vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

280 επισκέπτες, 5 χρήστες
Doubt, dkostas, lagoudakis, bloodlessz, maprix

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8505 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 19:44 »
Τα join club νομίζω τα φτιάχνει η atmos, ίσως να το έχουν και ως άρωμα. 
http://atmoslab.com/contact-us

Αποσυνδεδεμένος madpoet

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8506 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 23:16 »
Καλησπέρα σας!
Είναι νέος στο άτμισμα, περίπου 4 μήνες, και εξακολουθώ να ατμίζω με το πρώτο kit που αγόρασα, το eGo AIO της Joyetech.
Θέλω να πάω σε κάτι διαφορετικό και είμαι ανάμεσα στα παρακάτω:


https://www.fasttech.com/p/4440305
https://www.fasttech.com/p/5115600
https://www.fasttech.com/p/4352501
Μπορείτε να με βοηθήσετε στην επιλογή μου; Ποιο θα μου προτείνατε εσείς;  :confused1:


Ευχαριστώ!


Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8507 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 23:28 »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8508 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 23:29 »
2 ερωτήσεις:
1) Τσιγαρίσιες ή πνευμονικές?
2) Μπορείς να διαθέσεις €10-15 παραπάνω?

Αποσυνδεδεμένος elpad7

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8509 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 23:54 »
Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος και ασχολούμαι με το άτμισμα 3 μήνες, με πρώτη συσκευή το ΑΙΟ (Nobacco hybrid). Αρχικά ξεκίνησα με την 0.6 κεφαλή αλλά στην συνέχεια μου άρεσε περισσότερο η 1ohm χωρίς να είμαι όμως πλήρως ικανοποιημένος. Είχα ελαττώσει ήδη το Κ.Τ. οπότε πήγα σε 0.3 νικοτίνη σχεδόν 4 ml τη μέρα. Έχω κολλήσει λίγο σαν hobby σε γεύσεις κτλ και ψάχνομαι με τα εργοστασιακά μόνο προϊόντα.
Λόγω άνεσης (εύκολο γέμισμα, αλλαγή αντίστασης) σκέφτομαι να πάρω τον cubis pro με το pico αλλά λογικά θα έχει παρόμοια  γεύση με το AIO (ή κάνω λάθος?). Δεν θέλω πολύ σφιχτές τζούρες αλλά ούτε και αεράτες, κάπου ενδιάμεσα είμαι. Διάβασα αρκετά αλλά έχω μια δυο απορίες και είμαι ελαφρώς μπερδεμένος.
Οι αντιστάσεις έχουν κάποιο στάνταρ όριο ανά ml? Παρατηρώ ότι μετά τα 20ml αλλάζει η γεύση και την αντικαθιστώ. Αυτό ισχύει σε όλους τους ατμοποιητές  και σε όλες τις κεφαλές? Το κόστος δηλαδή πως περίπου το μετράμε μια και του cubis είναι πιο φτηνές από του ναυτίλου X για παράδειγμα ?

Οι ατμοποιητές έχουν κάποιο χρονικό όριο αντοχής? Το ΑΙΟ μου δίνει την εντύπωση ότι άλλαξε γεύση… είναι φυσιολογικό αυτό μετά από τρεις μήνες ή είναι δικιά μου αίσθηση? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8510 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 00:00 »
Αναλογα πως χειριζεσαι τις συσκευες αντεχουν,  αναλογα την ποιοτητα κατασκευης, αναλογα τα υλικα, οι αντιστασεις ειναι κατι πολυ σχετικο το ποσο κρατανε, περιπου 20-30ml

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8511 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 00:43 »
Καλησπέρα! Ως νέο μέλος έχω κάποιες απορίες.. 
1.ειμαι περίπου μία βδομάδα ατμίστρια κ τις πρώτες 4μερες μου καιγόταν κάθε βράδυ ή αντίσταση χωρις υπερβολική χρήση κ πάντα προσεκτική.καθε μέρα πήγαινα στο μαγαζί κ κάθε μέρα μ άλλαζαν αντίσταση χωρις να ξέρουμε τι φταίει.στο τέλος αποφάσισαν να μου δώσουν ένα πιο λεπτόρρευστο υγρό μήπως έφταιγε αυτο. Όντως όταν το άλλαξαν εδώ κ 3 μέρες δεν έχω πρόβλημα. Αλλά γτ ενώ έχει πουληθεί ή ίδια συσκευή με το ίδιο υγρό φαντάζομαι σε αρκετούς, είχα μόνο εγώ θέμα?μπορεί να φταίει κάτι άλλο? Και
2. Με το καινούριο αυτό υγρό έχω την εντύπωση πολλές φορές ότι με πικράνει στο στόμα σαν να έχω υγρό. Υπάρχει περίπτωση να καταπινω το υγρό ή είναι φυσιολογική αυτή ή αίσθηση?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8512 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 00:45 »
με τι συσκευη εισαι?  τι ατμοποιητη, ποιο υγρο? (καλως ορισες)

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8513 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 00:48 »
Έχω nobacco easy με υγρό golden margy της nobacco...τώρα μη με ρωτήσεις κάτι άλλο δεν ξέρω τι μου γίνεται!

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8514 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 00:54 »
θα προσπαθησω να σου εξηγησω οσο πιο απλα μπορω... (δε στο εγγυουμε ομως)
το οτι η αντισταση σου καιγοταν οφειλεται σε δυο λογους. ή το οτι τα υγρα σου ηταν πολυ παχυρευστα, ή ηταν προβληματικες οι αντιστασεις σου.
το υγρο που ατμιζεις τωρα, λογικα ειναι πιο "λεπτο" αρα εχεις καλυτερη τροφοδοσια, αρα οχι καμενο.
η πικριλα που λες, ναι... 99% οφειλεται σε υγρο που ερχεται στο στομα σου.
προσπαθησε να κανεις πιο απαλες τζουρες... πιο μακροσυρτες... αν μπορω να το περιγραψω καλα.
αν συνηθισεις λιγο καιρο, καλα θα ειναι να πας σε καποια αλλη συσκευη ,μιας κ η συγκεκριμενη δεν μου γεμιζει το ματι... οπως δεν μου γεμιζει το ματι κ η nobacco μαζι με τα περισσοτερα προιοντα της.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8515 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 01:00 »
Το θέμα είναι ότι με το προηγούμενο υγρό δεν είχα αυτή την αίσθηση με το υγρό. Το ότι μου έρχεται υγρό στο στόμα όμως φαντάζομαι ότι δεν είναι καλό.μπορει να οφείλεται στο υγρό αυτό το πρόβλημα ή στη συσκευή? Πρέπει να πάω να το διευκρίνησω στο μαγαζί το πρόβλημα μήπως υπάρχει λύση? Κάνω όσο πιο ήπιες τζουρες μπορώ γτ μου το είπαν κ στο κατάστημα.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8516 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 01:09 »
στο προηγουμενο υγρο, δεν ειχες αυτην την αισθηση γιατι δεν ειχες καλη τροφοδοσια... ετρωγες καμμενο οπως λεμε.
καλα θα ειναι να μιλησεις με το καταστημα που το προμηθευτηκες για περισσοτερες λεπτομερειες οσο αφορα τη συσκευη σου, την οποια δε γνωριζω καν.
σου συνιστω επισης να καθαριζεις φυσσας το επιστομιο συχνα. να φευγουν τα οποια υπολειμματα υγρων εχουν ανεβει προς τα πανω.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8517 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 01:16 »
Όταν λες να φυσαω τι εννοεις? Να φυσαω το στόμιο ξεχωριστά προς τα μέσα?

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8518 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 01:16 »
Εαν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα, παρε μια αλλη συσκευη. Η νομπακο δεν. Στο ειπε και ο drum. Τα καλυτερα προιοντα αυτης της εταιριας ειναι rebranded ποιοτικα προιοντα που εχουμε πολλοι εδω, με το logo της nobacco. Προτινω αγορα αλλης διοτι με αυτα θα παρεις το ατμισμα με αρνητικο τροπο ή δεν θα καλυπτει τις αναγκες σου αυτο το προιον και θα ξαναγυρισεις στο τσιγαρο. Προσωπικα με την πρωτη μου συσκευη αυτο επαθα και ξαναπηγα καπνισμα.

Εχοντας προτινει αυτο, θα ελεγα δες ποσο σε καλυπτει το ατμισμα για να μεταβεις σε κατι με καλυτερη ατμιστικη εμπειρια. Δεν χρειαζεται να βιαστεις, την κανει την βασικη δουλεια η συσκευη σου. Απλα εχε στο μυαλο σου την επομενη αγορα, θα δεις διαφορα.

Οσο για τα προβληματα, λογικα αυτα που σου ειπε ο drum ειναι. Σκουπιζε επισης το στομειο εσωτερικα 2-3 φορες την μερα, ισως ετσι να μην παιρνεις υγρο στο στομα.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8519 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 01:19 »
οχι φυσημα προς τα μεσα... το βγαζεις κ το καθαριζεις..
αλλα το πιο σωστο ειναι αυτο που σου ειπε ο φιλος Tortugas...κι εγω πιο κομψα πιο πριν....   
εχει κακο παρελθον η nobacco. (κ καθολου μελλον)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310392 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278738 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias