vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8685 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 01:42 »
Επιλογες υπαρχουν πολλες και θα σου προτεινουν συνατμιστες διαφορους συνδυασμους. Λαβε υποψη σου ομως τα εξης. Αυτο που λεμε πνευμονικες τζουρες ειναι αρκετα πιο αερατες ακομη και απο ναργιλε. Για να εχεις αυτες τις πνευμονικες τζουρες, χρειαζεσαι αρκετα βατ και αν μιλαμε για αγορα απο Ελλαδα τα 40-50 ευρω ειναι μαλλον λιγα για τον εξοπλισμο (ατμοποιητης + μοντακι) που θα χρειαστεις. Να υπολογιζεις απο 70 και πανω. Το σημαντικοτερο ομως ειναι ο,τι και να σου προτεινουν εδω, πρεπει οπωσδηποτε να επισκεφτεις καποιο καταστημα για να δοκιμασεις απο κοντα τι ακριβως ειναι αυτο που σε ικανοποιει απο πλευρας τζουρας και να αντιληφθεις περι τινος ακριβως προκειται. Μη βιαστεις για αγορα, μπες σε ενα καταστημα και ζητησε να δοκιμασεις διαφορους συνδυασμους πρωτα πριν αγορασεις οτιδηποτε. Μη διστασεις να γινεις ακομη και φορτικος. Οι σωστοι επαγγελματιες θα ασχοληθουν μαζι σου αφιερωνοντας χρονο και θα σε βοηθησουν να βρεις αυτο που ψαχνεις. Αντε και καλη αρχη

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8686 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 04:20 »
καλησπέρα παιδιά, ειμαι νεος στο άθλημα. είχα πάρει ενα joytech AIO το οποίο μου είχε βγει αρκετα καλο, αλλα μαλλον προτιμάω λίγο πιο αεράτες τζούρες, επίσης εχω τη λόξα να ασχοληθώ αρκετά γι'αυτο και ελεγα να παρω εναν επισκευάσιμο ατμοποιητή με ενα μοντάκι. Η ερώτησή μου είναι η εξής, προτιμώ γενικά το ηλεκτρονικό που θα "φτιαξω" να μην ειναι και πολύ μεγάλο σε μέγεθος και να μη βγάζει και τρελο  ντουμάνι για να μη τραβάω τα βλέμματα εξω, ετσι κοιταξα 2-3 ατμοποιητες στο μεγεθος του serpent και  του goblin, και ως καινούργιος στους επισκευάσιμους θα ήθελα εναν ατμοποιητη που να μπορώ να στήσω και μονη και διπλη αντισταση με καλή απόδοση και για να το αλλαξω αμα θελω να ντουμανιασω, υπάρχει  καμία καλή πρόταση πανω σε αυτό? Ακόμη, για μοντάκια πραγματικα θα προτιμουσα στυλ SMOKJOY που είναι και 100w και ειναι και λεπτό.  Η ερώτηση για τα μοντάκια είναι, τι θέματα θα έχω αν παρω ενα μπαταριο-μοντακι που δεν ρυθμίζει volt και watt σε περιπτωση που πάρω εναν ατμοποιητη απο αυτους που αναφέρω?  Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8687 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 12:35 »
Το aio δε βγαζει αρκετό ντουμανι ?   

Επίσης είχα δει ένα βίντεο που έβαλε αντί για  0.6 0.5 αντίσταση αυτό ισχύει ότι θα βελτιώσει λίγο το ντουμανι ?

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8688 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 13:17 »
βγάζει, αλλα μη φανταστείς τιποτα τρομερό, οσο για την αντισταση, προσωπικά πιστευω το 0.1 διαφορα που εχουν δεν θα εχει σημαντικη διαφορα

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2016, 11:04 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8689 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 13:24 »
Το aio δε βγαζει αρκετό ντουμανι ?  

Επίσης είχα δει ένα βίντεο που έβαλε αντί για  0.6 0.5 αντίσταση αυτό ισχύει ότι θα βελτιώσει λίγο το ντουμανι ?

Για το μέγεθος του βγάζει ικανοποιητικο.
Η 0.5Ω βγάζει λίγο περισσότερο ατμο από την 0.6Ω και είναι πιο αερατη.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8690 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 13:39 »
Μπορείτε να προτείνεται κιτ για πνευμονικες ώρες πισκευασιμο ? 

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8691 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 13:44 »
αβοκάντο, θέωρεμ, διάφοροι smok ...έχει πράμα ψάξου λίγο στα νήματα

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8692 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 13:56 »
Εννοούσα box και ατμοποιητη αλλά όχι επισκευασιμο γυρω στα 50 60

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8693 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 14:21 »
καλησπέρα παιδιά, ειμαι νεος στο άθλημα. είχα πάρει ενα joytech AIO το οποίο μου είχε βγει αρκετα καλο, αλλα μαλλον προτιμάω λίγο πιο αεράτες τζούρες, επίσης εχω τη λόξα να ασχοληθώ αρκετά γι'αυτο και ελεγα να παρω εναν επισκευάσιμο ατμοποιητή με ενα μοντάκι. Η ερώτησή μου είναι η εξής, προτιμώ γενικά το ηλεκτρονικό που θα "φτιαξω" να μην ειναι και πολύ μεγάλο σε μέγεθος και να μη βγάζει και τρελο  ντουμάνι για να μη τραβάω τα βλέμματα εξω, ετσι κοιταξα 2-3 ατμοποιητες στο μεγεθος του serpent και  του goblin, και ως καινούργιος στους επισκευάσιμους θα ήθελα εναν ατμοποιητη που να μπορώ να στήσω και μονη και διπλη αντισταση με καλή απόδοση και για να το αλλαξω αμα θελω να ντουμανιασω, υπάρχει  καμία καλή πρόταση πανω σε αυτό? Ακόμη, για μοντάκια πραγματικα θα προτιμουσα στυλ SMOKJOY που είναι και 100w και ειναι και λεπτό.  Η ερώτηση για τα μοντάκια είναι, τι θέματα θα έχω αν παρω ενα μπαταριο-μοντακι που δεν ρυθμίζει volt και watt σε περιπτωση που πάρω εναν ατμοποιητη απο αυτους που αναφέρω?  Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
παιδιά έχετε κάποια απάντηση εδώ?

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8694 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 14:34 »
Ανάμεσα σε Goblin και serpent, προσωπικά θα σου πρότεινα τον δεύτερο, που έχει τη τζούρα που θες αλλά βέβαια είναι μονής αντίστασης. Επίσης μπορείς να δεις και τον avocado 24 που είναι μονής ή διπλής αντίστασης. Τώρα για mod, υπάρχουν πολλοί καλοί λόγοι για να πάρεις ένα μεταβαλόμενης ισχύος, αντί για κάποιο σαν το smakjoy που θα δίνει πάντα αυτό που μπορεί η μπαταρία του, χωρίς τη βοήθεια πλακέτας.  

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8695 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 21:57 »
ευχαριστω megst μπορείς να μου πεις ποιοι ειναι οι καλοι λόγοι για τα mod μεταβαλόμενης ισχύος ή τα αρνητικά των σταθερής ισχύος? επισης αν γνωρίζεις αλλους ατμοποιητες σε αυτο το σουλούπι εχεις να προτίνεις για να ψαχτώ με κάποιον?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2016, 11:05 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8696 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 22:35 »
Ένας καλός λόγος είναι ότι επιλέγω εγώ την ισχύ που θα ατμίσω και όχι να πάρω αυτή που θα μου δώσει το mod. Ακόμη και το ίδιο στήσιμο για παράδειγμα, το πρωί  θέλω να το ατμίσω στα 15 watt και το βράδυ στα 22. Και η ισχύς που θα πάρεις από το smakjoy δεν είναι και τόσο σταθερή, αφού θα πέφτει μαζί με τη χρήση. Τώρα για ατμοποιητή, εκτός από goblin, serpent, avocado, δες και τον limitless αλλά πλέον πας σε πολύ αεράτο.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8697 στις: Νοεμβρίου 03, 2016, 01:36 »
στην ουσία τι κάνει η ισχύς?  ειναι ας πουμε το πόσο παραγωγή ατμου θελω να έχω? η θερμοκρασια που θελω να εχω? και ποια η διαφορά της με την τάση (V)?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2016, 11:06 από Cruiser79 »


Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8699 στις: Νοεμβρίου 03, 2016, 11:14 »
καλημερα παιδια.
Θελω να αρχισω να κανω τσελεμεντεδες. και εχω στα χερια μου (περα απο τη βαση) το camila και το carabela. Mεχριο τωρα χρησιμοποιω το bebeca (γνωριζω οτι ειναι απιθανο να το πετυχω) εχει κανεις καμια αποψη τι συνταγη να βαλω ? Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180787 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34052 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59914 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237805 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15993 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136198 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10338 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12