vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

377 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, antiklitos140, manoslykos, camber

Twitter

Γιατι κολλησα στο φορουμ

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Γιατι κολλησα στο φορουμ
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 04:01 »
Αυτό είναι ένα θέμα...
θα το εισηγηθώ στο νήμα με τις βελτιώσεις...
ΜΠΑΦΙΑΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΛΙΤΖΑΝΕΣ ΤΟΥ!!!  :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_box_anface: :fight_box_anface:

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατι κολλησα στο φορουμ
« Απάντηση #106 στις: Ιουλίου 10, 2014, 01:33 »
Το σπίτι του ατμιστή.  Μια ατμο-οικογένεια. Με τις εντάσεις ,  την επιβράβευση, τη συμπαράσταση, καθοδήγηση.  Όλες αυτές οι ιστορίες καθημερινής τρέλας που μας αρέσουν. 
 

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατι κολλησα στο φορουμ
« Απάντηση #107 στις: Ιουλίου 10, 2014, 10:56 »
Σε 3 μήνες έχω δώσει κάπου στα 600 ευρω για εξοπλισμό και παρελκομενα , αν δεν ήταν το φόρουμ πιστεύω πως θα είχα δώσει πάλι τα ίδια λεφτά αλλά σε δεκάδες άχρηστα πράγματα που θα με έκαναν να επιστρέψω ξανά στο κανονικό τσιγάρο .
Υπάρχει άπειρο υλικό εδώ μέσα που όταν κάποιος θέλει πραγματικά να βοηθηθεί και προπάντων όταν ακούει τους ποιο έμπειρους μπορεί να έχει ένα αξιοπρεπές εξοπλισμό και να μάθει να τον χρησιμοποιεί πολύ εύκολα αφού κάποιοι παιδευτήκανε χρόνια και δίνουν απλόχερα εδώ μέσα πλέον τις γνώσεις τους .
Δεν γίνετε να μην κολλήσεις με ένα τέτοιο χώρο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Γιατι κολλησα στο φορουμ
« Απάντηση #108 στις: Ιουλίου 12, 2014, 16:02 »
εκτος για τον λογο του οτι αξιζει!
για να ξξξεκολλησω απο ενα on-line game που επαιζα χρονια..

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Γιατι κολλησα στο φορουμ
« Απάντηση #109 στις: Ιουλίου 12, 2014, 18:48 »
Για να βγάλω την υποχρέωση!
Στην τρυφερή ηλικία των 3ων (ατμιστικών) μηνών, είμαι σίγουρος, χωρίς να μπορώ να το αποδείξω, ότι χωρίς την βοήθειά του, θα επέστρεφα στον καπνό.
Έκτοτε του επιτρέπω να με ενημερώνει και ενίοτε να με ψυχαγωγεί. Μπορεί και με αντίστροφη σειρά.

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατι κολλησα στο φορουμ
« Απάντηση #110 στις: Ιουλίου 12, 2014, 18:53 »
Ετσι ειναι, μόνο πού καμια φορά επειρεαζεται καποιος και κάνει και άλλες μη απόλυτα αναγκαίες αγορές :D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2014, 20:37 από nikospap »

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Γιατι κολλησα στο φορουμ
« Απάντηση #111 στις: Ιουλίου 12, 2014, 19:55 »
γιατι απο το πολυ διαβασμα και γραψιμο ξαναθυμηθηκα την ορθογραφια :tongue_smilie: .περα απο την πλακα το συγκεκριμενο φορουμ σου παρεχει γνωση πανω στο αντικειμενο το οποιο βαζουμε εκατονταδες φορες στη διαρκεια της ημερας στο στομα μας και στον οργανισμο μας :thumpup: .

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Γιατι κολλησα στο φορουμ
« Απάντηση #112 στις: Ιουλίου 12, 2014, 20:27 »
Μπαίνοντας κατευθείαν στο θέμα, μέσω του φόρουμ ξέφυγα από τον κακό επαγγελματία ή απλώς άσχετο ή ημιμαθή (επειδή ήταν σχετικά στις αρχές που φύτρωναν σαν τα μανιτάρια τα μαγαζιά) που μου πούλησα ένα e-τσιγάρο και μου έδωσε λάθος πληροφορίες, με αποτέλεσμα το τσιγάρο να μην με καλύπτει μόλις σε 10 ημέρες από την αγορά του και να μην καταλαβαίνω το γιατί.

Πριν ξανακυλήσω στο Κ.Τ. (για εκεί το πήγαινα) και ψάχνοντας στο Internet να δω τί άλλο υπήρχε εκεί έξω και πώς θα μπορούσε να "δουλέψει" σωστά για μένα, έπεσα πάνω στο φόρουμ όπου και άνοιξαν αμέσως οι ορίζοντες. Φως και γνώση πλυμμήρισε το κεφάλι μου, είδα καθαρά την λύση και αγόρασα mod, επισκευάσιμο, μπαταρίες κλπ κλπ.

Έπειτα κράτησα την επαφή κι εξακολουθώ να αγοράζ... εεεε, να ενημερώνομαι ( ;) ) καθημερινά για κάθε τί νέο είτε σε τεχνολογία είτε σε τεχνοτροπία και να εμπλουτίζω τις γνώσεις μου, αλλά και να δοκιμάζω διαφορετικά είδη και τρόπους ατμίσματος.

Κόλλησα είν' η αλήθεια, για όλους σχεδόν τους λόγους που έχουν προαναφερθεί... ας μην τους επαναλάβω.

Δεν έχω καταφέρει ακόμη να παραβρεθώ σε κάποια από τις ατμοσυνταντήσεις κι ελπίζω σε μία από τις επόμενες φορές να το καταφέρω.

Ατμίζω 2,5 χρόνια τώρα, έχω δώσει αρκετά χρήματα για εξοπλισμό (δεν υπολογίζω τα αναλώσιμα), που σίγουρα δεν χρειαζόμουν αφού είχα ήδη καλυφθεί από την αρχική μου αγορά, αλλά δεν είναι ούτε το 1/4 των όσων θα έδινα για κανονικά τσιγάρα και τα περισσότερα ήταν καλές αγορές γιατί υπήρχε η ενημέρωση, οι γνώσεις, η εμπειρία και οι δοκιμές μέσα στο φορουμ από άλλους.

Νομίζω πως ακόμη κι αν κάποτε σταματήσω το άτμισμα, θα συνεχίσω να μπαίνω στο φόρουμ κι αυτό σίγουρα υποδηλώνει... κόλλημα!
 :))

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Απ: Γιατι κολλησα στο φορουμ
« Απάντηση #113 στις: Ιουλίου 12, 2014, 21:17 »
Επιβεβαιώνω το ανωτέρω σχόλιο δηλώνοντας ότι αν και απέχω του ατμίσματος από τα μέσα Μαΐου , εξακολουθώ και σας επισκέπτομαι σε καθημερινή βάση  :yes:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Γιατι κολλησα στο φορουμ
« Απάντηση #114 στις: Ιουλίου 13, 2014, 00:48 »
Εντάξει... Αρχίζω να νιώθω κάπως καλύτερα τώρα... :)

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατι κολλησα στο φορουμ
« Απάντηση #115 στις: Ιουλίου 13, 2014, 05:10 »
Ειμαι πλεον 1 χρονο χωρις ατμο και 2,5 χρονια χωρις κ.τ σας παρακολουθω οσο μπορω περισσοτερο ,και θελω να πω οτι το ekapnisma δεν ειναι κολλημα ειναι το εργαλειο για καποιον που θελει να απαλλαγει απο το κ.τ.Ευχαριστω για μια ακομα φορα ολους εσας γνωστους και αγνωστους για την βοηθεια που προσφερεται σε ολους μας για να φυγουμε απο τις κακες συνηθειες. Δεν ξεκολαω με τιποτα και ΠΑΝΤΑ θα σας παρακολουθω. :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Γιατι κολλησα στο φορουμ
« Απάντηση #116 στις: Μαρτίου 02, 2016, 18:09 »
Πάρα πολύ καλό θέμα Pink Floyd και μπράβο που το άνοιξες :thumpup: (αν και βλέπω πως έχεις κανα 2 χρόνια να μπεις στο φόρουμ, ελπίζω μην παράτησες το άτμισμα).
Αν και ανοίχτηκε το 2012 δεν είχε τύχει να δω το θέμα ποτέ. Δεν είμαι απ' αυτούς που μπαίνω τακτικά στο φόρουμ, αλλά όποτε έχω απορίες για το οτιδήποτε, ξέρω που θα ψάξω. Έχω δώσει κι εγώ τα φώτα μου κατά καιρούς σε άλλους κι αυτή είναι μεγάλη αίσθηση ικανοποίησης. Γιατί η πολύτιμη βοήθεια για όλους θα είναι πάντα εκεί. 24 ώρες το 24ωρο! Είναι πολύ σημαντικό να ξέρεις πως θα βρεις τις λύσεις γιατί κάποιοι ατμιστές πιο έμπειροι θα σου δώσουν τις γνώσεις τους και το απόσταγμα της σοφίας τους, που αν δεν υπήρχε... θα είχες παιδευτεί πολύ χάνοντας χρόνο και χρήμα.
Περαιτέρω και ειδικά για μας στην επαρχία που δεν έχουμε τις ίδιες ευκαιρίες με όσους ζουν σε Αθήνα-Σαλονίκη, μπορούμε να παρακολουθούμε την εξέλιξη του ηλ.τσ. μέσα απ' το φόρουμ, γιατί δεν έχουμε τα καταστήματα των μεγάλων πόλεων. Εδώ μπορείς να δεις ό,τι καινούργιο βγαίνει... πριν βγει!!!
Από κει και πέρα, για το ότι υπάρχει και υψηλό επίπεδο συνομιλητών, είμαστε δυο φορές πιο τυχεροί! Δεν συναντάς παντού τέτοια εικόνα και τέτοια αλληλεγγύη. Εδώ δε θα νιώσεις ξένος, δεν δεις προσβολές μεταξύ των μελών, ούτε και εξυπναδίστικες ξερόλικες συμπεριφορές, αλλά συνδρομές που αγγίζουν τα όρια του αλτρουισμού. Θαρρείς και όλοι βγάζουν τον καλύτερο εαυτό τους εδώ μέσα. Αυτό βέβαια οφείλεται και στους διαχειριστές του φόρουμ που κάνουν καλά τη δουλειά τους και έθεσαν τα σωστά όρια στα μέλη.
Επιπλέον, το φόρουμ σου δίνει κουράγιο (τουλάχιστον στην αρχή) αφού ξέρεις πως δεν είσαι μόνος, αλλά κι άλλοι σαν κι εσένα προσπαθούν. Στη συνέχεια, ως παλιός ατμιστής, σε ενημερώνει για όλα όσα αφορούν το άτμισμα: από θέματα τεχνικά ή επικινδυνότητας μέχρι θέματα υγείας.
Και τέλος, το φόρουμ συμφέρει. Με τις εκπτωτικές προσφορές όσων εμπόρων προβάλλονται και τους δίνεται βήμα εδώ μέσα, επωφελούνται εμμέσως και τα μέλη στις αγορές τους (για να μη μιλήσουμε για τους διαγωνισμούς για όσους έχουν οικονομικές δυσκολίες, ανέργων, καθώς και το τόπικ των προϊόντων που ανταλλάσσονται ή χαρίζονται).
Εντέλει πρέπει να θεωρούμαστε πολύ τυχεροί που κάποιος σκέφτηκε να δημιουργήσει νωρίς αυτό το μέρος το οποίο πέρα από αποκούμπι στις δυσκολίες μας, είναι και αστείρευτη πηγή γνώσης για κάθε ατμιστή. Συγχαρητήρια στον δημιουργό και στους συντονιστές :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατι κολλησα στο φορουμ
« Απάντηση #117 στις: Μαρτίου 02, 2016, 18:24 »
O Pink Floyd έχει να μπει από τον Ιούνιο του 2014 οπότε χλωμό να δει την νεκρανάσταση του thread του όπως λες και εσύ.

Μάλλον δεν είχε κολλήσει τόοοοσο πολύ τελικά.  :))

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Γιατι κολλησα στο φορουμ
« Απάντηση #118 στις: Μαρτίου 02, 2016, 18:28 »
Από το 11 έως το 14 δεν το λες και μικρο διάστημα.. c'est la vie

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατι κολλησα στο φορουμ
« Απάντηση #119 στις: Μαρτίου 02, 2016, 18:45 »
Όχι δεν το λες. Για δεδομένα forum είναι άθλος! Αλλά έτσι γίνεται με όλα τα fora πράγματι. Μιλάω εκ πείρας!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279361 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias