vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

414 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, Jorge

Twitter

ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #285 στις: Δεκεμβρίου 23, 2018, 00:18 »
το αρχισα λογω υγειας,συγκεκριμενα επαθα αποφαξη στους πνευμονες μετα απο 18 χρονια μανιακος καπνιστης.
στην πορεια εκτος απο υγεια ηρθαν και αλλα οπως το οικονομικο και το οτι μπορω να ατμιζω σε μερη που δεν μπορουσα με το τσιγαρο
Ετσι, για τον ιδιο λογο ξεκινησε η μητερα μου το ατμισμα κ μαλιστα σε μια νυχτα μεσα ενω εγω ηδη ατμιζα 3 χρονια κ δεν ηθελε ουτε να το δοκιμασει παρα μονο στα αεροπλανα αφου ειχαν ηδη απαγορευσει το κτ!!!! Σημερα δεν θελει να ακουσει ουτε για αστειο για κτ κ το θεμα υγειας  που ειχε εγινε παρελθον!

Αποσυνδεδεμένος lylian

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #286 στις: Δεκεμβρίου 23, 2018, 00:29 »
αφορμή το η.τ μιας φίλης μου, μου είχε δώσει να τραβηξω τζούρα και μου άρεσε και έτσι είπα ας το κάνω κι εγώ και επίσης για λόγους υγειας,οικονομίας. Όταν το ξεκίνησα (1μιση χρόνο πριν) δεν ήταν αρχικά τόσο "μόδα" , θυμάμαι ότι τότε ΞΕΚΙΝΗΣΕ να αναπτύσσεται η μόδα αυτή σιγά σιγά και έβλεπα ολοένα και περισσότερους ατμιστές όσο ο καιρός περνούσε

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #287 στις: Δεκεμβρίου 23, 2018, 02:22 »
και εγω βλεπω οτι πλεον γινεται μοδα,αν και κατα βαθος μου λειπει το καπνισμα,εντελως αντικειμενικα το ατμισα κερδιζει εδαφος,μιας και δεν ειχα επιλογη να ξανα γυρισω στο καπνισμα αρχισα να βλεπω τα θετικα,υγεια και κοστος,εχοντας κανει μεταγραφη μονο για λογους υγειας το επικροτω!!απο κοστος μου βγαινει το 1/10 χωρις υπερβολες.
μεγαλο πλεονεκτημα οτι μπορω να ατμιζω σε χωρους που δεν μπορουσα να καπνιζω

Αποσυνδεδεμένος Ydrastis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #288 στις: Δεκεμβρίου 26, 2018, 22:22 »
Άρχισα το άτμισμα γιατί θα με σκότωνε το τσιγάρο, όπως όλους. Κάθε χρόνο μόνο στην Ελλάδα το κάπνισμα σκοτώνει ένα ολόκληρο χωριό. 
Και να σας πω και κάτι; Τώρα που η τεχνολογία και η τεχνογνωσία προχωρούν στο ηλεκτρονικό τσιγάρο κι έχοντας την γνώση των θανάσιμων συνεπειών του τσιγάρου όποιος επιμένει στο κάπνισμα -γνώμη μου- είναι βλάκας :fight_fryingpan:, ξεκάθαρα.

Το έκοψα γιατί δεν μπορούσα να ανασάνω. Είναι ζωή αυτή; Όποιος δεν μπορεί να ανασάνει είναι άρρωστος, ασθενεί και στο τέλος πεθαίνει από κάποιο νόσημα που του προκαλεί το τσιγάρο. Πίσσα, φορμαλδεΰδη, υδροκυάνιο και μονοξείδιο του άνθρακα και άλλες, εκατοντάδες καρκινογόνες ουσίες που μας αρρωσταίνουν.
Επειδή λοιπόν προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν λίγότερο βλάκας αποφάσισα να κόψω το τσιγάρο.
Το έκοψα και θα ζήσω λίγα χρόνια περισσότερα για να είμαι κοντά στο γιο μου και στη γυναίκα μου και σε όλους τους αγαπημένους μου ανθρώπους, για να με χαίρονται και να τους χαίρομαι.

Γι'αυτο το έκοψα το κωλοτσίγαρο. :lipssealed:

Αποσυνδεδεμένος angelospower

  • **
  • 229
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #289 στις: Δεκεμβρίου 26, 2018, 22:48 »
Υπάρχει απιστευτη παραπληροφορηση για το ηλεκτρονικο. Όλοι οι φιλοι μου καπνιστες κ.τ. νομιζουν ότι ειναι πιο βλαβερό το ηλεκτρονικό

Αποσυνδεδεμένος dennisgr

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #290 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 10:21 »
Γεια σας και Χρονια πολλα! Καλως σας βρηκα ! Το ξεκίνησα για να καταφέρω να κόψω το τσιγαρο ..ελπιζω αν καταφέρω να φέρω το ατμισμα στα μετρα μου  να απαλλαγω απο αυτην την κακη συνήθεια !

Αποσυνδεδεμένος dennisgr

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #291 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 10:24 »
Υπάρχει απιστευτη παραπληροφορηση για το ηλεκτρονικο. Όλοι οι φιλοι μου καπνιστες κ.τ. νομιζουν ότι ειναι πιο βλαβερό το ηλεκτρονικό
Αυτο με το "υγρο στον πνεύμονα "που κυκλοφορεί, εχει αποθαρρύνει παρα πολλούς στο να γυρίσουν στο ατμισμα !

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #292 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 11:40 »
Καλή Χρονιά Με Υγεία και καθαρο μυαλό.
Όταν αρχισα το ατμισμα πριν 3,5 χρονια,το τσιγαρο το είχα κοψη 2 χρονια.
Το άρχισα καθαρα επειδη το βρηκα πολυ καλυτερο σε ολα απο το τσιγαρο.
Αλλά κανω και κανα δυο γαρα την ημερα,ετσι για να θυμαμαι ποσο περισσ'οτερο γουσταρο το ηλεκτρονικο χαχαχ
:)

Αποσυνδεδεμένος Efi76

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #293 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 15:21 »
Ξεκίνησα το ηλεκτρονικό , γιατί επισκέφθηκα πνευμονολόγο . Και ενώ η ακτινογραφία μου δεν ήταν τόσο τραγική όσο η κλινική μου εικόνα -ε βήχα απίστευτα και αρρώσταινα κάθε μήνα σχεδόν - ο γιατρός μου σύστησε να έχω stand by τα εισπνεόμενα . 
Εισπνεομενα . Εγώ . Ναι . 
  Όχι . 
Ενάμιση μήνα πια δεν έχω βηξει ούτε μια φορά . Τέτοια εποχή δεν μπορούσα να πάρω ανάσα και έβγαινα και στην αυλή για να καπνίσω . 
Φτου ξελευθερια μάνα μου !!! 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #294 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 17:03 »
@ Efi76 

Μπραβο σου! Πολυ καλα εκανες κ θα δεις οτι σε λιγους μηνες απο σημερα?
Θα εισαι πολυ καλυτερα!!!! Στο λεω αυτο γιατι εχω δει δικα μου ατομα που ξεκινησαν το ατμισμα
για λογους υγειας. 

Καλη σου συνεχεια στο ατμιστικο σου ταξιδι κ ΧρΟνια πολλΑ!!! Χαρουμενος για σενα
κ γεματος ατμους να ειναι ο νΕος χρΟνος  ;)

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #295 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 18:42 »
Γιατι αρχισα το ατμισμα?
Γιατι μπορουσα
Γιατι βαρεθηκα το τσιγαρο
Γιατι ηθελα 150+ euro για τσιγαρα
Γιατι το ειδα σαν γκατζετ.

Εμεινα στο ατμισμα γιατι....
Ειδα διαφορα στην υγεια μου(δεν ειχα προβληματα βεβαια ουτε πριν)
Μου εκανε κλικ
Ειχα λεφτα στο τελος του μηνα
Οταν αρχισα ηταν τσαμπα(τωρα ισως μην εμενα με αυτες τις τιμες)
Τσιγαρο?ποτε πια

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #296 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 19:45 »
Και για οικονομικούς λόγους αλλά και για λόγους υγείας με αυτά που είδα και βλέπω τον τελευταίο καιρό σε καπνιστές μεγάλης ηλικίας βεβαίως. Δυστυχώς υπάρχει πολύς κόσμος που πιστεύει ότι το τσιγάρο κάνει ζημιά μόνο στους πνεύμονες.Τεσπα, και μιας κι αλλάζει κι ο χρόνος εύχομαι χρόνια πολλά με υγεία σε όλο τον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #297 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 19:52 »
Ξεκίνησα το ηλεκτρονικό , γιατί επισκέφθηκα πνευμονολόγο . Και ενώ η ακτινογραφία μου δεν ήταν τόσο τραγική όσο η κλινική μου εικόνα -ε βήχα απίστευτα και αρρώσταινα κάθε μήνα σχεδόν - ο γιατρός μου σύστησε να έχω stand by τα εισπνεόμενα .
Εισπνεομενα . Εγώ . Ναι .
  Όχι .
Ενάμιση μήνα πια δεν έχω βηξει ούτε μια φορά . Τέτοια εποχή δεν μπορούσα να πάρω ανάσα και έβγαινα και στην αυλή για να καπνίσω .
Φτου ξελευθερια μάνα μου !!!
Ένα εύκαιρο όνομα πνευμονολόγου θα ήταν και ένα έγκυρο επιχείρημα για τους ατμιστές.

Αποσυνδεδεμένος Efi76

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #298 στις: Ιανουαρίου 01, 2019, 09:39 »
Τι εννοεις μαν μου ; Να φτιάξουμε λίστα με γιατρούς ; 
Καλή χρονιά κιόλας !!! 

Αποσυνδεδεμένος nextstep

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #299 στις: Απριλίου 06, 2019, 17:42 »
Για κόψω το ρημάδι. Για να δούμε...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124034 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias