.Μπορει καποιος εμπειρος (ισως) να με βοηθησει;
1.οι τζουρες βγαινουν πολυ δυσκολα κι ο ατμοποιητης ζεσταινεται αρκετα (χωρις ν' ατμιζω πολυ ωρα) με αποτελεσμα να με κουραζει το ατμισμα και φυσικα να μη μ' ευχαριστει  :(
2.οταν προσπαθω να τραβηξω τζουρα, ερχεται και γευση υγρου καποιες φορες.ειναι νορμαλ αυτο;
3.χρησιμοποιω υγρα νομπακο (βανιλια,μηλο) με νικοτινη 6 ή 11 ή 18 ή κι ενα κοκτειλακι του 6+18 μιας κι ως τωρα ειμαι ακομα στο ψαξιμο να βρω υγρο να μου αρεσει. (δεκτη καποια προταση αν εχετε κι εδω)
αφου δεν αντεχα την ταλαιπωρια αλλο...πηρα και το hybrid και με τα ιδια ακριβως υγρα....κανενα προβλημα και ατμισμα σουπερ!
δε με παει το τζιαντ ....να υποθεσω;  :confused1: :'(

συγνωμη αν σας κουρασα ή αν υπαρχουν καπου ξαναγραμμενα και δεν τα ειδα!

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #267 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 22:36 »
Καλησπερα σε ολους.
Παρ' οτι προσπαθησα να βρω αναλογα θεματα με προβληματακια στο giant  δεν τα καταφερα.
Χρησιμοποιω το giant  περιπου 20 μερες και παρατηρω να συμβαινουν τα εξης περιεργα.Μπορει καποιος εμπειρος (ισως) να με βοηθησει;
1.οι τζουρες βγαινουν πολυ δυσκολα κι ο ατμοποιητης ζεσταινεται αρκετα (χωρις ν' ατμιζω πολυ ωρα) με αποτελεσμα να με κουραζει το ατμισμα και φυσικα να μη μ' ευχαριστει  :(
2.οταν προσπαθω να τραβηξω τζουρα, ερχεται και γευση υγρου καποιες φορες.ειναι νορμαλ αυτο;
3.χρησιμοποιω υγρα νομπακο (βανιλια,μηλο) με νικοτινη 6 ή 11 ή 18 ή κι ενα κοκτειλακι του 6+18 μιας κι ως τωρα ειμαι ακομα στο ψαξιμο να βρω υγρο να μου αρεσει. (δεκτη καποια προταση αν εχετε κι εδω)
αφου δεν αντεχα την ταλαιπωρια αλλο...πηρα και το hybrid και με τα ιδια ακριβως υγρα....κανενα προβλημα και ατμισμα σουπερ!
δε με παει το τζιαντ ....να υποθεσω;  :confused1: :'(

συγνωμη αν σας κουρασα ή αν υπαρχουν καπου ξαναγραμμενα και δεν τα ειδα!

Δυστυχως οι ατμοποιητες δεν κρατανε για παντα.
Προφανως ηθελες αλλαγη ατμοποιητη.Σκεψου ο Giant στα χερια μου κραταει μολις 1 βδομαδα.Αρα να εισαι και χαρουμενος.

Αποσυνδεδεμένος Μενιος

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • ATMISTAS
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #268 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 22:37 »
θελει αλλαγη O giant 20 μερες καλα πηγε!οσο περνανε οι μερες πεφτει η αποδοση τους.20 μερες ειναι στα τελευταια του.οσο για το υγρο στο στομα ερχεται απο το πιπακι!καθε φορα που θα γεμιζεις τον ατμοποιητη ριχνε και ενα καθαρισμα εσωτερικα

Αποσυνδεδεμένος ΚΑΤ71

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #269 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 22:51 »
ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια! :)

η αληθεια ομως ειναι οτι ολες αυτες τις μερες,με το υβριδικο την εβγαζα αφου το τζιαντ το δοκιμαζα και το παρατουσα.δεν εχει πολυατμιστει το τζιαντ εννοω και μου τα εκανε απο την αρχη αυτα.
το hybrid που το εχω "τσακισει" θελει αλλαγμα δλδ το ατμο του;;; (κι ας μη μου βγαζει προβληματα) ;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12814 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123684 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos